.:: ANNA MARIA JOPEK ::.

 • Anna Maria Jopek & Kroke & Elbląska Orkiestra Kameralna w Łańcucie

  zdjęcie: Jacek Dyląg Już 22 maja 2016 podczas 55. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się wyjątkowy koncert Kroke.

  Wraz z Anną Marią Jopek, Sławkiem Bernym oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną zostanie zaprezentowany projekt Feelharmony.

  Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości - odwołując się do tradycyjnej muzyki i przyszłości - posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z ich muzyką słuchacz zanurza się w nieznaną szeroką przestrzeń mieniącą się tysiącem barw. Ta muzyka nie raz sprawdzała się jako doskonała muzyka filmowa i teatralna - tak obrazowa, pełna znaczeń, a zarazem tak pojemna dla wyobraźni. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach - podróżnikach w czasie i przestrzeni.

  Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy - męski i żeński - naszych czasów, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

  Podczas koncertu prezentowany jest materiał z płyty Feelharmony zawierającej najpopularniejsze utwory zespołu Kroke, w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach.

  Serdecznie zapraszamy do Łańcuta! 22 maja 2016, godz. 19:00. Park przed Zamkiem w Łańcucie. Więcej informacji...

 • BIEL. NOTATKI Z AFRYKI - nowa książka Marcina Kydryńskiego

  13 kwietnia 2016 nakładem wydawnictwa Edipresse ukazała się książka Marcina Kydryńskiego: Biel. Notatki z Afryki.
  Ten blisko 700 stronicowy tom podsumowuje doświadczenia autora po 25 latach na kontynencie. 21 rozdziałów, 150 fotografii, w tym wiele do tej pory nie publikowanych. „To właściwie życie całe" - mówi autor. „Jestem zarazem szczęśliwy, przejęty, wzruszony i zalękniony, bo to najważniejszy mój projekt od czasów, kiedy w 2011 roku z AMJ zrobiliśmy Lustra. Być może w ogóle, obok płyty Upojenie, najważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek przedsięwziąłem. I nieprędko, jeśli w ogóle, cokolwiek tej skali będzie mogło się dla mnie wydarzyć".

  Marcin Kydryński pisze w otwierającym rozdziale:
  Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być.
  Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o Bieli jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie.

 • KONCERTY W POLSCE

  W lutym i marcu zapraszamy na serię koncertów Anny Marii Jopek w kwartecie. Żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej liczbie instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Ten projekt to dużo cudownej zabawy, ale i wielkie wyzwanie. Kwartet Anny Marii Jopek to obok wokalistki: Krzysztof Herdzin (fortepian, cajon, flety), Piotr Nazaruk (śpiew, flety, zithar, gitara, polskie instrumenty ludowe) oraz Robert Kubiszyn (bas)

  24.02.2016 / 19:00 / INOWROCŁAW Teatr Miejski
  25.02.2016 / 19:00 / KOSZALIN Filharmonia Koszalińska
  26.02.2016 / 19:00 / WŁOCŁAWEK Centrum Kultury Browar B
  28.02.2016 / 18:00 / RADOM Sala Koncertowa UM
  03.03.2016 / 19:00 / CHEŁM Chełmski Dom Kultury
  08.03.2016 / 19:00 / KONIN Koniński Dom Kultury
  09.03.2016 / 19:00 / BOLESŁAWIEC Kino Forum
  10.03.2016 / 19:00 / LUBIN Centrum Kultury MUZA

  Szczegóły w dziale koncerty. Zapraszamy!

 • ANNA MARIA JOPEK W AUSTRALII

  Na przełomie grudnia i stycznia Anna Maria Jopek po raz pierwszy w karierze odwiedzi Australię, gdzie zagra serię koncertów w Melborune, Sydney i Brisbane.
  Na scenie AMJ towarzyszyć będą:
  Krzysztof Herdzin - fortepian, akordeon, flety, calimba, głos
  Robert Kubiszyn - gitara basowe, wave drum, instrumenty perkusyjne, chórki, live looping
  Podczas występów w Melbourne do zespołu dołączy Paweł Dobrowolski - perkusja.

  29.12.2015 / 20:00 / MELBOURNE Ruby's Music Room
  30.12.2015 / 20:00 / MELBOURNE Deakin Edge
  01.01.2016 / 19:00 / MELBOURNE Fairfax Studio
  03.01.2016 / 14:00 / MELBOURNE Gala Music Concert in Hamer Hall
  03.01.2016 / 20:00 / MELBOURNE Ruby's Music Room
  08.01.2016 / 20:30 / SYDNEY Foundry 616 Jazz Club
  09.01.2016 / 19:00 / BANKSTOWN Polish Club Bankstown
  10.01.2016 / 12:30 / MARAYONG John Paul II Polish Hall
  10.01.2016 / 20:00 / SYDNEY Foundry 616 Jazz Club
  16.01.2016 / 18:00 / BRISBANE Polish Club Polonia of Brisbane
  17.01.2016 / 18:00 / BRISBANE Jazz Club

  Serdecznie zapraszamy!
 • ŚWIĄTECZNY TELEWIZYJNY KONCERT ANNY MARII JOPEK W PELPLINIE

  "Dzisiaj z Betleyem" to najprawdopodobniej najbardziej niezwykła płyta świąteczna, jaką nagrano kiedykolwiek. Każda z kolęd, znanych nam od dzieciństwa, zyskuje tu nową jakość. 18 grudnia 2015 (godz. 19:00, Bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w Pelplinie odbędzie się niecodzienny koncert, podczas którego będziemy mogli usłyszeć muzykę z tej płyty na żywo!

  Anna Maria Jopek zaprosiła do udziału w koncercie znakomitych gości: Stanisława Soykę, Mateusza Pospieszalskiego, Roberta Kubiszyna, Marka Napiórkowskiego, Jana Smoczyńskiego, Pawła Dobrowolskiego, Piotra Nazaruka, Adama Struga oraz Marię Pomianowską i Joannę Woś. Aranżacje muzyczne przygotowali Paweł Betley i Krzysztof Herdzin.

  Artystom towarzyszyć będzie Polski Chór Kameralny i dziecięcy chór ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
  Całość uświetni Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą wybitnego artysty i dyrygenta Marka Mosia. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka.

  Tradycyjnie jest to wydarzenie otwarte dla publiczności. Na koncert zaprasza Polpharma która w tym roku obchodzi Jubileusz 85 lecia

  Koncert będzie rejestrowany przez TVP2 - zapraszamy - retransmisja wydarzenia w Wigilię 24 grudnia o godz. 17.00 na antenie TVP2.

 • Branford Marsalis oraz Anna Maria Jopek zapraszają na BMW Jazz Club.  Do sprzedaży trafiły właśnie ostatnie bilety na to niezwykłe muzyczne wydarzenie. Zapraszamy!
 • LEGENDARNY BRANFORD MARSALIS, ANNA MARIA JOPEK I ZNAKOMICI GOŚCIE ZAGRAJĄ Z OKAZJI 10 EDYCJI BMW JAZZ CLUB

  Jedna z największych postaci światowego jazzu saksofonista i kompozytor Branford Marsalis będzie gwiazdą jubileuszowej edycji BMW Jazz Club. Pojawi się w nowym, zaskakującym repertuarze. Premierowy koncert "Bezgranicznie" zabrzmi w trzech wyjątkowych miejscach: w Teatrze Wielkim w Warszawie, w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie, w Bielskim Centrum Kultury.

  Branford Marsalis oraz znakomici polscy muzycy stworzą jazzowy superband, który interpretować będzie polską muzykę: klasyczną, jazzową, ludową. Branford Marsalis to twórca łączący różne klimaty i style: jazz, klasykę, world music. Szeroką popularność przyniosła mu słynną otwierająca nuta i solo w utworze Stinga "Englishman in New York". - To muzyk bezkompromisowy, ciekawy świata, podejmujący wyzwania. Artysta, nie zawaham się użyć tego słowa: epokowy. Nikt na świecie nie pasuje lepiej do hasła: "Bezgranicznie" - mówi Marcin Kydryński, pomysłodawca koncertu. - "B" - jak "Bezgranicznie". Bez ograniczeń, bez granic, bez podziałów, bez uprzedzeń, bez kompleksów, bez lęku. "B" - jak Branford.
  Z okazji jubileuszu na scenie pojawią się artyści znani z poprzednich edycji BMW Jazz Club jak i nowi goście. Zaśpiewa Anna Maria Jopek, która czuwa również nad artystyczną stroną projektu. Jazzowy superband współtworzyć będą: Marcin Wasilewski, Maria Pomianowska, Adam Strug, Robert Kubiszyn, Pedro Nazaruk , Atom String Quartet i Mino Cinelu.
  W Teatrze Wielkim do tego składu dołączy Stanisław Soyka.

  Gdy wspólnie z Anną Marią Jopek zaczęliśmy myśleć nad jubileuszem BMW Jazz Club wyborem marzeń był Branford Marsalis - dodaje Marcin Kydryński. - Ten genialny muzyk współpracował wcześniej z Anią przy płycie "ID" i na nową propozycję zareagował błyskawicznie, ale postawił warunek, że to my zaproponujemy mu repertuar, zaskoczymy go, rzucimy artystyczne wyzwanie.

  Zapraszamy na 3 wyjątkowe koncerty:
  3 grudnia Bielsko-Biała / Bielskie Centrum Kultury, godz 19.00
  4 grudnia Warszawa / Teatr Wielki- Opera Narodowa, godz 20.00
  7 grudnia Szczecin / Filharmonia Szczecin, godz 20.00

  BILETY:
  www.bilety.bck.bielsko.pl
  www.eventim.pl

  WIĘCEJ NA: www.bmwjazzclub.pl

 • ARCHIWUM WIADOMOŚCI...  (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC

  PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Agencja Artystyczna 4music