.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

ARCHIWUM WIADOMOŚCI: 2009-2010 | 2007-2008 | 2006 | 2005 | 2004-2002 | WYSZUKIWARKA

 • ANNA MARIA JOPEK W STUDIO

  Zgodnie z zapowiedziami Anna Maria Jopek wchodzi do studia 25 stycznia, by zacząć serie nagrań do najnowszej polskojęzycznej płyty. Kilka dni temu skończyły się pierwsze serie prób generalnych. W najbliższym czasie uczestnicy koncertów naszej artystki będą mogli usłyszeć "na żywo" najnowsze piosenki artystki.

 • DUET AMJ Z TATĄ "NA ŻYWO"

  zdj. Asia Jedliczko

  12 grudnia w warszawskim hotelu Intercontinental miało miejsce niezwykłe wydarzenie! Podczas Wigilii Rotariańskiej w trakcie koncertu Ani gościnnie w 2 utworach niespodziewanie zaśpiewał także Stanisław Jopek.

  Wykonali wspólnie kolędę "Jezus malusieńki". Drugim utworem była świąteczna piosenka, którą Stanisław Jopek zaśpiewał sam. Pojawił się także podczas bisów w piosence "Na całej połaci śnieg".


 • NIECH NAM ŻYJE STO LAT...

  zdjęcie: Barbara Kierek- Jedliczko

  W przeddzień urodzin Anny Marii Jopek (13 grudnia) miało miejsce specjalne spotkanie. Przy jednym stole z jubilatką oraz jej mężem zasiedli przyjaciele naszej strony. W imieniu wszystkich fanów złożyliśmy Ani życzenia urodzinowe oraz wręczyliśmy okolicznościowe prezenty.

  Gorąco dziękujemy Ani i Marcinowi za wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania zechce przyjąć Asia Jedliczko, bez której to spotkanie nie mogłoby się odbyć.

 • AKCJA CHARYTATYWNA BOMBEK CHOINKOWYCH W HOTELU SHERATON
  5 grudnia, w Hotelu Sheraton odbyła się charytatywna aukcja bombek choinkowych malowanych przez znane osoby, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom chorym na autyzm, leczonym w ośrodku Fundacji Synapsis. Bombki pomalowali m.in. Pani Jolanta Kwaśniewska, Catherine Deneuve, Chris de Burgh, Marszałek Marek Borowski, Anna Maria Jopek. Z aukcji uzyskano na leczenie dzieci kwotę 18 tysięcy złotych. Imprezę poprowadziła Alicja Resich-Modlińska, kolędy zaśpiewała Krystyna Prońko. Pojawił się także prawdziwy Święty Mikołaj, można było zobaczyć prezentację bajkowej Laponii, posłuchać fińskich kolęd i spróbować lapońskich specjałów.

 • DVD AMJ W GALI

  okładka świątecznej GALIJuż w poniedziałekdotępne będzie w sprzedaży specjalne świąteczne wydanie tygodnika Gala, a w nim dwie płyty piosenkarki w tym: CD z kilkoma najpiękniejszymi polskimi kolędami i DVD z czterema wybranymi piosenkami z płyty "Farat".

  Tym czasem polecamy zdjęcia z rozdania "srebrnych róż" tygodnika Gala. gala.onet.pl

 • AMJ NA PŁYCIE "JANGA STRONA A"

  okładka płyty ''JANGA STRONA A'''Jana Jangę Tomaszewskiego wszyscy dobrze znamy jako aktora filmowego i telewizyjnego. Tym razem dzięki płycie "JANGA strona a" , przygotowanej przez GRAMI, poznamy jego muzyczne oblicze artystyczne. Na krążku obok Anny Marii Jopek, usłyszymy także Grażynę Auguścik, Dorotę Miśkiewicz, Tomasza Stańko, Tomasza Szukalskiego oraz Krzysztofa Ścierańskiego. Polecamy! Premiera już wkrótce!

  Płytę można już zakupić przez internet po promocyjnej cenie! kliknij...

 • SREBRNA RÓŻA ANI

  Miło nam poinformować, że czasopismo Gala wyróżniło Annę Marię Jopek za najbardziej zmysłowy głos i pozytywne wibracje. Pierwszego grudnia o godzinie 20-tej odbędzie sie uroczystość wręczenia srebrnych róż, bo tak nazywają się przyznawane nagrody. W tym roku statuetki odbiorą także Anna Dymna za serce dla tych, którzy najbardziej go potrzebują, oraz siostry Natalia i Paulina Przybysz z zespołu Sistars za głośny debiut i muzykę, jakiej jeszcze w Polsce nie było. GRATULUJEMY!

 • zdjęcie: Anna Maria JopekGOŚĆ SPECJALNY: MARCIN KYDRYŃSKI
  "w życiu niezwykle ważnym darem jest pasja..."


  Jako nastolatek wyjeżdżał do Szwecji i Niemiec, gdzie pracował jako kamieniarz i robotnik rolny. Później przemierzał świat z aparatem fotograficznym. Teatrolog, podróżnik, fotograf, dziennikarz, producent, krytyk muzyczny, prywatnie mąż Anny Marii Jopek i ojciec Frania i Stasia. Gorąco zachęcamy do przeczytania wywiadu ze szczególnym gościem naszej strony, którym jest Marcin Kydryński. Rozmowę dla "anna-maria-jopek.com" przeprowadziła Monika Marek.

  Zapraszamy! Kliknij, aby przeczytać...

 • SECRET - NOWY ALBUM AMJ!

  Najnowszy album Anny Marii Jopek najprawdopodobniej będzie nosić tytuł "Secret". Niestety data wydania płyty wciąż nie jest znana. Gdy tylko zostanie ona ogłoszona przez Universal Music w Londynie to powiadomimy was na naszej stronie. Jak już kilkakrotnie informowaliśmy na krążek składają się, obok kompozycji AMJ, covery znanych przebojów angielskojęzycznych (m.in. "Don't speak" No Doubt, "I burn for you", "A thousand years" Stinga). Pragniemy także donieść, że tego lata oraz jesienią Anna Maria Jopek i jej mąż, Marcin Kydryński, pracowali nad całkiem nowym materiałem na polskojęzyczną płytę, która będzie zawierać 10 ich autorskich piosenek, a także długo oczekiwaną, studyjną wersję znanego z koncertów AMJ Adagio Mozarta z Koncertu Fortepianowego A-Dur. Artystka wejdzie do studia najprawdopodobniej w styczniu. Data wydania nowej polskiej płyty będzie uzależniona od wydania albumu "Secret".

 • AMJ I ROBERT WOLF - NIEZWYKŁA WSPÓŁPRACA

  25 oraz 26 października AMJ oraz jeden z najlepszych bawarskich gitarzystów, Robert Wolf, nagrali trzy utwory w monachijskim studio, które znajdą się na płycie zagranicznego wykonawcy. Płyta ta będzie zawierać szwedzki folk, nagrany razem z AMJ, oraz kompozycje naszej wokalistki, specjalnie przygotowane na tę płytę. Autorem tekstów jest Marcin Kydryński. Najnowszy album niemieckiego artysty zostanie wydany w drugiej połowie 2005 roku. Zapraszamy na www.quadronuevo.de, gdzie możecie się dowiedzieć więcej o tym utytułowanym gitarzyście.

 • AMJ NA PŁYCIE MARKA NAPIÓRKOWSKIEGO

  Ania nagrała piosenkę na solową płytę Marka Napiórkowskiego, której wydanie zaplanowane jest na 2005 rok. Autorem tekstu do "Only a Night Away", bo taki tytuł nosi to nagranie, jest przyjaciółka i zarazem angielska współpracowniczka AMJ, Nina Madhoo.

 • SMOOTH JAZZ CAFE 6

  Smooth Jazz Cafe 6Dwa utwory wykonywane przez Annę Marię Jopek znalazły się na nowej składance Smooth Jazz Cafe 6, przygotowanej tradycyjnie przez Marka Niedźwieckiego. Kompilacja ta zawiera aż dwie płyty, w tym jedną z nagraniami okołoświątecznymi. Właśnie na drugim krążku możemy usłyszeć w wykonaniu Ani, dobrze wszystkim znaną "Na całej połaci śnieg" oraz całkiem premierową kompozycję, noszącą tytuł "W tej piosence jest stale zima". Na płytach możemy także usłyszeć m.in.: Jamiego Culluma, Stacey Kent, Ala Jarreau, Dinah Washington, Cassandrę Wilson, Richarda Bona, Chrisa Bottiego, Breaking News, Button Hackers, Kayah, Basię z zespołem Matt Bianco czy polsko-norweski Beady Belle. Gorąco polecamy te płyty na jesienne i zimowe wieczory!

 • ANNA MARIA Z GRZEGORZEM TURNAUEM

  W środę, 13.10.2004 roku, uczestniczyłem w jubileuszowym koncercie Grzegorza Turnaua "20 lat tutaj jestem", który odbył się w hali krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Występ ten niejako otworzył oficjalnie 40 Studencki Festiwal Piosenki. O godzinie 19.00, tuż przed transmisją telewizyjną, gwiazda wieczoru wyszła na scenę komunikując, że jeszcze nie może rozpocząć koncertu, gdyż wszyscy czekają na "sygnał z wozu". Sytuacja ta wprawiła publiczność, która szczelnie wypełniła salę, w doskonały nastrój, udzielający się niejednokrotnie w trakcie imprezy. Grzegorz Turnau wykonał swoje największe przeboje, jednak wszyscy czekali na przybyłych gości specjalnych wieczoru. Jako pierwsza wystąpiła w duecie z krakowskim artystą Anna Maria Jopek, wykonując wraz z nim trzy piosenki: "Cafe Sułtan", dobrze znaną fanom naszej wokalistki z płyty "Chwilozofia 32-beatowa", "Byłam w Nowym Jorku" oraz w trio (Jopek, Turnau, Sojka) na fortepianie utwór "Anna Maria" zadedykowane Magdzie Umer. Na scenie mogliśmy usłyszeć także Dorotę Miśkiewicz i Andrzej Sikorowski . Po zakończeniu transmisji telewizyjnej zaśpiewała jeszcze Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki oraz laureaci wcześniejszych edycji Festiwalu Piosenki Studenckiej. Po koncercie miałem możliwość spotkania się z AMJ, od której przekazuje gorące pozdrowienia dla czytelników naszej strony. / TomekG

 • DZIEŃ KOTANA - DAJ SIEBIE INNYM

  Rozmiar: 24762 bajtówDziś, 9.10. będzie miał miejsce niezwykły koncert związany z obchodami "Dnia Kotana". Idea tego niezwykłego przedsięwzięcia już po raz trzeci jednoczy artystów reprezentujących różne style muzyczne. Grają razem, by kontynuować działalność rozpoczętą przez Marka Kotańskiego. W tym roku koncert w całości poświęcony będzie pomocy ludziom bezdomnym, stworzeniu im nowych możliwości i szans na zmianę losu. Wystąpią poza Anną Marią Jopek między innymi: Brathanki, Elektryczne Gitary, Ewa Bem, IRA, Justyna Steczkowska, Jeden Osiem L, Kasia Kowalska, Hej, Marcin Rozynek, Mietek Szcześniak, Oddział Zamknięty, Patrycja Markowska, Piersi, Sweet Noise, Wilki. Zapraszyamy gorąco na Plac Defilad na godzinę 16.30! Natomiast wszystkich, którzy nie mogą przybyć do Warszawy polecamy specjalne relacje w TVP3 (godzina: 16.35, 17.35, 18.35, 23.05).

 • okładka magazynu SUKCES
 • SUKCES ANI

  Jak już mogliśmy przeczytać na FORUM naszej strony, w najnowszym numerze magazynu SUKCES znajduje się wywiad Agnieszki Prokopowicz i Karoliny Korwin Piotrowskiej z Anną Marią Jopek. W rozmowie zapytano między innymi, czym dla Ani było dzieciństwo spędzone za kulisami teatrów, gdy jej rodzice tańczyli w Mazowszu i jak to wpłynęło na jej późniejszy wybór drogi życiowej. Ania opowiada o swoim stosunku do Boga oraz swoich fanów, dowiemy się również jak smakował jej Space Cake z coffee shopu. Niezabrakło również pytania o najnowsza płytę anglojęzyczną. Gorąco polecamy ten wywiad! Jest on również przyozdobiony zdjęciami Ani z nowej sesji zdjęciowej. Jedno z nich znalazło się na okładce magazynu. (okładka po prawej / fot. Krzysztof Opaliński)

 • SPOT REKLAMOWY FUNDACJI MAM MARZENIE!

  zdjęcie ze spotu reklamowego15 czerwca w Warszawie, w rocznicę powołania do życia Fundacji Mam Marzenie odbyła się w siedzibie tygodnika "Polityka" konferencja prasowa inaugurująca kampanię medialną tej fundacji. Odbyła się wtedy premiera spotu reklamowego stanowiący motyw przewodni kampanii medialnej. W spocie tym występuje gościnnie Anna Maria Jopek, która z tej okazji napisała i nagrała dla krótki utwór muzyczny. Na naszej stronie możecie obejrzeć ten spot. (7,61MB, najlepiej plik ściągnąć na dysk) oraz zdjęcia z planu zdjęciowego (13 fotografii w galerii). Więcej informacji na temat fundacji oraz działań prowadzonych przez nią możecie znaleźć na stronie www.mammarzenie.org . Gorąco zapraszamy! • KONCERT W ELBLĄGU - relacja

  koncert w Elblągu 26 czerwca z okazji Letnich Ogrodów POLITYKI wystąpiła w Elblągu - jako ukoronowanie spotkań kulturalnych - Anna Maria Jopek. Choć pogoda nie sprzyjała, było bowiem bardzo wietrznie i chłodno, a z każdą chwilą spodziewać się należało deszczu, AMJ z zespołem zagrała niesamowicie. Nie był to zwyczajny koncert, otóż dobór repertuaru i "estradowe smaczki" nadały mu dodatkowego wydźwięku. Zaczęli kilka minut po 22 pięknym klasykiem "Dwa serduszka cztery oczy", następnie "Szepty i łzy", kiedy to Ania przedstawiła swój zespół. A potem było jeszcze bardziej niecodziennie. Przyznać trzeba, że AMJ doskonale pamiętała swój ostatni pobyt w Elblągu (wrzesień 2003), powiedziała, że na pewno nie będzie tak, iż dadzą dwa zbliżone do siebie koncerty. Dlatego następnym utworem był fragment utworu Mozarta, który to AMJ zaśpiewała po łacinie. Poza tym usłyszeć mogliśmy m.in. "Bandoskę" czy "Nim słońce wstanie", a każdy zagrany na nowo. Na łacinie nie skończył się przegląd języków obcych, bowiem kolejnymi były "We can work it out" z repertuaru The Beatles w pięknej aranżacji opracowanej przez Cezarego Konrada, a także ponownie Wolfgang Amadeusz Mozart. Potem AMJ, aby rozgrzać publiczność, a siebie dodatkowo zmobilizować zaprosiła chętnych nieomal na scenę, bo wszyscy zainteresowani stali bądź siedzieli dosłownie na kilka centymetrów od muzyków. Na koniec Ania zaśpiewała "Tam gdzie nie sięga wzrok" i przy owacji na stojąco zeszła ze sceny. Publiczność domagała się bisów, dlatego też na pierwszy ogień, ku uciesze publiki, poszedł utwór "Ja wysiadam". Drugim natomiast był tradycyjny "Na całej połaci śnieg". Wówczas to AMJ stwierdziła, że specjalnie na dziś ubrała czerwoną bluzkę, której nie mogła pokazać z racji zimna. A teraz, przy ostatnim bisie, zademonstruje ją specjalnie dla nas. I przeszła od słów do czynów. Żeby było zabawniej zwróciła się do Marka Napiórkowskiego z nakazem: "A Ty?! Rozbieraj się!" Po czym mogliśmy zobaczyć Pana Marka w koszulce przy wiwatach publiczności. Śmiechu była cała masa. W takich oto okolicznościach przyszło wysłuchać "Na całej połaci śnieg". Po czym AMJ udała się do garderoby, gdzie cierpliwie podpisywała płyty i rozdawała autografy. Podsumowując koncert wyborny, niecodzienny, o specyficznym repertuarze. Słowem - kto nie był niech żałuje!
  Marcin / AFK "Na dłoni"

 • ANNA MARIA W NIEMCZECH!

  kllknij Miło nam poinformować, że koncerty Anny Marii Jopek w Niemczech spotkał się z niezwykłe miłym przyjęciem zarówno przez widownię jak i dziennikarzy obecnych w Kassel i Lipsku. Występ naszej wokalistki w Kassel (zobacz zdjęcia) otwierający "Kulturzelt Kassel" zapowiedziany był przez Hansa Eichel, obecnego ministra finansów w Niemczech. Ania ujęła publiczność nie tylko swoją muzyką, ale także przywitaniem. Tradycyjnie odczytała kilka słów w języku, w którym się mówi w danym kraju. O AMJ aż cztery razy na swoich łamach pisała gazeta "Hessische Allgemeine", natomiast fotografia naszej wokalistki znalazła się na okładce regionalnego magazynu "Das ist los" (prezentujemy okładkę). Cieszymy się, że słuchacze za naszą zachodnią granicą ciepło przyjmują słowiańską duszę Anny Marii Jopek, równocześnie mamy nadzieję, że już niedługo będę mogli wysłuchać kolejnych projektów muzycznych naszej wokalistki.

  Dzięki uprzejmości redakcji "Hessische Allgemeine" możemy opublikować zdjęcia z koncertu w Kassel. Gorąco zapraszamy do naszej galerii!

 • "POLSKA NA GRAND PLACE" W TVP 2

  W najbliższą sobotę o godzinie 19.05 na antenie TVP 2 będzie miała miejsce retransmisja koncertu "POLSKA NA GRAND PLACE", w którym wzięła udział także Anna Maria Jopek. Gorąco zapraszamy przed telewizory! Zobacz zdjęcia...

 • "POLSKA NA GRAND PLACE" W BRUKSELI

  Jak się dowiedzieliśmy od AMJ, ich wczorajszy koncert w Kassel został bardzo ciepło przyjęty. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy (19.06.) plenerowy występ w Brukseli będzie równie udany. W zabytkowej scenerii brukselskiego placu głównego, w koncercie, który uświetni oficjalne wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, obok Anny Marii Jopek wystąpią takie gwiazdy polskiej muzyki jak:Kayah, Justyna Steczkowska, Myslovitz, Brathanki oraz pierwszy polski show taneczny "Opentaniec".

 • kliknijkliknijMy tymczasem publikujemy dwa zdjęcia zrobione podczas ostatniego spotkania AMJ z fanami w Jaśkowej Dolinie. Wiele emocji wzbudziło wtedy krojenie ciasta przez wokalistkę za pomocą nożyczek.

 • KONCERT W JAŚKOWEJ DOLINIE

  zdjęcie: Asia Jedliczko 29 maja w Gdańsku na otwarcie sezonu letniego w Teatrze Leśnym w niezwykle malowniczej Jaśkowej Dolinie odbył się nadzwyczajny koncert Anny Marii Jopek. Na występ tłumnie przybyli mieszkańcy Gdańska i okolic. Znaleźli się na nim także członkowie fan-klubów naszej wokalistki, wśród nich był AFK "Na dłoni". Przed koncertem miał miejsce piknik, zorganizowany przez AMJ i jej fanów. Było to wyjątkowo miłe spotkanie, na które złożyło się sporo zabawnych epizodów i historyjek. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci sytuacja, gdy Ania nie mając czym pokroić ciasta użyła nożyczek, które użyczyła jej menadżerka Grażyna Miśkiewicz. Na wszelkie sposoby próbowała nimi "ugryźć" ten wypiek. Efekt był oszałamiający! Ania z rozbrajającym uśmiechem dodała, że będzie to ciasto awangardowe! Tę malutką część spotkania podobnie jak i koncert uwieczniłam przy pomocy kamery. Sam występ był rewelacyjny, bardzo żywiołowy, pomimo leśnego chłodu, jaki panował rozgrzał nas do czerwoności. Ania zaśpiewała piosenki począwszy od najstarszych, jak "Ale jestem" czy "Joszko Broda" przez "Upojenie", "Cyraneczkę", "Bo wcale nie trawa" do mojej ukochanej "Tam, gdzie nie sięga wzrok". Wszyscy bawili się fantastycznie z nami włącznie (polecam każdemu noszenie tic-tac-ów na koncerty - tylko 2 kalorie!).Korzystając z okazji dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, włącznie z towarzyszącymi mi dziewczynami, grającymi na własnych instrumentach np: shakerze. ;-) Zespół jak zwykle zaskoczył nas przy solówkach (i nie tylko), a sceniczny ruch dla rozgrzania wszystkich starał się wymyślić Paweł "Bzim" Zarecki. Na koniec składam gorące podziękowania Annie Marii Jopek, za poświęcony nam czas i niezapomniane chwile. Asia Jedliczko / AFK "Na dłoni"

  Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia! kliknij

 • zdj. Franciszek Mazur
 • FESTIWAL MUZYKI ŁAŃCUT 2004

  Zakończył się 43. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Koncert Ani można zaliczyć do niezwykle udanych. Sala, gdzie występowała nasza wokalistka była wypełniona po brzegi. Dzięki uprzejmości Franciszka Mazura możemy udostępnić Wam zdjęcia z tego wydarzenia, które są dostępne w naszej galerii. Również na łamach naszej witryny publikujemy wysokiej jakości fotografie z Jazz Fest Brno. Autorem ich jest Jiri Bernovsky, oficjalny, festiwalowy fotograf.

 • Pozdrowienia od Marka Napiórkowskiego dla czytelników anna-maria-jopek.com

 • JAZZ FEST BRNO

  Kilka słów od AMJ z Brna. Kliknij...

  Jak już mogliście przeczytać w powyższej relacji Ani, miałem tę możliwość i zaszczyt towarzyszenia AMJ i zespołowi podczas ich koncertu w Brnie. Zostaliśmy mile zaskoczeni przez czeską widownię, reagującą niezwykle żywiołowo podczas występu, domagającą się bisów. Niestety koncert Ani był ograniczony czasowo i występ zakończył się tylko dwoma bisami ("Na całej połaci śnieg" i "Tam, gdzie nie sięga wzrok"). Widać było jednak, że nasza wokalistka pozostawiła publiczność w dużym nienasyceniu, gdyż gromkimi brawami widownia domagała się kolejnych bisów. Uczestniczyłem także w próbie przed koncertem, podczas której po raz pierwszy usłyszałem na żywo "We Can Work It Out". Piosenka ta niestety ostatecznie nie znalazła się podczas właściwego koncertu, sam już nie mogę doczekać się wersji studyjnej tego utworu The Beatles, która nie ukrywam podbił moje serce w Brnie. Po Ani wystąpił z koncertem, sześciokrotnie nagrodzony nagrodą Grammy, zespół Take 6. Wtedy to wspólnie z nią oraz towarzyszącymi mi kolegami z "Cichego Wielbiciela" usiedliśmy na widowni i przez dwie godziny zachwycaliśmy się ich niesamowitymi głosami. Grubo po północy, w hotelowym barze, oddaliśmy się niezwykle interesującej rozmowie z Take 6. Pełny wrażeń położyłem się spać, aby rano po wspólnym śniadaniu z AMJ wrócić do domu, natomiast nasza wokalistka wraz z zespołem udała się na koncert do Berlina. /Tomek G.

 • FESTIWAL MUZYKI W ŁAŃCUCIE

  Ania wystąpi wraz ze swoim recitalem 15 maja na Festiwalu Muzyki Łańcut 2004. Cykl występów zainauguruje Orkiestra Kameralna Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Tadeusza. Poza AMJ w wydarzeniu tym udział wezmą m.in. skrzypkowie Krzysztof Jakowicz i Piotr Pławner, laureat Konkursu Chopinowskiego Yundi Li.

 • PRZEGLĄD PIOSENKI AKTORSKIEJ

  1 i 2 maja jak co roku odbędzie się we Wrocławiu Przegląd Piosenki Aktorskiej. Na Jubileuszową Galę złożą się w sumie cztery koncerty, po dwa każdego dnia, o godz.: 17.00 i 21.00. Pośród występujących zobaczymy i usłyszymy także Annę Marię Jopek. Wśród artystów zaproszono również: Krystynę Jandę, Stanisławę Celińską, Edytę Geppert, Piotra Machalicę, Stanisława Soykę, Grzegorza Turnaua, Wiktora Zborowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego... i in. Reżyseria: Magda Umer.

 • WIKTOR 2003 DLA AMJ!

  kliknij,aby powiększyć Wiktory, czyli nagrody dla największych osobowości występujących w telewizji w 2003 roku, wręczono w poniedziałek (15.03.) wieczorem w warszawskim Teatrze Narodowym. Miło nam poinformować, że w kategorii "piosenkarz lub artysta estrady" wygrała Anna Maria Jopek, pokonując Blue Cafe, Kayah, Janusza Rewińskiego i Zbigniewa Wodeckiego. Gratulujemy!

  Zobacz zdjęcie z AMJ z mężem podczas gali.

 • AMJ WOKALISTKĄ ROKU 2003!

  9 marca wręczono w warszawskiem Klubie Traffic nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego, Fryderyki 2003. Anna Maria Jopek podobnie jak w zeszłym roku została nagrodzona w kategorii Wokalistka Roku. Gorąco gratulujemy AMJ kolejnego sukcesu!

 • ZMARŁ JEREMI PRZYBORA

  W wieku 88 lat zmarł Jeremi Przybora. Był pisarzem, aktorem i współtwórcą "Kabaretu Starszych Panów". Anna Maria Jopek zaśpiewała z nim w duecie piosenkę "Na całej połaci śnieg", na płycie "Dzisiaj z Betleyem".

  Zdjęcie po prawej: Jeremi Przybora i AMJ. Jesień 1997 r.

 • WSPÓLNY TELEDYSK AMJ Z VOO VOO

  W tym miesiącu zostanie wydany nowy singel zespołu Voo Voo do utworu "Moja broń". Jak wiemy piosenka ta pochodzi z albumu "VOO VOO Z KOBIETAMI", na którym usłyszeć możemy także Annę Marię Jopek. Do utworu zostanie nakręcony teledysk w reżyserii Michała Marczaka.
  Klip będzie kręcony w Krakowie w klubie Alchemia. W teledysku wystąpi także nasza wokalistka.

 • We wtorek, 9 marca, zostaną wręczone nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego, FRYDERYKI. AMJ nominowana jest w dwóch kategoriach Wokalistka Roku i Popowy Album Roku za "Farat". Podobnie jak w zeszłym roku impreza będzie miała miejsce w klubie Traffic.

 • MIDEM zakończone

  Zgodnie z planem koncert Anny Marii Jopek w canneńskim hotelu Carlton zakończył we wtorek wieczorem Dzień Polski na 38. Międzynarodowych Targach Muzycznych MIDEM. Na koncert złożyły się sztandarowe piosenki Ani inspirowane polską muzyką ludową, usłyszeć też można było piosenkę "Szepty i łzy" z muzyką Wojciecha Kilara. Przypomnijmy, że to właśnie ten kompozytor obok Anny Marii Jopek brał udział w targach, a jego gala muzyki okazała się wielkim sukcesem. Jak możemy przeczytać w relacjach z festiwalu występ naszej wokalistki również został bardzo ciepło przyjęty przez festiwalową publiczność. Warto wspomnieć, że jej zdjęcie pojawiło się na całej stronie tylnej okładki targowej gazety "Daily News", sama artystka we wtorek była jednym z panelistów seminarium na temat promocji wokalistów jazzowych.

 • ANIA JEDZIE DO CANNES

  Jak informowaliśmy wcześniej nasza wokalistka będzie gościem targów w MIDEM w CANNES. 27 stycznia w Carlton Hotel, jedno z najdroższych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu, AMJ będzie promować swój najnowszy album Farat i nie tylko podczas swojego koncertu. Trzymamy mocno kciuki za występ!
  W tym roku organizatorzy targów spodziewają się ponad 9 tys. gości. Na MIDEM zjeżdżają najwięksi przedstawiciele świata show biznesu - firm fonograficznych, producentów, agentów muzycznych, dyrektorów festiwali, szefów studiów nagraniowych, specjalistów od praw autorskich - a wreszcie sami muzycy, kompozytorzy i wykonawcy.

 • AMJ WŚRÓD NAJPIĘKNIEJSZYCH POLEK

  Ania została wybrana przez dwutygodnik VIVA do plebiscytu "Najpiękniejsi 2003". Rozwiązanie konkursu i przyznanie głównej nagrody odbędzie się na antenie Radia Zet 15 stycznia 2004.

 • TARGI MIDEM W CANNES Z AMJ

  Jak podaje menagment AMJ, w styczniu nasza wokalistka pojedzie na targi Midem do Cannes. Jej koncert ma być jednym z najważniejszych wydarzeń Dnia Polskiego, którego głównym organizatorem jest Telewizja Polska. Na Midem, Ania będzie promowała przede wszystkim swój najnowszy projekt - DVD "Farat".

 • AMJ W NOWYM JORKU ZE SKALDAMI!

  A jednak! Anna Maria Jopek wystąpi 4 stycznia w Carnegie Hall w Nowym Jorku - ze Skaldami, saksofonistą Henrykiem Miśkiewiczem oraz orkiestrą i grupą wokalną pod dyrekcją Janusza Sporka. Koncert będzie prowadził poprowadzi Marcin Kydryński.

 • ŚWIĄTECZNY "FARAT"

  Wśród fanów rośnie już zainteresowanie reedycją płyty "Farat", która wyjdzie w okresie świątecznym. Postanowiliśmy zasięgnąć informacji "u źródła", aby rozwiać wszelkie wasze wątpliwości. Na początku przekazujemy wam gorące pozdrowienia od AMJ i MK, którzy informują że edycja świąteczna albumu "Farat" "będzie całkiem inna, inne zdjęcia, inna tracklista CD, DVD bez dodatków, ponadto cała nowa płyta z 12 utworami archiwalnymi, a do niej bookletem będzie kalendarz ze zdjęciami "ilustrującymi" utwory i kolejne miesiące czy pory roku." Marcin Kydryński dodaje jednocześnie, że: "sporo było przy tym pracy, ale mam nadzieje, ze fani będą zadowoleni, bo dla nich i tylko dla nich to wymyśliłem. Zastanawiałem się, czego bym oczekiwał od Pata lub Stinga przy takiej produkcji jak "Farat" i te wszystkie płyty, dodatki, dokumenty, archiwalia etc. są właściwie odpowiedzią na moje prośby wobec moich mistrzów...".

 • Bez wątpliwości albumu "Farat" nie powinno zabraknąć w zbiorze płyt każdego fana AMJ. U nas na stronie prezentujemy krótkie fragmenty tej płyty. Zachęcamy do odsłuchania. kliknij...

 • 20 października ukazała się płyta "Ladies" z polskimi szlagierami z lat 50.-70. W projekcie tym, obok m.in. Ewy Bem, Kayah, Kasi Nosowskiej czy Maryli Rodowicz , wzięła udział Anna Maria Jopek. Wykonuje ona piosenkę "Jeszcze poczekajmy". Częściowy dochód ze sprzedaży płyty będzie przeznaczony na dofinansowanie badań mammograficznych w małych miastach i wsiach. Projekt "Ladies" zwieńczy koncert 3 listopada w Teatrze Polskim w Warszawie z udziałem wokalistek, które uczestniczyły w nagraniu płyty, oraz Polskiej Orkiestry Radiowej. Kolejnym krążkiem, który zasługuje tej jesieni na naszą uwagę jest album grupy Voo Voo "Z kobietami". Na płycie usłyszeć możemy utwory wykonywane przez naszą wokalistkę oraz Urszulę Dudziak. Każda z pań zaśpiewała po jednej piosence Wojtka Waglewskiego i po jednej własnej kompozycji.

 • AMJ W EMPiK'ach!

  W listopadzie odbędzie się pierwsza w karierze naszej artystki trasa po sieci sklepów EMPiK. Oto terminy wizyt w poszczególnych miastach:

  Okładka najnowszej płyty, ''FARAT''. 12 listopada - Krakow
  13 listopada - Katowice
  14 listopada - Wroclaw
  15 listopada - Poznan
  16 listopada - Toruń
  17 listopada - Gdańsk
  21 listopada - Warszawa
  22 listopada - Szczecin

 • TRASA KONCERTOWA "FARAT"

  Za Agnecją Artystyczną GRAMI podajemy wstępny plan trasy koncertowej promującej najnowsze wydawnictwo na CD i DVD "Farat". Serdecznie zapraszamy!
  23 listopada - Szczecin Kino Koloseum
  24 listopada - Poznań Multikino
  25 listopada - Bydgoszcz Multikino
  26 listopada - Gdańsk Multikino
  29 listopada - Wrocław Centrum Sztuki "Impart"
  30 listopada - Opole (Aula Wydz. Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego)
  1 grudnia - Zabrze Multikino
  2 grudnia - Kraków Multikino
  8 grudnia - Warszawa Multikino

 • okładka najnowszego singla / zdjęcie: Robert WolańskiSingiel "Możliwe" zapowiada nowy album

  Choć premiera nowej płyty CD i DVD noszącej tytuł "FARAT" dopiero 10 listopada, już teraz w rozgłośniach radiowych możemy usłyszeć piosenkę "MOŻLIWE" promującą to wydawnictwo. Znajduje się ona na maksisinglu tuż obok czterech utworów Władysława Szpilana: "Do widzenia, Teddy", "I tylko mi żal", "Tych lat nie odda nikt" oraz "Deszcz". Wszystkie piosenki są nagrane "LIVE" w nowych aranżacjach. Ta bezcenna płyta dla każdego fana AMJ poraz kolejny nie jest przeznaczone do normalnej sprzedaży. Fani mogą otrzymać ją w autoryzowanych fan klubach piosenkarki.

 • PREMIERA NOWEJ PŁYTY 10 LISTOPADA

  Premiera dwupłytowego albumu z AUDIO CD i DVD przesunęła się na 10 listopada. Opóźnienie nie jest zależne od Anny Marii Jopek.
  Najprawdopodobniej również w listopadzie odbędzie się pierwsza jak dotąd w karierze wokalistki trasa po sieci sklepów EMPiK.

 • AMJ MATKĄ CHRZESTNĄ...

  Anna Maria Jopek i Dorota Miśkiewicz Goes to Haven wystąpią na uroczystości wodowania i chrztu katamaranu SUNREEF 74 - 25 lipca w Gdańsku. Anna Maria będzie pełnić honory Matki Chrzestnej Jachtu na zaproszenie p. Francisa Lapp prezesa firmy HTEP POLSKA - SUNREEF YACHTS.

 • PREMIERA NOWEJ PŁYTY

  Przez najbliższy okres wakacyjny Anna Maria Jopek planuje pracować na kolejną płytą, której premiera przewidziana jest na 20 października 2003 roku. Warto wspomnieć, że album ten będzie pierwszym z całej dotychczasowej, ośmiopłytowej dyskografii AMJ, gdyż poza dźwiękiem audio będzie zawierał także obraz, na który złoży się zapis DVD trzech majowych koncertów. W lecie Ania wraz z zespołem koncertuje tylko trzy razy. Najbliższe dwa występy w Londynie, kolejny 26 lipca na rzecz Fundacja "Dotknięcie dobra".

 • RELACJA Z KONCERTU W STUDIO FARAT

  Na anna-maria-jopek.com opublikowaliśmy relację Asi Marciniak z koncertu AMJ w warszawskim Studio FARAT (Zobacz zdjęcia) , który odbył się 14 maja 2003 r. Przypomnijmy, że podczas dwóch występów "na żywo" (14 i 15 maja) był rejestrowany materiał, który zostanie opublikowany na DVD dołączonym do boksu zawierającego utwory koncertowe wokalistki z poprzednich lat. Premiera tego kolekcjonerskiego wydawnictwa na jesień tego roku. Tymczasem zachęcamy do przeczytania relacji z tego niezwykłego występu AMJ.

 • foto:vipnews
 • ANNA MARIA JOPEK I ALINA JANOWSKA

  Anna Maria Jopek wystąpiła ostatnio w Teatrze Polskim w Warszawie podczas uroczystości zorganizowanej z okazji 80. urodzin Aliny Janowskie, znanej aktorki choćby z takich seriali jak "Wojna domowa" czy "Złotopolscy". W koncercie "Plecie się życie" poza AMJ wzięli także udział: Stanisław Drzewiecki, Stanisława Celińska, Urszula Dudziak, Wojciech Młynarski i inni.

 • AKCJA CHARYTATYWNA "NIE JESTEŚ SAM"

  W niedzielę Wielkanocną, 20 kwietnia 2003 o godz. 14.35, w programie TVN "Zielone Drzwi" Anna Maria Jopek przekaże otrzymaną niedawno Złotą Płytę za album "Upojenie".

  Licytacja tej nagrody odbędzie się 27. kwietnia 2003 r. na antenie TVN od godz. 9.00 oraz podczas piknikowego koncertu TVN. Dochód z jej sprzedaży zasili kampanię "Odnawiamy nadzieję" działająca na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wszystkich fanów Anny Marii Jopek i ludzi dobrego serca serdecznie zapraszamy.

 • MANIA MIENIA NOWYM SINGLEM!

  Drugim singlem promujacym album Anny Marii Jopek i Pata Metheny jest "Mania Mienia". Piosenka ta już powoli wchodzi na czołowe listy przebojów, zastępując dobrze znany hit "Tam, gdzie nie sięga wzrok".

  Obydwa single promujące "Upojenie" dzięki uprzejmości firmy Warner Music Polska są nagrodami w naszym ostatnim konkursie.

 • DWA FREDERYKI DLA AMJ!

  W poniedziałek, 1.04., w jednym z warszawskich klubów rozdano po raz 9. nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Miło jest nam poinformować, że Anna Maria Jopek wraz z przyjaciółmi zdobyła dwie statuetki. Pierwszą otrzymała w kategorii wokalistka roku, natomiast drugą przyznano producentowi "Upojenia", Marcinowi Kydryńskiemu, za najlepszą produkcję roku. Bardzo się cieszymy, gratulujemy!

 • DVD Z KONCERTEM AMJ

  14. i 15. maja 2003 roku w studio telewizyjnym FARAT (Warszawa-Włochy, ul. Notecka 22) odbędą się dwa koncerty Anny Marii Jopek, które zostaną zarejestrowane, a następnie wydane na DVD. W tym wydarzeniu może uczestniczyć każdy! Bilety na te dwa nietypowe występy będą w wolnej sprzedaży od 1.kwietnia.

 • KONCERT "UPOJENIE" - WARSZAWA, 9.12.2002

  Na łamach naszej strony opublikowaliśmy dwa artykuły dotyczące pamiętnego koncertu AMJ i PM w Sali Kongresowej, 9.12.2002 r. Pierwszy z nich został napisany specjalnie dla anna-maria-jopek.com przez Andrzeja Fronca i nie jest on "recenzją, ani zwykłą relacją z koncertu".
  Ogromna Sala Kongresowa, wypełniona do ostatniego miejsca. Na scenie mnóstwo instrumentów. Zanosi się na wielkie wydarzenie muzyczne. Szum rozmów i szeptów. Wokół sceny brak nawet miejsc stojących. czytaj więcej...

  Drugi tekst pochodzi ze styczniowo-lutowego numeru ogólnopolskiego miesięcznika studenckiego "Nowy Gwóźdź Programu". Artykuł ten opublikowaliśmy dzięki uprzejmości jego autora, Wojtka Cieplika.
  Zapyta ktoś: "cóż wyjątkowego wydarzyło się w polskiej muzyce właśnie teraz?". No tak, przecież ani Myslowitz nie wydali kolejnego superkrążka, ani Wilki i Bajm nie podbili publiczności słynnej Carnegie Hall. czytaj więcej...

 • NAJPOPULARNIEJSZA ARTYSTKA

  W poniedziałek, 03.marca 2003 roku, w Teatrze Wielkim w Warszawie wręczono nagrody przyznawane przez Akademię Telewizyjną, Wiktory 2003. Anna Maria Jopek zwyciężyła w swojej kategorii ("Najpopularniejszy piosenkarz lub artysta estrady") pokonując takie supergwiazdy jak Garou, Myslowitz, Krzysztof Krawczyk czy Zbigniew Wodecki. Nagrodę po raz kolejny AMJ wręczyła Kayah. Gratulujemy!

 • KONCERT W TORONTO

  zdjęcie:Piotr Martynek Anna Maria Jopek wystąpiła w piątek (14.02.2003) oraz w niedzielę (16.02.) w Polskim Centrum Kultury w Toronto. Jeden z uczestników poinformował nas,że : Koncerty wypadł rewelacyjnie. W sumie te niezwykle ciepłe i serdeczne przedstawienia obejrzało ponad tysiąc osób. Koncert walentynkowy trwał ponad dwie godziny, Ania bisowała aż 4 razy. Widać było, że sama artystka była zaskoczona tak gorącym przyjęciem. Poza tym wszyscy zgodnie podkreślali jej znakomity kontakt z publicznością i fakt, iż pomimo zmęczenia znalazła czas na podpisywanie płyt i rozmowy z ludźmi po koncertach.

  Zdjęcia zrobione podczas wizyty Ani w Kanadzie!

  Galeria zdjęć z koncertu w Toronto.

 • TRASA KONCERTOWA "UPOJENIE"

  Jak informuje menager Anny Marii Jopek, Grażyna Miśkiewicz, wokalistka rozpoczyna 15. marca 2003, trasę koncertową promującą album "Upojenie", która potrwa do 9. kwietnia.

 • Najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce w miesiącu styczniu było "Upojenie" Anny Marii Jopek & Friends with Pat Metheny. Gratulujemy!

 • FRYDERYKI

  Anna Maria Jopek jest nominowaną w następujących kategoriach: Wokalistka Roku, Album Pop: Upojenie, Piosenka Roku: Tam, gdzie nie sięga wzrok i album Upojenie za produkcję muzyczną. Pomimo wcześniejszych doniesień, album Nienasycenie nie otrzymał nominacji w kategorii Album Pop :-(.
  Życzymy AMJ powodzenia!

 • CZAS PODSUMOWAŃ

  Po Paszporcie Polityki Anna Maria Jopek otrzymała kolejne wyróżnienia za swoją zeszłoroczną pracę. Zacznijmy od konkursu ASY EMPIKU, który został niedawno rozstrzygnięty. Nagrody przyznawane są na podstawie rocznych wyników sprzedaży w 54 salonach EMPiK-u w całej Polsce. W kategorii PŁYTA POLSKA zwyciężył album "Upojenie" Anny Marii Jopek & Friends with Pat Metheny. Warto podkreślić, że wystarczył tylko jeden miesiąc sprzedaży tej płyty, aby zając pierwszą pozycję w tym rankingu. Drugim wyróżnieniem, jakie AMJ otrzymała w ostatnim czasie, była statuetka szklanej "GRUBEJ RYBY" w kategorii Najbardziej Zmysłowy Głos przyznawanej przez Radio Kolor.
  Bardzo się cieszymy, że piosenka "Tam, gdzie nie sięga wzrok" promująca album "Upojenie" zajmuje pierwszą pozycję między innymi: na Trójkowej Liście Przebojów Marka Niedźwieckiego oraz kolejny tydzień z rzędu zwyciężyła w notowaniu 30 ton. Warto przypomnieć, że w podsumowaniu rocznym tej listy przebojów, na 50 wyróżnionych utworów, piosenka "O co tyle milczenia" uplasowała się na 20. pozycji natomiast "Na dłoni" na 26. miejscu. Gratulujemy wszystkich sukcesów!

  Zobacz zdjęcie z rozdania statuetek "GRUBEJ RYBY".
  Zobacz zdjęcia z rozdania Paszportów Polityki.

 • DZIEWCZYNA, KTÓRA ZATRZĘSŁA POLSKĄ KULTURĄ

  Magzayn Polityka przyznał "Paszporty". Jednym z laureatów tej prestiżowej nagrody jest Anna Maria Jopek w uzasadnieniu napisano: "Nagroda za płytę Upojenie, która stała się wydarzeniem muzycznym roku, za niezwykły talent wokalny i artstyczną dojrzałość." [Polityka nr 2/02]

  Bardzo się cieszymy i gorąco gratulujemy Ani tego wyróżnienia.

 • PLATYNOWE UPOJENIE !!!

  Z przyjemnoscia informujemy, ze po trzech tygodniach sprzedaży wspólnej płyty Anny Marii Jopek i Pata Methenego "Upojenie", album ten uzyskal status platynowej plyty w kategorii pop/rock.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Przypominamy, że w sobotę (14.12.2002r.) program 2 TVP wyemituje o godzinie 17.00 fragmenty poniedziałkowego koncertu Anny Marii Jopek i Pata Metheny, który odbył się w Sali Kongresowej.

 • ŚWIĄTECZNY PREZENT

  9 grudnia, w dniu koncertu Anny Marii Jopek i Pata Metheny'ego, w Rzeczpospolitej ukaże się specjalna płyta z nagraniami, pochodzącymi ze wspólnej sesji nagraniowej tych muzyków. Na krążku dostępne będą trzy utwory. Między innymi "Chcę, byś miał spokojne, dobre święta" oraz "Lulajże Jezuniu" w niepowtarzalnym, wzruszającym wykonaniu Pata. Tego nie można przegapić!!! Gorąco polecamy!

 • ANNA MARIA JOPEK & Friends with PAT METHENY UPOJENIE

  [dyskografia- krótkie informacje]   [teksty piosenek z Upojenia]

  Zachęcamy do lektury tekstu opisującego najnowszy projekt AMJ i Pata Metheny. Artykuł to przedruk z oficjalnej strony Ani, dostępnym w czasopiśmie Gitara i Bas.

  "To trzydzieści sekund najpiękniejszej muzyki jaką słyszałem od wielu, wielu miesięcy..." - tymi słowami zareagował na fragment nowej piosenki Anny Marii Jopek czternastokrotny laureat nagrody Grammy, doktor honoris causa wielu uczelni, innowator, kompozytor, gitarzysta. Jeden z najważniejszych artytstów naszych czasów - Pat Metheny. czytaj więcej...

  Zobacz zdjęcie z konferencji prasowej.

 • Dzień Papieski - koncert

  Anna Maria Jopek wystąpiła dnia 13.10.2002 r. w warszawskim Teatrze Wielkim, w widowisku zorganizowanym z okazji Dnia Papieskiego. Koncert w międzynarodowej obsadzie oparty był na symbolice chleba jako znak nadziei dla wszystkich potrzebujących. AMJ wykonała dwa utwory w tym "Barkę". W programie także udział wzięli Mieczysław Szcześniak, Robert Amirian, Arka Noego, oraz chór gospel Visual Ministry z Londynu.

 • Anna Maria Jopek nagrała wideoklip do singla "I pozostanie tajemnicą". Teledysk dostępny jest na naszej stronie w MULTIMEDIACH. (Do odtworzenia nagrania niezbędny jest odtwarzacz RealPlayer)

 • Zdradźmy tajemnicę

  Trzecim singlem promującym album "Nienasycenie" jest "I pozostanie tajemnicą". Poza tytułowym utworem, który jak wiemy Ania zadedykowała wszystkim dziennikarzom, na maxisinglu usłyszeć możemy: piosenkę "Zapomnę" napisaną dla czasopisma Claudia, dwa utwory pochodzące z koncertu zarejestrowanego w Trójce 14.02.2002r., są to "Dłoń zanurzasz we śnie" z gościnnym występem Tomasza Stańki oraz "Upojenie". Singiel zamyka piosenka "Nie pożałuje pan", którą AMJ nagrała w duecie z Markiem Napiórkowskim podczas prywatnego przyjęcia urodzinowego z 14. grudnia 2000r. Więcej informacji...

 • Płyta Metheny i Jopek w grudniu!

  Znamy już datę premiery oczekiwanego przez nas wszystkich wspólnego albumu Pata Metheny z Anną Marią Jopek. Jak informuje wydawca, roboczy tytuł krążka to "Always and Forever", premiera przewidziana jest na 2. grudnia 2002r. W dniu tym odbędzie się także w warszawskiej Sali Kongresowej wspólny koncert artystów. Za Polską Agencją Prasową informujemy, że:  Przewodnią ideą artystyczną projektu ma być wzajemne "przenikanie się" twórczości obojga artystów. Repertuar stanowić będą, oprócz kompozycji Amerykanina, także utwory napisane specjalnie na tę okazję przez Annę Marię Jopek, a także polskie standardy, na przykład temat z filmu "Polskie Drogi". Do nagrania zaproszeni zostali najwybitniejsi polscy muzycy, m.in.: Leszek Możdżer, Darek "Oleś" Oleszkiewicz, Mateusz i Marcin Pospieszalscy, Czarek Konrad, Henryk Miśkiewicz. Brzmieniem płyty Metheny-Jopek zajęli się także Piotr "Pedro" Nazaruk i Paweł "Pablo" Zarecki.
  [4.10.2002r.]

  Nagrano już wszystkie utwory akustyczne, w tym: „Polskie drogi” Andrzeja Kurylewicza, kolęda „Lulajże Jezuniu” oraz "Upojenie", w którym Pat Metheny zagrał razem z Markiem Napiórkowskim.
  [12.10.2002r.]

 • Jopek zaśpiewała dla Polańskiego

  We wtorek 3. września AMJ wystąpiła w warszawskim kinie Skarpa na uroczystości zorganizowanej z okazji wręczenia Romanowi Polańskiemu nagrody Fundacji Kultury Polskiej - Złotego Berła - za całokształt twórczości Wokalistka wykonała "Kołysankę Rosemary" z "Dziecka Rosemary" i piosenkę "Deszcz" Władysława Szpilmana. Poza AMJ wystąpili: Tomasz Stańko, który zagrał utwory Krzysztofa Komedy z "Noża w wodzie", Ewa Małas-Godlewska wykonała wokalizę z "Dziewiątych wrót", pianista Andrzej Jagodziński - improwizację w oparciu o melodie Władysława Szpilmana. Z utworami Chopina wystąpił Janusz Olejniczak.

 • Anna Maria Jopek wystąpiła w dniu 28.08. na uroczystości pogrzebowej tragicznie zmarłego, założyciela "Monaru" oraz "Markotu", Marka Kotańskiego.

 • Złote Nienasycenie

  Album "Nienasycenie" wydany pod koniec marca br. w ostatnim tygodniu lipca otrzymał status złotej płyty. Oznacza to, że sprzedano już ponad 35 tysięcy krążków ostatniej płyty AMJ. Gratulujemy!

 • Jopek zagra z Methenym

  Gazeta Wyborcza:
  "Na początku sierpnia wejdą wspólnie do studia nagraniowego Anna Maria Jopek oraz najwybitniejszy gitarzysta jazzowy naszych czasów Amerykanin Pat Metheny! Płyta z tej sesji ukaże się na przełomie października i listopada. Początkowo będzie sprzedawana w Polsce, ale przewiduje się też światową promocję. Znajdą się na niej zarówno kompozycje popularnej polskiej wokalistki, jak i giganta światowego jazzu, wielokrotnego zdobywcy nagród Grammy. Warto wspomnieć, że Metheny jako producent i kompozytor był współautorem wielkiego sukcesu Davida Bowie, piosenki "This Is Not America", wyprodukował też bardzo udany, utrzymany w konwencji smooth jazzu, album izraelskiej wokalistce Noa. Na płycie zagrają też polscy muzycy, a za stołem mikserskim zasiądzie uznany nasz realizator Tadeusz Mieczkowski. Anna Maria Jopek: Oczywiście, bardzo się boję. Studiuję wszystkie partytury Pata Metheny'ego, chcę być przygotowana co do nuty. Pat w kontakcie jest bardzo otwarty i miły, jednak jaki jest w studiu, trudno przewidzieć. Na pewno jest perfekcjonistą, dość powiedzieć, że gdy pierwszy raz zaczęliśmy rozmawiać o współpracy, to on już doskonale znał wszystkie moje płyty! Już na samym początku zdecydował, że jego tematy będę śpiewane po polsku. Ten projekt to ukoronowanie mojej dotychczasowej artystycznej drogi. W pewnym sensie czuję się wyróżniona, bo Pat produkował innym płyty, ale nigdy na nich sam nie grał. To będzie pierwsza tego typu produkcja, na której sięgnie również po instrument - dodała artystka." Piotr Iwicki (11-07-2002) gazeta.pl

 • Niecodzienna współpraca

  W stacjach radiowych można już usłyszeć owoc współpracy Anny Marii Jopek oraz zespołu Sweet Noise z grudnia 2001r. Teledysk do piosenki "Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz" można zobaczyć zarówno w telewizji VIVA PL jaki i MTV PL. Singiel promuje najnowszy album zespołu Sweet Noise "Czas Ludzi Cienia".


 • O co tyle milczenia

  Drugim singlem promującym album "Nienasycenie" będzie "O co tyle milczenia". Płyta będzie wydana jako maxisingiel, składać się na nią będą: "Naanahanae", koncertowa wersja "Szeptów i łez", duet AMJ i Marka Napiórkowskiego w piosence "Tych lat nie odda nikt", ponadto znajdzie się mała niespodzianka dla kolekcjonerów, w postaci nigdy wcześniej nie publikowanej próby do sesji "Barefoot" ("Trudno u cha cha"). Więcej informacji...

 • AMJ wystąpi na dużej scenie warszawskiej Sali Kongresowej w ramach tegorocznego festiwalu Jazz Jamboree.

 • JAZZ RALLY

  Akcja charytatywna magazynu Elle 'Ulica Nie Jest Dla Dzieci'Anna Maria Jopek w dniach 29.06. - 01.07. będzie promować album Barefoot w Niemczech. Wystąpi w ramach słynnego festiwalu JAZZ RALLY, który odbywa się w Düsseldorfie. Gościnnie z AMJ zagrają m.in. Tomasz Stańko oraz Włodzimierza Nahorny. Więcej informacji na temat festiwalu: www.jazzrally.de

 • Miło nam poinformować, że najnowsza płyta AMJ "Nienasycenie" jest najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce. Gratulujemy, trzymać tak dalej!

 • Za oficjalną stroną AMJ informujemy, że zapowiadany wcześniej wielopłytowy album z zapisem koncertów Ani z lat 1998-2002 nie zostanie wydany na jesień tego roku :-((

 • Anna Maria Jopek bierze udział w akcji charytatywnej "Ulica Nie Jest Dla Dzieci", którą zorganizował mięsięcznik ELLE.

 • Bonaqua

  Przez najbliższe cztery miesiące, będziemy mogli oglądać w telewizji Anię reklamującą wodę Bonaqua Poza trzydziesto sekundową reklamówką kontrakt z firmą Coca-Cola zaowocuje maksisinglem, który będzie dołączony do butelek reklamowanej przez Anię wody.

 • NIENASYCENIE - NOWA PŁYTA

  Od dzisiaj (25.marca) we wszystkich dobrych sklepach muzycznych dostępny jest najnowszy album AMJ. W sobotę (23.marca) wokalistka podpisywała swoją najnowszą płytę w warszawskim EMPiKu.
  więcej informacji...

 • fot.D.Kawka

 • W poniedziałku 4. marca odbyła się premiera albumu BAREFOOT Można go już kupić w sklepach muzycznych całej Europy, ponadto "eksportowa Bosa" ukaże się w USA i Japonii. Podczas zorganizowanej konferencji prasowej w klubie Harenda (zdj. powyżej) artystka przyznała: "Na pewno moje utwory nie zawojują list przebojów, ale dla mnie zagranie samych koncertów we wspomnianych wcześniej państwach będzie już wystarczającym sukcesem".

 • NA DŁONI - maxisingiel w sklepach

  4 marca w sprzedaży ukaże się limitowana wersja maxisingiela AMJ zatytułowanego "Na dłoni". Krążek zawiera pięć utworów, z czego cztery nie były nigdzie wcześniej publikowane. Singiel otwiera tytułowy utwór "Na dłoni", następnie znajdują się piosenki: "Pamiętasz była jesień", "Zawołam na pomoc wszystkie ptaki (demo)" oraz tradycyjna pieśń Wielkanocna "O dniu radosny". Ponadto koncertowa wersja wszystkim znanej z "Bosej" "Cyraneczki".

 • Niestety Emarcy przełożył międzynarodową premierę płyty "Barefoot" na 4 marca 2002 roku.
  PREMIERA międzynarodowej wersji "Bosej" - "BAREFOOT" już 28.01.2002r. Na albumie znalazło się 30 minut nowej muzyki! Przeczytaj więcej o płycie!


 • Świąteczny prezent!

  Do świątecznego numery tygodnika Gala była dałaczona płyta Ani. Znalazły się na niej 3 kolędy z albumu "Dzisiaj z Betleyem" (nowe wersje) oraz kolęda Oj Maluśki, Maluśki. Ponadto możemy usłyszeć premierowe nagranie "Wigilijna Kołysanka" (muzyka Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński, słowa:M.Kydryński).

 • "Elle" uznało Anię za najbardziej stylową gwiazdę pop. Gratulujemy !!!

 • Razem z między innymi Edytą Górniak , Kasią Skrzynecką Ania nagrała piosenkę "Hymn dla USA".

 • Ania została uznana przez miesięcznik "Cosmopolitan" za jedną z pięciu najlepiej ubranych kobiet w Polsce.

 • W rankingu Rzeczpospolitej dotyczacym granych piosenek w polskich radiach "Upojenie" zajęło wysoką , bo czwartą pozycje.

  okładka albumu Michała Żebrowskiego, na którym Ania wykonała w duecie z nim 4 utwory
 • LUBIĘ, KIEDY KOBIETA...

  Od 21.06. znajduje się w sprzedaży płyta Michała Żebrowskiego 'lubię, kiedy kobieta'. Znajduje się na niej jedenaście śpiewanych wierszy. Anię usłyszymy w czterech. Ponadto na płycie w duecie z Żebrowskim występują: Kasia Nosowska (3 utwory) i Kasia Stankiewicz (4 utwory). Album promuje "Niepewności' wykonywana przez K.Stankiewicz oraz "Upojenie", do którego głosu użyczyła AMJ. Ania jest także autorką muzyki do tego utworu.

 • (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC