.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

 • BMW Jazz Club zaprasza na koncert African Moods.

  ''BMW JAZZ CLUB'' 6 czerwca 2007 r. w Teatrze Polskim w Warszawie na jedynym koncercie wystąpią wspólnie Anna Maria Jopek oraz Richard Bona i Dhafer Youssef. Koncert jest kolejnym projektem BMW Jazz Club.

  BMW Jazz Club to wspólne przedsięwzięcie BMW Polska oraz artystów z kręgów współczesnej muzyki jazzowej, które promuje i współtworzy nowatorskie wydarzenia muzyczne realizowane przez polskich i światowych muzyków.

  Po jedenastu autorskich albumach, niezliczonych nagraniach gościnnych u najznakomitszych polskich muzyków, setkach koncertów, Anna Maria Jopek zaprosiła do współpracy najwybitniejszych światowych artystów z kręgu jazzu i „world music”.

  6 czerwca podczas koncertu African Moods jej gośćmi będą charyzmatyczny multiinstrumentalista i wokalista z Kamerunu, Richard Bona oraz Dhafer Youssef, Tunezyjczyk mieszkający w Paryżu, jeden z ważniejszych wirtuozów oud (arabski prekursor lutni) i jeden z najbardziej niepowtarzalnych wokalistów na świecie. Obaj wystąpili na nowej, właśnie wydanej płycie artystki.

  African Moods to już drugi z serii koncertów inspirowanych i zrealizowanych przez BMW Jazz Club wspólnie z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim. 21 września 2006 roku podczas Nocy Jazzu i Bossa Novy Anna Maria Jopek po raz pierwszy wystąpiła w ramach BMW Jazz Club, w nadzwyczajnym towarzystwie geniusza bossa novy, Oscara Castro Nevesa i wielkiego artysty instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu. Oni również zagrali w na najnowszej płycie AMJ, która ukaże się 11 maja.

  Tamten bardzo szczególny i kameralny koncert, w którym uczestniczyć mogli - niestety – tylko nieliczni, rozpoczął współpracę, która dzisiaj owocuje tak wyjątkowym projektem, jakim jest koncert w Teatrze Polskim oraz nowa płyta Anny Marii Jopek i Marcina Kydryńskiego pt. „Id”. „Ta płyta powstała z marzenia, by znaleźć się choćby na chwilę w obecności artystów, których podziwialiśmy przez całe życie. I wśród tych, co od niedawna są dla nas wielką inspiracją. Z dość – przyznajmy – śmiałej wizji, aby stworzyć zespół, jaki nie istniał nigdy wcześniej, jedynie w naszej zachłannej wyobraźni.” – tak Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński piszą we wstępie do swojej płyty.

  Mamy nadzieję, że koncert African Moods będzie realizacją najpiękniejszych muzycznych marzeń samych artystów i wszystkich zaproszonych gości.

  Marka BMW od lat na całym świecie angażuje się w kreację ciekawych i wyjątkowych wydarzeń artystycznych. Wspieramy i współtworzymy rzeczy nowe, oryginalne, pełne indywidualnej pasji i ponadczasowego piękna. Wśród nich ważne miejsce zajmują projekty muzyczne, od awangardowej muzyki klasycznej po nowoczesną muzykę rozrywkową, w tym w szczególności jazz. Bilety na koncert będą dostępne w sprzedaży od 7 maja na www.ticketpro.pl

  PATRONI: Onet.pl, Wprost, WIK, VIVA
  PARTNERZY: Clear Channel, Advertis
 • (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC