.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

ARCHIWUM WIADOMOŚCI: 2017-2019 | 2011-2016 | 2009-2010 | 2007-2008 | 2006 | 2005 | 2004-2002

 • JUZ JEST!

  Urodzinowy Box AMJ już w sklepach, od 12 grudnia! Jednocześnie AMJ i MK uspokajają: "Nasza ostatnia wypowiedź spowodowała zabawne qui pro quo. Nie zamierzamy wycofać się z muzyki, zaprzestać spotkań z publicznością. Nasze słowa zostały źle zrozumiane. Dwa Serduszka... są pożegnaniem z latami ID. Są zapowiedzią nowych wyzwań, które jednak potrzebują czasu. Będziemy zatem spotykać się na estradach kraju i świata, ale na nową płytę zapewne przyjdzie nam wspólnie poczekać znacznie dłużej. Choć - jak miło czasem sprawić niespodziankę, więc - zobaczymy, co czas pokaże. Tymczasem mamy nadzieję, że nowa książeczka sprawi Wam na święta tyle radości, ile nam sprawiło wspominanie tych ostatnich lat. Bo przecież Wy - jesteście tam także tak silnie obecni!"
 • NIEZWYKŁY PREZENT URODZINOWY AMJ

  Okładka Wielkie podsumowanie ostatnich pracowitych lat. Piękne wspomnienie. Książka, 88 fotografii oraz 3 płyty: ID, Jo&Co oraz płyta zatytułowana Spoza, gdzie znajdziemy aż 14 piosenek (przeczytaj track listę). W urodziny AMJ, 14 grudnia ukazuje się ogromne wydawnictwo zatytułowane graficznie Dwa Serduszka Cztery Oczy. „To pożegnanie z projektem ID, tak dla nas ważnym. To zapowiedź oddechu, przerwy, wyciszenia. Zamknięcie rozdziału. Nieprędko odezwiemy się znowu. Ale kiedy to się stanie, mamy wielką nadzieję, że nie zawiedziemy tych, których w tej chwili zostawiamy. Tymczasem, na pożegnanie chcemy ofiarować coś najbardziej intymnego. Dla przyjaciół, z wdzięcznością za to, że byli i są.“ - zapowiadają AMJ i MK.

  Z pewnością wśród pierwszych jego nabywców będą widzowie koncertu BMW Jazz Club "Po Polsku", ale wkrótce ten unikatowy drobiazg znajdzie się w najlepszych sklepach muzycznych w Polsce.
  czytaj więcej...
 • Jo & Co w Bestsellerach 2008

  BESTSELLER 2009 Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że płyta AMJ “Jo & Co” została nominowana w kategorii jazz w plebiscycie Empiku „Bestseller 2008”. O wynikach tego plebiscytu (dawniej „Asy Empiku”), decyduje sprzedaż danej pozycji w salonach Empik. Ogłoszenie wyników już 28 stycznia 2009 roku. Jak informują organizatorzy: „Już sama nominacja (obecność w gronie 3-ech najlepiej sprzedających się tytułów w 2008 roku w danej kategorii) oznacza, że dane dzieła stały się bestsellerami w skali całej Polski.”

  Dziękujemy!
 • Polka Roku 2008

  W styczniu Wysokie obcasy ogłosiły plebiscyt na Polkę Roku. W tym roku wśród nominowanych w kategorii MEDIA I SHOW-BIZNES znalazła się Anna Maria Jopek ("Za bycie sobą i zwariowanie w tych mediach."). Głosy na AMJ wraz z kilkuzdaniowym uzasadnieniem można przesyłać listownie na adres Wysokich Obcasów lub e-mailem na polka2008@agora.pl. Najciekawsze uzasadnienia zostaną nagrodzone. Wyniki poznamy w marcu. Więcej informacji o konkursie...
 • AMJ na konkursie wiolonczelowym

  18 lutego rozpocznie się siódma edycja Międzynarodowego Konkursu Wiolonczeloweg, który zainauguruje występ Anny Marii Jopek z towarzyszeniem wiolonczelistów Jamesa Barraleta i Bartosza Koziaka. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego organizowany jest od 1997 roku. To wydarzenie o randze międzynarodowej, skierowany jest do szerokiej publiczności - nie tylko znawców muzyki klasycznej, ale i melomanów. Koncert odbędzie się na Zamku Królewskim.
 • W galerii dostępne są zdjęcia z koncertu BMW Jazz Club "Po Polsku".
 • KOBIETA ROKU GLAMOUR - nominacja

  Niezwykle miło nam poinformować, że Anna Maria Jopek została nominowana w plebiscycie Kobieta Roku Glamour. Uroczysty finał i wręczenie nagród już w kwietniu.
 • AMJ w Dzień dobry TVN

  AMJ była gościem sobotniego wydania Dzien Dobry TVN (20.12.2008). Podpisywała również płyty w kawiarence programu. Fragmenty wywiadu z Anią można zobaczyć na stronie: dziendobrytvn.plejada.pl
 • Zobacz zdjęcia z trasy koncertowej Jo & Co...
 • Staś promuje nowe arcydzieło Pata Metheny i Lindy Manzer!

  Po 25 latach współpracy genialnej lutniczki kanadyjskiej Lindy Manzer i 17-krotnego laureata Grammy Pata Metheny, po słynnej gitarze Pikasso, po sopranach, barytonach, sitarach i instrumentach bezporogowych powstaje bezprecedensowe arcydzieło. Gitara sygnowana nazwiskiem Pata, projektowana i zdobiona przez niego, będąca idealną kopią jego ukochanej "Lindy 6". Instrument został wzbogacony o nowe rozwiązania techniczne i będzie nowym rozdziałem we współpracy obojga mistrzów. Niezwykłość wydarzenia polega jednak na tym, że po raz pierwszy w historii Linda Manzer wykona 30 identycznych gitar i oboje z Patem podpiszą je w Nowym Jorku dla 30 śmiałków, wirtuozów i kolekcjonerów, którzy zamówią te cenne instrumenty. By zaprezentować niezwykłość brzmienia tej gitary Pat Metheny i Linda Manzer spośród dziesiątków albumów Pata na których używa swego słynnego prototypu wybrali... unikatowe, koncertowe nagranie "Piosenki Dla Stasia"!!!

  Więcej na stronie: www.manzer.com/limited
 • BMW JAZZ CLUB III - PO POLSKU

  BILETY dostępne są wyłącznie w sieci EVENTIM: www.eventim.pl

  Już po raz trzeci BMW Jazz Club otworzy swoje drzwi przed entuzjastami muzyki. Poprzednie odsłony - Bossa Nova Night i African Moods odkrywały przed nami odległe światy. Wśród gości pojawili się Oscar Castro Neves, Mino Cinelu, Richard Bona i Dhafer Youssef.

  W Teatrze Polskim w Warszawie 15 grudnia 2008 Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński, współtwórcy BMW Jazz Club, sięgneli po muzykę polską. Od klasyki po piosenkę. Od jazzu po tematy ludowe. Powrócili do tytułu pierwszego autorskiego recitalu AMJ, który przygotowali wspólnie na festiwalu Jazz Jamboree w 1996 roku. Do wspólnego występu zaprosili gości spośród swoich ukochanych polskich muzyków.

  Obok zespołu Anny Marii Jopek usłyszeliśmy: Ula Dudziak, Staszek Soyka, Grzegorz Turnau, Mateusz Pospieszalski, Henryk Miśkiewicz i Trio Marcina Wasilewskiego, znane niegdyś pod nazwą Simple Acoustic Trio, dziś nagrywające dla wytwórni ECM.

  .
 • Anna Maria Jopek i Chris Botti w VIVIE!

  „Los kilkakrotnie splatał ich muzyczne drogi. Jakby specjalnie odwlekał w czasie moment spotkania na jednej scenie. Osiem i pół roku dojrzewania do wspólnych dźwięków. Dwie wielkie osobowości. Dwa światy. Jedna pasja. ” Tylko w najnowszym numerze magazynu VIVA przeczytać możemy historię Anny Marii Jopek i Christa Bottiego, z której dowiemy się jak doszło do ich najważniejszego wspólnego spotkania.

  Tekst i zdjęcia przygotował Marcin Kydryński.
 • AMJ & BETO BETUK NA SIEŚCIE 4

  Miło nam poinformować, że w sklepach ukazała się czwarta już części kompilacji Marcina Kydryńskiego „Siesta - Muzyka Świata". Także i tym razem fanów Anny Marii Jopek czeka miła niespodzianka, ponieważ na składance ukazał się utwór pt. „Niema” , który Anna Maria Jopek wykonuje wspólnie z Beto Betukiem. Na albumie znalzaly sie miedzy innymi utwory takich artystow jak: Camane, Niels Lan Doky, Yami, Tor Gustavsen, Yasmin Levy czy Buika. Gorąco polecamy ten niezwykły przewodnik po wysmakowanej i unikalnej muzycznej kulturze wielu pięknych zakątków Ziemi.

  Przeczytaj pełną track listę…
 • AMJ & Tord Gustavsen

  W sobotni wieczór, w trójkowym studiu m Agnieszki Osieckiej, gdzie przed dwoma laty nagrywali płytę ID, AMJ i Tord Gustavsen spotkali się ponownie. Podczas koncertu wybitnego norweskiego pianisty AMJ zaśpiewała gościnnie dwa utwory: Daleko oraz Niepojęte i Ulotne. Pojawiła się na scenie prosto z samolotu z Madrytu, gdzie grała poprzedniego wieczoru, by zaraz po koncercie odlecieć do Frankfurtu i kontynuować niemiecka trasę. Publikujemy z wdzięcznością dwa zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia, autorstwa Marka Duszy (Rzeczpospolita).
  Retransmisja fragmentów koncertu - w Trojce, w niedzielę, 2 listopada 2008, po 20.00
 • ZŁOTE JO & CO !

  15 października 2008 odbyła się w Warszawie konferencja prasowa zapowiadająca najnowsza płytę Anny Marii Jopek pt. „Jo & Co”. W konferencji udział wzięli: Anna Maria Jopek, Joanna Drozda (4music), Erich Papke (BMW Jazz Club) oraz Piotr Rzeczycki (Universal Music).

  Podczas spotkania Piotr Rzeczycki ujawnił, że krążek Anny Marii Jopek uzyskał status ZŁOTEJ PŁYTY w kategorii POP. Wręczył tym samym Ani okolicznościowe wyróżnienie.

  Na konferencji przedstawiono także szczegóły najnowszego projektu BMW Jazz Club pt.: „Po Polsku”, który będzie miał miejsce 15 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie. Szczegóły na naszej stronie już wkrótce.
 • „Cisza na skronie, na powieki słońce” – nowy singiel

  Wraz z płytą został wydany specjalny maxisingiel „Cisza na skronie, na powieki słońce”, na którym obok tytułowego utworu (w nowej aranżacji) na szczególną uwagę zasługuje piosenka pt.”Niema”. Ania wykonała ją wspólnie z niesamowitym Beto Betukiem. Ten premierowy utwór zapowiada czwartą już część autorskiej kompilacji Marcina Kydryńskiego „Siesta” – premiera pod koniec października (wkrótce więcej informacj na naszej stronie). Obok wspomnianych piosenek na najnowszym maxisinglu znalazły się utwory „Tu i teraz” oraz „Dwa serduszka, czetery oczy” w wersji z płyty. Niestety maxisingiel „Cisza na skronie, na powieki słońce” to kolejny krążek promocyjny wydany w bardzo limitowanej ilości, który zapewne szybko wpisze się na listę białych kruków.
 • NOWA, NIEZWYKŁA KONCERTOWA PŁYTA Anny Marii Jopek

  Po sukcesie albumu ID, który w dwa tygodnie po premierze osiągnął w Polsce status Platynowej Płyty, został wydany w kilkunastu krajach świata a dziś przekroczył już liczbę 50.000 sprzedanych egzemplarzy Anna Maria Jopek stawia sobie kolejne wyzwanie. Jest nim odważny, miejscami radykalny album koncertowy, nagrany z udziałem gości światowej sławy.

  Na nową płytę, której premiera przewidziana jest na 17 października, złoży się blisko 80 minut muzyki!

  BMW Jazz Club VOLUME 1 – to, po dwóch wspaniałych koncertach i współpracy przy zeszłorocznej trasie koncertowej, kolejne artystyczne przedsięwzięcie Anny Marii Jopek, Marcina Kydryńskiego i firmy BMW Polska. Jednocześnie to pierwsza płyta z nowej kolekcji przygotowywanej w ramach tego projektu.

  Przeczytaj więcej o płycie...

 • PATRONI MEDIALNI: Miesięcznik Pani, Trojka, portal Onet.pl, Dwutygodnik VIVA, Tygodnik Wprost, DZIENNIK Polska Europa Świat, EMPIK
  PARTNER: AMS

 • SPOTKANIA W SALONACH EMPIK

  Nie zapominamy również o fanach! Wydaniu płyty oraz trasie koncertowej będą towarzyszyć również spotkania z Anną Marią Jopek w sieci salonów EMPIK, podczas których będzie można podpisać najnowszą płytę .

  Anna Maria Jopek odwiedzi następujące miasta:

  6 listopada 2008, godz. 18.00
  Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

  10 listopada 2008, godz. 17.00
  Poznań, ul. Ratajczaka 44

  12 listopada 2008, godz. 18.00
  Wrocław, Rynek 50

  13 listopada 2008, godz. 17.00
  Kraków, Rynek Główny 5

  18 listopada 2008, godz. 17.00
  Galeria Bałtycka Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

  21 listopada 2008, godz. 17.00
  CH Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

  3 grudnia 2008, godz. 17.00
  CH Silesia, Katowice, ul. Chorzowska 107

  Zapraszamy!
 • EUROPEJSKA TRASA KONCERTOWA AMJ

  Tuz przed trasą koncertową w Polsce Ania wyrusza w europejskie tournee. Ania odwiedzi Hamburg (21.10.2008), Costafeld (23.10.2008), Madryt (24.10.2008), Mainz (26.10.2008), Norymbergę (27.10.2008), Monachium (28.10.2008), Wiedeń (30.10.2008), Ostrawę (2.11.2008) oraz Pragę (3.11.2008). Cykl koncertów zamknie występ w Zaandam (7.12.2008).
 • TRASA KONCERTOWA

  Tuż po wydaniu płyty Anna Maria Jopek wyrusza w specjalną trasę koncertową! Ani na scenie towarzyszyć będą Dhafer Youssef oraz stali współpracownicy: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski oraz Pedro Nazaruk. Szykuje się osiem nadzwyczajnych koncertów:

  8.11.2008 Przemyśl, Zamek Kazimierzowski (w ramach Festiwalu Jazz nad Sanem)
  9.11.2008 Wrocław, Teatr Polski
  16.11.2008 Bydgoszcz, Opera Nova
  17.11.2008 Gdynia, Klub Pokład (w ramach cyklu JazZGdyni)
  29.11.2008 Kielce, Wojewódzki Dom Kultury
  30.11.2008 Lublin, Centrum Kongresowe UP
  1.12.2008 Kraków, Kijów.Centrum
  2.12.2008 Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia

 • AMJ w Hollywood Bowl

  W upalny wieczór 3 września 2008 w najsłynniejszym amfiteatrze świata, kalifornijskiej Hollywood Bowl, przed dziesięciotysięczną publicznością wystąpiła Anna Maria Jopek wraz z największymi gwiazdami bossa novy.

  Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z występu...
 • Cały świat w upojeniu. Nareszcie.

  AMJ & Pat Metheny Pat Metheny chciał, by ten album ukazał się na świecie równocześnie z jego One Quiet Night. Jednak przed 5 laty prawne zawiłości kontraktów nie pozwoliły na tę premierę. Warto jednak było czekać. Upojenie ukazuje się w październiku nakładem wytwórni Nonesuch jako... album Pata Metheny! To nadzwyczajne wyróżnienie. Do tej pory zaledwie Charlie Haden, Jim Hall i Brad Mehldau dostąpili zaszczytu pojawienia się z Patem na okładce, złączeni znakiem "&"! Międzynarodowa edycja Upojenia zawiera teksty przetłumaczone przez Marcina i Pata na angielski, krótkie wypowiedzi Pata, AMJ i Marcina a także, co absolutnie najważniejsze - aż trzy bonusowe nagrania, w tym dwa z pamiętnego koncertu z Sali Kongresowej. Inny jest także układ utworów, zaproponowany już przed pięcioma laty przez wybitnego producenta Matta Piersona (m.in. Joshua Redman). To bezcenny skarb dla kolekcjonerów. Czy może - bezcenna stanie się ta pierwsza, polska, oryginalna wersja, która zniknie teraz zapewne z rynku?
 • ANIA W PANI

  PANI - październik 2008 Polecamy wszystkim najnowszy numer Pani, w którym znajduje się ciekawy, kilkustronicowy reportaż o Annie Marii Jopek.

  Najpierw widać szeroki uśmiech, potem burzę blond włosów i przenikliwe, niebieskie oczy. Biała bluzeczka na ramiączkach, szary żakiet, dżinsy. Mimo że żyje w ciągłym pośpiechu, emanuje z niej spokój. Mówi dużo i chętnie. Potrafi śmiać się z samej siebie. Na spotkanie przychodzi 10 minut przed czasem. Fragmenty można przeczytać na stronie www.styl24.pl.
 • AMJ i CHRIS BOTTI znów razem!

  Kto pamięta niespodziewane zaproszenie AMJ na scenę w warszawskiej Stodole przed dwoma laty, podczas koncertu Chrisa Botti ten czeka już długo na ponowne spotkanie artystów. Na nadzwyczajnych dwóch koncertach w Warszawie (10 października)i w Trójmieście (11 października). Ania i Chris wykonają wspólnie kilka utworów. Szczegóły spotkania wciąż jeszcze owiane są tajemnicą...

 • PIĘKNI W SIECI - ZAGŁOSUJ NA ANNĘ MARIĘ JOPEK! GŁOSUJ NA ANNE MARIĘ JOPEK

  Miło nam poinformować, że Anna Maria Jopek była nominowana w plebiscycie "Róże Gali" w kategorii piękni w sieciza swoją strone internetową.

  W 2008 roku po raz pierwszy można oddać głos w nowej kategorii PIĘKNI W SIECI. W uzasadnieniu możemy przeczytać: Miłośniczka muzyki i życia w subtelnych i stonowanych barwach i melodiach. "Staram się dbać o kontekst wszystkiego, co mnie otacza" – mówi. Swoją stronę stworzyła w aż trzech wersjach językowych, również po japońsku.

 • SENSACYJNA WIADOMOŚĆ: AMJ W HOLLYWOOD BOWL!

  AMJ wystąpi 3 września 2008 na jednej z najsłynniejszych scen na świecie, w Hollywood Bowl w wielkim galowym koncercie na 50-lecie Bossa Novy. Wśród gości wieczoru między innymi legendarny Ivan Lins, rodzina Antonio Carlosa Jobima, a także Kenny Rankin, Luciana Souza, Eliane Elias i wielu innych. Kierownictwo muzyczne objął Oscar Castro-Neves. Czekamy na reportaż z wydarzenia!

 • VERVE TODAY 2008 Z ANNĄ MARIĄ JOPEK

  Verve Today 2008 Anna Maria Jopek po raz kolejny gości na ekskluzywnej składance jazzowej wydanej przez VERVE. Album VERVE TODAY 2008 prezentuje najciekawsze propozycje muzyczne wytwórni na dany rok. AMJ wraz z utworem „Spróbuj mówić kocham” z albumu "ID" znalazła się na płycie tuż obok Lizz Wright, Beady Belle, Mari Boine czy Richarda Bony. Płyta niestety nie jest dostępna w polskich sklepach.
 • „Znakomity duet Bobby’ego McFerrina z Anną Marią Jopek (…)”
       Marek Dusza, Rzeczpospolita

  Anna Maria Jopek & Bobby McFerrin W niedzielnym wydaniu serwisu internetowego Rzeczpospolitej możemy przeczytać jedną z pierwszych recenzji wczorajszego występu Bobby’ego McFerrina w Sali Kongresowej. Przypomnijmy, że podczas koncertu gościnnie wystąpili Anna Maria Jopek oraz Leszek Możdżer. Jak możemy przeczytać na łamach serwisu Rzeczpospolitej „duet z Anną Marią Jopek wydawał się dobrze przygotowanym występem, a przecież nie było żadnych prób. Razem zaśpiewali temat „Cisza na skronie, na powieki słońce” z albumu „ID”, a piosenka „Spróbuj mówić kocham” stała się motywem do intrygującej improwizacji na światowym poziomie. Tu nasza wokalistka okazała się równoprawną partnerką wielkiego McFerrina. Sam mistrz był efektem tej współpracy tak zadziwiony, że spojrzał wymownie w stronę publiczności, szeroko rozłożył ramiona, w które wpadła wzruszona do łez Anna Maria Jopek. Do duetu przyłączył się w finale Leszek Możdżer.”

  Kliknij, aby przeczytać całość recenzji oraz zobaczyć zdjęcia z występu.
 • WARSAW SUMMER JAZZ DAYS

  AMJ po raz kolejny zaskakuje! Już 5 lipca wystąpi na jednej scenie z Bobbym McFerrinem podczas tegorocznej edycji festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Wspólny występ będzie w całości improwizowany, „zakładanie jakiegokolwiek scenariusza byłoby niegodne naszego mistrza muzykalności” – mówi AMJ. „To może wcale nie być duet!” – dodaje. Bobby zagra również z Leszkiem Możdżerem. Fanów AMJ ucieszy także widomość, że dzień wcześniej podczas tego festiwalu usłyszymy, tak dobrze nam znanych z płyt AMJ, Pata Metheny oraz Christana McBride. Więcej informacji...
 • Anna Maria Jopek na topie

  Ania wystąpi podczas pierwszego dnia tegorocznego Sopot TOPtrendy Festiwal w koncercie „TOP”. Warto przypomnieć, że AMJ w kategorii TOP jest wyróżniona już po raz trzeci (wcześniej w 2003 i 2006 r.), w tym roku za album „ID”. Zgodnie z tradycją podczas pierwszego dnia na festiwalowej scenie wystąpią artyści, którzy w ostatnim roku cieszyli się największą popularnością publiczności i sprzedali największą ilość płyt. Koncert odbędzie się 4 lipca o godzinie 19.30 w Operze Leśnej w Sopocie. Bilety dostępne są już w sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.toptrendy.pl.

  Ekskluzywny wywiad z Anną Marią Jopek: http://www.toptrendy.pl/94/v/301/index.html
 • Festiwal Gwiazd z AMJ

  odciśnięta dłoń Anny Marii Jopek podczas Festiwalu Gwaizd w Gdańsku. Lipiec 2008W dniach od 3 do 6 lipca odbył sie Festiwal Gwiazd w Gdańsku. Podobnie jak w poprzednich latach także i w tym roku nie zabrakło tradycyjnego odciskania dłoni przez osobistości świata sztuki i kultury na Promenadzie Gwiazd. Tym razem swoją dłoń odcisneła Anna Maria Jopek, a także Krzysztof Penderecki, Jerzy Pilch oraz Józef Szajna W ramach tegorocznego Festiwalu Gwiazd odbyło się wiele spektakli teatralnych, pokazów filmowych i koncertów. Po prawej stronie zdjęcie odcisku dłoni AMJ, który można zobaczyć na Promenadzie Gwiazd.
 • Anna Maria Jopek spełnia marzenia

  Zapraszamy na stronę programu Dzień Dobry TVN, na której możemy zobaczyć relację z pobytu Anny Marii Jopek w Londynie razem ze swoją fanką Anną Marią Witkowską, która wygrała konkurs „Sięgnij gwiazd”. Na stronie znajduje się również wywiad, w którym Panie wspominają wspólnie spędzone chwile. Zapraszamy!
 • W dziale Multimedia dostępne są fragmenty programu Vrije Geluiden z Anną Marią Jopek. Polecamy...

 • Anna Maria Jopek w Holandii

  Anna Maria Jopek wraz z zespołem podczas nagrania programu Vrije Geluiden /14.05.2008/, zdjęcie: Dim van Gerven Anna Maria Jopek została zaproszona do jednych z najlepszych programów muzycznych w holenderskiej telewizji. Już w sobotę 31 maja 2008 (godz.9.00) na kanale NED 1 będzie można zobaczyć program Vrije Geluiden (pol. „Wolne dźwięki”), który będzie w całości poświęcony Annie Marii Jopek (powtórka 8.06.08, godz.10.30). Program ten promuje artystów najwyższej klasy reprezentujących zarówno tzw. World Music, jazz czy klasykę. Ania zaśpiewa w sali Bimhuis - jednej z najlepszych sal, w której odbywają się koncerty jazzowe w Amsterdam (gośćmi tu byli m.in. Ahmad Jamal Trio czy Keith Jarrett). W czerwcu AMJ powróci do Holandii, aby zagrać dwa koncerty 22.06. w Amsterdamie natomiast 24.06. w Zaandam. Zdjęcia z nagrania programu, które odbyło się 14 maja można zobaczyć klikając na miniaturkę zdjęcia po lewej stronie. Więcej informacji w dziale koncertowym.
 • Specjalny koncert na Ukrainie

  Już 18 kwietnia Anna Maria Jopek po raz pierwszy wystąpi na Ukrainie. Koncert odbędzie się w Charkowie i został zorganizowany z okazji zbliżającej się rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Nad występem AMJ patronat objął Konsul Generalny Polski na Ukrainie, Pan Grzegorz Seroczyńśki.
  Szczegóły w dziale koncertowym.
 • Występ oraz krótka rozmowa z AMJ dla szwedzkiej TV4 dostępne są na stronie: www.tv4.se.
  Polecamy także wywiad Ani dla serwisu PoloniaInfo, w którym zdradza między innymi swoje muzyczne plany na przyszłość: www.poloniainfo.se

 • „SKŁAMAŁABYM” już w sklepach!

  Skłamałabym - maxisingle Miło nam poinformować, że nowy maxisingiel "Skłamałabym" w eleganckim digipacku od 8 stycznia można zakupić we wszystkich dobrych sklepach muzycznych! Nie przegap takiej okazji! W wydaniu Skłamałabym nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że tym razem, po raz pierwszy od czasu Na Dłoni, jest to płyta dostępna na rynku. Mało tego - AMJ i MK postanowili umieścić na niej aż pięć (sic!!!) niepublikowanych utworów z płyty ID. 20 minut nowej muzyki! Znamy już tytuły nowych utworów: Nie Omijaj Mnie / Tigghy Dingghy Ya-Hara / Jakby Nic Się Nie Stało / Daleko / Linda Lou. Wśród wykonawców premierowych utworów m.in. Richard Bona, Tord Gustavsen, Dhafer Youssef, Manu Katche, Mino Cinelu a także wybitna polska oboistka klasyczna Kama Grott. Jak żartuje AMJ: "to prawie pół płyty!". Przeczytaj więcej...

  Kliknij, aby przeczytać wypowiedzi Anny Marii Jopek i Marcina Kydryńskiego o niepublikowanych utworach, które znalazły się na maxisinglu.
 • ID MIĘDZYNARODOWE!

