.:: ANNA MARIA JOPEK ::.

 • ZAŚPIEWAŁAM ZE STINGIEM

  Wczoraj zaśpiewałam ze Stingiem. Absolut. Wiedzą Państwo, ile to dla mnie znaczy. Głos Stinga prowadzi mnie przez życie. Do znudzenia męczyłam Państwa anegdotą o tym, jak w szkolnej szafce na nuty i książki latami wisiał plakat z Jego twarzą. Otwierałam o 8 rano przed lekcjami szafkę, wrzucałam fugi Bacha drżącą ręką i poczuciem, że za mało ćwiczyłam - i spotykałam spokojny wzrok Stinga. I natychmiast wiedziałam, że jakoś to będzie, dam radę. W trudnych czy szczęśliwych chwilach zawsze mogłam na Niego liczyć. Na porodówce, na maratonie, na złamane żebro, serce, nawet 11 września, kiedy świat się walił... zawsze był Sting i Jego muzyka.

  Jest moją największą inspiracją. Mam Go w tyle głowy w każdym muzycznym projekcie. Zawsze myślę, jak On rozwiązałby pewne kwestie artystyczne. Jest moim wzorem. W końcu to On wynalazł zupełnie nowy język w muzyce. Miks wszystkiego, co kocham - jazzu, rocka, popu, klasyki, folku, poezji - wszystko ujęte w proporcji doskonałej. Mistrzostwo formy.

  Dla mnie i moich kolegów z zespołu to był honor i zaszczyt otwierać dla Stinga galę w Toruniu. Pomysł duetu zrodził się spontanicznie. Skończyłam swój set (cudowna Publiczność - dziękuję!) i stało się coś, co odstrzeliło mnie na inną orbitę. Sting wziął gitarę, zaprosił mnie do garderoby, ustaliliśmy, kto śpiewa który głos, i chwilę później siedziałam obok Niego na scenie.

  Cały czas nie wierzę, że to się stało! Był taki moment, którego nigdy już nie zapomnę. Ta krótka chwila w garderobie. Jego ręce na gryfie i głos ?saute" przy moim uchu. Tylko słuchać i iść za tym głosem... Niewyobrażalne szczęście...

  Zbliżają się moje urodziny.

  Państwo zawsze mnie obdarowujecie serdecznie i hojnie. Proszę tego nie robić tym razem. Bardzo proszę... Serio. Dostałam więcej, niż można dostać. Wiem, ile osób mocno myślało o mnie wczoraj i za mnie marzyło o tym duecie. Czułam to. Państwa energię...

  Jest moim talizmanem.

  Dziękuję Stingowi. Dziękuję Państwu. Przytulam wszystkich!

  Bardzo szczęśliwa
  AMJ

 • ANNA MARIA JOPEK - NOWA PŁYTA, POCZĄTEK

  Scenariusz/Reżyseria: Robert Roy Nałęcz
  Produkcja: Universal Music Polska  Szczególne podziękowania dla: COSMOPOLITAN, ul. Twarda 4 www.apartamentycosmopolitan.pl

 • AMJ NA ŚWIĘTA W BLUE NOTE TOKYO

  www.bluenote.co.jp

  Dwudziesty raz Anna Maria Jopek z zespołem zagra w legendarnym klubie jazzowym. Od 23 do 25 grudnia 2016 Blue Note Tokyo zaprasza na pięć nadzwyczajnych wieczorów z AMJ. W świątecznym programie Japończycy usłyszą między innymi polskie kolędy.
  U boku AMJ wystąpią: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski.

 • ANNA MARIA JOPEK NA JEDNEJ SCENIE ZE SWOIM MISTRZEM

  Oficjalna zapowiedź na stronie: www.sting.com/news/title/sting-to-appear-on-polish-tv-special-in-toru

 • JAZZ PERSPECTIVE Z AMJ

  Miło nam poinformować, że Anna Maria Jopek znalazła się na okładce japońskiego magazynu Jazz Perspective.

  Grudniowe wydanie czasopisma poświęcone jest polskiemu jazzowi.

  Więcej informacji na stronie diskunion.net.

 • KROKE & AMJ W SKANDYNAWII

  Zapraszamy na koncerty Kroke i Anna Maria Jopek w Sztokholmie (Södra Teaterns, 3 lutego 2017) oraz Oslo (Soria Moria, 4 lutego 2017). Więcej informacji...

 • JESIENNE KONCERTY ANNY MARII JOPEK

  Zapraszamy na jesienne koncerty Anny Marii Jopek w kwartecie. "Ten projekt to dużo cudownej zabawy, ale i wielkie wyzwanie" - mówią sami artyści. Podczas koncertu muzycy grają na niezliczonej ilości instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Nie zabranie największych przebojów jak i najpiękniejszych polskich tematów.

  1 października 2016 - Gorzów Wielkopolski - Teatr im. J. Osterwy
  2 października 2016 - Zielona Góra - Filharmonia Zielonogórska
  22 października 2016 - Suszec - Gminny Ośrodek Kultury
  4 listopada 2016 - Gliwice - Teatr Muzyczny w Gliwicach
  9 listopada 2016 - Żyrardów - Centrum Kultury
  10 listopada 2016 - Kielce - Wojewódzki Dom Kultury
  13 listopada 2016 - Siedlce - Centrum Kultury i Sztuki
  14 listopada 2016 - Białystok - Białostocki Ośrodek Kultury
  19 listopada 2016 - Aalsmeer (Holandia) - Studio's Aalsmeer
  20 listopada 2016 - Częstochowa - Filharmonia Częstochowska
  30 listopada 2016 - Kalisz - Aula UAM
  11 grudnia 2016 - Kwidzyn - Kwidzyńskie Centrum Kultury
  13 grudnia 2016 - Ustka - Dom Kultury (występ w trio)

  Obok Anny Marii Jopek kwartet tworzą: Krzysztof Herdzin - fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon, flety, calimba, głos, Robert Kubiszyn - gitara basowe, wave drum, instrumenty perkusyjne, chórki, live looping oraz Piotr Nazaruk - śpiew, flety. W Suszcu wystąpi zespół w składzie: Krzysztof Herdzin, Piotr Nazaruk oraz Paweł Dobrowolski (perkusja).

  Szczegóły można znaleźć w dziale koncerty. Zapraszamy!


 • AMJ NA NOWEJ PŁYCIE KRZYSZTOFA NAPIÓRKOWSKIEGO

  16 września ukazał się niezwykły album z wierszami ks. Jana Twardowskiego, które śpiewają Krzysztof Napiórkowski, Adam Strug oraz Anna Maria Jopek. Napiórkowski o płycie ?10 x Twardowski" mówi: „(...) jest to monograf księdza Twardowskiego z moją muzyką. Wierzę, że muzyka skraca dystans pomiędzy poetą a czytelnikiem i ja chciałbym tę odległość uczynić jak najmniejszą”. AMJ pojawia się w utworze „Nie martw się”.
  Zapraszamy jesienne koncerty kwartetu AMJ - Krzysztof Napiórkowski dołączy do zespołu w Żyrardowie (9.11), Kielcach (10.11) oraz Częstochowie (20.11).

 • ANNA MARIA JOPEK & LESZEK MĄDZIK PONOWNIE W LUBLINIE

  Anna Maria Jopek po raz kolejny wystąpi na deskach Teatru Starego w Lublinie w spektaklu Leszka Mądzika "Czas kobiety".
  Zapraszamy:

  10 października 2016, 19:00 - bilety
  11 października 2016, 19:00 - bilety
  12 października 2016, 19:00 - bilety - (XXI Konfrontacje Teatralne)
  13 października 2016, 19:00 - bilety

  Czas zostawia swoje piętno, żywiąc się tym co ogarnia, postrzega, dotyka. Ucztę ma, kiedy w swoim apogeum dyskretnie osiąga cel. Wyzwala w nas tylko żal, współczucie, a może też kieruje w stronę tajemnicy, jaką jest nasza obecność w jego objęciach. Czytelny wizualnie i duchowo zostawia też ślad w obrazie kobiety, potęgując jego skutki i znaczenie w różnych porach jego życia. Fascynacja witalnym ciałem ustępuje miejsca w odnalezieniu jego urody w kolejnych etapach życia. Klisze pamięci zderzone z rzeczywistością rodzą nowy rodzaj impresji, utwierdzając w przekonaniu o cudowności i ciała i duszy kobiety, dopóki jest z nami. Karuzela czasu, która nas zabiera w wędrówkę, we wszystkich swoich fazach jest fascynująca. W taką podróż pragnę wybrać się wraz z Anną Marią, biorąc za świadków obecnych w tym misterium.
  Leszek Mądzik

  Idea współpracy Leszka Mądzika i Anny Marii Jopek przy spektaklu "Czas kobiety" zrodziła się w wyniku wzajemnej fascynacji artystów swoją twórczością. Leszek Mądzik wniesie do niego swój świat teatralny i niezwykłą wrażliwość plastyczną, Anna Maria Jopek - talent kompozytorski i cudowny, znany wszystkim głos.
 • AMJ W MARKOMANII

  W zastępstwie Marka Niedźwieckiego, który przebywa na urlopie w ukochanej Australii - jego autorską audycję "Markomania" w sobotę 29 października poprowadzi Anna Maria Jopek! Zapraszamy przed odbiorniki radiowe w godzinach 10.05-12.00. Audycja nadawana jest w Programie Trzecin Polskiego Radia. Więcej informacji: www.polskieradio.pl

 • KONCERTY ORGANOWE NA DOLNYM ŚLĄSKU

  W ramach letnich koncertów organowych na zaproszenie profesora Andrzeja Chorosińskiego Anna Maria Jopek będzie gościem wybitnego organisty Piotra Rachonia. W programie dawne polskie pieśni liturgiczne.

  8 sierpnia 2016, poniedziałek - Bardo, 19:00
  Bazylika Mniejsza w Bardzie - Bardzkie Lato Organowe (plac Wolności 5)

  9 sierpnia 2016, wtorek - Legnica, 19:15
  Katedra św. App. Piotra i Pawła (ul. św. Piotra 2a)

  10 sierpnia 2016, środa - Polanica-Zdrój, 19:00
  Kościół pw. WNMP (ul. Kamienna)

 • BIEL. NOTATKI Z AFRYKI - nowa książka Marcina Kydryńskiego

  13 kwietnia 2016 nakładem wydawnictwa Edipresse ukazała się książka Marcina Kydryńskiego: Biel. Notatki z Afryki.
  Ten blisko 700 stronicowy tom podsumowuje doświadczenia autora po 25 latach na kontynencie. 21 rozdziałów, 150 fotografii, w tym wiele do tej pory nie publikowanych. „To właściwie życie całe" - mówi autor. „Jestem zarazem szczęśliwy, przejęty, wzruszony i zalękniony, bo to najważniejszy mój projekt od czasów, kiedy w 2011 roku z AMJ zrobiliśmy Lustra. Być może w ogóle, obok płyty Upojenie, najważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek przedsięwziąłem. I nieprędko, jeśli w ogóle, cokolwiek tej skali będzie mogło się dla mnie wydarzyć".

  Marcin Kydryński pisze w otwierającym rozdziale:
  Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być.
  Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o Bieli jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie.

 • ARCHIWUM WIADOMOŚCI...  (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC

  PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Agencja Artystyczna 4music