.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

ARCHIWUM WIADOMOŚCI: 2017-2019 | 2011-2016 | 2009-2010 | 2007-2008 | 2006 | 2005 | 2004-2002

 • SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT! - ŚWIĄTECZNY PREZENT OD AMJ I MK

  Szczęśliwych Świąt. Niezwykłego, ale spokojnego roku 2007... dla nas ten rok mijający był być może najtrudniejszy w życiu. Dziękujemy Wam za pomoc, za wsparcie, którego siłę odczuwaliśmy tak często. Był to zarazem rok zdumiewający. Rok spełnień, rok realizacji najbardziej zdawałoby się odległych marzeń. Rok spotkań. To być może najważniejsze słowo. Nasz projekt, którym chcielibyśmy się z Wami podzielić wiosną jest także, a może przede wszystkim o Spotkaniach między ludźmi. O wymianie Energii. O Nauce, jaka z nich płynie i Radości, jaką dają. Mieliśmy zaszczyt i szczęście współpracować z najważniejszymi dla nas muzykami na świecie. W swojej dziedzinie każdy z nich był i pozostaje naszym mentorem. Niezwykłe, że wielu z nich stało się także naszymi przyjaciółmi. Chcielibyśmy, zanim odsłonimy muzykę i słowa, przekazać choćby krótki i zamglony, ale obraz tych ważnych dni. Zaczniemy od siedmiu zdjęć, na szczęście. W lutym, każdego dnia pokazywać będziemy jedno kolejne - aż do powstania sympatycznej, mamy nadzieję, galerii zwiastującej nową płytę. Pierwszy singiel w marcu. Album - obiecujemy - u progu maja.
  Dziękujemy za wszystko. Ania & Marcin
 • Zobacz zdjęcia z sesji nagraniowej do najnowszej płyty.

 • ANNA MARIA JOPEK Z KAYAH PODCZAS KONCERTU „MTV UNPLUGGED”!

  We wtorek 28 listopada w jednym z łódzkich studiów filmowych odbyło się niezwykłe nagranie koncertu Kayah „MTV Unplugged”. Specjalnym gościem podczas występu Kayah była Anna Maria Jopek! Panie wykonały wspólnie piosenkę "Kiedy mówisz" pochodzącą z płyty "JakaJaKayah."

  (c) MTV
  zdj. MTV

  Przypomnijmy, że „MTV Unplugged” to unikatowa, stworzona przez MTV formuła koncertów z użyciem głównie akustycznych instrumentów. Zgodnie z tradycją „MTV Unplugged” odbył się w kameralnej atmosferze, przy udziale niewielkiej widowni.

  Emisja koncertu w MTV została zaplanowana na 21 grudnia 2006 (godzina 21.00). Na wiosnę, kilka miesięcy po premierze koncertu w MTV, zostanie wydana płyta DVD i CD z jego zapisem.

  (c) MTV

  zdj. MTV

 • Na naszej stronie dostępny jest artykuł autorstwa Pauliny Wilk, opublikowany we wtorkowym wydaniu Rzeczpospolitej (5.12.2006), który opisuje koncert Kayah:

  Akustyczny popis Kayah

  Wokalistka wchodzi na scenę, nucąc coś pod nosem. Siada przed mikrofonem, łapie się za cholewki kozaków, potem za uda. Wylicza: -Buty są, sukienka jest, bielizna jest... Ja jestem. Światło! - pstryka palcami, a reflektor rzuca na nią jasny snop.

  Tak zaczyna się niezwykły koncert Kayah zarejestrowany przed tygodniem w studiu filmowym w Łodzi. (...) Przepiękną ozdobą koncertu była wykonana w duecie z Anną Marią Jopek jazzową ballada "Kiedy mówisz". To utwór, na który warto czekać i dowód, że mamy w Polsce wyjątkowe wokalistki -wierne samym sobie, a nie światowym modom.
  Przeczytaj cały artykuł...
 • WYRÓŻNIENIE DLA SIESTOWEJ STRONY

  Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty Web Star Festiwal, czyli konkurs na najlepsza stronę internetową w polskiej sieci. W kategorii „Kultura i Rozrywka” stroną roku została witryna Siesty, http://jazz.pilsner.pl, gdzie możemy wysłuchać o dowolnej porze niedzielną audycję Marcina Kydryńskiego. W serwisie dostępne są również archiwalne programy nadawane od lipca 2006 roku.
 • HISTORIA PEWNEJ PODRÓŻY GRZEGORZA TURNAUA

  "Historia pewnej podróży" to nowy projekt muzyczny Grzegorza Turnaua, w którym w jednej piosence („Gaj”) wystąpiła Anna Maria Jopek. Młodzieńcza fascynacja Grzegorza Turnaua twórczością i postacią Marka Grechuty zaowocowała albumem, na którym słyszymy nowe, często zaskakujące interpretacje klasycznych piosenek, a także mniej znane utwory Grechuty w dojrzałym, turnauowskim brzmieniu.

  Płyta dostępna w sklepach od 24 listopada 2006.
 • Koncertem w Gijon (Hipszania) AMJ zakończyła listopadową trasę koncertową po Turcji i Hiszpanii. W naszej galerii możemy zobaczyć zdjęcia z koncertów w Ankarze, Ponferradzie i Zamorze. Zapraszamy.
 • PAMIĘTNIK ANNY MARII JOPEK Z TRASY„NIEBO”

  Koncert w Lublinie nieubłagalnie wyznaczył zakończenie trasy koncertowej „Niebo”. Anna Maria Jopek Trio wraz z gościem specjalnym Mino Cinelu zagrali dla Państwa dwanaście specjalnych koncertów. Po tych niezwykłych spotkaniach muzycznych pozostanie, jednak na naszej stronie pamiątka w postaci osobistego pamiętnika Anny Marii Jopek, gdzie również znalazły się wypowiedzi Mino, Napióra i Kubika. Dziś publikujemy końcowe wpisy, jednak AMJ obiecała, że nie zapomni o czytelnikach naszej strony podczas trasy w Turcji i Hiszpanii. Zapraszamy na pamietnik.anna-maria-jopek.com
 • .

 • ARCHEOLOGIA PRADZIEJOWA

  Nieomal jednocześnie ukazały się DVD: Nick Cave i Przyjaciele oraz Piasek Jest Drapieżnikiem.
  Pierwszy zawiera zapis koncertu z wiosny roku 1999 (czas Jasnosłyszenia!), kiedy m.in. AMJ wraz z Maćkiem Maleńczukiem wykonywali piosenki Cave'a w scenicznej obecności Mistrza na festiwalu we Wrocławiu. Drugie DVD z kapitalnymi filmami przyrodniczymi Krystiana Matyska zawiera m.in film o Słowińskim Parku Narodowym, gdzie narratorem wędrującym po wydmach jest Marcin. Miło przypomnieć sobie dawne czasy po latach. Polecamy dla szczególnie oddanych fanów.
 • AMJ na ścieżce dźwiękowej La Californie

  Ukazała się płyta z muzyką Mino Cinelu do filmu Jacquesa Fieschi La Californie. AMJ pojawia się w dwóch utworach: La Lettre de Stephan i La Guerre.

  Więcej informacji na www.universalmusic.fr.

  Płyta dostępna między innymi w Amazon.
 • Wyjątkowe nagranie Barki w mp3 tylko dla gości naszej strony www!