  Anna Maria Jopek :: IDNiezwykle miło nam poinformować, że płyta ID znalazła się katalogu prestiżowej wytwórni muzycznej EMARCY i można ją już nabyć poza granicami Polski. Wersja międzynarodowa różni się nieco trak listą, którą prezentujemy poniżej. Więcej informacji w wersji angielskiej naszego seriwsu i na stronie www.emarcy.com

  Track lista:
  1.Claude
  2.Spróbuj Mówić Kocham
  3.Niepojęte I Ulotne
  4.Id
  5.To Co Nienazwane
  6.Zrób Co Możesz
  7.Cisza Na Skronie, Na Powieki Słońce
  8.Soul Dealer
  9.Samej Cię Nie Zostawię
  10.Nagle
  11.Daleko

  Poniżej prezentujemy daty premiery płyty ID w poszczególnych krajach:

  Szwajcaria: 25 stycznia 2008
  Japonia: 28 stycznia 2008
  Norwegia: 28 stycznia 2008
  Holandia: 1 lutego 2008
  Grecja: 4 lutego 2008
  Szwecja 4 lutego 2008
  Czechy, Słowacja: 25 lutego 2008
  Finlandia: 27 lutego 2008
  Włochy: 17 marca 2008
  Niemcy, Austria: 25 marca 2008
 • Majówka z Napiórem

  Anna Maria Jopek w Jeleniej Górze /1.05.2008/, zdjęcie: Alicja Koll W pierwszym dniu długiego majowego weekendu Anna Maria Jopek była gościem specjalnego koncertu Marka Napiórkowskiego w jeleniogórskich Cieplicach. Podczas koncertu noszącego tytuł "Gwiazdy dla Jeleniej Góry" z Napiórem wystąpili również: Artur Lesicki, Dorota Miśkieiwcz oraz Henryk Miśkiewicz. Na wielki finał przez wszystkich zaproszonych gości została wykonana brazylijska Tristeza z tekstem Wojciecha Młynarskiego.
 • AMJ w TV

  Już w najbliższą sobotę 5 kwietnia AMJ zagra pierwszy koncert w ramach kwietniowej trasy koncertowej po Polsce. Więcej o przygotowaniach do koncertów będziecie mogli zobaczyć w programie Dzień Dobry TVN w niedzielę z rana (ok. godz. 8.45 i 9.30).

  Tydzień później (12.04.) AMJ będzie gościem programu „News Morning” (godz. 9.00-10.00) szwedzkiej telewizji TV4, w którym będzie promować międzynarodową wersję płyty ID oraz towarzyszącą jej wydaniu trasę koncertową, w tym koncert w Uppsali mający miejsce 13 kwietnia. W programie Ania zaśpiewa również na żywo dwie piosenki.
 • Gala Sportu Niepełnosprawnych 2008

  Anna Maria Jopek wraz z zespołem zaśpiewa podczas tegorocznej gali Sportu Niepełnosprawnych, która odbędzie się 11 kwietnia 2008 roku o godz. 18.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4). Podczas Gali zostaną zaprezentowane fanty do zdobycia na aukcji, której finał odbędzie się w trakcie trwania Olimpiady w Pekinie.

  Zaproszenia w cenie 100 zł dostępne są pod nr. tel. 0604-172-561 (email: biuro@wge.com.pl). Cały dochód z imprezy przeznaczony jest na rzecz sportowców niepełnosprawnych.
 • WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ NA KONCERT AMJ W OPOLU!

  Mamy dla Was 10 podwójnych zaproszeń na koncert Anny Marii Jopek w Opolu, który odbędzie się w piątek 25 kwietnia 2008 o godzinie 18.30! Więcej informacji w dziale "konkursy". Zapraszamy!
 • AMJ koncertuje...

  Już wkrótce AMJ wyrusza w Europę promować międzynarodową edycję płyty ID. AMJ usłyszymy między innymi w Mediolanie, Las Palmas, Uppsali, Chamarande oraz innych miastach Europy. W kwietniu szykują się także koncerty w Polsce. Ania zagra między innymi w Białymstoku, Elblągu, Częstochowie, Opolu oraz innych miastach w Polsce. Szczegóły w na bieżąco uaktualnianym dziale koncertowym. Zapraszamy...
 • FRYDERYKI 2008

  Płyta „ID” została nominowana w dwóch kategoriach do nagrody Polskiego Przemysłu Muzycznego Fryderyk 2008. Album „ID” jest nominowany w kategorii ALBUM ROKU POP oraz jako PRODUKCJA MUZYCZNA ROKU (Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński - produkcja muzyczna oraz Ben Findlay - realizacja).

  Dwie nominacje otrzymał również Marek Napiórkowski – gitarzysta a zarazem najbliższy współpracownik AMJ. Marek ma szansę zdobyć statuetkę Fryderyka 2008 w kategoriach: Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku za płytę „Wolno” (na której możemy usłyszeć Annę Marię Jopek w utworze Ravelo).

  Laureatów poznamy 7 kwietnia na gali w warszawskiej Fabryce Trzciny. Impreza będzie transmitowana na żywo w TVP. Trzymamy kciuki!
 • Anna Maria Jopek w Dzień Dobry TVN, 16 lutego 2008. zdj. Martynka
 • Anna Maria Jopek w DDTVN

  W ostatni sobotę (16 lutego 2008r.) Anna Maria Jopek spotkała się ze swoimi fanami w kawiarence programy Dzień Dobry TVN przy ul. Marszałkowskiej 76 w Warszawie. Zaprezentowała również swój najnowszy maxisingiel "Skłamałabym" oraz opowiedziała o premierze międzynarodowej wersji płyty "ID". Zobacz zdjęcia...
 • KONCERT CHARYTATYWNY CARITAS

  Trzy razy usłyszymy Annę Marię Jopek podczas koncertu charytatywnego na rzecz chorych dzieci pt.: „SOS Dzieciom!”, który odbędzie się w Sali Kongresowej dnia 12 lutego 2008 roku po konferencji podsumowującej projekt „ Indywidualne ścieżki kariery zawodowej szansą dla osób niepełnosprawnych”. Organizacja Światowego Dnia Chorego, zainicjowana przez Jana Pawła II, będzie odbywała się z myślą o zintegrowaniu świata osób zdrowych i niepełnosprawnych. Obok Anny Marii Jopek w Sali Kongresowej usłyszymy takich artystów jak: Maryla Rodowicz, Mieczysław Szcześniak, Mezo i Kasia Wilk, Zespół Perfekt i Full Power Spirit oraz chór Alla Polacca.

  Zobacz zdjęcia...
 • Nominacje...

  Ania jest również nominowana przez magazyn GLAMOUR do nagrody "Kobiety Roku Glamour". Można na nią głosować na specjalnie przygotowanej stronie - kliknij tutaj.... Uroczysty finał i wręczenie nagród laureatom – w marcu.

  Płyta „ID” została również nominowana w kategorii „muzyka polska” do nagrody „Asy EMPIKU”. Więcej informacji: http://www.empik.com/asy/nominacje#7
 • Walentynki jak za dawnych lat!

  W dziale koncerty podaliśmy szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego koncertu walentynkowego. Zapraszamy!
 • New Voice
 • ANNA MARIA JOPEK JAKO NOWY GŁOS

  „Spróbuj mówić kocham” znalazła się na płycie „New Voice” wydanej przez EMARCY. Album zawiera 16 piosenek najbardziej utalentowanych piosenkarek z całego świata. Płyta ta jednocześnie zapowiada międzynarodową premierę albumu „ID” Anny Marii Jopek.

  Więcej informacji na stronie www.emarcy.com.
 • Anna Maria Jopek przeciwko rakowi!

  AMJ włączyła się do kampanii przeciwko rakowi piersi. Od wtorku wspólnie z łódzkim NFZ AMJ zachęca kobiety do profilaktycznych badań mammograficznych. W dniach 22 i 23 stycznia 2008 r. w Zduńskiej Woli, Dmosinie i Rawie Mazowieckiej odbyły się badania mammograficzne połączone z prelekcjami edukacyjnymi i spotkaniem z Anną Maria Jopek. Artystka realizując swoje obietnice przekazane w październikowym „Twoim Stylu”, przyjęła zaproszenie Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, by wspierać kampanię profilaktyki raka piersi. Anna Maria Jopek spotkała się z mieszkankami w/w miejscowości i pracownicami lokalnych zakładów. AMJ chciała osobiście dotrzeć do kobiet, namawiać je i informować o konieczności korzystania z bezpłatnych i powszechnie dostępnych badań profilaktycznych Zobacz zdjęcia... W sobotni poranek AMJ była gościem programu "Dzień Dorby TVN", w którym opowiedziała o przebiegu akcji. Zobacz...
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Kolekcjonerskie płyty AMJ do wylicytowania!

  licytacja singlii Anny Marii Jopek podczas WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCYAnna Maria Jopek przekazała do centrali Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalny zestaw 12 kolekcjonerskich maxisingli (od singla „Przed rozstaniem” przez „Jeżeli chcesz” po „Skłamałabym”). Na osobę, który wylicytuje zestaw tych unikatowych płyt czeka specjalna niespodzianka. AMJ wpisała się do każdej z nich, 12 wpisów stworzy specjalny list. http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=175502

  To nie koniec niespodzianek! Na specjalnie przygotowanej przez Radio WAWA aukcji można wylicytować kolekcjonerską – nigdy niedostępną w sprzedaży – tzw. „Teczkę Farat”, czyli specjalną płytę promocyjną przygotowaną na Międzynarodowe Targi Muzyczne MIDEM we Francji (czytaj więcej o płycie). Aukcja trwa do 22 stycznia http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=159972. Nie przegap takiej okazji!

  www.wawa.com.pl
 • Marek Napiórkowski w trasie promującej płytę „Wolno”

  WOLNO - NAP Kolejny autorski album Marka Napiórkowskiego „Wolno” (Universal), doczekał się imponującej trasy koncertowej, obejmującej 24 miasta Polski, trwającej od 16 Stycznia do 14 Lutego 2008! Marek Napiórkowski to wybitny gitarzysta współpracujący na co dzień z Anną Marią Jopek, a także całą plejadą gwiazd polskiego jazzu. Dźwięk jego elektrycznych i akustycznych gitar słychać na ponad 100 płytach! W trasę promującą w pełni akustyczny album „Wolno” zabierze, zrobioną przez kanadyjską lutniczkę Lindę Manzer, gitarę oraz wybitnych muzyków: pianistę - Michała Tokaja (zdobywcę Fryderyka za Jazzową Płytę Roku ), kontrabasistę – Roberta Kubiszyna (współpracownika m.in. A.M.Jopek i Grzegorza Turnaua) oraz perkusistę – Michała Miśkiewicza (wieloletniego członka kwartetu Tomasza Stańko). Płyta, na której wystąpili, oprócz wyżej wymienionych, Mino Cinelu, Gregoire Maret, Anna Maria Jopek, Robert Majewski, zebrała entuzjastyczne recenzje w prasie. Przeczytaj plan trasy...
 • Koncert Świąteczny Anny Marii Jopek w Gliwicach!

  9.01.2008, Gliwice. Koncert charytatywny Anny Marii Jopek. zdjęcia: Maciej Mikulski Już we wtorek 8 stycznia 2008 r. o godzinie 19.00 AMJ wystąpi ze specjalnym charytatywnym koncertem w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach (ul. Kozielska 29). AMJ towarzyszyć będą: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Paweł „Bzim” Zarecki. Podczas występu będą zbierane fundusze dla Malwinki Drabik, która urodziła się w maju ubiegłego roku z ciężką wadą serca. Jedyną szansą na uratowanie jej życia jest skomplikowana operacja w USA, której koszt wynosi 500 000 dolarów.

  Także i Ty możesz wesprzeć leczenie Malwinki. Wsparcie finansowe można kierować na konto:
  FUNDACJA POLSAT
  ul. Ostrobramska 77, 04-175 Warszawa
  INVEST BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555
  Tytułem: darowizna na leczenie specjalistyczne Malwiny Drabik

  Więcej informacji: www.serce-malwiny.pl
 • Nowa galeria: ID TOUR BACKSTAGE PASS

  autor: Marcin Kydryński Zapraszamy do nowej galerii zdjęć z trasy ID!

  Jej autor Marcin Kydryński wprowadza:
  "Spędziłem kilka dni z intensywnym zespołem ID i starym aparatem na oldskulowy, czarno-biały film. Chciałbym tu Państwu pokazać jedną rolkę - 40 klatek, w nadziei, że te kadry powiedzą choć pół prawdy o naszym życiu poza sceną. Koncerty Państwo widzieli, oczywiście i zapewne sami obfotografowali znakomicie, dlatego zdecydowałem się ofiarować Wam Backstage Pass... i ujawnić to, czego na scenie nie widać. Dziękujemy Państwu za te niezwykle 3 tygodnie oddania naszej muzyce."

  Zobacz zdjęcia...
 • NIECODZIENNY KONCERT AMJ

  Tuż po zakończeniu trasy koncertowej ID we wtorek 30 października Anna Maria Jopek wraz z Markiem Napiórkowskim zagrała niecodzienny, kameralny koncert dla dwudziestu szczęśliwców, którzy wylicytowali specjalne zaproszenia. Występ odbył się w apartamencie angielskim Hotelu Polonia Palace. Całkowity dochód z aukcji został przeznaczony na budowę szkoły dla dzieci w Kizimbani na Zanzibarze. Zobacz zdjęcia...
 • Unikatowe nagranie AMJ na Sieście 3

  Siesta 3 5 listopada pojawi się w sklepach trzecia część kompilacji Marcina Kydryńskiego, Siesta 3. Jak zawsze w autorskiej oprawie graficznej i z "radiowymi" komentarzami do każdej z piosenek. AMJ, jak na poprzednich wydawnictwach pojawia się z niepublikowaną wcześniej nigdzie wersją utworu On Wszystko O Nas Wie, nagraną podczas sesji ID a zmiksowaną przez Andrzeja Karpa w środku nocy na stole w Real World Studios. Marcin w komentarzu do utworu pisze: "Atak na World Trade Center i wraz z nim nowy nieporządek świata zastał AMJ i mnie w toskańskiej willi Stinga. Jego pieśń Fragile długo trwała w naszej pamięci jako komentarz do tamtego dnia. Moja powstała zaraz po powrocie, z oczywistą aluzją do stingowych słów, w dniach oczekiwania na wojnę, w aurze gęstniejącego koszmaru. Dziś może trudno tamte napięcia wytłumaczyć, dlatego proszę o wyrozumiałość wobec tej piosenki. Znalazła dla siebie miejsce na Nienasyceniu a potem w angielskiej wersji na Secret, ale zawsze sądziłem, że sprawdziłaby się w małym gronie, przy ognisku. Ania, wielki Oscar i niezastąpiony Mino, (który na tym samym bębnie udu grał w oryginalnej wersji Fragile!), nagrali ją siedząc obok siebie w jednym pokoju, bez słuchawek, tak prywatnie, intymnie, inaczej. Cieszę się, że po latach dali jej nowe życie, dziękuję."
 • „Z TRASY…” specjalna galeria zdjęć już dostępna!

  Jan SmoczyńskiNa naszej stronie opublikowaliśmy dwie nadzwyczajne galerie zdjęć, w których znalazły się niecodzienne fotografie wykonane przez Jana Smoczyńskiego. Poznaj tajemnice Trasy ID! Specjalnie dla naszych czytelników zdjęcia komentuje Anna Maria Jopek.

  Trasa ID – Bohaterowie
  Zdjęcia „Z trasy…”

 • Zobacz pierwszą część zdjęć z koncertów...
 • WYGRAJ NAJNOWSZY SINGIEL!

  Dla pięciu szczęśliwców mamy najnowszy, kolekcjonerski maxisingiel „Zrób co możesz” z autografem AMJ! Zapraszamy do działu KONKURSY, gdzie zostały podane szczegółowe informacje.

 • NIECODZIENNY KONCERT AMJ

  Tuż po zakończeniu trasy koncertowej ID we wtorek 30 października o godzinie 20.30 w Warszawie Anna Maria Jopek zagra wyjątkowy, kameralny koncert! Na specjalnie przygotowanej aukcji (kliknij...) można wygrać jeden z 20 biletów na nadzwyczajny koncert, który odbędzie się w Apartamencie Angielskim i Sali Ludwikowskiej w hotelu Polonia Palace. Taki koncert nigdy i nigdzie się już nie powtórzy. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na budowę szkoły dla dzieci w Kizimbani na Zanzibarze. Tego samego wieczoru w sali ludwikowskiej Hotelu Polonia Palace odbędzie się wernisaż niesamowitych zdjęć z kalendarzy : „Dzieci Afryki” i „Natura Świata”. Więcej szczegółów...
 • Anna Maria Jopek w trasie koncertowej z gwiazdami światowej muzyki!

  Plakat promujący trasę ID Koncertem w poznańskim klubie "Blue Note" Anna Maria Jopek rozpoczęła cykl ekskluzywnych koncertów, promujących najnowszy krążek wokalistki „ID”. Trasa koncertowa potrwa do 28 października i zamknie ją występ w Warszawie.

  Zapowiada się kilka nadzwyczajnych wieczorów dla entuzjastów muzyki, gdyż wokalistkę na scenie wspierają goście specjalni: Dhafer Youssef (Tunezyjczyk mieszkający w Paryżu, który jest dziś jednym z ważniejszych wirtuozów instrumentu OUD, ale przede wszystkim jednym z najbardziej niepowtarzalnych wokalistów) oraz Mino Cinelu (mistrz instrumentów perkusyjnych, jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusjonistów na świecie). U boku AMJ nie brakuje również znanych polskich jazzmanów Marka Napiórkowskiego (gitary), Roberta Kubiszyna (bas) i Jana Smoczyńskiego (fortepian). Dodatkowo we Wrocławiu na jedynym koncercie podczas trasy gościem nadzwyczajnym będzie Richard Bona (charyzmatyczny multiinstrumentalista i wokalista z Kamerunu, wirtuoz porównywany jedynie do legendy Jaco Pastoriusa).

  Na trasę koncertową gorąco zapraszamy wraz z BMW Jazz Club i Bankiem Millennium!

  Dokładne informacje znajdują się w dziale koncerty.

  Koncert w poznańskim klubie Blue Note otworzył podobnie jak płytę „ID” utwór „Spróbuj mówić kocham”, po którym Anna Maria Jopek wraz z partnerami na scenie (Mino Cinelu, Dhafer Youssef, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Jan Smoczyński) wykonali „O co tyle milczenia” z płyty „Nienasycenie” i „Ja spytać chcę o to samo” z „Nieba”. Podczas koncertu dominowały utwory pochodzące z najnowszego krążka („Nagle”, „To co nienazwane”, „Samej Cię nie zostawię”, „Zrób co możesz”, „Teraz i tu”), jednak w repertuarze znalazła się także „Stacyjka zdrój” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz „Aya” pochodzący z płyty „Digital Prophecy” Dhaferea Youssefa. Zespół w Poznaniu bisował aż trzy razy utworami: „Na całej połaci śnieg”, „Gdy mówią mi” oraz „Confians”. Zapraszamy na kolejne koncerty!
 • ZRÓB CO MOŻESZ - nowy singiel

  Zrób co Możesz Przed trasą koncertową AMJ prezentuje kolejną singlową piosenkę. Wybrała utwór Zrób, Co Możesz i zrobiła co mogła, by brzmiał "radiowo". Ukazujący się właśnie na maksisinglu miks jest pierwszym miksem tej piosenki, jakiego dokonał Ben Findlay w Real World. AMJ skróciła także tę wersję a radiowy master wykonał Jacek Gawłowski. Obok piosenki singlowej także, jak zawsze, rarytasy: duet z Markiem Napiórkowskim Nie Budżcie Mnie, dwie piosenki z koncertu w Trójkowym ogrodzie z okazji wręczania nagród Mateusza i sensacyjne nagranie Teraz i Tu z koncertu African Moods. Będziemy mieli pięć tych kolekcjonerkskich maksisingli dla fanów przed rozpoczęciem trasy.
 • MK kończy serię swoich nocnych programów w Trójce

  Po z górą osiemnastu latach, w nocy z 3 na 4 października o 0.05 MK po raz ostatni pojawi się w programie Około Północy. " jeszcze nie znając Marcina słuchałam jego nocnych programów i poznawałam muzykę o której nie wspominano w Akademii Muzycznej..." wspominała AMJ. W decyzji o zakończeniu serii nie ma żadnego dramatu, spisku czy przymusu, zapewnia MK: " Wszystko ma swój czas. Dziewczęta, które poczęły się w tamte noce dziś są już pełnoletnie. I zapewne, żeby być atrakcyjne - śpią w nocy a nie słuchają radia. Poza tym, litości - ostatnio pani realizująca program, o którtym sądziłem, że jest naprawdę atrakcyjny, przysnęła nad konsoletą...to był znak, że już dość. Poprosiłem Krzysztofa Skowrońskiego o przyjęcie mojej dymisji. Nie ma w tym żadnego dramatycznego rozstania. Zapraszam, jak zawsze do Siesty na niedzielne popołudnia."
 • TWÓJ STYL

  Twój Styl - październik 2007 To twardy zawodnik, ale można z nim wygrać. Trzeba tylko szanować życie, mówi Anna Maria Jopek o raku. Jest w grupie podwyższonego ryzyka nowotworowego. Od lat regularnie się bada, wie, jak się dłużą godziny na korytarzu Centrum Onkologii. Chce działać. O tym, jak być dobrą dla samej siebie, o pakcie z własnym organizmem i o tym, jak ważne są badania, wokalistka opowiada w październikowym Twoim Stylu. Zachęcamy do lektury!
 • AMJ W TRÓJCE

  Po ośmiu latach przerwy Trójka ponownie przyzna Nagrody Muzyczne Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego - "Mateusze". Tegoroczni laureaci zostaną ogłoszeni 10 września o godzinie 20.00 na uroczystym koncercie przy Myśliwieckiej - gościem specjalnym będzie Anna Maria Jopek. Przypomnijmy, że AMJ jest laureatką tej nagrody z roku 1997, kiedy to otrzymała ją za "debiut roku".
 • Tak dobrze, że jesteś

  zdj. Robert Wolanski Zachęcamy do przeczytania wrześniowego numeru magazynu Pani (w sprzedaży od 23 sierpnia), w którym opublikowano wywiad z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim.

  Ostatni rok był najtrudniejszy w ich jedenastoletnim związku. Przetrwali, bo mieli siebie i muzykę. Przeczytaj fragment...

 • AMJ NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

  Anna Maria Jopek wystąpi razem z Richardem Bona w koncercie finałowym Ethno Jazz Festival! Koncert zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż na scenie zobaczymy także dwóch światowej sławy gości Dhafera Youssefa i Mino Cinelu, którzy podobnie jak Richard współpracowali z AMJ nad płytą „ID”.
  Koncert będzie mieć miejsce we Wrocławiu (Wytwórnia Filmów Fabularnych) 21 października. Na tę okazję artyści przygotują specjalny repertuar występu. Wkrótce więcej informacji o trasie koncertowej „ID” w dziale koncerty. Zapraszamy!
 • AFRICAN MOODS oraz PLATYNOWE „ID”

  RZECZPOSPOLITA (8.06.2007): Afrykańskie nastroje, rodzime nuty

  Owacje na stojąco zakończyły środowy koncert "African Moods" Anny Marii Jopek i jej licznych gości w Teatrze Polskim. Wydarzeniem wieczoru było wręczenie artystom platynowych płyt za album "ID"

  Anna Maria Jopek z platynową płytą Kiedy miesiąc temu ukazała się nowa płyta Anny Marii Jopek nagrana z gwiazdami jazzu i world music, chyba nikt nie przypuszczał, że uda się zorganizować koncert z ich udziałem. Zagrali tu przecież saksofonista Branford Marsalis, pianista Tord Gustavsen, perkusiści Manu Katché i Mino Cinelu. Zagrali i zaśpiewali: pochodzący z Kamerunu Richard Bona i urodzony w Tunezji Dhafer Youssef. Właśnie przyjazd tych dwóch muzyków stał się kluczem wieczoru nazwanego "African Moods". Muzykę Youssefa poznaliśmy dopiero w czasie jego niedawnej trasy koncertowej. Bonę znamy już od kilku lat, występował z Bobbym McFerrinem, Pat Metheny Group, Steps Ahead i swoimi zespołami. Jednak udział tego artysty światowej sławy w środowym koncercie można uznać za sukces organizatora - BMW Jazz Club. Czytaj więcej...

  Zobacz zdjęcia z koncertu dostępne w naszej galerii.
 • ANNA MARIA JOPEK W IZRAELU - recenzja koncertu

  Zachęcamy do przeczytania recenzji koncertu Anny Marii Jopek, który odbył się w Tel Awiwie 8.06.2007. Artykuł ukazał się w The Jerusalem Post i jest dostępny w wersji angielskiej naszej strony. Przeczytaj...
 • Mistrz Mowy Polskiej

  Miło nam poinformować, że Marcin Kydryński jest jednym z kandydatów na Mistrza Mowy Polskiej. Nagrodę VOX Populi otrzyma jedna z dziesięciu nominowanych osób, która uzyska najwięcej głosów. Warto przypomnieć, że w IV edycji konkursu nagrodę specjalną otrzymał Lucjan Kydryński. W VII edycji na kandydatów głosować można poprzez stronę internetową www.mistrzmowy.pl.
 • „WOLNO” - AMJ na płycie Marka Napiórkowskiego

  Już 22 czerwca premiera drugiego solowego albumu Marka Napiórkowskiego pt. „Wolno”. Jak zapowiada gitarzysta będzie to całkowicie akustyczna płyta, na której usłyszymy Annę Marię Jopek, Mino Cinelu (instrumenty perkusyjne), Gregoire Mareta (harmonijka), Roberta Majewskiego (trąbka), Michała Tokaja (piano), Roberta Kubiszyna (bas) oraz Michała Miśkiewicza (perkusja). AMJ i Mino nagrali wspólnie z Markiem kompozycję Ravelo (AMJ/Nap). Więcej informacji na stronie www.mareknapiorkowski.com.
 • TRASA KONCERTOWA JUŻ WKRÓTCE!

  Za Agencją Artystyczną 4MUSIC możemy poinformować, że już w październiku Anna Maria Jopek wyruszy w trasę koncertową promującą najnowszy album "ID". Szczegóły już wkrótce na naszej stronie!
 • ZŁOTE "ID"

  Miło nam poinformować, że dokładnie w tydzień po premierze płyta ID trafiła już do rąk ponad 17.000 entuzjastów muzyki, zapewniając sobie tym samym status Złotej Płyty. W trzecim tygodniu sprzedaży płyta ID jest najchętniej kupowanym krążkiem w Polsce. Dziękujemy!
 • Viva
 • „W małym domku na zakręcie rzeki”

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem dwutygodnika VIVA. W artykule Anna Maria Jopek Jopek i Marcin Kydryński opowiadają o nowej płycie, swoim związku, o niezwykłym dla nich miejscu, którym jest ich dom poza miastem oraz o doświadczanym szczęściu. W reportażu znajdują się także zdjęcia Jacka Poremby.

  Dwutygodnik VIVA jest już w sprzedaży.
 • „TERAZ I TU” – KONKURS ROZWIĄZANY

  Dziękujemy za udział w konkursie.
  Prawidłowe odpowiedzi oraz lista zwycięzów znajduje się w dziale konkursy.
 • KONFERENCJA PRASOWA ID

  W dniu premiery najnowszej płyty AMJ (11 maja 2007) w hotelu Le Regina w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona albumowi „ID”. Na pytania dziennikarzy odpowiadali: Anna Maria Jopek, Marcin Kydryński, Erich Papke (BMW Jazz Club), Piotr Rzeczycki (Universal Music) oraz Joanna Drozda (4 music). Podczas spotkania AMJ i MK w kilku słowach przybliżyli przebieg pracy nad płytą „ID”. Nie zabrakło również zapytania o międzynarodową edycję płyty. Dowiedzieliśmy się między innymi, że trak lista będzie się częściowo różnić od tej w polskiej edycji płyty. Premiera wstępnie planowana jest na jesień br. Artyści podkreślili nieocenioną pomoc BMW Jazz Club przy wydaniu „ID” oraz serdecznie zaprosili na wspólnie organizowany koncert „African Moods” w Teatrze Polskim (6 czerwca 2007). Za Piotrem Rzeczyckim możemy podać, że w pierwszych dwóch dniach po premierze nowa płyta sprzedała się w ilości prawie 12 tys. egzemplarzy. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie dostępne są zdjęcia z konferencji prasowej...
 • ''BMW JAZZ CLUB''
 • AMJ, RICHARD BONA ORAZ DHAFER YOUSSEF NA ŻYWO!

  BMW Jazz Club zaprasza na koncert African Moods.

  6 czerwca 2007 r. w Teatrze Polskim w Warszawie na jedynym koncercie wystąpią wspólnie Anna Maria Jopek oraz Richard Bona i Dhafer Youssef. Koncert jest kolejnym projektem BMW Jazz Club.

  Bilety już w sprzedaży na www.ticketpro.pl.

  Czytaj więcej...
 • W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI - ROZMOWA Z AMJ I MK

  .:: ID ::. NOWA PŁYTA ANNY MARII JOPEK Zachęcamy do przeczytania niezwykle interesującego wywiadu z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim, w którym możemy dowiedzieć się jak powstawała najnowsza płyta! Przeczytaj...

  Równocześnie na naszej stronie opublikowaliśmy tekst prasowy zapowiadający ID. Przeczytaj...


 • JAZZSINFONICA LIVE

  Jazzsinfonica Ukazała się płyta z zapisem koncertu Jazzsinfonica, który otwierał 25 marca XI Festiwal Beethovenowski. AMJ komentuje: "To był dla nas dobry dzień. Wszystkie wersje mozartowskiego adagia wydały się nam ciekawe muzycznie. Dlatego, poinformowani o szansie na powstanie DVD zdecydowaliśmy się zamieścić na płycie nie to dynamiczne nagranie z koncertu, a znacznie bardziej skupioną, zupełnie inną muzykę z próby. Żeby nie przepadła. Czy ostatecznie DVD się ukaże - nie wiem. Byłoby dobrze, bo to ważny i piękny był koncert". Płytę dystrybuuje Warner Music Polska.


 • NOWA PŁYTA - PREMIERA 11 MAJA 2007

  Oficjalna data premiery albumu ID została przyspieszona o trzy dni. Płyta znajdzie się w sklepach w piątek, 11 maja. "To od zawsze było fikcją - tłumaczy MK. Daty premier wyznacza się na poniedziałek, a płyty lądują w sklepach zawsze na weekend, bo wówczas fani mają czas, żeby po nie ruszyć. Postanowiliśmy z wydawcą podać zatem piątek, jako oficjalą datę".


 • TERAZ I TU: pierwszy singiel z ID

  Teraz i tu - ANNA MARIA JOPEKJuż jutro, w Dniu Ziemi o godzinie 13.00, w nadzwyczajnej audycji Marka Niedźwieckiego, jako pierwszą muzykę z nowej płyty usłyszymy utwór "Teraz i Tu", który AMJ nazywa "buddyjskim reggae". Już dziś u nas słowa tej piosenki. (Zobacz zdjęcia z audycji...)

  Mówią o wpływie motyla, gdy burze ścinają las. Ja się uważnie pochylam nad tym, co zależy od każdego z nas. Czy powiesz słowo, czy zdanie, często przypadek ma głos. Temu, kto gra w twym równaniu epizod nieznany odwróci się los. Historia to mgła a jutra nie znamy i sens tylko ma dziś, teraz i tu.

  Może to tylko złudzenie, ale pomaga mi żyć: każdy nasz gest ma znaczenie, ruch głową i słowa, milczenie i myśl.

  Może mam tylko nadzieję na inny, wrażliwy świat. Może jest miejsce, gdzie wszystko, cokolwiek istnieje zostawia swój ślad. Próbuję znów opisać to, co tak lęka się nazw i wciąż jeszcze śpi głęboko w nas.

  Historia to mgła a jutro nieważne więc sens tylko ma dziś, teraz i tu. Szczęśliwy ten z nas kto żyje uważnie, bo dotrze do prawd za granicą słów.


 • AMJ i KAYAH znowu razem!

 • kliknij, by zobaczyć inne zdjęcia...

  Kayah pojawia sie na płycie ID jako gość specjalny w jednym z utworów. Jak dowiedzieliśmy się, po nadzwyczajnym spotkaniu obu pań w koncercie Unplugged, AMJ i Kayah z rodzinami spędziły wspólnie jakiś czas we Włoszech, gdzie skrystalizował się plan studyjnego duetu.

  Mówi Marcin: " Napisałem tę piosenkę właśnie we Włoszech, rok wcześniej, kiedy Ania przygotowywała się do niezwykłego koncertu dla Fundacji Awangarda. Miała tam wspólnie z Tomaszem Stańko występować z zespołami osób niepełnosprawnych, chorych na porażenie mózgowe (zobacz zdjęcia). Ten utwór powstał zatem dla Tomka i Ani z myślą o tych niezwykłych, "innych" - w najlepszym znaczeniu tego słowa artystach Awangardy. Ostatecznie nie udało się przygotować tej piosenki na koncert, zagrali coś innego, ale chcieliśmy ją zachować na płytę. Kayah wydawała się jedyną, wymarzoną partnerką dla Ani w tym duecie. Znaliśmy ją od lat, ale nigdy nie mieliśmy okazji wspólnie pracować i tak naprawdę dopiero zaproszenie od Kasi do koncertu Unplugged troche nas ośmieliło. Jej głos, tak intensywny, przejmujący - zabrzmiał genialnie w tej...dość jednak dramatycznej piosence. Jestem naprawdę szczęśliwy, to wielki zwłaszcza dla mnie - zaszczyt i frajda, że zgodziła się zaśpiewać tę piosenkę. Mam nadzieję, że się Państwu spodoba. To ważny dla nas utwór."

 • PREMIERA PIERWSZEGO SINGLA W DNIU ZIEMI

  Nową muzykę z płyty ID będziemy mogli usłyszeć po raz pierwszy w Dniu Ziemi, 22 kwietnia. Tego dnia, w nadzwyczajnym programie Radiowej Trójki AMJ i Marek Niedźwiecki rozmawiać będą o płycie i zaprezentują po raz pierwszy nowy singiel. Ta audycja będzie poświęcona 25-leciu Listy Przebojów Programu Trzeciego i książce, którą twórca Listy przygotował na tę rocznicę. Tak wiele niezwykłych okazji w dwóch zaledwie godzinach. Nie jest wykluczone, że AMJ tego dnia wystąpi także na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

  22 kwietnia, niedziela, Program Trzeci, godz 13.00-15.00

 • ZDJĘCIA Z SESJI NAGRANIOWYCH

  Zgodnie z obietnicą Ani i Marcina w niedzielny poranek opublikowaliśmy na naszej stronie świąteczną niespodziankę, którą jest dalsza część fotoreportażu z nagrań do nowej płyty „ID”. Zapraszamy do nowej galerii…

 • NOWY ALBUM: ID

  Jako pierwsi publikujemy okładkę nowej płyty. Ania i Marcin komentują:

  "W nieustannym poszukiwaniu, dookreślaniu własnej tożsamości pozostajemy przy tytule, który przez cały rok funkcjonował dla nas jako hasło dla tego projektu: ID. Długo wybieraliśmy tę wersję okładki a i każdy inny tytuł wydawał się być mniej pojemny. Poza tym - sentyment pozostał po całym roku. A zatem godzina nowej muzyki, 13 nowych piosenek na ID trafi do Państwa w połowie maja. Cieszymy się już na tę chwilę. Wraz z życzeniami szczęśliwych, pełnych miłości Świąt obiecujemy małą - mamy nadzieję, że miłą - niespodziankę na niedzielny poranek. Proszę tu zajrzeć zatem. Tymczasem. Ania & Marcin"

 • PREMIERA W MAJU!

  Dostaliśmy właśnie informację od Ani i Marcina:

  "Pierwszy dzień kwietnia. Obiecaliśmy zarzucić Was informacjami o nowym projekcie. Prawdziwymi informacjami! Tymczasem wciąż nie możemy podjąć tak wielu decyzji. Kiedy premiera, jaki układ utworów, jaki tytuł, jaka okładka...Tym lepiej więc, jeśli ktoś podejmuje je za nas. I tak, najdłużej w historii negocjowany, bezprecedensowy kontrakt został wreszcie podpisany i z radością informujemy, że wyłącznym dystrybutorem nowej płyty jest Universal Music Polska. Na mocy tego kontraktu wraca do nas stopniowo cały nasz katalog. Kilkanaście płyt z minionych dziesięciu lat. Niektóre z tytułów znikną - zapewne na zawsze. Inne powrócą zremasterowane (może zmiksowane na nowo?) z dodatkowymi nagraniami...Będzie sporo frajdy. Ale najważniejsza sprawa: decyzja o dacie premiery nowej płyty zapadła w firmie natychmiast. Album ukaże się 14 maja. Obiecujemy podrzucać nowe wiadomości w miarę ich ujawniania się co kilka dni - przez cały miesiąc.
  Pozdrowienia z Box. A&M"

  Kliknij, aby przeczytać najświeższe informacje dotyczące nowej, niezwykłej płyty Anny Marii Jopek „ID”.
 • Jazzsinfonica w TVP2

  W nocy z 9/10 kwietnia o godzinie 0.35 w TVP 2 zostanie wyemitowany koncert „Jazzsinfonica”, który otworzył 11 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Występ odbył się 25 marca 2007 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wśród wielu znakomitości polskiej sceny muzycznej usłyszeć mogliśmy również Annę Marię Jopek, który wykonała utwór Wolfganga Amadeusa Mozarta (Koncert fortepianowy A-dur KV 488, cz. II). Retransmisja drugiej części koncert 15.04. (niedziela) o godzinie 0.30.

  Zapis projektu Jazzsinfonica ukaże się 23 kwietnia na dwóch płytach CD nakładem Polskiego Radia.
 • AMJ i Bank Millennium

  ''Anna Maria Jopek w reklamie kredytu hipotecznego Millennium Bank. Międzynarodowy Bank Millennium zaprosił AMJ do współpracy przy promocji swojego kredytu hipotecznego w Polsce. Bank sięgnął po fragment utworu Gdy Mówią Mi, tłumacząc, że jego przesłanie idealnie pasuje do filozofii firmy. Zaprosił też AMJ do udziału w krótkim filmie reklamowym, by sama zaśpiewała "To jest moje Niebo, nie chcę mieć innego..." reklamę zobaczymy już w kwietniu. Jednocześnie każdy, kto zdecyduje się choćby na symulację takiego kredytu w Banku Millennium otrzyma w prezencie maksisingiel AMJ przygotowany specjalnie na tę okazję. Płyta zawiera: Gdy Mówią Mi, I Nie Zobaczy Nikt, Ode Mnie, Możliwe i ID.

  Więcej informacji można uzyskać na stronie www.millenet.pl, gdzie jest dostępny również film reklamowy.
 • MTV UNPLUGGED już w sklepach

  'MTV UNPLUGGED' W sklepach muzycznych można nabyć już płyty CD, DVD oraz DVD w wersji specjalnej z zapisem koncertu Kayah „MTV Unplugged”. Przypomnijmy, że gościem specjalnym podczas tego występu była Anna Maria Jopek, która razem z Kayah wykonała piosenkę "Kiedy mówisz" pochodzącą z płyty "JakaJaKayah."

  Przeczytaj relację z koncertu...
 • JAZZSINFONICA – AMJ na Festiwalu Ludwiga van Beethovena - zdjęcia

  Na naszej stronie dostępne są zdjęcia z koncertu „Jazzsinfonica”, który otworzył 11 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Występ odbył się 25 marca 2007 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie. Na scenie usłyszeć można było między innymi Annę Marię Jopek, Grażynę Auguścik, Urszulę Dudziak, Ewę Bem i Dorotę Miśkiewicz oraz Henryka Miśkiewicza, Andrzeja Jagodzińskiego, a także Polską Orkiestrę Radiową. Koncert prowadzili Jolanta Fajkowska oraz Marcin Kydryński. W programie projektu "Jazzsinfonica" obok utworów Ludwiga van Beethovena znalazły się także kompozycje między innymi Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Siergieja Rachmaninowa, Krzysztofa Pendereckiego i Piotra Czajkowskiego. Zobacz zdjęcia...
 • ZDJĘCIA Z SESJI NAGRANIOWE DO NOWEJ PŁYTY!

  Zapraszamy do galerii, gdzie opublikowaliśmy pięć nowych zdjęć z sesji do najnowszej płyty AMJ. Kolejnych ostatnich dziesięć fotografii uzupełni tę galerię 1 kwietnia, wtedy również odsłonimy tajemnice związane z tytułem płyty, datą premiery singla oraz wydawcą nowego krążka Anny Marii Jopek. Na naszej stronie pojawi się również okładka najnowszej płyty. Zobacz...
 • Koncert charytatywny dla Marcina Małeckiego

  Ponad 40 muzyków jazzowych 27 lutego 2007 wzięło udział w koncercie charytatywnym na rzecz chorego pianisty Marcina Małeckiego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Wśród gości na scenie nie zabrakło również Anny Marii Jopek, której akompaniował na gitarze Marek Napiórkowski. Marcin Małecki jest pianistą czynnie uprawiającym muzykę jazzową. W związku z ciężką chorobą muzycy postanowili wesprzeć go w tym trudnym dla niego momencie. Zobacz zdjęcia z występu...
 • AMJ na bonatology.com

  Miło jest nam poinformować, że na na stronie Richarda Bony pojawiła się zapowiedź najnowszego projektu Anny Marii Jopek. Gorąco zapraszamy naszych czytelników na www.bonatology.com.
 • WALENTYNKI 2007 W JAZZ CAFE

  Zgodnie z kilkuletnią już tradycją Anna Maria Jopek wystąpiła w Dzień Święgo Walentego w Jazz Cafe w Łomiankach. Jak co roku podczas tego wydarzenia klub wypełniony był do ostatniego miejsca. W ten szczególny wieczór AMJ na scenie towarzyszyli Henryk Miśkiewicz (saksofon i klarnet) oraz Marek Napiórkowski (gitary). Wspólnie wykonali takie utwory jak „My Funny Valentine”, „Jeżeli chcesz”, „Czarne słowa”, „Możliwe”, „Nienasycenie”, „A gdybyśmy nigdy się nie spotkali”, „Dłoń zanurzasz we śnie”, „Laura i Filon”, „I o co tyle milczenia” oraz „Gdy mówią mi”. Nie zabrakło również piosenek granych tylko podczas specjalnych okazji i tak usłyszeliśmy między innymi „Szeptem”, „Bezsenną noc”, „Czas rozpalić piec” oraz otwierającą koncert „O mój rozmarynie”. Podczas bisu AMJ zaśpiewała "Tak mi źle" oraz "Na całej połaci śnieg". Zobacz zdjęcia...
 • KONCERT AMJ NA ANTENIE RADIO WROCŁAW

  Jak informowaliśmy na naszej stronie 19 i 20 stycznia 2007 Anna Maria Jopek wystąpiła podczas „18. ChansonFestival” w Kolonii, podczas którego na scenie towarzyszyli jej Mino Cinelu, Marek Napiórkowski i Robert Kubiszyn. Koncert był rejestrowany przez niemiecką rozgłośnię Deutschland Funk. AMJ przygotowała na tę okazję specjalny „niebiański” repertuar, nie zabrakło także dobrze znanych piosenek z poprzednich płyt oraz utworów improwizowanych.
  Zgodnie z informacją realizatorów, w ramach ciekawostki dodamy, że „w studio koncertowym technicy podłączyli 57 mikrofonów, aby koncert zabrzmiał na prawdę profesjonalnie”. Retransmisja fragmentów występu w niedzielę 4 lutego 2007 po godzinie 20:00 w Polskim Radio Wrocław. (odbiór możliwy przez internet www.prw.pl).
  Natomiast już w piątek (2.02.2007) od godziny 10.00 Anna Maria Jopek będzie gościem na antenie Radia Wrocław.
 • AMJ PRZEDSTAWIA SWÓJ NOWY MANAGEMENT!  Z przyjemnością informujemy, że od dnia 1 lutego 2007 wyłącznym menagerem i agentem koncertowym AMJ zostanie Joanna Drozda, od lat jedna z najbliższych współpracowniczek AMJ i MK, jak widać, także na scenie (na zdjęciu w środku).

  e-mail: joanna@4music.com.pl
  telefon: +48 602 787 737
 • WIELKIE ZMIANY - AMJ żegna swoją wytwórnię płytową i management.

  1 stycznia 2007 roku, po ośmiu latach współpracy Anna Maria Jopek rozwiązała umowę z Agencją GraMi, odpowiedzialną do tej pory za jej plany koncertowe. "Rozstaliśmy się w przyjaźni, to były cudowne, ważne lata...- mówi AMJ. W tym roku tak wiele zmieniamy w naszym życiu, tak silnie potrzebujemy odrębności, samostanowienia, że spróbujemy zacząć także i w tej kwestii coś od nowa, na własne ryzyko."

  Wobec zmian w firmie Universal, po odejściu prezesa Andrzeja Puczyńskiego, AMJ postanowiła także nie przedłużyć swojego kontraktu, który po prawie 10 latach wygasł jesienią ubiegłego roku. Nowy album produkuje Marcin Kydryński dla Anna Maria Jopek Music, kwestia wydawcy wciąż pozostaje otwarta.
 • Koeln Concert

  Już w ten piątek i sobotę (19 i 20 styczeń) AMJ zagra dwa specjalne koncerty w Kolonii. Odbędą się one w ramach 18. ChansonFestival Kolonia - Wrocław – Paryż, którego organizatorem jest Niemiecko - Polskie Towarzystwo Kulturalne „Polonica” e.V. przy współpracy z ambasadą Polski i Francji oraz niemiecką rozgłośnią radiową Deutschlandfunk. Ania zagra w specjalnym "niebiańskim" składzie: Marek Napiórkowski (gitara), Robert Kubiszyn (kontrabas) oraz gość nadzwyczajny Mino Cinelu (instrumenty perkusyjne). Więcej informacji w dziale koncerty...
 • ANNA MARIA JOPEK NA „FELICJANEK 10”

  ''Mały Lolek'' rysunek: Anna Kaszuba-Dębska Anna Maria Jopek napisze muzykę do 10-minutowego filmu animowanego, powstającego w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, którego inspiracją są dziecięce lata Karola Wojtyły.
  Pomysłodawczynią produkcji jest krakowska artystka Anna Kaszuba-Dębska, która zajęła się opracowaniem plastycznym, animacją i reżyserią. Scenariusz powstał przy współpracy z Justyną Kiliańczyk-Ziębą. "O stworzenie muzyki poprosiłam wspaniałą artystkę Annę Marię Jopek, dla której temat nie jest obojętny, a mieszkanie w kamienicy na ulicy Felicjanek nr 10 ,gdzie mieszkał Karol Wojtyła należało niegdyś do rodziny Państwa Kydryńskich." - mówi Anna Kaszuba-Dębska.
  Animacja przybliża przygody dwóch braci z Krakowa oraz obrazy z dzieciństwa Karola Wojtyły. Akcja filmu toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych. Współcześnie opowieść dzieje się w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek, gdzie mieszkał podczas niemieckiej okupacji późniejszy papież Jan Paweł II. Tam mieszkają bracia Janek i Paweł. Ich przygody przeplatane są retrospekcjami z wadowickich czasów Wojtyły. Prace nad filmem „Felicjanek 10” powinny zakończyć się do końca 2007 roku.

  Więcej informacji na stronie filmu.
 • (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC