.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

BMW Jazz Club VOLUME 1 ANNA MARIA JOPEK JO & CO PREMIERA 17 PAŹDZIERNIKA: o płycie | trasa koncertowa | spotkania w salonach EMPiK

NOWA, NIEZWYKŁA KONCERTOWA PŁYTA

BMW Jazz Club VOLUME 1
ANNA MARIA JOPEK
Jo&Co


Po sukcesie albumu ID, który w dwa tygodnie po premierze osiągnął w Polsce status Platynowej Płyty, został wydany w kilkunastu krajach świata a dziś przekroczył już liczbę 50.000 sprzedanych egzemplarzy Anna Maria Jopek stawia sobie kolejne wyzwanie. Jest nim odważny, miejscami radykalny album koncertowy, nagrany z udziałem gości światowej sławy. "Płyta ID, jak i poprzednie Niebo - była w całości autorska, mówi AMJ.

Nagraliśmy ją z udziałem naszych najukochańszych artystów na świecie i było to ujmujące, że oni z takim zaangażowaniem oddali się naszej muzyce. Kilku z nich zaprosiliśmy potem do wspólnych koncertów i było oczywiste, że sięgniemy także po ich niezwykłe utwory, tak bardzo nam bliskie od lat.

Dlatego nowy album składa się w połowie z muzyki, w której ja jestem gościem, zachwyconym, zdumionym, szczęśliwym" Blisko 80 minut muzyki powstało głównie podczas ostatniego koncertu „BMW Jazz Club: African Moods”, gdzie AMJ towarzyszył genialny kameruński multiinstrumentalista i wokalista Richard Bona i metafizyczny artysta z Tunezji Dhafer Youssef, którego głos wydaje się być jednym z najcenniejszych skarbów współczesnej muzyki. Pojawiają się także nagrania z Ethno Jazz Festiwal we Wrocławiu i z poznańskiego klubu Blue Note. Tam dominuje Mino Cinelu - wirtuoz instrumentów perkusyjnych i charyzmatyczny wokalista.

"Wracam do swoich piosenek zawsze z nadzieją, że możemy pokazać je inaczej, zabrać gdzieś dalej - kontynuuje AMJ. Ich wersje płytowe są zaledwie punktem wyjścia do podróży w nieznane. Od lat śpiewam także kilka tematów mojego ukochanego Stinga. Na nowej płycie próbujemy z Dhaferem opowiedzieć historię herbaty na Saharze i jest to niebywała przygoda!" AMJ towarzyszy jej stały zespół, którego trzon od lat tworzą: Marek Napiórkowski na gitarach, Robert Kubiszyn na basie i Paweł Dobrowolski na perkusji. Gościnnie pojawiają się Krzysztof Herdzin i Jan Smoczyński na instrumentach klawiszowych i wierny przyjaciel z dawnych płyt, fenomenalny Henryk Miśkiewicz na saksofonie.

BMW Jazz Club VOLUME 1 – to, po dwóch wspaniałych koncertach i współpracy przy zeszłorocznej trasie koncertowej, kolejne artystyczne przedsięwzięcie Anny Marii Jopek, Marcina Kydryńskiego i firmy BMW Polska. Jednocześnie to pierwsza płyta z nowej kolekcji przygotowywanej w ramach tego projektu.

PREMIERA 17 PAŹDZIERNIKA

Track lista:
1. CISZA NA SKRONIE, NA POWIEKI SŁOŃCE
2. SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM
3. MOUN MADININA
4. AYA 1984
5. TENGOKU
6. CONFIANS
7. TEA IN THE SAHARA
8. ZROB CO MOŻESZ
9. DINA LAM
10. TERAZ I TU
11. DWA SERDUSZKA, CZTERY OCZY

PATRONI i PARTNERZY:


Kup płytę w przedsprzedaży w empik.com.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

NOWA PŁYTA ANNY MARII JOPEK już 17 października 2008
(c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC