.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

ARCHIWUM WIADOMOŚCI: 2017-2019 | 2011-2016 | 2009-2010 | 2007-2008 | 2006 | 2005 | 2004-2002

Świąteczne życzenia od AMJ. KLIKNIJ!

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD AMJ!

  Anna Maria Jopek gorąco dziękuje wszystkim za nadesłane życzenia urodzinowe. Jednocześnie za pośrednictwem naszej strony składa Państwu życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

  Kliknij, aby przeczytać życzenia od AMJ.
 • KONCERT "NIEBO" W TRÓJCE!

  W świąteczną niedzielę 25 grudnia 2005 roku na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia usłyszymy o godzinie 20.05 retransmisję półprywatnego koncertu Anny Marii Jopek promującego płytę "Niebo". Przypomnijmy, że ten niezwykły występ odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej 1 października 2005 roku. Zapraszamy przed odbiorniki radiowe!
 • PRZYJĘCIE URODZINOWE AMJ I AUDYCJA W "OKOŁO PÓŁNOCY"!!!

  Anna Maria Jopek kończy 35 lat!!! Z tej okazji, 14 grudnia jej najbliżsi przyjaciele i fani spotkają się w Studiu Nagraniowym M1 im. Agnieszki Osieckiej. Być może, tak, jak przed pięciu laty, powstaną zaimprowizowane, niezobowiązujące nagrania, które następnie AMJ i MK zdecydują się opublikować na maksisinglach?

  Po urodzinowej sesji nagraniowej w Studiu M1 Anna Maria Jopek przejdzie do studia M2, gdzie wystąpi na żywo w audycji Marcina Kydryńskiego "Około północy" w Programie Trzecim Polskiego Radia.

  Dziękujemy wszytskim za nadesłane życzenia. W dniu urodzin przekażemy je wokalistce.

 • W ROCZNICĘ WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO AMJ POJAWI SIĘ W NADZWYCZAJNYM PRZEDSIĘWZIĘCIU MUZYCZNYM...

  13 grudnia AMJ zaśpiewa jeden jedyny raz w okolicznościowym wznowieniu słynnego musicalu z mrocznych czasów Stanu Wojennego - Kolęda-Nocka Trzcińskiego i Brylla. Wraz ze znanym m.in z ostatnich czterech płyt AMJ Piotrem Nazarukiem i Chórem TGD AMJ wykona jeden z utworów spektaklu. Nadzwyczajny wieczór odbędzie się w Bazylice Salezjanów (roz. Kaweczyńskiej i Otwockiej, Warszawa). Początek spektaklu o godz. 19.30.
 • AMJ I MK POPROWADZĄ CHARYTATYWNY KONCERT W FILHARMONII NARODOWEJ

  W poniedziałek, 12 grudnia 2006, w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie AMJ i MK poprowadzą Charytatywny Koncert na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego. Wszystkie wpływy z koncertu zostaną przeznaczone na walkę z chorobą. Koncert odbędzie sie już po raz trzynasty. Wystąpi Orkiestra, Chór i Soliści Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. To szkoły, które przed Akademią ukończyła AMJ i do których dziś chodzi jej starszy syn Franciszek. Pod batutą Rubena Silvy artyści wykonają m.in. utwory Bizeta, Haydna i Czajkowskiego. Początek koncertu o 18.00 bilety-cegiełki do nabycia w Szkołach im. Szymanowskiego przy ulicy krasińskiego 1 tel. (22) 839 18 79 i w Filharmonii Narodowej przed koncertem.
 • ANNA MARIA JOPEK I GORDON HASKELL

  6 grudnia w Teatrze Muzycznym Roma Anna Maria Jopek wystąpi podczas koncertu "Święta, święta 3", który będzie promować płytę o tym samym tytule. Warto dodać, że jest to album-cegiełka, ze sprzedaży, której dochód Polska Akcja Humanitarna przeznaczy na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Koncert zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż wezmą w nim udział wszyscy wykonawcy, których utwory znalazły się na płycie „Święta, święta 3”. Będziemy mogli usłyszeć także naszą wokalistkę wykonującą po raz pierwszy na żywo utwór "W zimowe dni" oraz w kolejnym niezwykłym duecie, otóż AMJ i Gordon Haskell wykonają wspólnie „Silent night”. Wbrew doniesieniom prasy nie będzie to prawykonanie "Silent Night" w tym duecie. Ania i Gordon zaśpiewali tę piosenkę wspólnie na galowym wieczorze w Pałacu Prezydenckim, na zaproszenie Jolanty Kwaśniewskiej w 2003 roku.
  Całość występu będzie wyemitowana przez TVP 1, (część pierwsza) 25 grudnia 2005 od godz.13.15, natomiast część drugą zobaczymy 26 grudnia od 16.15.

  Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne w naszej galerii.

 • AMJ I MK DOSTAJĄ NAGRODĘ GALI

  28 listopada w warszawskim Teatrze Narodowym, podczas uroczystości transmitowanej na żywo przez Program Drugi telewizji wręczono nagrody "Róże Gali: Najpiękniejsi 2005". Jak podkreślała redaktor naczelna tygodnika, Katarzyna Przybyszewska nagradzane jest wyłącznie piękno duchowe. W tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się także: Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, Piotr Adamczyk i Monika Brodka. AMJ i MK zostali wyróżnieni w kategorii "Piękna Para". AMJ, jako nagrodzona również indywidualnie w ubiegłym roku wręczała nagrodę Piotrowi Adamczykowi (obecny na telebimie we Włoszech). Odbierając własną statuetkę AMJ powiedziała krótkie "dziękuję", zaś MK stwierdził: " To miło zostać zauważonym. Zwłaszcza, że wydawało mi się, iż muzyka, którą Ania i ja się zajmujemy jest w dzisiejszych czasach właściwie przeznaczona dla marginesu społecznego. Będziemy szczęśliwi, jeśli dzięki "Rózy" uda się ten margines odrobinę poszerzyć."
 • AMJ NAGRYWA NADZWYCZAJNY PROJEKT W OLSZTYNIE

  Ania i Ryszard Szmit pracują nad nowa muzyką! 25 i 26 listopada w Studiu Polskiego Radia w Olsztynie AMJ nagrała swoją nową muzykę. Realizował Ryszard Szmit. Kompozycja AMJ na same głosy nie ma tekstu i nie ma jeszcze tytułu. Zostanie wydana na produkowanej przez Arkadiusza Pruszczyńskiego z Professional Audio Systems testowej płycie audiofilskiej, na którą AMJ już latem tego roku nagrała z zespołem dwa utwory.

  AMJ: "Jeszcze nigdy nie napisałam sobie tak trudnej faktury, to być może w ogóle najtrudniejsza wokalnie rzecz, jaką nagrałam kiedykolwiek, choć w efekcie powinna brzmieć bardzo lekko, jak tęskny ludowy oberek".
  MK: "Dla mnie to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie Ania zrobiła w muzyce. Ciesżę się z tej piosenki jak dziecko i mam nadzieję, że Arek pozwoli nam wykorzystać ją na nowej płycie w przyszłym roku!"

  na zdjęciu, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Arkadiusza Pruszczyńskiego: Ania i Ryszard Szmit pracują nad nowa muzyką!
 • "GDY MÓWIĄ MI" - PIERWSZY SINGIEL PROMUJĄCY PŁYTĘ „NIEBO”

  Pierwszym singlem z nowej płyty została piosenka „Gdy Mówią Mi”. Niebawem do rąk radiowców i dziennikarzy trafi kolekcjonerski maksisingiel, zawierający także cztery niepublikowane wcześniej nagrania AMJ z Grzegorzem Turnauem. Wśród nich trzy utwory koncertowe (w tym jeden w trio ze Staszkiem Soyką!) oraz studyjną wersję „Zmierzchu”, nagraną w Krakowie 10 września tego roku.
 • „SŁYSZEĆ JASNO W ZACHWYCENIU…”- ROZMOWA Z ANNĄ MARIĄ JOPEK I MARCINEM KYDRYŃSKIM

  W oczekiwaniu na płytę „Niebo” zachęcamy do przeczytania rozmowy z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim, w której zostanie nam bliżej określona tematyka ich najnowszego projektu muzycznego. W wywiadzie tym dowiemy się między innymi, kogo artyści zaprosili do wspólnej pracy, jakie poszczególne piosenki znajdą się na krążku i czym były inspirowane, a także na jakim instrumencie debiutuje Henryk Miśkiewicz. Przeczytaj wywiad...
 • KOSMETYK DLA DUSZY

  AMJ dostała (po raz kolejny) doroczną nagrodę miesięcznika ELLE w cyklu "Trendy Elle". Przyznana przez redakcję pisma i firmę Olay Specjalna Nagroda dla Ani miała być wyrazem uznania dla związku jej muzyki z tajemnicą kobiecej duszy. Nagrodę wręczyła redaktor naczelna Elle Marzena Wilkanowicz-Devoud, a odebrał w imieniu Ani Marcin Kydryński. Wśród pozostałych nagrodzonych w tym roku znaleźli się miedzy innymi Monika Olejnik, Gosia Baczyńska, Piotr Adamczyk, Krzysztof Kiljański, Kamilla Baar, Jacek Poniedziałek i inni...
 • ANNA MARIA JOPEK NA FESTIWALU W LEVERKUSEN

  Od 3 do 12 listopada 2005 odbywa się w Leverkusen (Niemcy), 26 Leverkusener Jazztage. Trzeci co do wielkości i prestiżu, po North Sea Jazz Festiwal w Hadze (Holandia) i Montreux Jazz Festival (Szwajcaria), festiwal jazzowy w Europie.
  4 listopada wieczór poświęcony kobietom sceny: Women’s Nigth. Gośćmi specjalnymi były: Marianne Faitfull, Cecile Verny, Rebekka Bakken i oczywiście Anna Maria Jopek.

  Nastrój na widowni jak na prawdziwym jazzowym koncercie. Spokój, skupienie, rozkoszowanie się muzyką, przedział wiekowy od 5 do 70! Ania swoim występem rozpoczęła drugi wieczór festiwalu. Pierwszy utwór „Ucisz się”. Na widowni, ale i wśród muzyków z Anią grających prawdziwe wzruszenie. Zaśpiewała pięknie, wzruszająco, porywająco, zdobywając serca niemieckiej publiczności w pierwszych minutach.

  Zespół grał bez Henryka Miśkiewicza, który niestety nie mógł być w tym dniu obecny, więc wymagało to szczególnej koncentracji i zdolności improwizacyjnych. I pomimo trudności sprzętowych ( po raz kolejny bagaż z instrumentarium gdzieś się zapodział pomiędzy lotami), jak zawsze muzycy stanęli na wysokości zadania.
  Marek Napiórkowski odurzył słuchaczy solo z Leśmiana „Dłoń zanurzasz we śnie”, Robert Kubiszyn porwał ich swoimi popisami na basie w „Szeptach i łzach” ale chyba gwiazdą wieczoru (oprócz Ani oczywiście!!!) był Czarek Konrad. Wielokrotnie nagradzany gromkimi brawami publiczności, między innymi za słynne już solo w „Nienasyceniu” oraz prawdziwe akrobacje akustyczne w „Bukowinie”. Ania śpiewała również utwory w języku angielskim, między innymi Beatlesów, Sting’a, Porter’a czy utwory z płyty „Secret”.

  Sam występ Anny Marii Jopek na tej scenie, na tak ważnym festiwalu, gdzie grały największe gwiazdy muzyki światowej, jest według mnie, wielkim sukcesem naszej wokalistki.
  Koncert nagrywany był przez niemieckie stacje radiowe i telewizyjne, WDR5, WDR Fersehen. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję zobaczyć, chociaż jego fragmenty.
  Po swoim występie, zespół stanął pomiędzy jeszcze niedawno oklaskującą ich publiczność, aby podziwiać innych wykonawców. Wielkie wrażenie wywarła tego wieczoru Rebekka Bakken. Rewelacyjne nagłośnienie, doskonała sekcja rytmiczna (Tba. -drums i Lars Daniellson –bass (nie mylić z Larsem Danielssonem!!!) i hipnotyzująca wokalistka.
  Kombinacja wyborna. Zespół był pełen podziwu.
  Już po występach, ubrani w firmowe koszulki festiwalu, udali się na pamiątkowe zdjęcie z legendą showbiznessu, Marianne Faitfull. Było oczywiście rozdawanie autografów, miłe spotkania z jak się okazało, licznymi niemieckimi fanami oraz pamiątkowe fotografie.

  Nastrój tego wydarzenia bardzo przypominał mi festiwal w Hadze. Trzymam mocno kciuki za wszystkie osoby, które ustalają trasy koncertowe AMJ z zespołem, aby na tej liście, znalazł się 14, 15 lub 16 lipiec 2006 w Rotterdamie na 31 edycji North Sea Jazz Festiwal.
  Małgorzata Evertse-Smółka


 • „NIEBO” – KONCERT I FILM DOKUMENTALNY W TVP 2

  Już w najbliższą niedzielę 6 listopada 2005 roku, w okolicach północy, w TVP 2 będziemy mogli zobaczyć zapis niezwykłego koncertu Anny Marii Jopek w dokumentalnym filmie Leszka Molskiego. Przypomnijmy, że występ ten odbył się 1 października 2005 roku w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, gdzie wśród publiczności znaleźli się najbliżsi fani i przyjaciele muzyki Anny Marii Jopek. Warto dodać, że emisja koncertu w telewizyjnej dwójce została poszerzona o rozmowy z twórcami płyty, fragmenty półprywatne, a także prywatne!
  Takiego programu nie może przegapić żaden fan muzyki AMJ.
  Gorąco zapraszamy wszystkich przed telewizory!
 • KONKURS - WYGRAJ NAJNOWSZY SINGIEL!

  Z okazji wydania nowej płyty Ani mamy dla was pięć maxisingli „Gdy mówią mi”. Na tym kolekcjonerskim krążku obok piosenki tytułowej możemy znaleźć również cztery niepublikowane wcześniej duety z Grzegorzem Turanuem. Zapraszamy do działu "konkursy", gdzie dowiecie się więcej, o tym jak można wygrać tę płytę. Przeczytaj szczegóły...
 • EMPiK, 21.10.2005

 • PODPISYWANIE NOWEJ PŁYTY

  W piątek (21 października 2005 rok) w warszawskim salonie EMPiK na Nowym Świecie Anna Maria Jopek podpisywała swoją najnowsza płytę „Niebo”. Kilka zdjęć z tego spotkania z fanami możemy opublikować dzięki uprzejmości Joanny Jedliczko i Agnieszki Okuniewskiej. Zapraszamy do galerii zdjęć...
 • Gala 43/44/2005 od 24 do 30 pazdziernika

 • "WIEDEŃ ZDOBYTY" - ANNA MARIA JOPEK W GALI

  Od 24 do 30 października dostępny jest najnowszy numer magazynu "Gala", w którym znajduję się artykuł o pobycie Ani w Wiedniu oraz o promocji płyty "Secret" poza granicami Polski.

  Anglojęzyczna płyta "Secret" wchodzi do sprzedaży w kolejnych krajach świata. Towarzyszą jej koncerty - jesienią ANNĘ MARIĘ JOPEK usłyszą fani w Niemczech, Turcji i Austrii. "Gala" towarzyszyła artystce podczas występu w najsłynniejszym klubie jazzowym Wiednia. I znowu polska wiktoria w tym mieście. czytaj więcej w najnowszym numerze magazynu GALA.
 • "o trzech kurkach, pani od historii i o tym, że licho nie śpi"

  W najbliższą sobotę i niedzielę (22,23.10.) Gorąco zapraszamy na WEEKEND Z ANNĄ MARIĄ JOPEK W RMF FM.

 • AMJ W MEDIACH

  W związku z promocją płyty "Niebo" będziemy mogli zobaczyć Anię 26.10. (środa) w programie "Pytanie na Śniadanie" (TVP 2) pomiędzy godziną 9 a 9.30.
 • "NIEBO" - NOWA PŁYTA AMJ

  Znamy już okładkę najnowszej płyty Anny Marii Jopek „Niebo”. Autorem zdjęcia jest Marcin Kydryński. Na płycie znajdzie się trzynaście autorskich piosenek. Kilka z nich AMJ od przeszło pół roku wykonywała podczas koncertów. Jak zapowiada wokalistka i jej mąż, będzie to ich najbardziej osobisty album z wszystkich, które do tej pory nagrali. Intymna, ale odważna okładka płyty "Niebo" to tylko połowa prawdy... Muzyka na krażku będzie ich zmaganiem się z najbardziej osobistymi kwestiami w sposób ostateczny i otwarty, bez żadnej stylizacji ani scenografii. Na efekty pracy artystów musimy poczekać do 21 października, gdyż na ten dzień firma Universal Music przewidziała oficjalną premierę krążka.
 • SIESTA
 • SIESTA! NOWE NAGRANIE ANNY MARII JOPEK  Płyta nawiązująca do autorskich programów radiowych Marcina Kydryńskiego, Siesta, ukaże się na rynku 17 października. Wśród piętnastu utworów, które tylko częściowo pokrywają się z tracklistą pierwowzoru, przygotowanego w niewielkim nakładzie dla firmy IBM, pojawia się nowe nagranie AMJ. Ania z zespołem wykonuje na koniec płyty "Laurę i Filona".

 • LOSY NADZWYCZAJNEGO NAGRANIA

  Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński dziękują wszystkim, którzy zechcieli tak dzielnie kibicować niekonwencjonalnemu nagraniu koncertu w M1, 1 października. Z fragmentów rejestracji powstanie program telewizyjny, którego emisję przewidziano na tydzień popremierowy. Poinformujemy także, kiedy obszerne fragmenty występu pojawią się na antenie Radiowej Trójki. Wreszcie, czego AMJ i MK nie wykluczają, być może pozostałe fragmenty zapełnią kolejny maksisingiel.


 • AMJ W BIRDLAND

  Przed wyjazdem do Niemiec Ania i zespół dadzą trzy koncerty w wiedeńskim klubie Birdland, Joe Zawinula, 6, 7 i 8 października.

 • ANNA MARIA JOPEK W TRÓJCE - koncert

  W studio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce, 1 października 2005 roku, odbył się półprywatny koncert, a zarazem sesja nagraniowa Anny Marii Jopek. Podczas tego kameralnego wstępu wokalistka wykonała po raz pierwszy utwory z najnowszej płyty „Niebo”, której premiera 21 października. Koncert ten możemy zaliczyć do szczególnych, gdyż nie było wyznaczonej granicy sceny. Zespół wraz z wokalistką zasiadł po środku małej sali, wśród swoich słuchaczy. Przygaszone światła oraz siedząca na podłodze, na kocach i poduszkach publiczność potęgowały niezwykle nastrojową atmosferę tego wydarzenia. Całość była rejestrowana zarówno audio jak i wideo.

 • KRONIKA RODZINNA LUCJANA KYDRYŃSKIEGO

  KRONIKA RODZINNA LUCJANA KYDRYŃSKIEGOOjciec Marcina, znany dziennikarz muzyczny, niegdyś słynny prezenter radiowy i estradowy, na prośbę Wydawnictwa Literackiego napisał książkę - historię swojej rodziny. Premiera w poniedziałek, 26 września. Znajdziemy tam także barwne opisy wczesnej znajomości Marcina i Ani, historie powstawania poszczególnych płyt, wiele nieznanych wcześniej detali. We czwartek także egzemplarz dwutygodnika Viva! z zapowiedzią tego niecodziennego wydawnictwa.

  Marcin, poproszony o komentarz powiedział:
  "To dla mnie ogromnie wzruszające, bo wielu historii własnej rodziny nigdy właściwie nie znałem. Ale też i krępujące, bo przez lata cała nasza rodzina była niezwykle powściągliwa w tego rodzaju wyznaniach wierząc, za Wisławą Szymborską, że "mówienie o sobie zubaża wewnętrznie". Cieszę się, że Wydawnictwo Literackie jednak przekonało Tatę, bo to ważna rzecz dla naszych dzieci...A Tata, jak zawsze był skryty i dyskretny, tak i teraz pozostaje, nigdy nie przekraczając granicy intymności...No, może z zamieszczeniem zdjęcia z naszego ślubu odrobinę przesadził, bo tej fotografii nie widzieli nawet najbliżsi przyjaciele. Niemniej, całe to przedsięwzięcie jest dla Ani i dla mnie ujmujące. Mam nadzieję, że zaciekawi jeszcze parę osób."

 • ZDJĘCIA AMJ I ZESPOŁU Z JAPONII

  Na naszej stronie opublikowaliśmy w galerii zdjęć fotografie z pobytu Anny Marii Jopek w Japonii (maj 2005 r.). Przypomnijmy, że nasza wokalistka wystąpiła wtedy podczas EXPO w Aichi. W mieście stworzonym w pobliżu Nagoya specjalnie na potrzeby ekspozycji polska ekipa wystąpiła dwukrotnie 9 maja. AMJ zaśpiewała "Rosemary's Baby", "Laurę i Filona" a także "Barkę" w finale drugiego koncertu. Natomiast 12 maja artystka zaprezentowała japońskiej publiczności autorski koncert. Warto wspomnieć, iż od końca lipca br. Płyta „Secret” jest dostępna w japońskich sklepach muzycznych.

  Zapraszamy do galerii zdjęć...

 • AMJ NA "JAZZ THE BEST 2005" W JAPONII
  Na wydanej tylko w Japonii składance "Jazz The Best 2005" znajdujemy utwór "Secret""! Obok Anny Marii Jopek na płycie także między innymi: Sarah Vaughan, Diana Krall, Quincy Jones, Lizz Wright, Chick Corea, Caetano Veloso i Dee Dee Bridgewater.


 • „RMF FM Najlepsza muzyka”

  Na rynku muzycznym ukazał się właśnie dwupłytowy album „RMF FM Najlepsza muzyka”. Na składance znalazł się utwór „Don’t speak” w wykonaniu Anny Marii Jopek. Wydanie tej płyty wspierać będzie ogromna, niespotykana na tę skalę, kampania medialna radia RMF FM. Kampania obejmować będzie antenę RMF FM, reklamy w największych stacjach telewizyjnych, prasę kolorową i bilboardy. Kampania będzie połączona z nową kampanią wizerunkową tego radia. Na okładce płyty widnieje zdjęcie między innymi naszej wokalistki.
 • 30 WEJŚCIÓWEK NA NIECODZIENNY KONCERT AMJ! [KONKURS ROZWIĄZANY]

  Możemy już potwierdzić, że w sobotę 1 października 2005 roku, o godzinie 20.00, w Studio Agnieszki Osieckiej w Trójce (ul.Mysliwiecka 3/5/7, Warszawa) odbędzie się niecodzienny koncert Anny Marii Jopek wraz z zespołem! Warto dodać, że ten półprywatny a zarazem jakże intymny występ, na który złożą się utwory z najnowszej płyty „Niebo”, będzie rejestrowany audio i video. W tym niezwykłym wydarzeniu udział będą mogli zabrać najwierniejsi wielbiciele głosu naszej wokalistki. Także i Ty możesz zasiąść na widowni. Dla pierwszych trzydziestu osób, które poprawnie odpowiedzą na zadane poniżej pytania mamy pojedyncze zaproszenia!

  1. Proszę podać co najmniej jeden utwór z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”, który AMJ wykonuje podczas koncertów na żywo.
  2. Proszę wymienić co najmniej trzy tytuły filmów, do których powstały ścieżki dźwiękowe z udziałem Anny Marii Jopek.
  3. W jakim filmie Anna Maria Jopek wcieliła się w rolę piosenkarki na zabawie?
  Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres e-mail: tomek@anna-maria-jopek.com. [Proszę podać swoje imię i nazwisko.] Listę zwycięzców opublikujemy na tej stronie tuż po zakończeniu konkursu.

 • ANNA MARIA JOPEK I GRZEGORZ TURNAU W STUDIO

  W sobotę, 10 czerwca 2005 roku, w krakowskim studio nagraniowym „Nieustraszonych Łowców Dźwięku” w sesji nagraniowej do najnowszej płyty Grzegorza Turnaua udział wzięła Anna Maria Jopek. Wykonała ona wspólnie z krakowskim artystą utwór „Bossanova Solannowa”. Kompozycja ta, do tekstu Michała Rusinka, została napisana specjalnie na koncert urodzinowy Grzegorza Turnaua w Inowrocławiu (31 lipiec 2005). Premiera płyty przewidziana jest na listopad br.

 • MUZYCZNE ARKADY W KRAKOWIE Z AMJ

  Koncert Anny Marii Jopek w Krakowie (11 września 2005 roku) uświetnił obchody „Stulecia odzyskania Wawelu dla Narodu Polskiego”. Odbył się on w ramach cyklu występów zrealizowanych na dziedzińcach Zamku Królewskiego na Wawelu. Koncert rozpoczął się tuż po godzinie 20.30, co umożliwiło wykorzystanie iluminacji świetlnej, która spotęgowała magiczność tego miejsca oraz muzyki. Tego dnia wokalistka wykonała na żywo specjalnie dla krakowskiej publiczności „Bukowinę” oraz w duecie z Markiem Napiórkowskim piosenkę z repertuaru Kabertu Starszych Panów, „Nie budźcie mnie”. W tym samym duecie zaśpiewała również utworu „Don’t speak”. Nie zabrakło także dwóch nowych piosenek z płyty „Niebo” i dobrze wszystkim znanych „Szeptów i łez”, „Tam, gdzie nie sięga wzrok”, „Nienasycenia”, „Cyraneczki”, „Możliwe” i innych piosenek. AMJ i zespół bisowali aż trzy razy z piosenkami „Cichy Wielbiciel”, „Untill You Sleep” oraz „Ale jestem”.

 • okładka magazynu
 • AMJ NA OKŁADCE "KULTUR SPIEGEL"

  Niezwykle miło nam poinformować, że na okładce najnowszego czasopisma "KULTUR SPIEGEL", który jest jednym z najbardziej prestiżowych w Niemczech, możemy zobaczyć zdjęcie Anny Marii Jopek. Zapowiada ono artykuł o "nowej muzyce z Europy Wschodniej".

 • KONCERT SOLIDARNOŚCIOWY

  30 sierpnia w gdańskiej Hali Olivia odbędzie się koncert „Honor jest Wasz Solidarni” z okazji 25rocznicy powstania NSZZ „Solidarność. Senariusz napisał Jerzy Bielunas. Podczas koncertu usłyszymy Annę Marię Jopek, udział wezmą również międz innymi: Andrzej Seweryn, Zbigniew Zapasiewicz, Jan Peszek, Kinga Preis, Iwona Loranc, Wojciech Młynarski, Jan Pietrzak.

  W widowisku biorą udział orkiestra, chór, wokaliści, aktorzy i grupa animatorów ożywiających formy plastyczne i budujących na scenie ciąg "ruchomych obrazów", towarzyszących muzyce. Koncert wzbogacony o materiały archiwalne, filmy dokumentalne i inscenizacje. Zderzenie masowych pieśni i prostych piosenek podziemia, oratoryjnych chorałów i dokumentów z dni powstania i walki Solidarności, tworzy podstawę widowiska osnutego wokół opowieści narratora.

  Relację z tego wydarzenia będzie można zobaczyć w TVP 2 o godzinie 20.00.

 • Zdjęcie: Jacek Batkowski | Anna Maria Jopek podczas koncertu urodzinowego Grzegorza Turnaua
 • ANNA MARIA Z GRZEGORZEM TURNAUEM

  31 lipca 2005 roku Anna Maria Jopek wystąpiła w Inowrocławiu podczas koncertu urodzinowego Grzegorza Turnaua. Obok naszej wokalistki gościnnie zaśpiewali Janusz Radek, Zbigniew Zamachowski oraz Wojciech Malajkat. Podczas koncertu usłyszeć również można było akompaniament orkiestry smyczkowej oraz między innymi Marka Napiórkowskiego i Roberta Kubiszyna na codzien grających z Anną Marią Jopek. Dzięki uprzejmości Pana Jacka Batkowskiego możemy opublikować zdjęcia z tego koncertu. Gorąco dziękujemy!

  Zobacz zdjęcia...

 • ANNA MARIA JOPEK W SZKOLNEJ ŁAWIE? :-)


  Anna Maria Jopek, Magda Umer i Grzegorz Turnau

  Nasza wokalistka wystąpiła 30 czerwca 2005 podczas XXXII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Na naszej stronie opublikowaliśmy właśnie zdjęcia, Piotra Cichackiego, z tego koncertu, który nosił tytuł Pejzaż z Nim" - Jeremi Przybora. Prowadzącą jak i reżyserką spektaklu była Magda Umer. Cała akcja odbywała się w scenerii szkolnej klasy, gdzie w ławkach zasiedli jako uczniowie Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau oraz towarzyszący im członkowie zespołu. Wykład Magdy Umer o Jeremim Przyborze przeplatany był wyświetlanymi na telebimie wspomnieniami o tym kabareciarzu między innymi: Alicji Wirth - Przybory, Marii Wasowskiej, Kaliny Jędrusik, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej czy Wojciecha Karolaka. Odsłuchać można także było archiwalne nagrania artysty „Kabaretu starszych panów”. Koncert zakończyła wspólnie zaśpiewana piosenka, „Już czas na sen", przez Magdę Umer, Annę Marię Jopek, Grzegorza Turnaua przy oryginalnym wykonaniu Jeremiego Przybory w tle.

  Zobacz zdjęcia

 • NIEPRAWDZIWE INFORMACJE O AMJ W "FAKCIE" i ONET.PL!


  Dzisiejszy "Fakt" donosi, że Anna Maria Jopek ma poważne kłopoty z głosem i musi odpocząć. Po raz kolejny gazeta „Fakt” zamieszcza nieprawdziwe informacje, powołując się na rozmowę z p. Grażyną Miśkiewicz. Rewelacje na temat zdrowia AMJ pojawiły się także w portalu Onet.pl. Pragniemy wszystkich poinformować, że Ania czuje się świetnie i nie zamierza zrezygnować z zaplanowanych koncertów. Obecnie podróżuje po świecie promując swój najnowszy album „Secret” i koncertuje m.in. w Austrii, Niemczech, Chorwacji, a w sierpniu wystąpi również w Polsce. Zapraszamy na stronę www.anna-maria-jopek.com, gdzie można znaleźć obszerne relacje z ostatnich udanych występów Anny Marii Jopek.

  Zawsze aktualne informacje o koncertach Anny Marii Jopek na naszej stronie. www.anna-maria-jopek.com • Mamy dla was 10 x 2 zaproszeń
 • AMJ W BERLINIE  Verve Club gorąco zaprasza na występ Anny Marii Jopek do Berlina, gdzie w środę 3 sierpnia 2005 roku nasza wokalistka wystąpi wraz z giatrzystą, Markiem Napiórkowskim, w lokalu „Spindler & Klatt” (Köpenicker Str. 16/17, Berlin Kreuzberg). AMJ zaprezentuje wybrane utwory z albumu „Secret”.

  Na naszej stronie można wygrać zaproszenia na ten koncert. [konkurs rozwiązany]
  www.verveclub.de

 • NAP – KONCERT W TRÓJCE Z AMJ  Anna Maria Jopek, Henryk Miśkiewicz oraz Dorota Miśkiewicz będą gośćmi specjalnym podczas koncertu promującego płytę „Nap” Marka Napiórkowskiego. Odbędzie się on 25 września, o godzinie 20, w studio Programu III PR (ul. Myśliwiecka 3/5/7). Zespół zagra w skladzie: Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – bas, Robert Luty - perkusja, Piotr Wyleżoł – keyboards, Tomasz Kałwak – keyboards. Serdecznie zapraszamy!

 • JAZZ FEST WIEN  jazz fest wien Wczoraj, 26 lipca 2005 roku, dokładanie o godzinie 19.30 na Rathausplatz w Wiedniu mogliśmy usłyszeć Annę Marię Jopek wraz z zespołem. Miejsce koncertu wypełnione było po same brzegi, gdzie licznie brzybyli wiedeńczycy oraz nasi rodacy niezwykle ciepło przyjeli naszą wokalistkę. W ponad godzinnym koncercie Ania wykonała wybrane piosenki z albumu „Secret”: . „All the Virtues”, „Cherry Tree”, „Don’t speak”, „Insatiable”, a także spoza płyty „We can work it out” oraz „Every time we say goodbye”. Nie zabrakło również polskich akcentów, i tak usłyszeliśmy m.in. dobrze nam znane „Tam, gdzie nie sięga wzrok”, „Nim słońce wstanie” oraz „Cyraneczkę” z przepiękną improwizacją Ani. Podczas występu naszych artystów zgromadzona publiczność niezwykle żywiołowo reagowała na solówki muzyków. Nie obyło się również bez bisów, zespół na czele z AMJ angażując publiczność wykonali wspólnie „Unitil you sleep” oraz „Cichego wielbiciela”. Mamy nadzieję, że Ania zagości również na przyszłorocznym festiwalu. Warto wspomnieć, że w sklepach muzycznych w Austrii dzięki uprzejmości Universal Austria dostępne obok płyt „Secret” są albumy „Farat”.

  Koncert odbył się w dniu imienin wokalistki, w imieniu wszystkich czytelników oraz współpracowników strony złożyliśmy Annie Marii Jopek najserdeczniejsze życzenia.

  Zobacz zdjęcia...

 • www.sting.com
 • ANIA U STINGA!  Miło nam poinformować, że na oficjalnej stronie Stinga pojawił się artykuł o Annie Marii Jopek i jej płycie „Secret”. Przypomnijmy, iż na tym albumie znalazły się dwa covery piosenek Stinga „I burn for you” oraz „A thousand years”.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na www.sting.com

 • RÓŻE GALI  Anna Maria Jopek oraz Marcin Kydryński zostali nominowani do nagrody „Róże Gali”, która jest przyznawana przez tygodnik „Gala”. W zeszłym roku Ania była laureatką za „zmysłowy głos i pozytywne wibracje", natomiast w tym ma szansę wraz z mężem zostać ”najpiękniejszą parą”. Trzymamy kciuki!

 • okładka Poland Monthly
 • POLAND MONTHLY


  Anna Maria Jopek znalazła się na okładce angielskojęzycznego magazynu „Poland Monthly”. W lipcowym wydaniu ukazał się artykuł opisujący kondycję polskiego przemysłu fonograficznego oraz szanse polskich artystów na ich promocję za granicą.

 • okładka Verve Today 2005
 • VERVE TODAY 2005  W Niemczech ukazała się najnowsza składanka Verve Today 2005, na której możemy znaleźć utwór "Don't speak" pochodzący z najnowszego albumu Anny Marii Jopek "Secret". Warto dodać, że w 2002 roku na składance VERVE TODAY 2002 ukazała się również piosenka wykonywana przez naszą wokalistkę ("Cyraneczka" z płyty "Barefoot"). Obok Ani na składance usłyszeć możemy m.in. Dee Dee Bridgewater, Lizz Wreight, Beady Belle, Rebekka Bakken, John Scofield, jak i inne gwiazdy śpiewające pod szyldem Verve. Płyta ta niestety nie jest dostępna w Polsce.

 • AMJ NA PŁYCIE MARKA NAPIÓRKOWSKIEGO  klkinij, aby powiększyć To ciekawe, że Marka Napiórkowskiego słyszało tak wielu ludzi, a tak mało zdaje sobie z tego sprawę. Gitara Marka towarzyszy nagraniom wielu spośród najpopularniejszych muzyków w naszym kraju. Wielu z nich w ramach wdzięczności i przyjaźni, wystąpiło na jego solowym albumie zatytułowanym „Nap”. Są to Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Robert Luty,Robert Kubiszyn,Piotr Wyleżoł,Tomasz Kałwak i Krzysztof Herdzin. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że są to największe gwiazdy muzyki jazzowej w Polsce! Z ich udziałem powstał album znakomity. Pomimo wielkiego potencjału komercyjnego, zdecydowanie niebanalny i oparty na mocnej, jazzowej podstawie. Chwilami jest wręcz powrót, czy też ukłon w stronę szkoły elektrycznego jazzu. Słychać echa takich grup jak Weather Raport czy Return To Forever, słychać tamten klimat i otwarte podejście do muzyki, ale jest tu też osobisty, charakterystyczny styl Napiórkowskiego. To ważne, bo daje dowód jego wartości jako muzyka i kompozytora. Uważny słuchacz zauważy także doskonałe wyczucie równowagi, dzięki któremu obok mocnych, funkowych kompozycji rozbrzmiewają tu też niezwykłe ballady, w których jest miejsce na akustyczne gitary, partie fortepianu Leszka Możdżera i Krzysztofa Herdzina i oczywiście wspaniałe głosy zaproszonych wokalistek, Ani Jopek i Doroty Miśkiewicz. Produkcją albumu Marek zajął się wraz z basistą obecnym na całym albumie, Robertem Kubiszynem. „Nap” zaskoczy wszystkich niedowiarków i ucieszy fanów. Ta płyta to esencja gitarowego jazzu!

  czytaj więcej... • AMJ W GALI I GLAMOUR  okładka gali W najnowszym numerze tygodnika Gala oraz w lipcowym numerze magazynu Glamour można znaleźć 2 wywiady z Anią opatrzone kilkoma zdjęciami. Anna opowiada w nich o tym, czego najbardziej boi się w życiu na co dzień - opowiada o śmierci, przemijaniu, o niebach, o strachu przed chorobą czy chociażby o lęku jaki towarzyszy jej podczas lotu samolotem. Opowiada także o show-biznesie i o tym kiedy może poczuć się jak gwiazda. Możemy przeczytać także o najnowszej płycie "Secret", która właśnie ukazuje się w różnych krajach świata i o tym jak zrodził się pomysł na tę płytę, o nagraniach w Londynie, o promocji jaka będzie towarzyszyć temu wydarzeniu a także o tym, czego Anna Maria Jopek boi się najbardziej w związku z tą premierą. Możemy także znaleźć kilka słów o płycie "Niebo", która najprawdopodobniej ukaże się na naszym rynku w listopadzie. [grami] • kliknij, aby przeczytać wywiad z GLAMOUR
 • kliknij, aby przeczytać wywiad z GALI


 • AMJ NA KONCERCIE W BAWARII  Na stronie dostępna jest już pierwsza partia zdjęć z koncertu Anny Marii Jopek w Norymberdze, 11 czerwca 2005 r.
  Występ AMJ odbył się w niezwykle nastrojowym miejscu, jakim były ruiny starego kościoła. Publiczność składająca się w połowie z Niemców i Polonii niezwykle ciepło przyjęła naszą wokalistkę, która bisowała aż cztery razy. Podczas koncertu Ania wykonała piosenki pochodzące z albumu "Secret": m.in. "Don't speka", "Insatiable", "Cherry Tree", "All the virtues" a także "Until you sleep", podczas której do wspólnego muzykowania zaangażowała również publiczność. Nie zabrakło także największych przebojów AMJ. Już wkrótce dostępne będą kolejne galerie zdjęć z tego występu Ani. Zapraszamy do galerii...

 • ANNA MARIA CZYTA DZIECIOM  Anna Maria Jopek kontynuuje misję Honorowego Ambasadora. Tym razem skorzystała z zaproszenia i udała się do Młoszowej, gdzie miała możliwość promować akcję głośnego czytania bajek dzieciom. W Pałacu Florkiewiczów w Młoszowej by posłuchać naszej wokalistki zgromadziły się setka przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. W podziękowaniu za przybycie najmłodsze dzieci wykonały dla AMJ program artystyczny. Następnie głos oddały naszej artystce, która odczytała im jedną z bajek H.Ch.Andersena, pt. "Latający kufer". Spotkanie minęło w niezwykle przyjemnej atmosferze. Jak przyznaje AMJ „Młoszowa jest pierwszym miejscem, które odwiedzamy poza Warszawą. Wcześniej byliśmy tylko w obrębie stolicy. To jest nasz pierwszy dalszy wyjazd. Potem będziemy jeździć dalej.” O kolejnych spotkaniach Ani z najmłodszymi będziemy informować na naszych stronach. Zdjęci i informacje na: www.kurierchrzanowski.pl


 • ZACZAROWANE PIOSENKI NA KRAKOWSKIM RYNKU


  zdj.M.Marek
  zd.M.Marek

  Zgodnie z zapowiedziami, 5 czerwca, na krakowskim rynku odbył się koncert Festiwalu Piosenki Zaczarowanej. Koncert prowadziła Anna Dymna, główna organizatorka przedsięwzięcia, a wspomagali ją znani aktorzy, Zbigniew Zamachowski i Maciej Stuhr. W duetach z gwiazdami zaśpiewały osoby niepełnosprawne. Każdy ich występ poprzedzony był rozmową z nimi. Usłyszeć mogliśmy największe przeboje Edyty Bartosiewicz, Grzegorza Turnaua, Pawła Kukiza, Urszuli, Piaska, Michała Wiśniewskiego i innych. Ania wspomogła dwóch niepełnosprawnych wykonawców w piosenkach „Ale jestem” i „Joszko Broda”. • DON'T SPEAK

  singiel Don't Speak


  Znamy już singiel promujący najnowszy album Anny Marii Jopek „Secret”. Jest nim dobrze znana piosenka zespołu No Doubt, „Don’t speak”. Można ją już usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Okładkę prezentujemy po prawej stronie.
  Na płycie promocyjnej znalazły się dwie wersje utworu: Radio Edit (3:43) i Album Version (4:43).

  Tydzień temu do piosenki "Don't speak" został nakręcony teledysk.

  Singiel ten podpisany przez Anię jest do wygrania na naszej stronie w konkursie.


 • FESTIWAL W OPOLU - ANIA W DUECIE

  10 czerwca 2005 rozpoczyna się trzydniowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Ostatniego dnia, 12 czerwca, podczas koncertu "Wielkie, większe, największe", zorganizowany z okazji 80- lecia Polskiego Radia, będziemy mogli usłyszeć między innymi Annę Marię Jopek w duecie z Bogusławem Mecem wykonujących piosenkę „Jej portret”.

  Transmisja jubileuszowego koncertu Polskiego Radia 12 czerwca, godz. 20.10 (cz. I) i 21.20 (cz. II)


 • ANNA MARIA JOPEK I GRZEGORZ TURNAU

  Podczas tegorocznej gali wręczenia nagród „WIKTORY 2005” będziemy mogli usłyszeć Annę Marię Jopek z Grzegorzem Turnauem wykonujących kolejną piosenkę z repertuaru Wasowskiego i Przybory. Koncert już 25 kwietnia. Program 1 TVP przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia, początek o godz. 20.50.

 • „A na tym Rynku w Krakowie”

  5 czerwca 2005 roku na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się koncert finałowy FESTIWALU ZACZAROWANEJ PIOSENKI „A na tym Rynku w Krakowie”. Poprowadzą go Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski i Maciej Stuhr. Organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy Annę Marię Jopek, Edytę Bartosiewicz, Urszulę, Pawła Kukiza, Piaska, Grzegorza Turnaua oraz innych artystów. Głowną ideą festiwalu jest to, aby utalentowani niepełnosprawni debiutanci byli traktowani tak samo jak inni młodzi wokaliści. Momentem kulminacyjnym imprezy będzie wspólny występ sześciorga finalistów z zaproszonymi gwiazdami. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie fundacji „Mimo wszystko”, która wraz z TVP oraz Narodowym Centrum Kultury organizują przedsięwzięcie. www.mimowszystko.krakow.pl

 • NIEZWYKŁE KONCERTY! Portugalia... Japonia...

  Anna Maria Jopek już w tą sobotę (23 kwietnia) będzie otwierać koncert plenerowy Jamie´go Cullum´a w Alcochete pod Lizboną (Portugalia). To nie koniec niezwykłych występów naszej wokalistki, gdyż maju Ania udaje się do Japonii! 9 maja razem z innymi znakomitymi artystami (m.in. Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Perfect, Trebunie Tutki) będzie reprezentować nasz kraj podczas polskiego dnia na targach EXPO 2005, AMJ weźmie udział w koncercie Polskim oraz w Chopin Open.Tematem przewodnim EXPO 2005 w Aichi jest "Mądrość Natury". Wystawa otwarta jest od 25 marca do 25 września 2005 roku na terenie prefektury AICHI (Nagoya) w Japonii. Japońska publiczność usłyszy także Anię wraz z całym zespołem 12 maja w oddzielnym koncercie.

 • ZDJĘCIA Z KONCERTU W BERLINIE

  Zdjęcia z koncertu Anny Marii Jopek w berlińskim tRÄNENpALAST są już dostepne na naszych stronach. Występ odbył się 9 kwietnia 2005 roku. Jak zaznacza wokalistka "ten koncert miał być modlitwą". Artystka dobrała specjalny repertuar refleksyjno-balladowy oraz poświęciła występ zmarłemu Papieżowi Janowi Pawłowi II.

 • SECRET USŁYSZYMY W MAJU

  Najnowsza angielskojęzyczna płyta Anny Marii Jopek „Secret” będzie dostępna w ostatniej dekadzie maja. Krążek zostanie również wydany w Polsce. W związku z tym przesunie się najprawdopodobniej na jesień data wydania, nagranej już, polskiej płyty AMJ „Niebo”.

  Poniżej można zapoznać się z listą utworów na płycie „Secret”.
  1. I Burn For You
  2. Don't Speak
  3. Insatiable
  4. Cherry Tree
  5. Secret
  6. The Wind
  7. Moondance
  8. A Thousand Years
  9. Until You Sleep
  10. Only Water
  11. All The Virtues

  Dobrze znany już z koncertów Ani utwór “We can work it out” grupy The Beatles będziemy mogli usłyszeć na składance "Rendez-Vous On The Jazz Boulevard" (premiera już 18 kwietnia).

  Na naszej stronie prezentujemy okładkę płyty i krążek "Secret" ze zdjęciami Marcina Kydryńskiego. Przeczytaj więcej o płycie...

  Viva
 • ANNA MARIA JOPEK W KENII


  Gwiazdą okładki najnowszego, świątecznego numeru magazynu VIVA jest Anna Maria Jopek! W środku możemy zobaczyć zdjęcia (m.in na plantacji herbaty) naszej wokalistki oraz jej męża Marcina Kydryńskiego z ich podróży do Kenii, którą odbyli w lutym bieżącego roku . Na jednym ze zdjęć znajduje się Franio Kydryński. Fotografie wykonali Tomasz Tomaszewski oraz Marcin Kydryński. W wywiadzie AMJ i MK opowiadają głownie o ich milości do Afryki, aczkolwiek wokalistka zdradza również tytuł nowej płyty polskojęzycznej, „Niebo”. Więcej w dwutygodniku VIVA (okładka po prawej stronie) od 24 marca w kioskach!

 • ZDJĘCIA Z NOMINACJI HONOROWYCH AMBASADORÓW ANDERSENA
  Tak jak informowaliśmy już jakiś czas temu, 4 marca 2005 roku Anna Maria Jopek razem z Jolantą Kwaśniewską, Jerzym Stuhrem i Markiem Kamińskim zabrała udział w uroczystej nominacji Honorowych Ambasadorów Hansa Chrystiana Andersena, która odbyła się w warszawskiej Fabryce Trzciny. Honorowy patronat nad akcją objęła duńska królowa Małgorzata II. Warto dodać, że wyróżnienia te przyznawane są na całym świecie (tytułami ambasadorów uhonorowano m.in. słynnego piłkarza Pelego, Susan Sarandon czy Rogera Moora). Podczas uroczystości Anna Maria Jopek wykonała trzy piosenki przy akompaniamencie Marka Napiórkowskiego, w tym jedną zwrotkę „Wigilijnej Kołysanki” w języku polskim i angielskim. Na naszej stronie zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można już zobaczyć zdjęcia Piotra Cichackiego z tego wydarzenia. Dziękujemy! Zobacz galerię…

 • ANDEL 2004  Anna Maria Jopek wystąpi z krótkim recitalem (drugiego dnia) oraz wręczy wyróżnienie jednu ze zwycięzców podczas wręczenia Nagród Jubileuszowych czeskiego przemysłu muzycznego AMP "ANDEL 2004". Ceremonia odbędzie się 18 i 19 marca i będzie transmitowana przez czeską telewizję CT1. Transmisja telewizyjna z uroczystości między godziną 20 a 21.40 (19 marca).

 • KONCERT ANNY MARII JOPEK W BERLINIE I BOCHUM  Mamy dobrą informację dla fanów Anny Marii Jopek w Niemczech, otóż nasza wokalistka wystąpi z koncertem 9 kwietnia w Berlinie oraz 10 kwietnia w Bochum. Warto przypomnieć, że równo rok temu Ania również występowała berlińskiej Tränenpalast. Bilety można zamówić na: www.traenenpalast.de, natomiast więcej informacji o koncercie w Bochum można znaleźć na: www.christuskirche-bochum.de


 • ANNA MARIA JOPEK HONOROWYM AMBASADOREM ANDERSENA
  W Polsce jak i na całym świecie w tym roku obchodzona jest 200 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena. U nas w kraju organizowany jest cykl imprez pod patronatem Fundacji Hansa Christiana Andersena 2005 oraz Ambasady Królestwa Danii. Miło nam jest poinformować, że 4 marca w Fabryce Trzciny zostaną wręczone uroczyste nominacje Honorowych Ambasadorów Hansa Christiana Andersen, które w tym roku z rąk byłego Ministera Spraw Zagranicznych Danii, Uffe Ellemann-Jensen’a, otrzymają Jolanta Kwaśniewska, nasza wokalistka Anna Maria Jopek oraz Marek Kamiński i Jerzy Stuhr.

  Warto przypomnieć, że Andersen to nie tylko baśniopisarz. W jego pisarskim dorobku można znaleźć także biografie, powieści, sztuki teatralne, wiersze i szkice z podroży. Oficjalne obchody jubileuszu rozpoczną się w Danii w dzień urodzin pisarza 2 kwietnia 2005 roku i będą trwały do 6 grudnia, czyli dnia, w którym Andersen został mianowany honorowym obywatelem swojego rodzinnego miasta Odense.


 • „POKONAMY FALĘ” - artyści ofiarom fali tsunami  Anna Maria Jopek wzięła udział w nagraniu piosenki „Pokonamy falę” (komp. Romuald Lipko - sł. Jacek Cygan), która promuje akcję organizowaną przez Caritas Polska, „Adopcja na odległość”. Jest to długofalowy program pomocy dzieciom – ofiarom katastrofy w południowo-wschodniej Azji. Zbiórkę pieniędzy promuje piosenka oraz klip wideo, w których wzięli udział czołowi Polascy artyści. Poza naszą wokalistką do akcji przyłączyli się: Kayah, Ewelina Flinta, Urszula, Michał Wiśniewski, Justyna Steczkowska, Monika Brodka, Irena Santor, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Paweł Kukiz, Krzysztof Cugowski, Piotr i Wojtek Cugowscy, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Grzegorz Skawiński i Janusz Radek. Akcji patronuje TVP, która na swoich stronach internetowych udostępniła kilp wideo do piosenki „Pokonamy fale”.

  Jednocześnie informujemy, że 6 lutego na warszawskim Placu Teatralnym, w ramach imprezy "Pokonamy falę", odbędzie się koncert, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz ofiar tragedii w Azji.

  Klikając na ten link można pobrać tekst piosenki "Pokonamy fale" • „JAZZ NA HRADĔ” - AMJ śpiewała na zaproszenie prezydenta Czech  zdjęcie: Piotr Cichacki
  zdjęcie: Piotr Cichacki

  Na osobiste zaproszenie prezydenta Czech Vaclava Klausa 19 stycznia 2005 roku Anna Maria Jopek wraz z zespołem wystąpiła ze specjalnym koncertem na zamku Hradczańskim w Pradze.
  Okazją do zaśpiewania przed czeską publicznością były spotkania jazzowe organizowane od zeszłego roku przez głowę państwa czeskiego. Koncert rozpoczął się tuż po godzinie 20 w kameralnej sali zwanej „Nową Galerią”. Prezydent Klaus osobiście zapowiedział występ naszej wokalistki i wysłuchał jej całego recitalu. Mając w tle katedrę Świętego Wita, AMJ przedstawiła przybyłym gościom swoje jazzowe oblicze.
  Czeska publiczność niezwykle żywiołowo reagowała na śpiew AMJ oraz solówki zespołu. Usłyszeliśmy sztandarowe piosenki wykonywane przez naszą wokalistkę, m.in. „ Dwa serduszka cztery oczy”, „Wszystkie cnoty”, „Nim słońce wstanie”, „ Tam gdzie nie sięga wzrok”, „ Nienasycenie”, „Cyraneczka” i „Upojenie”. Nie zabrakło także: „Don’t sapek” czy „We can work it out”. Występ zakończyły dwa bisy, na który złożyły się entuzjastycznie przyjęte „Na całej połaci śnieg” oraz „Cichy wielbiciel”.
  Cały koncert na Hradczanach został zarejestrowany przez czeskie radio. Jak przyznaje Marcin Kydryński, być może w niedalekiej przyszłości dwa lub trzy utwory znajdą się na maxisinglu AMJ.

  Wkrótce opublikujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

 • NOWA PIOSENKA AMJ  Na styczniowych koncertach Anny Marii Jopek publiczność mogła usłyszeć piosenkę, która znajdzie się na najnowszej polskojęzycznej płycie. Utwór ma dopiero roboczy tytuł „Niebo”. Autorami piosenki są Anna Maria Jopek, Marcin Kydryński i Marek Napiórkowski. W najbliższych dniach kompozycja ta zostanie nagrana razem z innymi utowrami na nową płytę, która jeszcze nie ma tytułu. • ANNA MARIA JOPEK W STUDIO  Zgodnie z zapowiedziami Anna Maria Jopek wchodzi do studia 25 stycznia, by zacząć serie nagrań do najnowszej polskojęzycznej płyty. Kilka dni temu skończyły się pierwsze serie prób generalnych. W najbliższym czasie uczestnicy koncertów naszej artystki będą mogli usłyszeć "na żywo" najnowsze piosenki artystki. • (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC