.:: ANNA MARIA JOPEK ::.

 • FRYDERYKI 2014

  Anna Maria Jopek wraz z Tomaszem Stańko wystąpią w ramach koncertu z okazji 20-lecia Fryderyków. Fryderyki 2014 zostaną rozdane 24 kwietnia 2014 w Sali Kongresowej w Warszawie. Początek uroczystości o godzinie 19:00. Impreza transmitowana będzie w Programie 2 TVP od godziny 21:40.
 • PIEŚŃ-CEGIEŁKA OD AMJ DLA OLAFA!

  Anna Maria Jopek, razem z Robertem Kubiszynem, nagrała pieśń wielkanocną "Chrystus zmartwychwstan jest". Żeby ją pobrać - zapewniamy, że warto! - wystarczy wejść na stronę http://gaude.pl/pl/pomoc-olafowi.html i kupić cegiełkę. Zbieramy na leczenie Olafa Maja!

  Koszt pobrania to 1,90 zł (format mp3) lub 2,90 zł (format FLAC). Tak niewiele, a tak wiele znaczy...

  AMJ o pieśni: "Nagranie, które kieruję do Państwa, jest bardzo osobistą wariacją. Mam w planie projekt organowy i wykonanie dawnych utworów w najbardziej tradycyjny sposób - ale to za chwilę. Dziś przedstawiam wersję, w której świat modalnych skal styka się z kolorami i przestrzeniami rodem z moich piosenek".
 • FOLKLORE TO JAZZ Z ANNĄ MARIĄ JOPEK

  Anna Maria Jopek będzie gościem specjalnym podczas występu, słowackiego saksofonisty, Radovana Tariška w Bratysławie. Koncert z cyklu "Folklore to jazz" odbędzie się 9 kwietnia o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym Słowackiego Radia (Slovensky Rozhlas). W projekcie wystąpią również: Essiet Okon Essiet (kontrabas, USA), Benito González (fortepian, Wenezuela) i David Hodek (perkusja, Słowacja). Zapraszamy!
 • „HAIKU” - PREMIERA W JAPONII

  HAIKU - Anna Maria Jopek & Makoto Ozone5 marca 2014 Universal Music Japan wydał w Japonii płytę "Haiku" Anny Marii Jopek i Makoto Ozone. W Polsce album ten osiągnęła status platynowej płyty w pierwszych tygodniach sprzedaży.

  Płyta "Haiku" Anny Marii Jopek z Makoto Ozone powstała z zachwytu tych dwojga dla kultur, z których pochodzą i próby skrzyżowani owych kultur w jednej przestrzeni muzycznej. Tematy ludowe i tradycyjne są pretekstem do szerokich improwizacji i poszukiwania nowych form, a zderzenie brzmienia fletu Kabuki z polskim liryzmem, przynosi unikalne piękno brzmienia. "Nie do wiary, jak bardzo jesteśmy sobie bliscy, będąc z tak odległych krańców świata. W muzyce, języku doskonałym, człowiek osiąga porozumienie doskonałe. Prawdziwa jedność" - mówi AMJ.

  Dwa koncerty promocyjne odbyły się 7 marca 2014 w Blue Note Tokyo. Zobacz zdjęcia...


 • ANNA MARIA JOPEK & KROKE GRAJĄ DLA OLAFA!

  Zapraszamy na specjalny koncert charytatywny, który odbędzie się 2 kwietnia 2014 w Jazz Cafe, w Łomiankach. Anna Maria Jopek wystąpi wraz z zespołem KROKE w składzie: Jerzy Bawoł (akordeon), Tomasz Kukurba (altówka), Tomasz Lato (kontrabas). "Olaf jest kolegą mojego syna Franka i częstym gościem w naszym domu. Bardzo przeżywamy Jego chorobę. Ale i mocno wierzymy w Jego siłę, bo to fantastyczny Gość" - mówi AMJ. Szczegóły w dziale koncerty...

 • ZŁOTA POLANNA

  Płyta Polanna pokryła się złotem. Wyróżnienie zostało wręczone 26 listopada podczas koncertu "Wielka Polanna" w Sali Kongresowej. Zobacz zdjęcia z koncertu
 • ANNA MARIA JOPEK W TURCJI

  29 stycznia Anna Maria Jopek wystąpi w Ankarze. Na scenie towarzyszyć jej będą: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn i Pedro Nazaruk.

  Bilety (35-55 TL) do kupienia pod adresem http://www.biletix.com/etkinlik/RVH01/TURKIYE/tr.

  Zapraszamy!

 • ANNA MARIA JOPEK W ROSJI

  Na zaproszenie Jazz Triumph Festival (http://jazztriumph.ru) Anna Maria Jopek wystąpi w Sankt Petersburgu (26 lutego) oraz dwukrotnie w Moskwie (1 i 2 marca).

 • KTOŚ ZBUDZIŁ MNIE

  3 grudnia 2013 ukazała się płyta Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie z nigdy jeszcze niepublikowanymi utworami pana Jerzego! Cyfrowo odszumione i na nowo zmasterowane nagrania sprzed lat, zaaranżowane przez Krzysztofa Herdzina, zostały wykonane m.in. przez Orkiestrę Sinfonia Viva. Tytułową piosenkę zaśpiewała Anna Maria Jopek. Zobacz teledysk...

 • ANNA MARIA JOPEK & STASZEK SOYKA
  zdjęcie: Laurent Villain. Łomianki, 16.12.2013
  Dziś w Łomiankach AMJ spełnia swoje marzenie i śpiewa drugi głos w projekcie Stanisława Soyki, którego jest fanką. AMJ: Piosenki Staszka towarzyszyły mi od późnego liceum. Zawsze chciałam zostać Staszkową chórzystką Na dwa wieczory z dumą zrealizuje tzw. "piąte plany" w Jego muzyce. Ale frajda! 17.12.2014
 • "Śmiej się! To moje zaklęcie" - AMJ w Sensie

  "Dziś już wiem, mam ten spokój, że nie muszę się popisywać, być ładna, mieć 18 lat i nie wie co jeszcze, żeby dać sobie prawo do bycia na scenie. Jedyne, co muszę, to mieć serce". O urok początków i zakończeń oraz obecne miejsce w życiu dopytuje Anię w grudniowym Sensie Hanka Halek. Polecamy!  Anna Maria Jopek w drodze
  Polecamy także wywiad Piotra Welca opublikowany w serwisie fineLIFE. Spotykamy się od lat. Czy jest to studio radiowe, czy sesja w londynie, czy skradzione z napiętego kalendarza śniadanie w jej ulubionym „żywicielu”. Czasem udawało mi się namówić AMJ do pozowania, ale nigdy jeszcze nie spisaliśmy naszej rozmowy. Dopiero teraz, gdy zamknęła się w apartamentach Hotelu Rialto, a otworzyła przed obiektywem Izy Urbaniak, siadamy. Ania jak zwykle uśmiechnięta, rozmarzona. Tylko na chwilę tu. Jak zawsze w drodze. Więcej...

 • MIKOŁAJKI Z ANNĄ MARIĄ JOPEK I TRÓJKĄ

  W Mikołajki (6.12.2013) Anna Maria Jopek wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas specjalnego wydania "Listy Przebojów". Ania wykona jeden ze swoich utworów, który był notowany na "Liście". Start o 17:00, wstęp wolny.

 • AUKCJA DLA PAH

  Drodzy Państwo!
  Dziś oddałam "pod młotek" słodką, maleńką i wiekową torebkę. Oddałam mały przedmiot, z którym byłam bardzo zżyta przez ostatnich 5 lat. Tę torebkę wyszperałam w antykwariacie w Soho, przed koncertem w Nowym Jorku. Oddaję coś, co bardzo, bardzo lubię - tylko tak wyobrażam sobie swój wkład w taką akcję jak Pajacyki. Oddać coś, na czym nam specjalnie nie zależy, to łatwizna. Oddać coś, co szczególnie się lubi - to już jakiś znak, że sprawa jest ważna. A jest najważniejsza! Nasze Dzieci muszą jeść! Chwała Jance, że dba i działa i w imieniu nas wszystkich zagonionych, dostrzega te sprawy najważniejsze, które potrzebują naszej świadomości, potrzebują naszego poparcia, działania. Trzymam kciuki za tegoroczne Pajacyki. Jeśli słabo wylicytują Państwo tę torebkę, wykupię ją osobiście, bo bardzo ją lubię. Dorzucam też płytę Polanna, którą podpiszę z radością hojnemu Darczyńcy.
  Serdecznosci! AMJ
 • WIELKA POLANNA W SALI KONGRESOWEJ

  Wielka Polanna - wariacja na temat projektu „Polanna” - to rozważania nad istotą polskiej duszy w muzyce. „Sięgam po tematy odległe i bardzo współczesne - od Wacława z Szamotuł przez Stanisława Moniuszkę po tematy Karola Szymanowskiego, Skaldów, pieśni ludowe, partyzanckie - wszystkie, które nucę od dziecka i które stworzyły moją muzyczną tożsamość” - mówi AMJ. Śpiewanie polskiej muzyki na scenach świata i w wielonarodowym towarzystwie od lat wydaje się misją Jopek. Ona sama utrzymuje, że śpiewa po prostu to, co uważa za ważne, szczere i warte pokazania. „Nie licząc sukcesu genialnego Chopina, wątek polskości w muzyce jest wciąż nieobjawiony. Chciałabym, żeby mazurek, kujawiak i oberek były jak brazylijska bossa nova - kodem muzycznym, poznawanym na całym świecie, konwencją, w której chcą pisać i improwizować nie tylko nad Wisłą” - wyznaje AMJ.
  Wielka Polanna zagra w wielkim składzie. Na scenie zobaczymy artystów muzyki klasycznej, jazzowej, folkowej i popularnej. Mazurki i kujawiaki interpretować będą również goście spoza Polski - Gil Goldstein i Gonzalo Rubalcaba, jedni z najważniejszych muzyków naszych czasów.
  „Poniekąd wracamy do oryginalnej obsady »Polanny« (projekt miał premierę na Siesta Festivalu w Gdańsku), ale na warszawski wieczór dołączają do nas jeszcze moi wybitni Koledzy - Stanisław Soyka i Mateusz Pospieszalski”.
  26.11.2013, godz. 20:00 - WARSZAWA, Sala Kongresowa
 • KONCERTY AMJ W POLSCE

  Zapraszamy na koncerty Anny Marii Jopek w: Rybniku (23.11.2013, Wrocławiu (29.11.2013), Łodzi (7.12.2013) oraz w Wejherowie (14.12.2013). Przeczytaj szczegóły...
 • Anna Maria Jopek & Camane

 • AMJ I CAMANÉ

  14 listopada w słynnym lizbońskim Coliseum Anna Maria Jopek była gościem specjalnym podczas koncertu księcia fado Camané. Na scenie pojawili się także: Carlos do Carmo, Aldina Duarte i Mário Lagina.
 • AMJ dla W.KRUK

  Po wcześniejszych doświadczeniach z projektami w srebrze i porcelanie AMJ spełnia swoje największe marzenie designerskie. We wrześniu do salonów W.Kruk trafi autorska kolekcja wokalistki we współpracą Anną Orską - Vocalise. Stworzona z kamieni naturalnych, inspirowana czystością form art deco. Uroczysta premiera kolekcji odbyła się w Warszawie w Pałacu Sobańskich 28.08.2013.

  Przeczytaj więcej na wwww.wkruk.pl
  Zobacz zdjęcia z sesji zdjęciowej...

 • ANNA MARIA JOPEK POWRACA DO AZJI

  Anna Maria Jopek powraca na azjatyckie sceny. 5 października 2013 roku dwukrotnie usłyszmy ją wraz z zespołem w słynnym na całym świecie klubie Blue Note Tokyo. Po występach w 2009 i 2011 roku będzie to jej piętnasty koncert w tym legendarnym miejscu. Następnego dnia AMJ wystąpi na najważniejszym jazzowym festiwalu Korei Południowej, Jarasum International Jazz Festival. Warto dodać, że odbywa się on na malowniczej wyspie Jara, gdzie co roku przyciąga ponad 100 000 melomanów, jak i najwyższej klasy jazzmanów.

  Dodatkowo 4 października zapraszamy na spotkanie promocyjne z Anną Marią Jopek do Anjin Premium Live w Tokio. Podczas wieczoru odbędzie się także mini recital artystki. Zapraszamy!

  Więcej informacji: bluenote.co.jp, jarasumjazz.com
  Wsparcie projektu: www.culture.pl, www.azja.iam.pl

 • ARCHIWUM WIADOMOŚCI...  (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC

  PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Agencja Artystyczna 4music