.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

DYSKOGRAFIA: FARAT


Anna Maria Jopek - FARAT

FARAT audio
Universal Music 2003

album otrzymał status ZŁOTEJ PŁYTY

Lista utworów:
1. Wszystkie cnoty
2. Szepty i łzy
3. Jeżeli chcesz
4. Bandoska
5. Nim słońce wstanie
6. Czarne słowa
7. Dłoń zanurzasz we śnie
8. Zanim zasnę
9. Nienasycenie
10. Confians
11. Upojenie
12. Leszek Intro
13. Cyraneczka
14. Możliwe
15. Ale jestem
16. Piosenka dla Stasia

Teksty piosenek...


Anna Maria Jopek - FARAT DVD

FARAT DVD
Universal 2003

album otrzymał status PLATYNOWEJ PŁYTY

Lista utworów:
1. Cichy zapada zmrok
2. Wszystkie cnoty
3. I o co tyle milczenia
4. Licho
5. Jeżeli chcesz
6. Szepty i łzy
7. Tam, gdzie nie sięga wzrok
8. Bandoska
9. Na dłoni
10. Nim słońce wstanie
11. Bzim intro
12. Czarne słowa
13. Dłoń zanurzasz we śnie
14. Zanim zasnę
15. Nienasycenie
16. Confians
17. Upojenie
18. Leszek intro
19. Cyraneczka
20. Możliwe
21. Piosenka dla Stasia
22. Joszko Broda
23. Ja wysiadam
24. Ale Jestem
25. Cichy wielbiciel
26. Na całej połaci śnieg

DODATKI:
Rozmowa z Anią, Video Możliwe, Dokument "Poza sceną", Komentarze do piosenek. Seria filmów niezależnych: "Bzim Around The World" (zabawne fragmenty z trasy koncertowej.


"Farat" - odważna, dynamiczna płyta nagrana podczas koncertów w Farat Film Studio jest swoistym zapisem muzyki ostatnich lat i podsumowaniem ośmiu płyt artystki. Od debiutanckiego "Ale jestem" przez intymne brzmienia "Szeptem", szorstkość "Bosej" aż po przeboje "Nienasycenia" i nadzwyczajne wspomnienia płyty z Patem Metheny.

"Po pracy z Methenym musiałam kolejną płytą pójść w całkiem innym kierunku, wybrałam koncert. W przeciwnym wypadku nawet sama przed sobą nie uniknęłabym porównań z "Upojeniem". Poza tym - ostatnie półtora roku spędziliśmy z Marcinem w studiach nagraniowych I najbliższy rok wyglądać będzie podobnie. Chcieliśmy się więc trochę przewietrzyć..."

Zamiast składanki w stylu "Best of..." Anna Maria Jopek przynosi nowe wersje swoich znanych tematów, które zyskują nerw, nadzwyczajne napięcie i nową jakość w spotkaniu z publicznością.

"Farat jest formą podziękowania dla wszystkich cudownych publiczności całej Polski, które były z nami przez te wszystkie lata - mówi Anna Maria Jopek. Jednocześnie wiem, że nigdy wcześniej nie miałam tak szalonego, odważnego zespołu jak w tym chłodnym, deszczowym, minionym maju... Gramy ze sobą już tak długo ale wiosną 2003 nasze porozumienie osiągnęło apogeum i chyba właśnie wówczas trzeba było to zarejestrować".


DVD FARAT ukazało się równocześnie z płytą AUDIO o tym samym tytule, który pochodzi od nazwy warszawieskiego studia, gdzie odbyło się nagranie koncertu Anny Marii Jopek wraz z zespołem. Wszystko zgrane jest na nośniku Dolby Digital 5.1. DVD zawiera osiem dodatkowych utworów oraz cztery „alternatywne” w stosunku do płyty AUDIO. Na uwagę zasługują w szczególności dodatki. Obszerny wywiad z wokalistką z fragmentami teledysków, komentarze na temat piosenek oraz osób, z którymi na co dzień współpracuje. DVD FARAT w „Poza sceną” odkrywa także poczęści tajemnice przedsięwzięcia jakim było nagrywanie koncertu w studio. Na krążku można znaleźć również zabawne fragmenty z trasy koncertowej, pt. "Bzim Around The World". Płytę tę stworzono dbając o każdy szczegół. Gorąco polecamy!

Możliwe :: ANNA MARIA JOPEKSINGLE:

Lista utworów: 1. Możliwe [live]
2. Do widzenia, Teddy [live]
3. I tylko żal [live]
4. Tych lat nie odda nikt [live]
5. Deszcz [duet]

TELEDYSK:


WIĘCEJ O FARACIE:

Zdjęcia z koncertu Farat - 14 maja 2003r.

Relacja z koncertu

BOX FARAT: płyta audio, dvd + kalendarz

Teczka "Farat" na Midem - płyta kolekcjonerska

(c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC