.:: ANNA MARIA JOPEK ::.

 • KONCERTY W POLSCE

  W lutym i marcu zapraszamy na serię koncertów Anny Marii Jopek w kwartecie. Żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej liczbie instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Ten projekt to dużo cudownej zabawy, ale i wielkie wyzwanie. Kwartet Anny Marii Jopek to obok wokalistki: Krzysztof Herdzin (fortepian, cajon, flety), Piotr Nazaruk (śpiew, flety, zithar, gitara, polskie instrumenty ludowe) oraz Robert Kubiszyn (bas)

  24.02.2016 / 19:00 / INOWROCŁAW Teatr Miejski
  25.02.2016 / 19:00 / KOSZALIN Filharmonia Koszalińska
  26.02.2016 / 19:00 / WŁOCŁAWEK Centrum Kultury Browar B
  28.02.2016 / 18:00 / RADOM Sala Koncertowa UM
  03.03.2016 / 19:00 / CHEŁM Chełmski Dom Kultury
  08.03.2016 / 19:00 / KONIN Koniński Dom Kultury
  09.03.2016 / 19:00 / BOLESŁAWIEC Kino Forum
  10.03.2016 / 19:00 / LUBIN Centrum Kultury MUZA

  Szczegóły w dziale koncerty. Zapraszamy!

 • ANNA MARIA JOPEK W AUSTRALII

  Na przełomie grudnia i stycznia Anna Maria Jopek po raz pierwszy w karierze odwiedzi Australię, gdzie zagra serię koncertów w Melborune, Sydney i Brisbane.
  Na scenie AMJ towarzyszyć będą:
  Krzysztof Herdzin - fortepian, akordeon, flety, calimba, głos
  Robert Kubiszyn - gitara basowe, wave drum, instrumenty perkusyjne, chórki, live looping
  Podczas występów w Melbourne do zespołu dołączy Paweł Dobrowolski - perkusja.

  29.12.2015 / 20:00 / MELBOURNE Ruby's Music Room
  30.12.2015 / 20:00 / MELBOURNE Deakin Edge
  01.01.2016 / 19:00 / MELBOURNE Fairfax Studio
  03.01.2016 / 14:00 / MELBOURNE Gala Music Concert in Hamer Hall
  03.01.2016 / 20:00 / MELBOURNE Ruby's Music Room
  08.01.2016 / 20:30 / SYDNEY Foundry 616 Jazz Club
  09.01.2016 / 19:00 / BANKSTOWN Polish Club Bankstown
  10.01.2016 / 12:30 / MARAYONG John Paul II Polish Hall
  10.01.2016 / 20:00 / SYDNEY Foundry 616 Jazz Club
  16.01.2016 / 18:00 / BRISBANE Polish Club Polonia of Brisbane
  17.01.2016 / 18:00 / BRISBANE Jazz Club

  Serdecznie zapraszamy! Kliknij po szczegóły...
 • ŚWIĄTECZNY TELEWIZYJNY KONCERT ANNY MARII JOPEK W PELPLINIE

  "Dzisiaj z Betleyem" to najprawdopodobniej najbardziej niezwykła płyta świąteczna, jaką nagrano kiedykolwiek. Każda z kolęd, znanych nam od dzieciństwa, zyskuje tu nową jakość. 18 grudnia 2015 (godz. 19:00, Bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w Pelplinie odbędzie się niecodzienny koncert, podczas którego będziemy mogli usłyszeć muzykę z tej płyty na żywo!

  Anna Maria Jopek zaprosiła do udziału w koncercie znakomitych gości: Stanisława Soykę, Mateusza Pospieszalskiego, Roberta Kubiszyna, Marka Napiórkowskiego, Jana Smoczyńskiego, Pawła Dobrowolskiego, Piotra Nazaruka, Adama Struga oraz Marię Pomianowską i Joannę Woś. Aranżacje muzyczne przygotowali Paweł Betley i Krzysztof Herdzin.

  Artystom towarzyszyć będzie Polski Chór Kameralny i dziecięcy chór ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
  Całość uświetni Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą wybitnego artysty i dyrygenta Marka Mosia. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka.

  Tradycyjnie jest to wydarzenie otwarte dla publiczności. Na koncert zaprasza Polpharma która w tym roku obchodzi Jubileusz 85 lecia

  Koncert będzie rejestrowany przez TVP2 - zapraszamy - retransmisja wydarzenia w Wigilię 24 grudnia o godz. 17.00 na antenie TVP2.

 • Branford Marsalis oraz Anna Maria Jopek zapraszają na BMW Jazz Club.  Do sprzedaży trafiły właśnie ostatnie bilety na to niezwykłe muzyczne wydarzenie. Zapraszamy!
 • LEGENDARNY BRANFORD MARSALIS, ANNA MARIA JOPEK I ZNAKOMICI GOŚCIE ZAGRAJĄ Z OKAZJI 10 EDYCJI BMW JAZZ CLUB

  Jedna z największych postaci światowego jazzu saksofonista i kompozytor Branford Marsalis będzie gwiazdą jubileuszowej edycji BMW Jazz Club. Pojawi się w nowym, zaskakującym repertuarze. Premierowy koncert "Bezgranicznie" zabrzmi w trzech wyjątkowych miejscach: w Teatrze Wielkim w Warszawie, w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie, w Bielskim Centrum Kultury.

  Branford Marsalis oraz znakomici polscy muzycy stworzą jazzowy superband, który interpretować będzie polską muzykę: klasyczną, jazzową, ludową. Branford Marsalis to twórca łączący różne klimaty i style: jazz, klasykę, world music. Szeroką popularność przyniosła mu słynną otwierająca nuta i solo w utworze Stinga "Englishman in New York". - To muzyk bezkompromisowy, ciekawy świata, podejmujący wyzwania. Artysta, nie zawaham się użyć tego słowa: epokowy. Nikt na świecie nie pasuje lepiej do hasła: "Bezgranicznie" - mówi Marcin Kydryński, pomysłodawca koncertu. - "B" - jak "Bezgranicznie". Bez ograniczeń, bez granic, bez podziałów, bez uprzedzeń, bez kompleksów, bez lęku. "B" - jak Branford.
  Z okazji jubileuszu na scenie pojawią się artyści znani z poprzednich edycji BMW Jazz Club jak i nowi goście. Zaśpiewa Anna Maria Jopek, która czuwa również nad artystyczną stroną projektu. Jazzowy superband współtworzyć będą: Marcin Wasilewski, Maria Pomianowska, Adam Strug, Robert Kubiszyn, Pedro Nazaruk , Atom String Quartet i Mino Cinelu.
  W Teatrze Wielkim do tego składu dołączy Stanisław Soyka.

  Gdy wspólnie z Anną Marią Jopek zaczęliśmy myśleć nad jubileuszem BMW Jazz Club wyborem marzeń był Branford Marsalis - dodaje Marcin Kydryński. - Ten genialny muzyk współpracował wcześniej z Anią przy płycie "ID" i na nową propozycję zareagował błyskawicznie, ale postawił warunek, że to my zaproponujemy mu repertuar, zaskoczymy go, rzucimy artystyczne wyzwanie.

  Zapraszamy na 3 wyjątkowe koncerty:
  3 grudnia Bielsko-Biała / Bielskie Centrum Kultury, godz 19.00
  4 grudnia Warszawa / Teatr Wielki- Opera Narodowa, godz 20.00
  7 grudnia Szczecin / Filharmonia Szczecin, godz 20.00

  BILETY:
  www.bilety.bck.bielsko.pl
  www.eventim.pl

  WIĘCEJ NA: www.bmwjazzclub.pl

 • ANNA MARIA JOPEK & NOA - koncerty w Izraelu

  Anna Maria Jopek będzie gościem specjalnym podczas koncertów obdarzonej anielskim głosem, piosenkarki Noa. Na scenie wystąpią się także muzycy, z którymi co co dzień występują artystki. Noa i AMJ planują wykonać swoje autorski program oraz wspólnie wykonać wybrane utwory ze swoich repertuarów. Zapowiada się niecodzienna fuzja kultur. Koncerty zaplanowane są w trzech miastach:

  Tel Awiw (25 listopada 2015, Cinematheque Tel-Aviv, Shprinzak 2, 6473802 Jaffa-Tel Aviv) więcej informacji

  Herzliya (28 listopada 2015, Zappa Hertzliya - Medinat Hayehudim, 85, więcej informacji

  Zichron Yaakov (29 listopada 2015, Alma Hotel) więcej informacji

  Zapraszamy!

  Projekt realizowany przy wsparciu Instytutu Polskiego w Tel Awiwie.
 • POLANNA - koncert specjalny we Wrocławiu

  11 listopada 2015, Narodowe Forum Muzyki Anna Maria Jopek zaprosiła do współpracy swoich muzycznych przyjaciół, którzy wykonają często w zupełnie nowych aranżacjach, utwory największych polskich kompozytorów i mistrzów słowa W tym wyjątkowym koncercie wystąpią czołowi wykonawcy sceny jazzowej i folkowej : Maria POMIANOWSKA, Adam STRUG, Mateusz POSPIESZALSKI, Piotr NAZARUK, Marek NAPIÓRKOWSKI, Robert KUBISZYN, Rafał KWIATKOWSKI, Krzysztof HERDZIN i Paweł DOBROWOLSKI.
  Gościem specjalnym będzie STANISŁAW SOYKA

 • ANNA MARIA JOPEK & LESZEK MĄDZIK

  26 września 2015 w Teatrze Starym w Lublinie odbyła się premiera spektaklu "Czas kobiety".

  Czas zostawia swoje piętno, żywiąc się tym co ogarnia, postrzega, dotyka. Ucztę ma, kiedy w swoim apogeum dyskretnie osiąga cel. Wyzwala w nas tylko żal, współczucie, a może też kieruje w stronę tajemnicy, jaką jest nasza obecność w jego objęciach. Czytelny wizualnie i duchowo zostawia też ślad w obrazie kobiety, potęgując jego skutki i znaczenie w różnych porach jego życia. Fascynacja witalnym ciałem ustępuje miejsca w odnalezieniu jego urody w kolejnych etapach życia. Klisze pamięci zderzone z rzeczywistością rodzą nowy rodzaj impresji, utwierdzając w przekonaniu o cudowności i ciała i duszy kobiety, dopóki jest z nami. Karuzela czasu, która nas zabiera w wędrówkę, we wszystkich swoich fazach jest fascynująca. W taką podróż pragnę wybrać się wraz z Anną Marią, biorąc za świadków obecnych w tym misterium.
  Leszek Mądzik

  Idea współpracy Leszka Mądzika i Anny Marii Jopek przy spektaklu "Czas kobiety" zrodziła się w wyniku wzajemnej fascynacji artystów swoją twórczością. Leszek Mądzik wniesie do niego swój świat teatralny i niezwykłą wrażliwość plastyczną, Anna Maria Jopek - talent kompozytorski i cudowny, znany wszystkim głos. Spektakl "Czas kobiety" uświetni uroczyste obchody 70-lecia Leszka Mądzika oraz 45-lecia jego pracy twórczej.

  Więcej informacji: http://bilet.teatrstary.eu/wydarzenie/1546.
 • AMJ NA TAJWANIE

  Przed występem na Tokyo Jazz Festival Anna Maria Jopek wraz z zespołem po raz pierwszy w karierze odwiedzą Tajwan. 2 września w Tajpej zaplanowane są warsztaty z lokalnymi muzykami oraz koncert. Do kwartetu Anny Marii Jopek dołączą gościnnie Chi-pin Hsieh (skrzypce) oraz Kai-ya Chang (fortepian).
 • AMJ & MINO CINELU NA TOKYO JAZZ FESTIVAL

  zdjęcie: Craig Bailey/Perspective Photo Mino Cinelu dołączy do zespołu Anny Marii Jopek podczas koncertu 5 września 2015, który odbywa się w ramach Tokyo Jazz Festival. "Wszyscy, z którymi pracuję, nadają mojej muzyce szczególny charakter. Nikt jednak tak radykalnie nie odmienia losu każdej piosenki jak Mino. To geniusz pulsu, barwy, narracji" - mówi o Mino Cinelu AMJ.
  Na scenie pojawi się także szalona i wszechstronna formacja w składzie: Krzysztof Herdzin (fortepian, cajon, flety), Piotr Nazaruk (śpiew, flety, zithar, gitara, polskie instrumenty ludowe) oraz Robert Kubiszyn (bas). "Sky is the limit" mówi o projekcie Anna Maria Jopek.

  Koncert AMJ w ramach Tokyo Jazz Festival będzie rejestrowany przez japońską narodową telewizję i radio NHK.

 • ANNA MARIA JOPEK NA TOKYO JAZZ FESTIVAL!

  Anna Maria Jopek wielokrotnie gościła na legendarnej scenie Blue Note Tokyo, u boku pianisty Makoto Ozone śpiewała w Kioi Hall i tokijskiej Operze... Zupełnie niedawno została też ambasadorką przyjaźni polsko-japońskiej.

  A oto ciąg dalszy! Już 5 września AMJ, jako pierwszy artysta z Polski, wystąpi na scenie głównej największego festiwalu muzyki jazzowej w Tokio - przed pięciotysięczną publicznością w Tokyo International Forum Hall. W klubach i plenerze zaprezentuje się wówczas aż dwustu artystów. Więcej informacji: www.tokyo-jazz.com.

  Projekt jest realizowany przy współpracy z Culture.pl
 • JUBILEUSZ SKALDÓW

  W niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 20:00 w Gdowie koło Krakowa odbędzie się koncert jubileuszowy z udziałem największych artystów polskiej sceny muzycznej z okazji 50-lecia działalności SKALDÓW. Wystąpią m.in. Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Maciej Maleńczuk, Muniek Staszczyk. Od 20:05 koncert będzie na żywo transmitowany przez TVP 2.

 • KONCERTY W WAKACJE

  Zapraszamy na koncerty Anny Marii Jopek w lipcu i sierpniu:
  1 lipca - Józefów nad Wisłą - park przu Urzędzie Gminy(AMJ kwartet)
  4 lipca - Wadowice, Młyn Jazz Festival (gościnny udział w koncercie Richarda Bony)
  10 lipca - Słubice, Festiwal Sztuki "Most / Die Brücke" (AMJ & Kroke)
  12 lipca - Darłowo, benefis Wojciecha Pszoniaka (AMJ & M.Napiórkowski)
  16-19 lipca - Wrocław, gościnny udział w projekcie Return to the voice
  31 lipca - Kołobrzeg, RCK Pro Jazz Festiwal (AMJ kwartet)
  1 sierpnia - Sulęczyno, scena przy Gminnym Ośrodku Kultury (AMJ & KROKE)
  2 sierpnia - Toruń, Amfiteatr Muzeum Etnograficznego (AMJ kwartet)
  7 sierpnia - Trnava (Słowacja), Mestský amfiteáter (AMJ kwartet)
  16 sierpnia - Mielec, Park Oborskich w Mielcu (AMJ & KROKE)
  29 sierpnia - Borsuki, Dwór Zaścianek (AMJ & Kroke)

  Szczegóły w dziale koncerty.
 • AMJ & RICHARD BONA PONOWNIE RAZEM!

  Anna Maria Jopek wystąpi gościnnie podczas koncertu fenomenalnego kameruńskiego multiinstrumentalisty i wokalisty, Richarda Bony. Artyści zagrają wspólnie 4 lipca 2015 podczas Młyn Jazz Festival w Wadowicach.

  Zapraszamy!

  Szczegóły na www.mlynjazzfestival.com.pl.
 • BENEFIS WOJCIECHA PSZONIAKA

  Anna Maria Jopek oraz Marek Napiórkowski wystąpią w duecie podczas benefisu Wojciecha Pszoniaka, który odbędzie się 12 lipca na Hali w Darłowie. Na scenie pojawią się także m.in. Urszula Dudziak, prof. Jerzy Bralczyka, Henryk Sawki, Michał Ogórek, aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie. Koncert poprowadzą Adam Opatowicz oraz Andrzej Poniedzielski. Zapraszamy!
 • ANNA MARIA JOPEK W OPOLU

  12 czerwca AMJ wystąpi w wyjątkowym widowisku aktorsko-wokalnym "Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki, czyli Jeremiego Przybory piosenki!" z okazji 100 urodzin Przybory. Koncert odbywa się w ramach z okazji 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2015 i będzie transmitowany przez TVP 1 (godz. 22:10). Więcej informacji na stronie www.festiwalopole.tvp.pl.

 • AMJ GOŚCINNIE W KONCERCIE "PAMIĘTNIK Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO"

  Anna Maria Jopek oraz Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy wystąpią gościnnie w koncercie "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" z muzyką Mateusza Pospieszalskiego. Występ odbędzie się 2 czerwca podczas Enter Music Festival. w Poznaniu (nad Jeziorem Strzeszyńskim). Koncert oparty jest na fragmentach "Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. (Zobacz teledysk Sypka Warszawa) Więcej informacji na stronie http://enterfestival.pl.

 • AMJ ODZNACZONA KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

  Prezydent Bronisław Komorowski - za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie - odznaczył Annę Marię Jopek Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Wręczenie odznaczeń odbyło się podczas uroczystości na Zamku Królewskim z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Więcej informacji na stronie prezydent.pl.

  zdjęci: Wojciech Olkusnik - Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
  zdjęci: Wojciech Olkusnik - Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

 • ANNA MARIA JOPEK W PROJEKCIE #domasspēks

  #Domasspēks (ang. #Mindpower) to projekt towarzyszący łotewskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz obchodom Roku Rainisa i Aspazji. W ramach #domasspēks zrealizowano 29 krótkich filmów z udziałem znanych postaci z wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, którzy we własnym języku prezentują fragmenty twórczości Rainisa i Aspaziji. Anna Maria Jopek oraz łotewska dziennikarka Eva Ikstena-Strapcāne interpretują wiersz Rainisa "Czas bohaterów" ("Varoņu laiks" z tomiku "Vētras sēja", 1905). Zapraszam na www.facebook.com/mindpower2015 oraz https://eu2015.lv  Za pomoc w realizacji nagrania nasze podziękowania zechcą przyjąć: Teatr Studio oraz barStudio w Warszawie.
 • ANNA MARIA JOPEK W LONDYNIE

  Piękna, dziewiętnastowieczna kaplica Union Chapel z idealną akustyką. Jej wnętrze - utrzymane w stylu wiktoriańskiego gotyku - przez lata tworzyło doskonałe tło dla muzyki wielu odmian i barw. Śpiewali tu m.in.: Björk, Damien Rice, Asaf Avidan, Chris Martin, Goldfrapp, The Killers, Agnes Obel, Florence + the Machine...
  21 lutego 2015 w tym urokliwym (i jednocześnie kultowym) miejscu zabrzmiała "Polanna". Trudno doprawdy o bardziej bajkową scenerię dla tego koncertu! Zobacz jak było! Ani na scenie towarzyszyli: Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski i Pedro Nazaruk.
 • ARCHIWUM WIADOMOŚCI...  (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC

  PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Agencja Artystyczna 4music