  - "Moja koncertowa wersja Barki znalazła się już na płycie, ale wciąż żałowałam, że nigdy nie udało mi się nagrać w studiu tej, tak bliskiej sercu pieśni - mówi AMJ. Dzień Papieski wydaje się być najlepszą okazją, by zrealizować wreszcie to marzenie, ale co zrozumiałe - nie wyobrażam sobie, by móc kiedykolwiek "sprzedać" to nagranie w jakimkolwiek wydawnictwie. Daletgo też dzięki nadzwyczajnej uprzejmości Bzima, który nagrał i wyprodukował je w swoim studiu a także Marcina, który zagrał na gitarach, chciałabym umieścić tę naszą wersję "w trio" tu, na stronie. W porozumieniu z Zaiksem, oczywiście. To precedens, że każdy będzie mógł skopiować sobie to nagranie nic zupełnie za to nie płacąc, ale my wszyscy mamy wielką nadzieję, że w miarę możliwości uda się nam i Państwu wspomóc walkę z nowotworami. Barka wraz z numerem konta i szczegółami akcji będzie dla Państwa dostępna od 16 października. Mam nadzieję, że się Wam spodoba..." Ściągnij piosenkę...
 • Wysoka pozycja Siesty 2

  Za „Dziennikiem” z dnia 25.10.2006r. informujemy, że w tydzień po premierze album „Siesta 2 – Muzyka Świata” (wraz z „Songs from the Labirynth” Stinga) znajduje się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.
 • AKSAMITNA NOC W MONACHIUM

  W piątek, 20 października 2006r., Anna Maria Jopek była gościem specjalnym podczas koncertu Roberta Wolfa, który odbył się w Monachium. Występ promował wydany przez gitarzystę formacji Quadro Nuevo album „Velvet Night” (premiera marzec 2006 r.), gdzie Ania wykonała trzy utwory. Wczoraj wieczorem AMJ zaśpiewała dwie piosenki z płyty „Nocturne (Ode mnie)” oraz „Nuit Blanche”, a także dodatkowo „Biel” i „Adagio” Mozarta.
 • Premierowe nagranie AMJ na Sieście 2

  Po sukcesie pierwszej kompilacji Marcina - Siesta: Muzyka Świata (ponad 10.000 sprzedanych egzemplarzy!) i efemerycznym, kolekcjonerskim prototypie drugiej części wydanym, jak zawsze we współpracy z IBM, od 16 października dostępna będzie w sklepach nowa, poszerzona, zaopatrzona w obszerną książeczkę Siesta 2. Na niej premierowe nagranie AMJ o którym Marcin pisze:

  Latem 2005 roku Ania wzięła udział w audiofilskim projekcie naszego przyjaciela Arka Pruszczyńskiego, twórcy zaawansowanych systemów odsłuchowych z których sami korzystamy. Płyta Acoustic Room powstawała długo, ale AMJ zaśpiewała na jednej tylko sesji, jeżeli nie licząc tysiąca głosów utworu ID nagrywanego w Olsztynie. Tamtego dnia, 17 czerwca Ania weszła do studia S4 w Warszawie może na półtorej godziny, ale zanim nagrała dwa swoje utwory, spróbowała jeszcze mikrofony śpiewając do nich, jak zawsze, stare piosenki ludowe a capella. To nagranie jest właśnie próbą mikrofonu. Jak dobrze, że przy włączonej taśmie. Dzięki, Arku.

  Obok AMJ na płycie między innymi Anoushka Shankar, Souad Massi, Richard Bona, Dhafer Youssef, Oscar Castro Neves, Mari Boine, Jorane, Mariza...zapowiada się piękna jesień.
 • BMW JAZZ CLUB: AMJ & OSCAR CASTRO-NEVES

  BMW JAZZ CLUB W czwartkowy wieczór (21.09.06), w kameralnej scenerii Teatru Collegium Nobilium w Warszawie, odbył się niesamowity koncert początkujący działalność BMW JAZZ CLUB w Polsce. Na scenie tuż obok Anny Marii Jopek stanęli: najsłynniejszy gitarzysta w dziejach bossa-novy Oscar Castro-Neves oraz Mino Cinelu na instrumentach perkusyjnych. Wspomnianym muzykom towarzyszyli również Robert Majewski na flugehornie i Krzysztof Herdzin na pianinie (prowadzący równocześnie kwartet smyczkowy). Nie zabrakło także naszych dobrych znajomych z zespołu AMJ Henryka Miśkiewicza na saksofonie oraz Roberta Kubiszyna (kontrabas). Przewodnim tematem naszego wspólnego spotkania były bossa-novy, jednak nie obyło się bez wielu niespodzianek, AMJ wykonała jeden premierowy utwór z najnowszej płyty zapowiadanej na kwiecień 2007 roku. Oscar Castro-Neves okazał się niesamowicie pogodną osobą, jego śpiew mogliśmy usłyszeć (po polsku!) między innymi w piosenkach „Naanahanae” oraz w „Możliwe”. Dla większości osób zasiadających na sali zaskoczeniem i miłą niespodzianką był wspólny duet AMJ z Mietkiem „Mieczem” Szcześniakiem w utworze „Spoza nas”. Na finał AMJ & Friends zafundowali nam brawurowe wykonanie „Agua De Beber”, po którym przyszedł czas na bis, intymny duet Ani i Oscara w utworze „Samba przed rozstaniem”. Warto dodać, że każda piosenka podczas występu była poprzedzona komentarzem Marcina Kydryńskiego, który również zachęcił Oskara do wypowiedzi. Na naszej stronie dostępne są już zdjęcia z tego wydarzenia. Zapraszamy do galerii!

  Oto pełna set lista utworów:
  1.Preludium e-moll Chopina
  2. How insensitive
  3. Możliwe
  4. Manha de Carnaval
  5. Samej Cię nie zostawię
  6. Z nadzieją, że nie ma nieistnienia
  7. Upojenie
  8. Naanahanae
  9. Waters of march
  10. Spoza nas (gościnnie Mietek „Mieczu” Szcześniak)
  11. Agua de beber (Water to drink)
  BIS:
  Samba przed rozstaniem
 • AMJ na płycie audiofilskiej Arka Pruszczyńskiego

  Długo oczekiwany projekt Arka Pruszczyńskiego nareszcie do zdobycia! Twórca Professional Audio Systems, a w tym także limitowanej edycji głośników audiofilskich Anna Maria Jopek Edition - Arek Pruszczyński wydał płytę służącą do analizy i pomiarów dźwięku. Album nosi tytuł Acoustic Room i w założeniu twórcy służy do "oceny brzmienia zaawansowanych systemów audio". AMJ nagrała na ten projekt trzy utwory, z których dwa pamiętamy z płyty dla czasopisma Claudia sprzed paru lat. Są to: „Naanahanae” Marcina Kydryńskiego i „Zapomnę” - AMJ i Marcina. Premierowym utworem, o którym sporo już powiedziano na tej stronie jest kompozycja na same głosy zatytułowana „ID”. Oprócz AMJ spotkamy na płycie wielu muzyków z jej zespołu (Bzim, Nap, Henryk Miśkiewicz) jak i przyjaciół (Grzech Piotrowski). Płyty już dostępne w salonach EMPiKu, ale trzeba się spieszyć, bo jest ich niewiele.

  Pierwsze 500 sztuk (tzw. GOLD EDITION), dystrybuowane wyłącznie przez Professional Audio Systems, zostało ponumerowane, a ich autentyczność potwierdzać będzie opublikowana na specjalnej stronie internetowej lista nabywców. Płytę z numerem 001 posiadają AMJ i MK . Pozostała część nakładu trafi do sprzedaży w salonach EMPIK i dystrybuowana będzie na zasadach wyłączności. Więcej informacji www.professionalaudio.pl
 • Otwarta próba przed trasą Niebo

  Na dzień przed rozpoczęciem trasy koncertowej „Niebo” AMJ postanowiła popołudniem przeprowadzić (zamkniętą) próbę z Mino, Markiem i Robertem. Natomiast na wieczór zapowiedziała otwartą dla publiczności próbę generalną. Wspomniany występ odbędzie się w Jazz Cafe w Łomiankach, jest to miejsce nieprzypadkowe, gdyż słynie ono z kameralnej i niesamowicie przyjaznej atmosfery. Niestety wszystkie bilety na „wieczorny sprawdzian” rozeszły się tuż po podaniu informacji przez Jazz Cafe.
 • TRASA KONCERTOWA NIEBO - daty koncertów

  Od 7 października Anna Maria Jopek wraz z Mino Cinelu rozpocznie kolejną, drugą już w tym roku trasę koncertową po najcudowniejszych miastach Polski.

  Na koncertach podobnie jak w marcu 2006r. wystąpi oryginalny, podstawowy skład z płyty: Marek Napiórkowski na gitarach i Robert Kubiszyn na basie oraz gość specjalny Mino Cinelu. Mino, który współtworzył ulotne brzmienie płyty Niebo jest jednym z najwybitniejszych perkusjonistów w historii, pamiętny między innymi z wielkich projektów Milesa Davisa, Stinga i Pata Metheny. Kliknij, aby przeczytać szczegóły...
 • Rozwiązanie konkursu

  Gorąco dziękujemy osobom, które wzięły udział w naszym konkursie za nadesłanie odpowiedzi. Lista zwycięzców w dziale konkursy. Prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania to:

  1.Proszę podać tytuł jedynej bossa nowy, którą można usłyszeć na albumie "Niebo"? Odp. Z nadzieją, że nie ma nieistnienia.
  2.Która piosenka na płytach "Bosa" / "Barefoot" miała być w pierwotnym założeniu AMJ i MK szybką bossa novą w stylu Oscara Castro-Nevesa? (Potem w studiu, jednak Marek Napiórkowski wymyślił groove, który zadecydował o innym ostatecznym kształcie utworu?) Odp. Tytułowy utwór "Bosa".
  3.Jakim utworem inspirowana była intymna bossa nowa "Upojenie"? utworem Pata i Lyle'a Maysa "Au Lait" z płyty "Offramp".
 • WYDARZENIE! 21 WRZEŚNIA

  BMW Jazz Club prezentuje - NOC JAZZU i BOSSA NOVY: AMJ & OSCAR CASTRO-NEVES! Wygraj podwójne zaproszenie na koncert!

  (c) www.anna-maria-jopek.com W intymnym wnętrzu teatru Collegium Nobilium w Warszawie, 21 września AMJ pojawi się w towarzystwie najsłynniejszego gitarzysty w dziejach bossa-novy. To Oscar Castro Neves - przyjaciel i współpracownik Jobima, legendarny twórca całego stylu gry na gitarze klasycznej w Brazylii, producent i aranżer, zapraszany przez największych artystów świata do projektów z bossa novą: od Steviego Wondera, przez Dianę Krall i wielkich jazzmenów (Herbie Hancock, Joe Henderson, Toots Thielemans) aż po Barbrę Streisand. Więcej - www.oscarcastroneves.com Oscar pojawi się w Polsce po raz pierwszy na zaproszenie AMJ i MK, by wziąć udział w koncercie: Wieczór Jazzu i Bossa Novy. To pierwszy projket muzyczny realizowany z polskimi i międzynarodowymi artystami przez BMW Jazz Club (więcej informacji www.bmw.pl).

  AMJ i MK po ubiegłorocznym koncercie w ogrodach Belwederu na premierze nowego modelu marki z radością przyjęli propozycję stałej współpracy z firmą BMW.
  Skład zespołu AMJ został na tę jedną noc poszerzony i odmieniony. Kwartet smyczkowy poprowadzi znad fortepianu Krzysztof Herdzin.

  KONKURS! Mamy dla najwierniejszych fanów 10 podwójnych zaproszeń na ten nadzwyczajny, niepowtarzalny wieczór, które rozlosujemy spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi na następujące pytania.

  1.Proszę podać tytuł jedynej bossa novy, którą można usłyszeć na albumie „Niebo”?
  2. Która piosenka na płytach „Bosa” / „Barefoot” miała być w pierwotnym założeniu AMJ i MK szybką bossa novą w stylu Oscara Castro-Nevesa? (Potem w studiu, jednak Marek Napiórkowski wymyślił groove, który zadecydował o ostatecznym kształcie utworu.)
  3. Jakim utworem inspirowana była intymna bossa nova „Upojenie”?

  Wszytskie odpowiedzi na pytania można znaleźć na naszej stronie. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 15 września 2006 na adres mail naszej strony.

 • AWANGARDA po raz drugi

  Agangarda5 września 2006 na dziedzińcu warszawskiego biurowca Metropolitan miało miejsce kolejne wydarzenie godne uwagi. Tego dnia już po raz drugi odbył się koncert z cyklu Awangarda JazzVisions. Poprzedni koncert z tego cyklu (Awangarda Jamboree 2006) miał miejsce 9 lutego w warszawskiej Fabryce Trzciny.
  Fundacja Awangarda, będąca pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, wspiera promocję sztuki ludzi niepełnosprawnych. Zarówno tym razem jak i podczas pierwszej edycji udział wzięły zespoły osób niepełnosprawnych oraz zaproszeni goście ze świata jazzu. Na scenie pojawili się grupa Jeden Rytm Jeden Świat oraz Janioły z Milanówka (warto dodać, iż członkowie tego zespołu własnoręcznie wykonali wszystkie swoje gliniane instrumenty). Niepełnosprawnych artystów wspomogli Janusz Skowron na keyboardzie, Zbigniew Wegehaupt na kontrabasie i Anna Maria Jopek. Obu wymienionym zespołom bliska jest muzyka źródeł, której pierwotne brzmienie nadało barwę całemu wydarzeniu. Pierwszy wystąpił zespół Jeden Rytm Jeden Świat, przy którego akompaniamencie AMJ zaśpiewała „Cichy zapada zmrok” oraz wykonała specjalną wokalizę. Następnie usłyszeliśmy drugi zespół i AMJ z utworem „Ucisz się”. Muzycznym finałem był wspólny występ obu zespołów. Koncert prowadził Marcin Kydryński. Podczas tego wieczoru można było także obejrzeć wystawę fotografii z koncertu Awangarda Jamboree 2006.
 • Christian McBride z AMJ!!!

  (c) www.anna-maria-jopek.com Jeden z najwybitniejszych kontrabasistów wszystkich czasów, Christian McBride (Pat Metheny Trio, Diana Krall, Sting, Natalie Cole, Paul Simon, Chick Corea, Joe Henderson, Michael Franks, Michael Buble i setki innych artystow) na stronie internetowej www.christianmcbride.com informuje w swoim dzienniku z maja tego roku: "I also did a recording with the great polish singer/songwriter, Anna Maria Jopek. Many Metheny fans are familiar with her. I believe in her native country, she’s considered a pop star, but the music wasn’t pop at all. It was musical!"

  Najwyraźniej nowy album AMJ ma dla nas jeszcze wiele, wiele niespodzianek...

 • Photo by Palma Kolansky

 • Branford Marsalis na najnowszej płycie AMJ!

  Jak donosi wczorajszy „Dziennik” (24.07.2006) Anna Maria Jopek nagrała dwa utwory ze światowej sławy saksofonistą jazzowym Branfordem Marsalisem. Piosenki te znajdą się na najnowszej płycie naszej wokalistki, na której jak informowaliśmy wcześniej zagra również Richard Bona. Z tego co udało nam się dowiedzieć to nie koniec niespodzianek dotyczących najnowszej płyty Anny Marii Jopek.

  Zdjęcie: Palma Kolansky

 • AMJ & Chris Botti w Warszawie

  Chris Botti Upalną nocą 13 lipca w wypełnionym po brzegi warszawskim klubie Stodoła wystąpił jeden z najpopularniejszych artystów współczesnej muzyki instrumentalnej, od lat związany z zespołem Stinga, zaliczony przez magazyn People do 50 "Najpiękniejszych Ludzi Na Świecie" trębacz Chris Botti. Po owacyjnie przyjętym koncercie Chris zaprosił na bis AMJ, uprzedzając, że rzecz nie jest przygotowana a zatem prawdziwie jazzowa. W trio z wielokrotnym laureatem Grammy, pianistą Billy Childs'em AMJ i Chris wykonali My Funny Valentine, utwór, który zazwyczaj na koncertach trębacza śpiewa Sting (nie inaczej na najnowszym DVD Bottiego). W zespole lidera na gitarze grał w Warszawie fenomenalny Mark Whitfield. Będziemy wdzięczni fanom za podesłanie zdjęć z tego nadzwyczajnego wydarzenia na mail naszej strony. (tomek@anna-maria-jopek.com)

  Nieomal prosto ze sceny AMJ pojechała na lotnisko, skąd o 6.00 rano odlatuje do hiszpańskiego San Javier, gdzie dziś, 14 lipca wystąpi na telewizyjnym koncercie z tamtejszego jazzowego festiwalu.

  W naszej galerii możemy zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia! Kliknij...
 • Aarhus Internationa Jazz Festival

  W zeszły wtorek (18.07.2006r.) Anna Maria Jopek była gościem podczas Międzynarodowego Jazzowego Festiwalu, który odbywał się w duńskim Aarhus. Specjalnie dla naszej strony Steve Wood wykonał zdjęcia podczas występu naszej wokalistki i jej zespołu. Możemy je już zobaczyć w galerii.

  Wejdź do galerii...
 • SIESTA on-line

  Dzięki przystępnemu serwisowi internetowemu jazz.pilsner.pl możemy wysłuchać niedzielnej Siesty kiedy tylko zechcemy. Wraz z upływem czasu archiwum strony będzie się sukcesywnie powiększać o kolejne audycje. Warto w tym miejscu także przypomnieć, że audycja Marcina Kydryńskiego prowadzona w radiowej Trójce doczekała się swojego wydania płytowego „Siesta - Muzyka Świata” (ponad 10.000 sprzedanych egzemplarzy!). Jak zapewnia nas jej autor już jesienią 2006 czeka nas druga edycja tego krążka.

  Wysłuchaj Siesty...
 • Top Trendy 2006

  Anna Maria Jopek uznano za jedną z finalistek festiwalu piosenki "Top Trendy". W pierwszym dniu wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej, którzy w ubiegłym roku sprzedali najwięcej płyt. Album "Niebo" zajął siódme miejsce. AMJ nie mogła wystąpić podczas koncertu, odtworzono natomiast film wideo z podziękowaniami. W drugim dniu festiwalu wystąpiła dawno nie widziana na scenie pani Halina Kunicka. Artystka, uznana za zawsze "trendy", zaśpiewała swoje hity "Niech no tylko zakwitną jabłonie" i "Orkiestry dęte". Jak przyznała zapytana przez prowadzącego, dzisiaj słucha tylko AMJ.
 • Ja & AMJ - galeria zdjęć fanów

  Drogi Fanie! Jeśli masz swoje zdjęcie z Anną Marią Jopek to możesz nadesłać go na adres mail naszej strony [tomek@anna-maria-jopek.com], a my opublikujemy go w powstającej właśnie galerii zdjęć fanów AMJ. Zobacz zdjęcia w galerii fanów...
 • Wakacyjne koncerty plenerowe AMJ

  W lipcu Anna Maria Jopek zagrała dwa wakacyjne koncerty plenerowe. Pierwszy z nich odbył się (8 lipca) w ramach Jarmarku Galicyjskiego na Rynku w miejscowości Narol. Natomiast drugi (12 lipca) miał miejsce w ramach V Festiwalu Inicjatyw Kulturalnych w Siedlcach, gdzie Ania musiała bisować aż pięć razy! Z obydwóch występów dostępne są już fotografie na naszej stronie.
  Zdjęcia z koncertu w Narolu...
  Zdjęcia z koncertu Siedlcach...
 • Richard Bona na nowej płycie AMJ?

  Richard Bona Jak możemy przeczytać w wywiadzie Richarda Bony dla Gazety Wyborczej z dnia 4.07.2006 na pytanie dziennikarki kto jest dla niego największym muzykiem wszechczasów, artysta odpowiedział:
  „Mozart. A teraz inspirują mnie Joni Mitchell, Lizz Wright, Jamie Cullum. Ostatnio słuchałem w samolocie Anny Marii Jopek, z którą nagrywam trzy piosenki na jej nową płytę. Pierwszy raz usłyszałem ją, kiedy Pat Metheny puścił mi ich wspólne nagranie. Ma wspaniały głos. Cieszę się z naszej współpracy.”

  W związku z tymi słowami postanowiliśmy zapytać u źródła. Marcin Kydryński nie zaprzeczył i dodał, że wkrótce ujawni więcej szczegółów.
 • Wbrew informacjom, które pojawiły się w internecie Anna Maria Jopek nie wystąpi podczas tegorocznego Festiwalu Top Trendy Sopot 2006.

 • Anna Maria Jopek w Berlinie

  Nasza wokalistka wystąpi 27 czerwca o godzinie 22.00 ze specjalnym występem w Berlinie, w klubie jazzowym A Trane mieszczącym się w Charlottenburgu, przy zbiegu Bleibtreustraße i Pestalozzistraße. Na scenie Ani towarzyszyć będą Marek Napiórkowski oraz Robert Kubiszyn. Koncert ma charakter półprywatny i jest prezentem Anny Marii Jopek dla dyrektora Instytutu Polskiego w Berlinie Joanny Kiliszek - wielkiej promotorki kultury polskiej, w tym muzyki jazzowej, kończącej w 2006 roku swoją kadencję. W ramach ciekawostki dodajmy, że A Trane obok Quasimodo jest najbardziej prestiżowym klubem w Berlinie. Powstał jesienią 1992 roku, jego nazwa jest połączeniem tytułu zaczerpniętego z Duka Ellingtona "Take the ‚A' Train" z druga częścią nazwiska muzyka Johna Coltrana. Więcej informacji na www.polnischekultur.de.
 • "Świat w obłokach" - zdjęcia

  4 czerwca 2006 Anna Maria Jopek wystąpiła podczas koncertu „Świat w obłokach” poświęconemu twórczości Marka Grechuty. Tego wieczoru naszą artystkę mogliśmy dwa razy usłyszeć na scenie. Po raz pierwszy w piosence „Gaj” w duecie z Grzegorzem Turnauem, po którym Ania zaśpiewała utwór „Ocalić od zapomnienia”. W naszej galerii opublikowaliśmy zdjęcia z tego występu, których autorem jest Krzysztof Dąbek. Zobacz zdjęcia...
 • „Zwykły cud” - MIECZ i AMJ oraz MK

  Od 12 czerwca na półkach sklepów muzycznych będzie można znaleźć najnowszy album Mieczysława Szcześniaka zatytułowany „Zwykły cud”, gdzie w jednym z utworów usłyszymy Annę Marię Jopek z Marcinem Kydryńskim. Nasza artystka zaśpiewa gościnnie w piosence „Czekaj na wiatr”, do której muzykę i słowa napisał Piotr Nazaruk. Niespodzianką w tym utworze będzie udział Marcina, który zagrał w nim na gitarze klasycznej. „Zwykły cud” to pierwszy studyjny album „Miecza” Szcześniaka po pięcioletniej przerwie. Do wspólnego muzykowania Mietek zaprosił również Mezo i Paulinę Przybysz z zespołu Sistars.
 • Od AMJ o Superjedynkach.

  „Dzięki głosom życzliwej publiczności w plebiscycie Superjedynek dotarłam do Wielkiego Finału. Dziękuję. To wszystko działo się, kiedy byliśmy w trasie w Anglii i Niemczech. Sama wiadomość zgłoszenia naszego Nieba do plebiscytu, kiedy dotarla do mnie, była zaskoczeniem. Państwa serdeczność jest nadzwyczajnie budująca. Jednak pomysł, żeby ten finał ostatecznie rozegrać na oczach widzów, co jest niczym innym, jak formą KONKURSU, wyklucza mnie z dzisiejszego koncertu w myśl przyjętej przed laty zasady, że z kolegami się nie ścigam.
  Przepraszam, to nie jest moja droga w muzyce. Kierownictwo Opolskiego festiwalu zna moje stanowisko w tej sprawie od tygodni, mam nadzieję, że Państwo mi wybaczą i dziękuję za wyrozumiałość. Poświęcę ten czas na pracę nad nowym albumem - bo to jest zawsze dla mnie największe wyzwanie i nieustające sprawdzanie się. Sama muzyka. Pozostaję z wdzięcznością i szacunkiem dla słuchaczy i widzów Superjedynek, najserdeczniej kibicuję moim kolegom i koleżankom.” AMJ

 • „Świat w obłokach”

  AMJ wystąpi w Opolu w niedzielę wieczorem w koncercie piosenek Marka Grechuty. Zaśpiewa między innymi piosenkę, którą wykonała wspólnie z samym mistrzem na jego zaproszenie w Krakowskiej Filharmonii w roku 2000. Przy okazji AMJ ma do Państwa prośbę. Jeżeli ktokolwiek posiada archiwalne zdjęcia z tamtego wspólnego koncertu AMJ i Marka Grechuty i mógłby przesłać je do nas (kontakt) będziemy ogromnie zobowiązani. To był dla AMJ i MK wyjątkowy zaszczyt - móc wystąpić u boku Grechuty na tak nadzwyczajnym wieczorze i cudownie byłoby mieć z niego pamiątkę. Dziękujemy.

  Transmisja niedzielnego koncertu w TVP 1 w niedzielę 4 czerwca od godziny 20.15. Zapraszamy!
 • Trasa koncertowa AMJ zakończona.

  Po raz trzeci Anna Maria Jopek wraz z zespołem wystąpiła na scenie znanego wiedeńskiego klubu „Porgy & Bess”. Podczas występu nie zabrakło polskiej publiczności, jednak warto wspomnieć, że w przeważającej większości do klubu przybyli wiedeńczycy, którzy niezwykle entuzjastycznie reagowali podczas występu naszej wokalistki. AMJ rozpoczęła swój koncert polskimi standardami („Bandoska”, „Dwa serduszka cztery oczy”) następnie w programie znalazły się wybrane utwory z płyty „Secret” przeplatane dobrze znanymi polskim słuchaczom piosenki z wcześniejszych albumów. Nie obyło się również bez bisów, po których ustawiła się długa kolejka do garderoby, gdzie każdy miał okazję otrzymać autograf od Ani oraz muzyków.
  Zobacz zdjęcia z Wiednia...

  Koncertem w Bielsku-Białej (21.05.2006) Anna Maria Jopek zakończyła serię wiosennych występów trwających od marca br. W repertuarze koncertu znalazły się piosenki z płyty „Niebo” jaki i poprzednich albumów. Zarówno w Bielsku jak i Wiedniu nie obyło się bez niespodzianek. Anna Maria Jopek wykonała, ze specjalnym udziałem Roberta Kubiszyna (background voice), utwór „Only A Night Away” z debiutanckiej płyty Marka Napiórkowskiego „Nap”. Gorąco dziękujemy wszystkim za udział w koncertach!

 • "Bywam demonem" AMJ na okładce magazynu PANI

  Już nie chce podobać się każdemu. Przyznała sobie prawo do błędów. Dziś Anna Maria Jopek wie, że w każdej chwili może wszystko zacząć od nowa. W najnowszym numerze magazynu "Pani" możemy znaleźć wypowiedzi oraz spostrzeżenia Anny Marii Jopek o ważnych sprawach w jej codziennym życiu.

  Prawo do winy...
  Na skutek mylnego rozpoznania zostałam zakwalifikowana do grona eterycznych rusałek. Tymczasem ja, kobieta z Adamowego biodra, pełnokrwista, niespokojna istota mam na swoim koncie: serce złamane, szybę rozbitą futbolową piłką, zazdrości, niesubordynacje, myśli nieświęte i nieuświadomiony nadmiar torebek. Bywam aniołem, demonem i Mamą Muminka w jednym. Muszę mieć wolność i prawo do winy żałowanej i tej, której nie pożałuję wcale.

  Tego nauczyło mnie 35 lat życia.


  Zdjęcia do artykułu autorstwa Roberta Wolańskiego.
  Fragment artykułu znajduje się na naszej stronie. Przeczytaj... Natomiast całość znajduje się w majowym numerze magazynu PANI.
 • AMJ na Rendez Vous 5!!!

  AMJ, Nap i Robert otwierają kolejną, piątą już edycję składanki Wojciecha Wardyńskiego Rendez-vous At the Jazz Boulevard. Niepublikowane wcześniej nagranie Patrzę Na Ciebie pochodzi z przyjęcia urodzinowego AMJ z 14 grudnia 2005 roku i zostało zarejestrowane w obecności zaproszonych przyjaciół. Premiera płyty 27 kwietnia.
 • AMJ i Leszek Możdżer znów razem!

  kliknij,aby powiększyć W rocznicę śmierci Jana Pawła II ukazuje się właśnie projekt Nieszpory. Wśród zaproszonych artystów znalazł się Leszek Możdżer, który napisał „Magnificat-Wielbi dusza moja Pana", na głos kobiecy, orkiestrę i chór oraz...DJ'a. Z Polską Orkiestrą Radiową i Chórem Piolskiego radia w Krakowie oraz m.bunio.s wystąpiła na zaproszenie Leszka AMJ. "To jeden z najtrudniejszych utworów, jakie nagrałam kiedykolwiek - zwierza się AMJ - ale praca z Leszkiem to zawsze wielkie wyzwanie. I ogromna przyjemność". Przypominamy, że Leszek Możdżer pojawił się wcześniej na pięciu płytach AMJ: Bosa, Nienasycenie, Upojenie, Farat i Z Pamięci...
 • Siesta 2: AMJ na wewnętrznej płycie dla IBM!

  kliknij,aby powiększyć Marcin zachęcony sukcesem albumu Siesta (10 000 sprzedanych egzemplarzy!!!) przygotował na zaproszenie IBM kolejny tom! Wśród artystów projektu pojawia się także AMJ: Marcin komentuje: "Sięgnąłem po pierwszy miks Z Nadzieją, że Nie Ma Nieistnienia...z pierwszą wersją wokalu. Ania nagrała potem dwie inne. Chórki dograła już do późniejszej wersji - a ja wciąż sądzę, że ona jest mistrzem pierwszego take'u. Że jej pierwszy zachwyt i ciekawość muzyki dają najlepsze rezultaty... Ania szybko się nudzi. Dlatego przechowałem tę wersję, z zupełnie inaczej brzmiącym Mino, z Anią, która dzieli tę melodię także zupełnie inaczej. We wrześniu jednak, w rynkowej wersji albumu Siesta 2, Ania zaśpiewa inną, nieprawdopodobnie zaskakującą rzecz, nigdy wcześniej niepublikowaną. Nie będę zdradzał tajemnicy!" Na płycie Siesta 2 pojawili się także: Richard Bona, zespoł Toto/Bona/Lokua, Chiara Civello, Michel camilo & Tomatito, Vinicius Cantuaria, Roy Hargrove z Chucho Valdesem, Lizz Wright i inni.
 • KOSZULKI „NIEBO”

  kliknij,aby powiększyćkliknij,aby powiększyć

  Na stronie Agencji Artystycznej GRAMI można nabyć kolekcjonerskie koszulki promujące trasę koncertową Anny Marii Jopek „Niebo” (zobacz zdjęcie zespołu). T-shirt ten można również zakupić przed i po koncertach. Więcej informacji...

 • AMJ z Paquito D' Riverą na płycie Roberta Wolfa

  Robert Wolf VELVET NIGHT Ukazała sie długo oczekiwana płyta niemieckiego gitarzysty Roberta Wolfa, Velvet Night. Wydana w Europie przez GLM Music. AMJ występuje w trzech utworach, w tym w premierowym nagraniu Ode Mnie (dopiero później zarejestrowanym w innej wersji na Niebo). Ponadto pojawia się w dwóch kompozycjach do których napisała "ludowe" teksty i stworzyła kontrapunkty i zaaranżowała partie chóralne. W kompozycji Luna De Miel Robertowi i AMJ towarzyszy wybitny klarnecista, laureat nagród Grammy, Paquito D'Rivera.
 • AMJ nagrywa z Mino Cinelu

  Mino Cinelu skomponował muzykę do fimu Jacquesa Fieschi pod roboczym tytułem La Californie. AMJ zaproszona do projektu wystąpiła w kilku fragmentach muzycznych i zaśpiewała piosenkę Mino pod tytułem Redemption. O dalszych losach tej muzyki będziemy informować...
 • TRASA KONCERTOWA "NIEBO" - Wrocław

  Wczoraj w Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu odbył się pierwszy koncert w ramach długo oczekiwanej trasy „Niebo”, która promuje najnowszy album Anna Maria Jopek. Jak donoszą czytelnicy naszej strony, obecni wczorajszego wieczoru w Imparcie, występ otwierający cykl siedmiu koncertów z Mino Cinelu był niezwykle udany. Na scenie obok AMJ, Marka Napiórkowskiego, Roberta Kubiszyna oraz Mino Cinelu pojawił się również Henryk Miśkiewicz.
  Poniżej prezentujemy set listę utworów, które publiczność mogła usłyszeć podczas koncertu „NIEBO” we Wrocławiu.

  1. Bandoska
  zdjęcie: Ania Menzel 2. Niebo
  3. Z nadzieją, że nie ma nieistnienia
  4. Ucisz się
  5. I Burn For You
  6. Ja spytać chcę o to samo
  7. Nie budźcie mnie
  8. Nie pożałuje pan
  9. Patrzę na ciebie
  10. I nie zobaczy nikt
  11. instrumentalny ("wiatr")
  12. Confians
  13. I o co tyle milczenia
  14. A gdybyśmy nigdy się nie spotkali
  15. Ode mnie
  16. solo Mino
  17. Upojenie
  18. Gdy mówią mi
  19. Cichy wielbiciel
  20. Wigilijna kołysanka
  21. Śnieg

 • 27 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu - zdjęcia z próby i koncertu

  zdjęcie: Marta StanisławskaAnna Maria Jopek wystąpi na 27 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
  Tegoroczny Koncert Galowy, zatytułowany "Hotel pod różami", poświęcony będzie polskim poetom piosenki. Reżyser, Jerzy Bielunas, zabierze widza w podróż do metaforycznego Hotelu, w którym znajdować się będzie kilkanaście "pokojów". Każdy z nich wypełni twórczość jednego poety. W każdym usłyszymy fragmenty jednego, dwóch lub kilku utworów tego samego autora. Stworzą one pewien świat charakterystyczny dla estetyki danego twórcy. W "Hotelu pod różami" będą mieć swoje apartamenty na wyższych piętrach, w chmurach m.in.: Agnieszka Osiecka, Andrzej Waligórski, Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta, Jacek Kaczmarski, na parterze, bliżej ziemi m.in.: Wojciech Młynarski, Leszek Moczulski, Jan Pietrzak, Maciej Maleńczuk, czy Adam Nowak.
  Reżyserem koncertu jest Jerzy Bielunas, aranżacje muzyczne przygotuje Mateusz Pospieszalski. W spektaklu wystąpią tacy artyści jak: Katarzyna Groniec, Anna Maria Jopek, Kinga Preis, Maria Peszek, Jacek Bończyk, Wojciech Kościelniak, Mariusz Lubomski, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Agnieszka Matysiak.
  W ramach 27 Festiwalu "Przegląd Piosenki Aktorskiej" Anna Maria Jopek wykona dwa utwory: pt. „Już czas na sen” J. Przybory i „Miłość ci wszystko wybaczy” J. Tuwima. Początek koncertu dziś,19.03.2006, o godzinie 17.00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Druga część rozpocznie się o 21.00. Są jeszcze dostępne bilety.

  zobacz zdjęcia z wczorajszej próby [fot:M. Stanisławska]
  zobacz zdjęcia z koncertu galowego [
 • Słowo od Marcina

  Kłaniam się Państwu nisko, z nadzieją, że zajrzą Państwo niebawem do dobrych sklepów płytowych w poszkiwaniu reedycji Nieba. Jestem szczęśliwy, że udało się nam to zrobić, to był dla mnie ogromnie ważny projekt ostatnich tygodni. Zależało mi, żeby był szczególnie piękny, pod każdym względem. Rzadki i cenny...
  Hmm...okazał się jednak być "Potrójnie Białym Krukiem". Po pierwsze jest biały, po drugie jest rzadki, po trzecie...pierwszych kilka tysięcy, które wyszły właśnie dziś do sklepów a co za tym idzie - trafiły także do moich rąk - ma drobny...podkreślam DROBNY feler, który psuje część przyjemności. To się już nie powtórzy, mam nadzieję, przy następnej partii.

  Można jednak w tej kwestii łatwo sobie poradzić, jeśli ktoś wyniósł praktyczną wiedzę z programów Zrób To Sam.

  Rzecz tkwi w książeczce.

  Zapowiadałem, że będzie "nowa", ale bez przesady.

  Proszę, aby Państwo, umywszy dokładnie ręce, zechcieli delikatnym ruchem rozgiąć oba zszywacze a następnie subtelnie, ruchem wytrawnego karciarza - PRZEŁOŻYLI środkową kartę, jako drugą (z czterech). Następnie warto umieścić zszywacze ponownie na miejscu i zagiąć je trwale.
  Chodzi o to, by zdjęcia i teksty ułożyły się w przewidzianej przeze mnie kolejności, nie zaś w kolejności w której chciał je zobaczyć pracownik zszywalni w tłoczni.

  Mam nadzieję, że ta drobna operacja dostarczy wszystkim wiele radości a efekt będzie wart włożonego wysiłku!

  Dziękujemy, że znaleźli Państwo chwilę, by pochylić się nad tym projektem!
  Niebawem druga Siesta i liczne kolejne wydawnictwa z niepublikowanymi nigdzie indziej nagraniami AMJ.

  Pozdrawiam serdecznie
  Marcin
 • Parę słów od Ani przed spotkaniem na koncertach

  Drodzy Państwo, moi kochani słuchacze,
  Doszły do mnie słowa Państwa niepokoju...podobno spotkać się mamy w zbyt kameralnych salach? Podobno nie wszyscy zdołają się do nich dostać.
  Wiem, że może taka sytuacja zaistnieć. Z jednej strony ogromnie mi przykro. Z drugiej, jestem szczęśliwa, że tak wielu spośród Was chce nas zobaczyć tej wiosny.

  Winna jestem słowo wyjaśnienia.
  Wymarzyłam sobie WŁAŚNIE TAKĄ trasę. Po projekcie Farat...w dziesięcioosobowym składzie, w wielkich salach, ze światłami i fajerwerkami rozmaitego rodzaju, chciałam, żeby trasa Niebo była taka, jak album. Intymna, odważna, akustyczna, kameralna. Abyśmy mieli siebie na wyciągnięcie ręki. To będzie dla mnie szczególny projekt. Nie do końca jeszcze znany... i mam nadzieję, że tak zostanie do ostatniego koncertu w Poznańskim Blue Note. Będziemy eksperymentować, szukać otwartych form, zaskakiwać się nawzajem. Szczęśliwie moi koledzy to muzycy najwyższej próby i wierzę, że czeka nas - a zarazem i Państwa, wiele nadzwyczajnych, muzycznych zdarzeń nie do przewidzenia. Aby jednak tak stać się mogło - MUSIMY spotykać się w niewielkim gronie...jestem pewna, że Państwo to rozumieją, prawda?

  Na koniec ważna informacja: zawsze chętnie wrócimy w tym samym składzie, jeśli Państwo tego zapragną.

  Dziękuję i do zobaczenia za kilka dni
  AMJ
 • NIEBO - REEDYCJA!

  kliknij,aby powiększyć Z największą przyjemnością informujemy, że wraz z rozpoczęciem trasy koncertowej Niebo - ukaże się ekskluzywna, kolekcjonerska reedycja albumu. Ten specjalnie przygotowany, dwupłytowy digipack przyniesie film 50 minutowy Leszka Molskiego "Niebo" na DVD a także aż cztery dodatkowe nagrania: Exsultate Jubilate, W Zimowe Dni oraz koncertowe, poszerzone wersje utworów Gdy Mówią Mi oraz Ja Spytać Chcę O To Samo. Razem - ponad dwie godziny muzyki!
  Ponadto przygotowano nowy booklet z nieznanymi dotąd zdjęciami. Subtelne zmiany w projekcie graficznym z pewnością także uszczęśliwią kolekcjonerów!
 • Anna Maria Jopek i Mino Cinelu na koncertach w Polsce!

  kliknij,aby powiększyć Anna Maria Jopek Trio i Mino Cinelu zagrają 7 ekskluzywnych koncertów w Polsce promujących nową płytę "Niebo". Ten akustyczny, piękny ale i odważny album wymaga nadzwyczajnego zespołu.
  Na scenie AMJ stawia tu na otwarte formy, na nieustanną zmienność, na nadzwyczajną wrażliwość improwizujących muzyków. Na koncertach wystąpi oryginalny, podstawowy skład z płyty: Marek Napiórkowski na gitarach i Robert Kubiszyn na basie, zaś dołączy, jak przed laty na trasie Farat - Mino Cinelu. Mino, który współtworzył ulotne brzmienie płyty Niebo jest jednym z najwybitniejszych perkusjonistów w historii, pamiętny między innymi z wielkich projektów Milesa Davisa, Stinga i Pata Metheny. Zapowiada się kilka cudownych wieczorów dla entuzjastów muzyki! więcej w dziale koncerty...
 • KONKURS - "A gdybyśmy nigdy się nie spotkali"

  Na naszej stronie ogłosiliśmy konkurs, w którym można wygrać makxisingiel „A gdybyśmy nigdy się nie spotkali”. Więcej informacji w dziale konkursy....
 • AMJ i Niebieskie Żyrafy

  kliknij Na naszej stronie w galerii opublikowaliśmy właśnie zdjęcia z koncertu Awangarda Jamboree, podczas którego Anna Maria Jopek wspólnie z Tomaszem Stańko wystąpiła na jednej scenie wraz z osobami niepełnosprawnymi. Autorami fotografii są Andrzej Rumianowski i Marek Witkowski. Przypomnijmy, że występ odbył się 9 lutego 2006 roku w Fabryce Trzciny. AMJ oraz znakomici goście (Tomasz Stańko, Janusz Skowron i Zbigniew Wegehaupt) pojawili się na jeden scenie razem z zespołami, tworzonymi przez artystów chorych na porażenie mózgowe, „Jeden Rytm Jeden Świat” i „Janioły z Milanówka”. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż Niebieskie Żyrafy są symbolem fundacji organizującej to przedsięwzięcie. Na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć naszą wokalistkę z tymi figurkami.

  Zapraszamy do galerii koncertowej. kliknij...
 • FRYDERYKI 2005

  W tym roku po raz dwunasty zostaną przyznane nagrody Polskiego Przemysłu Muzycznego „Fryderyki”. Anna Maria Jopek otrzymała dwie nominacje, pierwszą w kategorii Wokalistka Roku, natomiast drugą za album „Niebo” w kategorii Album Roku Pop. Po dwie nominacje otrzymali również muzycy grający w zespole naszej wokalistki, Henryk Miskiewicz (Jazzowy Muzyk Roku i Jazzowy Album Roku – „Uniesienie”) oraz Marek Napiórkowski (Jazzowy Muzyk Roku i Jazzowy Album Roku – „Nap”). Warto przypomnieć w tym miejscu, że na albumie „Nap” wystąpiła również gościnnie AMJ.
  Trzymamy kciuki! Rozdanie nagród pod koniec marca.
 • Walentynkowa kawa z AMJ

  kliknij,aby powiększyć    Jak co roku, z okazji Dnia Świętego Walentego, Anna Maria Jopek wraz z zespołem przygotowała niecodzienny koncert w wypełnionym do granic możliwości publicznością Jazz Cafe.
     Występ, zapowiedziany przez Marcina Kydryńskiego, wyraźnie był podzielony na dwie części. W pierwszej z nich na scenie zobaczyliśmy Annę Marię Jopek wraz z Markiem Napiórkowskim i Robertem Kubiszynem wykonujących miłosne piosenki. Tradycyjnie koncert otworzył „My funny Valentine”. Jedna z wielu niespodzianek czekała na słuchaczy już w pierwszej części, mianowicie do członków zespołu na scenie dołączył Marcin Kydryński, który zagrał na mandolinie w utworze „Fields of gold” Stinga (aranżacja Evy Cassidy). Mąż wokalistki towarzyszył Ani również w drugim secie, już na gitarze, w „Piosence dla Frania”. Na szczególną uwagę w pierwszej części zasługują również piosenki „I burn for you” wykonana po raz pierwszy w takim składzie oraz „Ode mnie” z przepiękną wokalizą AMJ, a także zaśpiewany po latach „What are you doing” Michela Legranda.
     Po przerwie zespół powiększył się o Henryka Miśkiewicza oraz o Pawła Bzima Zareckiego, który tym razem nie grał wyłącznie na klawiszach, ale również na instrumentach perkusyjnych. Podobnie jak w poprzedniej części nie obyło się bez niespodziewanych oraz wesołych zdarzeń. Publiczność, zachęcona przez AMJ, miała okazję pokazać swoje zdolności wokalne w utworze „Nim słońce wstanie”. Ania przypomniała nam również dawno nie wykonywaną „Bo wcale nie trawa” oraz „Laurę i Filona” przygotowaną na EXPO w Japonii. Warto wspomnieć, że w dniu koncertu miał premierę maksisingiel „A gdybyśmy nigdy się nie spotkali” promujący płytę „Niebo”. Tytułowy utwór mogliśmy usłyszeć na żywo. Publiczność niezwykle entuzjastycznie reagowała na prezentowaną muzykę, nie chciała wypuścić artystów ze sceny, tak więc nie obyło się bez bisów. Tego wieczoru usłyszeliśmy aż pięć (taka ilość chyba tylko w Jazz Cafe ;-), w tym po raz pierwszy „Tak mi źle” znaną z kultowego serialu „Wojna domowa”.
     Spotkania muzyczne w Jazz Cafe należą do niezapomnianych koncertów Anny Marii Jopek, które ze względu na luźną atmosferę nie są porównywalne z innymi. Artystka nawiązuje niesamowity, przyjacielski kontakt ze słuchaczami. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku usłyszymy AMJ w Łomiankach.

  Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia...

  Koncertowa track lista:

  Set 1
  1. My Funny Valentine
  2. Ja Pana z sobą zabiorę
  3. What are you doing
  4. I burn for you
  5. Patrzę na Ciebie
  6. Don’t speak
  7. Fields of gold
  8. Ode mnie

  Set 2
  1. Czas rozpalić piec
  2. Bo wcale nie trawa
  3. Nim słońce wstanie
  4. Laura i Filon
  5. I o co tyle milczenia
  6. A gdybyśmy nigdy się nie spotkali
  7. Naanahanae
  8. Zapomnę
  9. Piosenka dla Frania
  10. Gdy mówią mi

  Bis
  1. Tak mi źle
  2. Cichy wielbiciel
  3. Na całej połaci śnieg
  4. Until You Sleep
  5. Ja wysiadam

 • NOWY miłosny maksisingiel

  kliknij,aby powiększyć W dniu 14 lutego, kiedy AMJ z zespołem zagrają doroczny niezwykły koncert w Jazz Cafe, pojawi się nowy "miłosny" maksisingiel. To przeznaczone dla radiowców wydawnictwo przynosi, jak zawsze, kilka niepublikowanych nagrań. Wiodącą piosenką jest A Gdybyśmy Nigdy Się Nie Spotkali. Towarzyszy jej koncertowe, słynne nagranie Jej Portretu z Koncertu 80-lecia Polskiego Radia z Opola, w duecie z Bogusławem Mecem, wraz z zapowiedzią MK. Ponadto będzie można znaleźć koncertowe nagranie ballady Patrzę Na Ciebie, premierowe studyjne wykonanie mozartowskiego Exsultate, Jubilate i pochodzącą z urodzinowego przyjęcia AMJ z ubiegłego roku wersję "demo jam session" tytułowej piosenki. Wydano trzysta egzemplarzy tej płyty, będzie zatem jednym z najcenniejszych kąsków dla fanów. W przyszłym tygodniu na naszej stronie konkurs o 3 podpisane przez Anię egzemplarze maksisingla!
 • Let's Celebrate!

  Z radością spieszymy donieść, że 8 lutego, nocą polskiego czasu w Los Angeles, zaprzyjaźniony artysta nazwiskiem Pat Metheny otrzymał swą kolejną nagrodę Grammy! W kategorii Najlepszy Album Współczesnego Jazzu zwyciężyła płyta The Way Up! Tym samym z... siedemnastoma już (kto to zliczy i czy nie pomyliliśmy się o jedną?) Pat umocnił swoją pozycję wśród dziesięciu najhojniej obdarowanych muzyków w historii tej najważniejszej nagrody (jest też artystą obdarowanym w największej ilości kategorii!) Gratulacje, let's celebrate!
 • NAJLEPSZA WOKALISTKA 2005!

  W najnowszym numerze magazynu Jazz Forum znajduje się podsumowanie ankiety JAZZ TOP 50. Miło nam poinformować, że Anna Maria Jopek została uznana przez czytelników tego czasopisma za najlepszą wokalistkę roku 2005. Warto dodać, że poprzedni taki tytuł Ania otrzymała sześć lat temu. Wśród wyróżnionych znaleźli się również muzycy na co dzień grający z naszą artystką (Henryk Miśkiewicz nagrodzony w kategorii „album roku” za płytę „Uniesienie” oraz w kategorii „saksofon altowy”, a także Marek Napiórkowski w kategorii „album roku” za krążek „Nap”). Gratulujemy!
 • KONCERT WALENTYNKOWY

  Podobnie jak w ubiegłych latach również i w tym roku Anna Maria Jopek wraz z zespołem wystąpi w dniu Świętego Walentego ze specjalnym koncertem w klubie Jazz Cafe w Łomiankach. Jak informuje właścicielka klubu, bilety na ten specjalny koncert AMJ rozeszły się w ciągu 15 minut! W poprzednich latach występy w Jazz Cafe obfitowały w wiele nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń. Czym w tym roku zaskoczy nas nasza wokalistka? Więcej informacji na naszej stronie już wkrótce...
 • AMJ i St.Ives

  klkinij, aby powiększyć AMJ rozpoczyna współpracę z amerykańską firmą kosmetyczną St.Ives.

  "Jestem szczęśliwa, że to właśnie St.Ives zwrócił się do mnie z tą propozycją. Od wielu lat przywoziłam z Ameryki ich rozmaite produkty, cieszę się ogromnie, że są nareszcie w Polsce. Nie jest dla nikogo tajemnicą...że uwielbiam kosmetyki. Mój syn Franio podejrzewał nawet kiedyś, że właśnie tym i tylko tym zajmuję się w życiu...kosmetykami!" - powiedziała Ania w chwilę po podpisaniu kontraktu.

  Już niebawem zobaczymy AMJ na zdjęciach Roberta Wolańskiego promujących markę. W Polsce St.Ives jest częścią grupy Soraya. Zanim AMJ opowie nam dokładnie o poszczególnych zaletach St.Ives, zapraszamy chętnych (chętne!) na stronę: www.stives.pl
 • AMJ i Tomasz Stańko w Awangardzie.

  Anna Maria Jopek i Tomasz Stańko | zdjęcie: Marcin Kydryński Po raz pierwszy od lat AMJ i Tomasz Stańko pojawią się we wspólnym przedsięwzięciu. Zgodzili się wesprzeć Fundację Awangarda, pomagającą osobom niepełnosprawnym. 9 lutego o 19.00 w Warszawskiej Fabryce Trzciny wystąpią razem z zespołami: Jeden Rytm Jeden Świat i Janioły z Milanówka. Tworzą je artyści chorzy na porażenie mózgowe. Wspólnie z AMJ i Stańko wystąpią ich dawni współpracownicy: kontrabasista Zbigniew Wegehaupt i pianista Janusz Skowron. więcej informacji...
 • Jo,Nap, Kubik w garderobie w Leverkusen. Zdjęcie:M.Evertse-Smółka

 • Anna Maria Jopek w 3Sat

  Niemiecka stacja telewizyjna 3Sat w nocy z piątku na sobotę (10/11.02.2006) wyemituje fragmenty z koncertów, które odbyły się w ramach festiwalu „26. Leverkusener Jazztage 2005”. W godzinnym programie usłyszymy Annę Marię Jopek z zespołem oraz Rebekka Bakken i Tower of Power. Początek o godzinie 2.05. Zapraszamy przed telewizory.
 • MAREK NAPIÓRKOWSKI W TRASIE!

  klkinij, aby powiększyćPrzez najbliższy miesiąc będziemy mogli usłyszeć muzykę Marka Napiórkowskiego na żywo! Gitarzysta wraz ze swoim zespołem wyruszył właśnie w trasę koncertową promującą jego pierwszą autorską płytę „Nap”. Razem z Markiem zagrają: Piotr Wyleżoł - piano Fendera Robert Kubiszyn - kontrabas, Fodera bas, Robert Luty – perkusja, dodatkowo w Piasecznie, Poznaniu i Wrocławiu gościnnie pojawi się Henryk Miśkiewicz na saksofonie.


  Przypomnijmy, że Marek Napiórkowski to jeden z najbardziej wszechstronnych gitarzystów polskich.
  W 2005 roku wydał autorską płytę "NAP"(Universal Music) na której znalazły się jego własne kompozycje.
  M. Napiórkowski prowadzi własny kwartet oraz jest współliderem zespołu Funky Groove (pierwszy album zespołu znajduje się w Universal Worlwide Jazz Catalogue, obie płyty zespołu zostały wybrane albumami roku przez czytelników profesjonalnego muzycznego czasopisma "Gitara i Bas"). W ankiecie Jazz Top czytelników pisma "Jazz Forum" zespół Funky Groove dwukrotnie został wybrany elektryczną grupą roku, a Marek Napiórkowski od kilku lat zajmuje drugie miejsce w kategorii gitary.
  Poza działalnością koncertową Marek Napiórkowski prowadzi klasę gitary na najważniejszych warsztatach jazzowych w Polsce , oraz w Niemczech (Leichlingen).
  Więcej informacji o Marku na www.mareknapiorkowski.com.

  Czytaj więcej: plan trasy, artykuł o płycie „Nap”.
 • (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC