.:: ANNA MARIA JOPEK ::.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI: 2017-2019 | 2011-2016 | 2009-2010 | 2007-2008 | 2006 | 2005 | 2004-2002

 • Zapraszamy na facebookowy fan page AMJ, gdzie Ania przygotowała prezent: nagranie z fragmentem występu z Blue Note Tokio (grudzień 2011) oraz krótką wiadomość. Kliknij...

 • Urodziny

  Z okazji urodzin Anny Marii Jopek fani przygotowali dla niej wyjątkowy okolicznościowy klip. W nagraniu z życzeniami pojawia się ponad 80 osób, w tym znajomi i przyjaciele, a także wielbiciele z najdalszych części świata. ZOBACZ FILM

  A oto odpowiedź: 

 • Płyty Anny Marii Jopek w katalogu gaude.pl

  Katalog płyt Anny Marii Jopek dostępny jest na Gaude.pl  - w pierwszym polskim serwisie internetowym zajmującym się sprzedażą plików w wysokiej rozdzielczości (FLAC i Studio Master).  Warto zaznaczyć, że każdy słuchacz ma możliwość odsłuchania 30 sekundowych fragmentów utworów. Oprócz możliwości kupna samej muzyki znajdziemy również dział Recenzji nierzadko redagowany przez uznanego znawcę gatunku, krytyka czy radiowego redaktora muzycznego. Pomyślano również o stronie technicznej zagadnienia pobierania i odtwarzania muzyki w wysokiej rozdzielczości.  Zapraszamy na gaude.pl
 • AMJ DLA WOSP

  W drugi weekend stycznia tradycyjnie rozbrzmiała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W trzecią dekadę swojej działalności Fundacja WOŚP wkracza z nowym celem - podczas tegorocznego Finału grała dla ratowania życia dzieci, ale również dla godnej opieki medycznej seniorów.
  Ania wspólnie z Markiem Napiórkowskim 13 stycznia zagrali specjalny koncert dla WOSP w Żyrardowie. Nadal można licytować w serwisie allegro okulary Anny Marii Jopek i boks Lustra z autografem! Przyłącz się!
 • ANNA MARIA JOPEK DLA PAH

  Premierowy utwór "Niebożęta" w wykonaniu Anny Marii Jopek znajduje się na specjalnej płyty "Uwaga, uwaga" przygotowanej przez Polską Akcję Humanitarną. (Muzykę do słów Michała Rusinka napisała Anna Maria Jopek).
  Anna Maria Jopek wraz z pozostałymi artystami wspierającymi projekt PAH zaśpiewała oraz wystąpiła także w teledysku do piosenki "Uwaga, uwaga" promującej płytę. Płyta już w sklepach! Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na działania PAH. Zobacz teledysk...

 • Koncert "Szlachetna Paczka"

  Anna Maria Jopek, Kayah, Grzegorz Turnau, Andrzej Piaseczny Ania Dąbrowska oraz Zakopower zaśpiewali w środę podczas wyjątkowego koncertu w Pałacu Prezydenckim. Koncert dedykowany był akcji "Szlachetna Paczka". Emisja w TVP1, w Wigilię 24 grudnia, o godz. 16:00

 • Camane & AMJ w Studio

  Zobacz zdjęcia z występu Camane (2.12.2012) w warszawskim Teatrze Studio, podczas którego niespodziewanie zaśpiewała Anna Maria Jopek.

 • Licytacja dla PAH

  7500 zł zapłacił słuchacz Programu Trzeciego Polskiego Radia za naciąg na bęben z autografem Anny Marii Jopek i zespołu. Środki z licytacji wspierają akcję "Święta bez granic" organizowaną przez Trójkę oraz Polską Akcję Humanitarną. Jej celem jest zebranie funduszy niezbędnych do wybudowania studni w Somalii oraz Sudanie Południowym. Więcej informacji...
 • POLANNA W TRÓJCE

  Już 25 listopada o godzinie 20:00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Odkrywamy Paderewskiego" usłyszymy w radiowej Trójce projekt "Polanna". Obok Anny Marii Jopek wystąpią Marek Napiórkowski (gitara), Robert Kubiszyn (kontrabas), Paweł Dobrowolski (perkusja), Piotr Nazaruk (flety, głos), Krzysztof Herdzin (fortepian). Gościem specjalnym występu będzie pianistka Marianna Humteska. Słuchacze Programu 3 Polskiego Radia będą mogli wysłuchać na żywo materiał z płyty "Polanna". Jak przyznaje AMJ utwory składające się na tę płytę to "nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach naszej muzyki. Od Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, Stanisława Moniuszkę, Mieczysława Karłowicza aż po Karola Szymanowskiego i Skaldów."

  www.gkpge.pl
 • ANNA MARIA JOPEK W MEKSYKU

  Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia oraz relacja AMJ z podróży do Meksyku. Kliknij...

  Warszawa - Paryż - Mexico City, a następnie prawie 2500 km w trasie, podczas której Ania zagrała w czterech miastach: Durango (10.10.2012, Teatro Ricardo Castro), Torreón (11.10.2012, Teatro Isauro Martínez), Guanajuato (13.10.2012, San Gabriel de Barrera) oraz w Metepec (16.10.2012, Parque Juárez). Występy odbyły się w ramach Festival Internacional Cervantino, najważniejszego festiwalu w Meksyku i Ameryce Łacińskiej i czwartego liczącego się najbardziej na arenie międzynarodowej. Ania tradycyjnie śpiewała w języku polskim prezentując utwory ze swojej najnowszej płyty, "Polanny".

  W dziale z artykułami prasowymi opublikowaliśmy recenzje koncertów w Durango i Guanajuato. Czytaj więcej...
 • KONCERTY ANNY MARII JOPEK W POLSCE I NA ŚWIECIE

  Zapraszamy na jesienne koncerty Anny Marii Jopek w Niemczech, Irlandii oraz w Polsce. Już wkrótce na żywo będziemy mogli usłyszeć muzykę z Luster!

  KONCERTY POLANNA W NIEMCZECH
  19.09.2012 - Mainz, Frankfurter Hof, 20:00
  20.09.2012 - Mannheim, Alte Feuerwache, 20:00
  21.09.2012 - Braunschweig, KulturImZelt, 21:30

  KONCERTY POLANNA W MEKSYKU
  10.10.2012 - Durango, Teatro Ricardo Castro, 20:30
  11.10.2012 - Torreón, Teatro Isauro Martínez, 20:00
  13.10.2012 - Guanajuato, San Gabriel de Barrera, 12:00
  16.10.2012 - Metepec, Parque Juárez, 20:30
  Występy odbędą się w ramach Festival Internacional Cervantino - najważniejszego festiwalu w Meksyku oraz Ameryce Łacińskiej i jednego z czterech głównych festiwali na arenie międzynarodowej.
  Partnerzy: Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Meksyku, Destino Mexico - destino.pl

  KONCERTY HAIKU Z MAKOTO OZONE W WARSZAWIE
  24.10.2012 - Warszawa, Teatr Studio, 19:00
  25.10.2012 - Warszawa, Teatr Studio, 21:00
  26.10.2012 - Warszawa, Teatr Studio, 21:00
  Niepowtarzalne trzy koncerty w trzy wieczory, w kameralnych wnętrzach warszawskiego Teatru Studio. teatrstudio.pl

  KONCERTY POLANNA W IRLANDII, POLSCE I UKRAINIE
  28.10.2012 - Cork, Everyman Theatre, 14:00
  Występ w ramach Guinness Cork Jazz Festival - corocznego największego festiwalu jazzowego w Irlandii.
  10.11.2012 - Kwidzyn, KCK, 18:00
  17.11.2012 - Lwów, Sala Filharmonii, 19:00

  KONCERT SOBREMESA W PORTUGALII I POLSCE
  12.11.2012 - Estoril, Audytorium da Sra. Boa Nova
  16.12.2012- Warszawa, Klub Stodoła, 19:00
 • "HORYZONT MARZEŃ" AMJ & ANI SZARMACH

  Anna Maria Jopek pojawi się gościnnie na nowej płycie Ani Szarmach.  "Parę lat temu zobaczyłam na scenie Anię Szarmach. Pomyślałam, że jest zjawiskowa. Łatwość, z jaką tworzy swój muzyczny świat, jest do pozazdroszczenia. Moja ulubiona Ania to ta, która sama sobie przygrywa na pianie. Ależ zazdroszczę jej tego stylu, luzu, wdzięku, swobody! Kiedy zaprosiła mnie do współpracy, nie mogłam odmówić. Produkował i nagrywał mój nadzwyczajny kolega z zespołu - Robert Kubiszyn. Jego wszechstronny talent zawsze wspiera piękne i mądre projekty. Zakochałam się w piosence, którą mi przysłali... i z wdzięcznością w niej zostałam" - mówi AMJ. Panie wykonały wspólnie utwór pt. "Horyzont marzeń". Album Ani Szarmach "POZYTYWka" ukaże się w listopadzie, natomiast już 25 września "Horyzont marzeń" znajdziemy na składance Smooth Jazz Cafe vol. 12.
 • KROKE "Feelharmony" z Anną Marią Jopek

  2 października 2012 na rynku pojawi się nowa płyta zespołu Kroke pt. "Feelharmony". Album ukażę się z okazji 20 lecia krakowskiego zespołu. W trzech kompozycjach gościnnie wystąpi Anna Maria Jopek. Przedpremierowo materiał z płyty usłyszymy 1 października w krakowskiej operze podczas specjalnego jubileuszowego koncertu Kroke. Na scenie pojawi się Anna Maria Jopek, Sławek Berny, a także Sinfonietta Cracovia pod batutą Krzysztofa Herdzina. 
 • ANNA MARIA JOPEK & MAKOTO OZONE W TEATRZE STUDIO

  Przez trzy wieczory 24, 25 oraz 26 października na deskach Teatru Studio w Warszawie zagości muzyka z platynowego albumu "Haiku". Na scenie obok Anny Marii Jopek i Makoto Ozone wystąpią: Tomohiro Fukuhara, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski oraz Piotr Nazaruk. Więcej informacji w dziale "koncerty". Serdecznie zapraszamy!

 • CZAT Z ANNĄ MARIĄ JOPEK W TVN

  W sobotę (29.09.2012) zapraszamy na czat z Anną Marią Jopek. Zaczynamy o 9:15 - przyłączcie się do dyskusji na stronie programu Dzień Dobry TVN.
 • zdjęcie: Jacek Poremba
 • WYWYŻSZONA...

  To już finisz wystawy "Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi", podczas której prezentowany jest portret Anny Marii Jopek autorstwa Jacka Poremby. Zdjęcie eksponowane jest w Muzeum Narodowym w Warszawie do 23 września 2012. Fotografia znajduje się w pokazie multimedialnym w sekwencji wizerunków osobistości ze świata kultury, sztuki, polityki i sportu. Zapraszamy! Więcej informacji...
 • SOBREMESA SUMMER TOUR

  Zapraszamy na wakacyjne koncerty z cyklu Sobremesa!

  11 lipca (środa) - Capurso (Włochy)
  12 lipca (czwartek) - Piazza del Porto (Włochy)
  27 lipca (piątek) - Opole
  28 lipca (sobota) - Inowrocław
  29 lipca (niedziela) - Toruń

  Na scenie obok Annie Marii Jopek wystąpi zespół w składzie: Yami, Marito Marques, Joao Balao, Krzysztof Herdzin, Marek Napiórkowski oraz Henryk Miśkiewicz. Więcej informacji w dziale "koncerty".

 • TOPowa Anna Maria Jopek

  Anna Maria Jopek wystąpiła podczas tegorocznej edycji festiwalu Top Trendy w koncercie TOP artystów, którzy w ubiegłym roku sprzedali największą liczbę płyt. AMJ zajęła 3 miejsce! Podczas występu usłyszeliśmy "Tylko, tak mogło być" oraz "Sodade". AMJ towarzyszyli: Tito Paris, Yami, Marito Marques, Joao Balao, Krzysztof Herdzin, Marek Napiórkowski i Henryk Miśkiewicz.

 • NAJMNIEJSZY KONCERT ŚWIATA ANNY MARII JOPEK

  28 maja w pokoju hotelowym w Hotelu InterContinental w Warszawie odbył się jedyny w swoim rodzaju koncert Anny Marii Jopek. To właśnie w ten unikatowy sposób Ania postanowiła wspomóc Fundację HEROSI w zbiórce funduszy na zakup sprzętu medycznego na wyposażenie nowo powstającej sali operacyjnej dla oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Ania wystąpiła z Markiem Napiórkowskim (gitara) tylko dla siedmiu osób w kameralnej atmosferze, bez mikrofonów czy nagłośnienia.

  "Dla siedmiu osób jeszcze nigdy nie grałam. Wymyśliłam kiedyś koncert kameralny dla też bardzo małej ilości ludzi w jednym pokoju. I to też był fantastyczny pomysł. Marzę o tym, żeby zrobić koncert w łazience. Łazienka wydaje mi się takim miejscem, które ma cudowną, naturalną akustykę. Fascynuje mnie to - jak daleko może pójść nasza wyobraźnia i, co to może oznaczać dla muzyki" - mówiła przed występem Anna Maria Jopek.

  Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc mogą wpłacać fundusze na ten cel na konto Fundacji: 04 1020 1068 0000 1302 0171 1613 z dopiskiem "oddział onkologii".

 • ANNA MARIA JOPEK Z KROKE PRZED PETEREM GABRIELEM

  Anna Maria Jopek razem z zespołem KROKE wystąpiła przed koncertem Petera Gabriela, który odbył się 13 maja 2012 w ramach Life Festival Oświęcim 2012. Zdjęcia dostępne są w naszej galerii...

  Zobacz wywiad z Anną Marią Jopek w programie Pytanie na śniadanie TVP2
  Część 1 | Częśc 2

 • POLANNA LIVE!

  W sobotę (31 marca) Anna Maria Jopek rozpoczyna koncertem w podwarszawskich Łomiankach serię występów "Polanna". Jak przyznaje AMJ muzyka z tego albumu to poszukiwanie istoty duszy polskiej w muzyce, a także nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach naszej, polskiej muzyki. Od Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, Stanisława Moniuszkę, Mieczysława Karłowicza aż po Karola Szymanowskiego i Skaldów. W koncertowej odsłonie "Polanny" obok Anny Maria Jopek wezmą udział: Marek Napiórkowski - gitara; Robert Kubiszyn - kontrabas; Paweł Dobrowolski - perkusja; Krzysztof Herdzin - instrumenty klawiszowe; Piotr Nazaruk - głos, flety, cympały. Szczegóły w dziale koncerty... Serdecznie zapraszamy!

  31 marca - Łomianki • 1 kwietnia - Elbląg • 11 kwietnia - Berlin • 12 kwietnia - Hamburg • 13 kwietnia - Wolfsburg • 21 kwietnia - Pisz • 22 kwietnia - Białystok
 • SOBREMESA LIVE!

  Po ogromnym sukcesie listopadowej trasy koncertowej Sobremesa zapraszamy ponownie na serię występów z tego cyklu. Podczas pięć koncertów Anna Maria Jopek zaprezentuje zbiór swoich ukochanych piosenek ze świata kultury portugalskiej. Na scenie towarzyszyć jej będzie znakomity zespół w składzie: Yami, Marito Marques, Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin oraz Henryk Miśkiewicz.

  16 marca - Płock • 21 marca - Nowy Sącz • 23 marca - Radom • 24 marca - Bolesławiec • 25 marca - Głogów
  Szczegóły w dziale koncerty...
 • Anna Maria Jopek nagrywa z KROKE

  W ostatnim tygodniu Anna Maria Jopek uczestniczyła w nagraniach do nowej płyty krakowskiego zespołu Kroke. Z okazji 20-lecia działalności artystycznej zespołu muzycy zamierzają nagrać płytę, w której obok AMJ udział weźmie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Zarejestrowany materiał będzie zawierać kompozycje zespołu Kroke w aranżacjach i pod batutą Krzysztofa Herdzina.
 • Nominacja do Fryderyków 2012

  Miło nam poinformować, że płyta "Sobremesa" Anny Marii Jopek otrzymała nominację do Fryderyków 2012 w kategorii "Album roku folk/muzyka świata". Laureatów poznamy 26 kwietnia 2012 roku. Trzymamy kciuki!

 • AMJ NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

  W lutym dwukrotnie mogliśmy usłyszeć Annę Marię Jopek podczas Ethno Jazz Festival. 4 lutego Ania wystąpiła na jednej scenie z zespołem KROKE, natomiast 18 lutego gościnnie pojawiła się podczas występu portugalskiego księcia fado Camané. Koncerty odbyły się we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem. W galerii możemy zobaczyć zdjęcia AMJ z Camané. Zapraszamy!

 • Zdjęcia z Japonii

  Zapraszamy do galerii, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia z pierwszej części trasy koncertowej Anny Marii Jopek w Japonii.
 • Będę się wiercić... - wywiad z AMJ

  Zachęcamy do przeczytania wywiadu Jacka Cieślaka z Anną Marią Jopek. W dziale z prasą znajduje się pełny zapis rozmowy, której fragmenty opublikowano w grudniowym numerze Przekroju. Czytaj więcej...
 • Live & Let's Live Love For Japan

  Od 24 stycznia 2012 dostępna jest w Polsce płyta Makoto Ozone pt. "Live & Let's Live Love For Japan". Album ten to hołd a zarazem pomoc Makoto Ozono i jego przyjaciół z całego świata dla ofiar marcowego trzęsienia ziemi w Japonii. nie na Rzecz Wsparcia Sztuk), która przekaże środki mieszkańcom obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi. Obok Makoto Ozone na "Live & Let's Live Love For Japan" usłyszymy znakomitych artystów takich jak Chick Corea, Christain McBride, Gary Burton, Branford Marsalis oraz Annę Marię Jopek w utworze "Kujawiak" (Mazurka C sharp minor No.2 op.6 ).

 • ANNA MARIA JOPEK W JAPONII

  Zobacz wideo z pierwszego koncertu w Blue Note Tokyo!

  Anna Maria Jopek na pierwszej stronie gazety wydawanej przez Blue Note Tokyo Niezwykle miło nam zawiadomić, że Anna Maria Jopek w najbliższym czasie dwukrotnie odwiedzi Japonię. 22 grudnia Ania zaśpiewa w Osace rozpoczynając cykl świątecznych koncertów, na które złożą się także występy w słynnym Blue Note Tokyo (24, 25, 26 grudnia 2011). Seria koncertów szeroko zapowiedziana jest w magazynie Blue Note (wydanie listopad/grudzień 2011), na okładce którego opublikowano zdjęcie Anny Marii Jopek.
  Po krótkiej przerwie Ania powróci do Kraju Kwitnącej Wiśni i zagra w Tokio (7 stycznia 2012) oraz w Matsuyamie koncerty HAIKU wraz z Makoto Ozone. Szczegóły znajdują się w dziale koncerty...
 • AMJ W DUBLINIE

  Z okazji koncertu w Dublinie irlandzki The Times opublikował wywiad z Anną Marią Jopek. Jest on także dostępny w wydaniu internetowym. Klinij tutaj...

  Zachęcamy także do naszej galerii, gdzie dostępne są zdjęcia z koncertu oraz do wysłuchania wywiadu, ktorego AMJ udzieliła stacji RTE RADIO 1. Kliknij...


 • Projekt Anny Marii Jopek w Klubie Konesera Delikatesów Alma

  Projekt Anny Marii Jopek w Klubie Konesera Delikatesów Alma Anna Maria Jopek specjalnie dla Klubu Konesera - elitarnego programu lojalnościowego Delikatesów Alma, zaprojektowała grafikę, którą została ozdobiona wyjątkowa porcelana. Wraz z Fabryką Porcelany "Ćmielów" stworzyła niezapomnianą kwiatową kolekcję. "Biała porcelana nie odmieni losów świata, ale naprawdę może odmienić aurę chmurnego dnia" - przyznaje AMJ. Więcej informacji o Klubie Konesera...
 • BENEFIS MARKA NIEDŹWIECKIEGO Z ANNĄ MARIĄ JOPEK

  W poniedziałek, 19 grudnia 2011, Anna Maria Jopek wystąpiła podczas benefisu Marka Niedźwieckiego, który odbył się w radiowej Trójce. Ania specjalnie dla Pana Marka wykonała utwór "Don't speak". Podczas spotkania nie zabrakło wspomnień z jego trójkowych początków. Nie obyło się także bez niespodzianek, mianowicie benefisant odznaczony został za wybitne zasługi dla Polskiego Radia Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski. Nagranie z tej uroczystości dostępne jest na stronie polskiego radia, na którą serdecznie zapraszamy.
 • AMJ na okładce Jazz Forum

  Miło nam poinformować, że w najnowszym numerze Jazz Forum znajduje się długa rozmowa z Anną Marią Jopek. W rozmowie Ania opowiada o najnowszych płytach, o "ukochanej Lizbonie", a także o występie w Hollywood Bowl... Numer grudniowy Jazz Forum już w sprzedaży.

 • ZŁOTO I PLATYNA DLA AMJ

  Miło nam poinformować, że Anna Maria Jopek została wyróżniona złotą płytą za sprzedaż płyty "Sobremesa" oraz platynową za album "Haiku". Uroczyste wręczenie platyny i złota odbyło się podczas koncertu w warszawskim Och-Teatrze. Gorąco dziękujemy!

 • SOBREMESA TOUR - dziękujemy!

  Gorąco dziękujemy za udział w koncertach Sobremesa, za gromkie owacje oraz za wszystkie miłe słowa! Anna Maria Jopek oraz jej przyjaciele zagrali 14 koncertów dla prawie 10 000 słuchaczy. Liczymy na kolejne muzyczne spotkania. Tymczasem zapraszamy do galerii, gdzie znalazły się zdjęcia z wybranych występów.

 • WIELKA WYPRAWA DO WNĘTRZA AFRYKI Z ANNĄ MARIĄ JOPEK I MARCINEM KYDRYŃSKIM została przeniesiona na inny termin.
  Przepraszamy! Więcej informacji udziala p. Maria Mrowińska (m.mrowinska@indreams.pl, tel. 22 43 00 337)
 • AMJ W VIVIE!

  Tylko w VIVIE! Po raz pierwszy z Anną Marią Jopek rozmawia jej mąż Marcin Kydryński. I fotografuje, podążając jej śladami...
  Więcej...
 • CO ANNA MARIA JOPEK ZNALAZŁA PO DRUGIEJ STRONIE? LUSTRA.

  Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem, w którym Anna Maria Jopek opowiada o najnowszych płytach. Kliknij...

  Polecamy także recenzję opublikowaną przez Marka Duszę w Rzeczpospolitej (14.10.2011). Kliknij...
 • POZNAJ HISTORIĘ NOWYCH PIOSENEK

  Zapraszamy na stronę kydrynski.com, gdzie w dziale "teksty piosenek" Marcin komentuje osiem nowych utworów z wydanych właśnie płyt.

 • Najbardziej uzdolnione pary - raport ARC Rynek i Opinia Celebrity Monitor

  Opublikowany właśnie raport ARC Rynek i Opinia Celebrity Monitor donosi, że Annę Marię Jopek oraz Marcina Kydryńskiego uznaje się za najbardziej utalentowaną parę w polskim show-biznesie. Badanie Celebrity Monitor to cykliczne badanie polskiego rynku gwiazd - osób publicznych z obszaru show biznesu i sportu. Jego podstawowym celem jest zebranie wiedzy na temat znajomości i wizerunku osób obecnych w mediach - aktorów, wokalistów, prezenterów telewizyjnych, dziennikarzy, sportowców. Ocenie poddanych jest ponad 500 polskich gwiazd. Dziękujemy za wyróżnienie! Więcej informacji można przeczytać w serwisie witrualnemedia.pl.

 • JUŻ SĄ! TRZY NOWE PŁYTY

  - POLANNA: poszukiwania istoty duszy polskiej w muzyce, w aranżach wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy Gila Goldsteina i Krzysztofa Herdzina. W powstałym specjalnie na ten projekt zespole między innymi: kubański mistrz fortepianu, Gonzalo Rubalcaba, wielka dama polskiego folku Maria Pomianowska i klasyczny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski. Gościnnie Stanisław Soyka.
      Nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach naszej muzyki. Od Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, Stanisława Moniuszkę, Mieczysława Karłowicza aż po Karola Szymanowskiego i Skaldów. Wśród utworów także kompozycja premierowa.
      Album został nagrany w studiu Radia Gdańsk. Zgrywał nagradzany Grammy Joe Ferla w nowojorskim studiu MRS, z pomocą znanego z Pat Metheny Group Steve'a Rodby.

  Track lista:
  1. Kiedy Ranne Wstają Zorze
  2. Uciekaj, Uciekaj
  3. Laura i Filon
  4. Rdzawe Liście
  5. Przychodź Miły, Dzień Już Biały
  6. Dziś Do Ciebie Przyjść Nie Mogę / Czerwone Maki Na Monte Cassino
  7. Uwoż Mamo
  8. Z Tęsknoty. Kujawiak.
  9. Poznałem Dziewczyna.
  10. Suwany
  11. Modlitwa Kiedy Dziatki Spać Idą (Już Się Zmierzcha)
  12. Oj Lulaj, Lulaj
  13. Płonie Ognisko i Szumią Knieje

  Płyta dostępna na empik.com :: Zamów on line w iTunes

  - HAIKU: próba odnalezienia wspólnego zbioru dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Projekt nagrany i firmowany wspólnie z najwybitniejszym japońskim artystą jazzowym, pianistą Makoto Ozone. Gościnnie na bambusowych fletach artysta teatru Kabuki: Tomohiro Fukuhara. Wśród utworów kompozycje premierowe.
      Album audiofilsko nagrany i zgrany przez Tadeusza Mieczkowskiego w warszawskim studiu Sound and More. AMJ była na trasach w Japonii już sześciokrotnie, grając w najważniejszych salach całego kraju. Kolejne koncerty w grudniu i styczniu 2012, po premierze albumu w Tokio.

  Track lista:
  1. Yoake
  2. Hej, Przeleciał Ptaszek
  3. Dolina
  4. Oberek
  5. Biel
  6. Do Jo Ji
  7. O Mój Rozmarynie
  8. Pandora
  9. Dobro
  10. Cyraneczka
  11. Kujawiak
  12. Yuugure

  Płyta dostępna na empik.com :: Zamów on line w iTunes
  Zobacz fragemnt "Kujawiaka" w wersji koncertowej. Kliknij...

  - SOBREMESA: "deser" po wymagających, wyrafinowanych daniach głównych. Historie z Lizbony, gdzie AMJ znalazła "drugi dom" od kilku lat. Zbiór ukochanych piosenek AMJ ze świata kultury portugalskiej, z "Luzofonii". Wśród gości bez wątpienia najwięksi artyści tej sztuki: między innymi "Książe Fado" Camané, charyzmatyczne głosy z Wysp Zielonego Przylądka: Sara Tavares i Tito Paris, legendarny pieśniarz portugalski Paulo de Carvalho, angolański multiinstrumentalista i wokalista Yami czy kultowy brazylijski kompozytor i wokalista Ivan Lins.
      Wśród utworów trzy piosenki premierowe (także popularny już duet z Tito Parisem: "Tylko Tak Mogło Być") i powstałe specjalnie na ten projekt polskie słowa do luzofońskich melodii. AMJ śpiewa także po portugalsku, momentami nawet w criolo i kimbundu.
      Album nagrany został w Lizbonie ze stworzonym specjalnie na tę okazję multikulturowym zespołem, z którym AMJ ruszy w trasę po Polsce w listopadzie. Zgrywał reżyser dźwięku Michaela Franksa, Scott Petito w NRS Studio, Woodstock, NY.

  Track lista:
  1. Rua Dos Remedios
  2. Tylko Tak Mogło Być
  3. Mae Negra
  4. Lizbona, Moja Miłość
  5. Kananga Do Amor
  6. Noce Nad Rzeką
  7. Ye Yo
  8. Cabo Da Roca
  9. Naanahanae
  10. Smuga Smutku
  11. Sodade
  12. Spójrz, Przeminęło
  13. Lizbona, Rio i Havana

  Płyta dostępna na empik.com :: Zamów on line w iTunes

  Anna Maria Jopek :: LUSTRA Te trzy albumy są dostępne także w specjalnym pojedynczym wydawnictwie pt. LUSTRA, gdzie muzyce towarzyszy fotograficzna opowieść w stu kadrach o minionych trzech latach, jakie dzielą nas już od epoki "ID" i premiery książki / płyty: "Dwóch Serduszek". Warto tutaj wspomnieć, że są to inne zdjęcia niż te w bookletach płyt wydanych osobno. Książka z komentarzami artystów, bogato zilustrowana fotografiami oraz trzy nowe płyty w jednym wydawnictwie to niezwykła niespodzianka dla fanów oraz kolekcjonerów, której nie można przegapić.

  Płyta dostępna na empik.com

  Producentem wykonawczym całego wielotomowego przedsięwzięcia, współproducentem muzycznym "Polanny" i "Sobremesy", fotografem i współtwórcą szaty graficznej wszystkich albumów, a także autorem ośmiu nowych tekstów na płytę "Sobremesa" oraz premierowej piosenki na "Polannę" jest Marcin Kydryński.

  Płyty wyprodukowane są przez AMJ Music dla Universal Music Polska.

 • ANNA MARIA JOPEK NA TARGACH CO JEST GRANE

  Serdecznie zapraszamy w niedzielę 27.11.2011 na pierwsze Europejskie Targi Muzyczne Co jest grane (Sala im. Haliny Mikołajskiej, Pałac Kultury i Nauki). O godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Marią Jopek, po którym zapraszamy na stoisko Agencji Artystycznej 4music (nr 2.15), gdzie będzie można porozmawiać z AMJ osobiście. Na zakończenie targów, odbędzie się występ Voo Voo. Obok formacji prowadzonej przez Wojciecha Waglewskiego na scenie pojawią się również goście specjalni: m.in. Anna Maria Jopek (więcej informacji...) Serdecznie zapraszamy!
 • Kolekcjonerskie LUSTRA +

  Z wielką dumą i radością przedstawiamy kolekcjonerską edycję limitowaną "Lustra+" Lustra, trzypłytowe wydawnictwo będące również wspaniałym albumem fotograficznym teraz w wersji specjalnej: "Lustra+" wzbogacone kolekcjonerską fotografią autorstwa Marcina Kydryńskiego, a przedstawiająca oczywiście Annę Marię Jopek.

  Odbitka ma format 50x33cm i spełnia wyśrubowane wymogi limitowanej fotografii kolekcjonerskiej sygnowanej przez autora. Tak jak cały album "Lustra", również wydanie limitowane "Lustra+" opatrzone jest znakiem Leica gwarantującym nie tylko najwyższą jakość fotografii ale również wszystkie atrybuty archiwalnej fotografii kolekcjonerskiej.

  Seria zawiera pięć portretów spośród których szczęśliwy nabywca może samodzielnie, w miarę dostępności, wybrać jedną lub więcej fotografii, które staną się ozdobą jego prywatnej kolekcji muzyczno-fotograficznej.

  Fotografie będą do zobaczenia podczas trasy koncertowej w formie niewielkiej wystawy eksponowanej w foyer sal koncertowych. "Lustra+" będą do nabycie podczas tejże trasy koncertowej Sobremsa oraz na http://www.leicastore.pl/Lustra_Anna_Maria_Jopek-1204.html

 • SOBREMESA TOUR - już od 4 listopada koncerty promujące nową płytę

  Koncertową wersję nowego projektu Sobremesa będziemy mogli usłyszeć już od 4 listopada w największych miastach Polski. Zapowiada się seria niezwykłych, energetycznych wieczorów, w których dominować będzie "blues krawędzi Europy". U boku Anny Marii Jopek usłyszmy takie znakomitości jak: Yami, Nelson Canoa, Marito Marques, Joao Balao, Marek Napiórkowski oraz Henryk Miśkiewicz. W Warszawie, gościnie pojawi się Beto Betuk.

  - 4 listopada - Kielce (Hala Widowiskowa MOSiR), godz. 19:00
  - 5 listopada - Bielsko-Biała (BCK - Dom Muzyki), godz. 19:00
  - 7 listopada - Zabrze (Dom Muzyki i Tańca), godz. 20:00
  - 8 listopada - Wrocław (Klub Eter), godz. 20:00
  - 9 listopada - Łódź (Teatr Wielki), godz. 20:00
  - 11 listopada - Lublin (Centrum Kongresowe UP), godz. 20:00
  - 12 listopada - Rzeszów (Live Club), godz. 18:00
  - 14 listopada - Kraków (Klub Studio), godz. 20:00
  - 16 listopada - Sopot (Sheraton Sopot, Conference Center), godz. 20:00
  - 17 listopada - Bydgoszcz (Filharmonia Pomorska), godz. 20:00
  - 20 listopada - Warszawa (Och-Teatr), godz. 17:00 i 20:00
  - 22 listopada - Szczecin (Hala Opery), godz. 20:00
  - 23 listopada - Konin (DK OSKARD), godz. 19:00

  Zapraszamy!

  patronat medialny:
  Hotel Booking Agent Beata Hutnikiewicz-Hosaja ADEO Agencja PR e-mail: adeo@adeo.pl

 • ANNA MARIA JOPEK DLA FUNDACJI AKOGO?

  Zachęcamy wszystkich do licytacji 40 calowego telewizora Quattron LC 40LE810E oraz Wisiroka zaprojektowanego przez Annę Marię Jopek. Dochód ze sprzedaży telewizora jak i kolekcjonerskiej biżuterii zasili konto Fundacji "Agoko?". Do wylicytowanych przedmiotów dołączona będzie najnowsza płyta "Sobremesa" wraz z autografem AMJ.

  Celem Fundacji "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, propagowanie najnowszych rozwiązań medycznych i informowanie o osiągnięciach naukowych ze świata, stworzenie w kraju systemowego rozwiązania prawno-medycznego oraz wybudowanie kliniki-wzorca ?Budzik" w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

  AUKCJA:
  http://allegro.pl/anna-maria-jopek-nowa-plyta-lc40le810-f-akogo-i1874449291.html
  http://allegro.pl/anna-maria-jopek-nowa-plyta-bizuteria-f-akogo-i1874448869.html

 • ANNA MARIA JOPEK I MAGDA JETHON W BOHEMIE

  Anna Maria Jopek przyjęła specjalne zaproszenie Pani Magdy Jethon na spotkanie w ramach cyklu "Artyści w Bohemie". Podczas wywiadu Ania opowie uczestnikom wieczoru o swoich nowych płytach jak i zachęci do udziału w jej bydgoskim koncercie, który odbędzie się w ramach trasy koncertowej "Sobremesa" (17.11.2011, godz. 20:00 - Filharmonia Pomorska). Spotkanie odbędzie się 23.11.2011 w Hotelu Bohema, o godz. 17:00.
 • AMJ W MARKOMANII

  W najbliższą sobotę, 15 października, Anna Maria Jopek będzie gościem Marka Niedźwieckiego w Trójce. Zapraszamy do wysłuchania porannej Markomanii (od 10:00 do 12:00), podczas której AMJ opowie o nowych płytach jak i niezwykle udanym koncercie z Ivanem Linsem, który miał miejsce 10 października w brazylijskiej Kurtybie. Nie zabraknie także nowego singla z płyty Sobremesa.

 • AMJ & IVAN LINS W BRAZYLII

  Już w najbliższy weekend Anna Maria Jopek wyrusza do Sao Paulo (Brazylia), skąd udaje się do Kurtyby, gdzie 10 października wystąpi u boku jednego z najważniejszych twórców muzyki brazylijskiej, Ivana Linsa. Na scenie artystom towarzyszyć będzie także Marek Napiórkowski. Początek koncertu o godzinie 20:00 (Canal de Musica, Julio Perneta 695,Merces, Kurytyba - Brazylia). Bilety dostępne są na: www.diskingressos.com.br
 • AMJ gwiazdą Zwierciadła

  Anna Maria Jopek jest gwiazdą najnowszego numeru magazynu Zwierciadło.

  Zachęcamy do przeczytania wywiadu, w którym Katarzyna Montgomery oraz Anna Bimer pytają Anię o najważniejsze wydarzenia z jej życia, które miały miejsce przez ostatnie trzy lata. Październikowy numer Zwierciadła już w sprzedaży.

 • Pierwsze zdjęcia z lizbońskich sesji!

  Po premierze singla Tylko Tak Mogło Być i rozmowie AMJ z Markiem Niedźwieckim coraz więcej wiemy już o sensacyjnym wydawnictwie jesiennym! Jego częścią jest płyta Sobremesa, nagrana w Lizbonie z najznakomitszymi mistrzami muzyki luzofońskiej. Kilka z nazwisk AMJ wyjawiła podczas rozmowy w Trójce. To zmotywowało MK do pokazania po raz pierwszy kilku zdjęć z prób i sesji nagraniowch w Lizbonie. Zapraszamy!
 • Piosenka "Tylko tak mogło być" była w poniedziałek piosenką dnia w Trójce. Zachęcamy do oddania na nią głosu w Liście Przebojów Programu Trzeciego.

  NOWY SINGIEL! Kliknij, aby posłuchać!

 • SPECJALNY PROJEKT AMJ NA SIESTA FESTIVAL

  Trójkowa "Siesta" Marcina Kydryńskiego, jedna z najpopularniejszych audycji radiowych, wchodzi niebawem w dziesiąty rok swego istnienia. Jej ściśle autorskie wersje płytowe od lat sześciu nieodmiennie zapełniają listy bestsellerów i większość z nich otrzymała status Platynowej Płyty. Pierwszy Siesta Festival rozpocznie się w Gdańsku od trzech koncertów w najbliższy "Długi Weekend Majowy", od 29 kwietnia 2011. Każdy dzień przyniesie muzykę z innej części świata. Podczas koncertu galowego 1 maja usłyszymy najnowszy projekt Anny Marii Jopek pt. "Polka". Niekonwencjonalny skład, napisane specjalnie na festiwal i aranże i kompozycje. Wśród aranżerów czterokrotny laureat nagrody Grammy Gil Goldstein. Wśród wykonawców genialny pianista kubański Gonzalo Rubalcaba, zdobywca Grammy, piętnastokrotnie nominowany do tej nagrody! Na scenie stare, ludowe, odrestaurowane instrumenty obok klasycznej wiolonczeli, jazzowej trąbki i nie mieszczącego się w żadnych stylistycznych ramach zespołu Anny Marii Jopek.

  Więcej informacji na www.siestafestival.pl. Zapraszamy!

  Uwaga! 18 i 26 kwietnia po raz kolejny w podwarszawskich Łomiankach w klubie Jazz Cafe odbędzie się próba otwarta Anny Marii Jopek wraz z zespołem. Więcej informacji w dziale koncerty.


 • JO W 6 PÓŁMARATONIE WARSZAWSKIM

  Z numerem startowym 6700 w 6 PÓŁMARATONIE WARSZAWSKIM pobiegła dziś nasza zawodniczka!
  "Udało się! Jestem silniejsza, niż przypuszczałam!" - powiedziała nam na mecie AMJ. "To, że dałam radę, zawdzięczam nadzwyczajnemu wsparciu naszego przyjaciela - wielkiego literata od lat biegającego maratony, Marka Zagańczyka. To On namówił mnie na udział w półmaratonie. Dotychczas byłam dzikim i samotnym biegaczem. Pragnę gorąco podziękować Markowi Zagańczykowi i Pawłowi Jońcy, którzy zamiast walczyć o trofea, pobiegli ramię w ramię ze mną, debiutantką, w moim tempie. Stracili tym samym szanse bicia własnych rekordów. To było piękne i bardzo sportowe zachowanie - wesprzeć słabszego i wprowadzić do gry. Dziękuję. Jesteście wielcy!"

  Zobacz zdjęcia...

 • "Noc Miliona Żurawi. Polscy Artyści dla Japonii"

  1 kwietnia w warszawskiej Fabryce Trzciny odbędzie się specjalny koncert dedykowany ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii, podczas którego wystąpi m.in. Marcin Wasilewski Trio z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek. Dochód z imprezy zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która zebrane środki wydatkuje na pomoc poszkodowanym w katastrofie. Więcej informacji w dziale "koncerty".


 • 49 Urodziny Trójki

  Program Trzeci Polskiego Radia obchodzi swoje 49 lecie. Z tej okazji 1 kwietnia 2011 o godz. 20.00 w Teatrze Syrena odbędzie się specjalny koncert urodzinowy, podczas którego wystąpi m.in. Anna Maria Jopek. Występ będzie emitowany na antenie Trójki.


 • Walentynkowy wieczór pełen niespodzianek

  Z dumą i radością śpieszymy donieść, że na walentynkowym koncercie Anny Marii Jopek i Staszka Soyki w Och Teatrze, pojawiła się Para Prezydencka. Anna i Bronisław Komorowscy przybyli na nasz koncert prywatnie. Artyści uszanowali prośbę o niecelebrowanie ich obecności. Gorąco dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
 • Och-Walentynki!

  Znają się nie od dziś i nieraz występowali razem, jednak ich każdy wspólny koncert to niecodzienne wydarzenie muzyczne. Anna Maria Jopek i Stanisław Soyka wystąpią dwa razy w walentynki w Och Teatrze (ul. Grójecka 65, Warszawa). Nie przegap okazji, aby usłyszeć ich razem! Artystom towarzyszyć będą: Marek Napiórkowski - gitara, Robert Kubiszyn - kontrabas, Paweł Dobrowolski - perkusja oraz Piotr Nazaruk - flety, śpiew. Pierwszy koncert rozpocznie się o 20:00. Miło nam poinformować, że zainteresowanie występem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, z tej zostanie zorganizowany drugi, specjalny, nocny koncert. Początek o 22:15.

  Serdecznie zapraszamy na walentynki do Och Teatru!
 • 4 płyty w 2011 roku?

  Zachęcamy do wysłuchania noworocznych życzeń Anny Marii Jopek, które ukazały się na facebooku Życia na 100%.

  Kliknij...

 • KONCERT CHARYTATYWNY W PAŁACU PREZYDENCKIM

  W poniedziałek, 20 grudnia, Pałac Prezydencki otworzył swoje drzwi przed najmłodszymi słuchaczami z rodzinnych domów dziecka, dla których, w ramach akcji "Idą święta", odbył się specjalny koncert świąteczny. Kancelaria Prezydenta RP, Trójka i Fundacja Św. Mikołaja zaprosili m.in. wychowanków rodzinnych domów dziecka do Sali Kolumnowej, gdzie w obecności Pary Prezydenckiej znane polskie wokalistki - Edyta Górniak, Anna Maria Jopek oraz Kayah - wystąpiły ze specjalnym, świątecznym repertuarem. AMJ zaśpiewała "Możłiwe", kolędę "Miznerna Cicha" oraz "Na całej połaci śnieg".

  Retransmisji koncertu będzie można wysłuchać w Wigilię, 24 grudnia po godz. 17.00, tylko na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
  Relacja dostępna jest na stronie: www.tvn24.pl/-1,1686829,0,1,gorniak--kayah-i-jopek-koledowaly-u-prezydenta,wiadomosc.html
 • BEFORE SUNRISE - AMJ & ROBERT KUBISZYN

  Robert Kubiszyn: Before Sunrise Robert Kubiszyn, wieloletni współpracownik i basista w zespole Anny Marii Jopek, 5 listopada wydaje pierwszą autorską płytę pt. "Before Sunrise". Jak zapowiada wydawca album zrealizowano zgodnie z prawidłami sztuki "łowienia dźwięków" i na kształt muzycznych spełnień twórcy. Ten audiofilski i wyjątkowy projekt skupia gwiazdy świata muzyki i realizacji dźwięku. Tworzą oni niepowtarzalny team, nadając muzyce wyjątkowy "kolor" . Wśród gości m.in. Mino Cinelu, Krzysztof Herdzin, Anna Maria Jopek, Gregoire Maret, Tim Miller, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Adam Pierończyk czy Grzegorz Turnau. Anię usłyszymy w utworze "Tak wyjść".

  Polecamy!
 • AMJ PRZED STINGIEM W WARSZAWIE!
  Anna Maria Jopek tuż po swoim występie w Poznaniu, 20.09.2010.
  Już drugi raz w tym roku Anna Maria Jopek wystąpiła przed Stingiem. 17 grudnia 2010 brytyjski piosenkarz zaśpiewał na gali mojepolskieradio.pl, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Przed gwiazdą wieczoru usłyszeliśmy Annę Marię Jopek, a także T.Love, Raz Dwa Trzy, Roberta Gawlińskiego, Macieja Maleńczuka oraz Caro Emerald. Wszyscy zaproszeni artyści wystąpili na żywo z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Fragmenty koncertu można znaleźć na stronie: Polskiego Radia.
 • Aukcja bombki Anny Marii Jopek

  Jak co roku, na prośbę Fundacji Synapsis, Anna Maria Jopek przygotowała bombę choinkową, która zostanie zlicytowana na aukcji internetowej. Cały dochód ze sprzedaży bombki zostanie przekazany na wczesne wykrywanie i terapię autyzmu. Dodatkowo zwycięzca otrzyma trzypłytowe wydawnictwo "Dwa Serduszka Cztery Oczy" z autografem AMJ.

  Zapraszamy do licytowania!

 • BMW Jazz Club: SOUNDS OF HAIKU

  Niezwykłe emocje, symbioza dwóch odległych kultur, poruszająca muzyka i entuzjastyczne reakcje publiczności - tak w skrócie można opisać zakończoną właśnie, piątą edycję BMW Jazz Club pod hasłem SOUNDS OF HAIKU.

  W ostatnich dniach listopada 2010 roku firma BMW wraz z Anną Marią Jopek zabrała nas w kolejną muzyczną podróż, tym razem na Daleki Wschód. Na koncerty SOUNDS OF HAIKU Anna Maria zaprosiła do współpracy najwybitniejszego japońskiego pianistę jazzowego, Makoto Ozone, oraz flecistę Tomohiro Fukuhara. Fascynujące połączenie polskiej i japońskiej tradycji muzycznej artyści zaprezentowali we Wrocławiu, Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku i w Warszawie.

  Na każdym z koncertów publiczność mogła doświadczyć mariażu słowiańskiej ekspresji z japońskim zen. Podczas występów można było usłyszeć zarówno dobrze znane utwory z repertuaru Jopek (I nie zobaczy nikt, Zrób co możesz), jak i tematy ludowe (Hej przeleciał ptaszek, Dolina) w aranżacjach przygotowanych specjalnie na koncerty SOUNDS OF HAIKU. Zgodnie z tradycją BMW Jazz Club, swoje autorskie kompozycje zaprezentowali także zaproszeni goście: Makoto Ozone i Tomohiro Fukuhara. Wszystkie spotkania kończyły się entuzjastycznie przyjmowanym przez gości utworem Mazurka C sharp minor No.2 op.6. z płyty Ozone "Road to Chopin"

  Zaproszenie do współpracy Makoto Ozone, najwybitniejszego japońskiego pianisty jazzowego, nie było dla Anny Marii Jopek przypadkowe. Muzycy mieli już wcześniej okazję pracować razem przy płycie Ozone "Road to Chopin", na której Jopek wystąpiła, jako gość specjalny. W październiku artyści zagrali także wspólnie serię koncertów w Japonii.

  W spotkaniach BMW Jazz Club: SOUNDS OF HAIKU wzięli udział również muzycy na codzień współpracujący z Anną Marią Jopek: Piotr Pedro Nazaruk (flety), Paweł Dobrowolski (perkusja) i Robert Kubiszyn (kontrabas). Finałowy koncert w warszawskim Teatrze Polskim uświetnił Marek Napiórkowski (gitara), a także prowadzący koncert, Marcin Kydryński, który - cytując mistrzów haiku - wprowadzał gości w wyjątkową atmosferę spotkania.

  Za naturalne i bogate w szczegóły, wiernie oddające emocje i atmosferę koncertów brzmienie odpowiedzialne były zestawy nagłośnieniowe BOSE(R) L1(R). Zapewniły one jednocześnie komfort muzykom na scenie, jak i dostarczyły publiczności pełen wartości i doznań dźwięk.

  SOUNDS OF HAIKU to piąty cykl koncertów BMW Jazz Club zrealizowanych przez BMW Polska wspólnie z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim. Pierwszym, we wrześniu 2006 roku, był koncert "Noc Jazzu i Bossa Novy". Anna Maria Jopek wystąpiła wtedy w towarzystwie geniusza bossa novy, Oscara Castro Nevesa i wielkiego artysty instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu. Podczas drugiej odsłony - koncertu "African Moods", który odbył się w czerwcu 2007 roku, towarzyszyli jej niezapomniani muzycy Richard Bona oraz Dhafer Youssef. Nagranie z tego koncertu posłużyło do stworzenia płyty - pierwszego albumu pod szyldem BMW Jazz Club. Trzecim wydarzeniem muzycznym z tego samego cyklu był koncert "Po polsku" z udziałem m.in. Urszuli Dudziak, Grzegorza Turnaua i Stanisława Sojki. W ubiegłym roku na muzycznych spotkaniach pod hasłem "Lisbon Stories" gośćmi specjalnymi byli Tito Paris, Yami i Beto Betuk, Do zobaczenia w przyszłym roku!

  Zobacz zdjęcia...
 • SIESTA 6 już wkrótce!

  Siesta 6 prezentuje Marcin Kydryński Vamos a praia! To było jedno z pierwszych zdań, jakich nauczyłem się po portugalsku. "Chodźmy na plażę!". Właśnie. Październikowe słoty za oknem, jak zawsze, gdy zbliża się czas siestowej płyty, budzą we mnie natychmiast tęsknotę za tropikalnym oceanem, upałem. Pamiętają Państwo naszą liryczną, liliową odsłonę sprzed roku? To była muzyka na zachody słońca i szczęśliwe noce miłości. Tym razem chciałbym zabrać Was na spacer wzdłuż brzegu w samym środku dnia. Zaczniemy rano z Beto i Vanessą, w rześkiej bryzie. Zatańczymy z Davy'm (panie) i z Nancy (panowie), lub odwrotnie, wedle preferencji. Może schowamy się na chwilę w cień w towarzystwie Souad i Etienne'a, gdy skwar południa wyda się ponad siły. Somi rozpieści jak łyk chłodnej wody a Neco pokrzepi niczym filiżanka poobiedniego espresso. W łagodnym zmierzchu będziemy długo patrzeć na linię horyzontu mając obok Yami'ego i Melody. Ostatnie dwie piosenki przyniosą ukojenie w gorącą noc. To będzie zupełnie inna Siesta. Chyba wyjątkowo energiczna, chwilami nawet big-beatowa, z kulminacją w ostatniej frazie Lily Downs, po której już stopniowo będę się starał Państwa rozluźnić, wyciszyć. Choć nasze szóste spotkanie jest krotochwilnym plażowym party, to przecież i na nim dobrze jest o zachodzie słońca pozwolić sobie na chwilę intymności. A zarówno Stephen jak i Matt wiedzą, czym jest czułość w muzyce. Panie zatem wskakują w bikini a panowie miłosiernie niech założą lniany jasny garnitur i kapelusz panama. Vamos a praia!

  Marcin Kydryński

  Od 29 października 2010 płyta dostępna wyłącznie w sieci empik.
 • Anna Maria Jopek i Urszula Dudziak na jednej scenie

  YOSKINE to marka dla kobiet wiernych swoim ideałom. Dlatego premierę nowej serii kosmetyków YOSKINE uświetnił ekskluzywny koncert wyjątkowego duetu, kobiet idealnie obrazujących silną kobiecą osobowośd - Anny Marii Jopek (ambasadorki marki YOSKINE) i Urszuli Dudziak. Panie wspólnie wykonały dwa utwory z repertuaru Urszuli Dudziak: Papayę oraz Oberka! Po pamiętnym koncercie BMW Jazz Club "Po Polsku" było to drugie spotkanie AMJ i UD na jednej scenie. Liczymy na więcej!
 • NIGHTHAWKS "Małe tęsknoty"

  Anna Maria Jopek wystąpiła w kolejnym gościnnym projekcie muzycznym!
  15 października 2010 ukazała się piąta płyta niemieckiej formacji Nighthawks pt. "Today". Jak zapewniają muzycy nowy album łączy soul, jazz, pop i reggae z muzyką arabską i bałkańską oraz melodiami z Polski i Ameryki Łacińskiej. AMJ śpiewa w promującym zestaw singlu, "Małe tęsknoty". Wśród gości znalazł się również gitarzysta Stinga, Dominic Miller. Piosenki można wysłuchać pod tym adresem.
 • DEPARTURES Z ANNĄ MARIĄ JOPEK

  Pięć utworów z udziałem Anny Marii Jopek znalazło się na nowej płycie amerykańskiego basisty Matt'a Geraghty. Nagrania na album "Departures" powstały w słynnym nowojorskim AVATAR STUDIOS, gdzie swoje utwory nagrywały największe gwiazdy, takie jak Madonna, Iggy Pop czy John Lennon.Płyta niestety nie jest dostępna w Polsce, jednak jedna z piosenek znajdzie się na płycie SIESTA 6. Krótką relację z sesji nagraniowej (marzec 2010) można już było zobaczyć na stronie Życie na 100%. Teraz zapraszamy także www.mattgeraghty.com, gdzie znajdziemy więcej informacji o płycie oraz zdjęcia ze studia. Polecamy!
 • BMW JAZZ CLUB Sounds of Haiku: Anna Maria Jopek & Makoto Ozone

  BMW JAZZ CLUB: Sounds of Haiku - bilety

  Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu BMW Jazz Club: Sounds of Haiku do Wrocławia (Centrum Sztuki Impart, 22.11.2010), Krakowa (Kijów Centrum, 23.11.2010), Dąbrowy Górniczej (Pałac Kultury Zagłębia, 24.11.2010) oraz do Gdańska (Centrum Stocznia Gdańska, 27.11.2010). Niestety wszystkie bilety na koncert warszawski zostały wyprzedane. Szczegóły dotyczące punktów sprzedaży biletów znajdują się w pod tym linkiem...

  BMW JAZZ CLUB 2010 prezentuje
  koncert SOUNDS OF HAIKU

  ANNA MARIA JOPEK
  MAKOTO OZONE
  TOMOHIRO FUKUHARA
  PAWEŁ DOBROWOLSK
  ROBERT KUBISZYN
  PIOTR NAZARUK

  Przed nami piąte spotkanie z cyklu BMW Jazz Club. Następna wyprawa, po Brazylii, wnętrzu Afryki, polskich pejzażach i wielobarwnej Lizbonie. Anna Maria Jopek po kolejnych koncertowych podróżach do Japonii zaprasza do Polski najwybitniejszego pianistę jazzowego z tego kraju, Makoto Ozone.

  Do zespołu Anny i Makoto dołączy także Tomohiro Fukuhara flecista, który nada spotkaniu szczególny charakter. Specjalnie na koncerty w Polsce powstanie kilka premierowych utworów. Ich zadaniem będzie próba odnalezienia wspólnego zbioru dla dalekowschodniej estetyki Zen i słowiańskiej ekspresji. Dla AMJ nie istnieją wyzwania nie do podjęcia. Czeka nas raz jeszcze unikatowa muzyczna przygoda!

  W tym roku zagramy dla Państwa aż pięć koncertów w następujących miastach:

  WROCŁAW - 22.11.2010
  Centrum Sztuki Impart

  KRAKÓW - 23.11.2010
  kino KIJÓW.CENTRUM.

  DĄBROWA GÓRNICZA - 25.11.2010
  Pałac Kultury Zagłębia

  GDAŃSK - 27.11.2010
  Centrum Stocznia Gdańska

  WARSZAWA - 29.11.2010
  Teatr Polski
  bilety od 28.10.2010 na www.eventim.pl

  Początek koncertów o godzinie: 20:00

  ZOBACZ NAS NA FACEBOOKU Kliknij, aby uzyskać więcej informacji...

 • AMJ na okładce Gali

  Polecamy najnowszy numer magazynu Gala (18-24.10.2010), na okładce którego gości Anna Maria Jopek. W wywiadzie opowiada m.in. o swojej miłości do Japonii. Przypomnijmy, że już za kilka dni AMJ ma w planach serię koncertów z Makoto Ozone w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz trasę koncertową BMW JAZZ CLUB Sounds of Haiku w Polsce (listopad 2010).

  Wybrane zdjęcia oraz rozmowa dostępne są także na stronie internetowej www.gala.pl.

 • AMJ W POZNANIU
  Anna Maria Jopek tuż po swoim występie w Poznaniu, 20.09.2010.
  W galerii zdjęć opublikowaliśmy fotoreportaż z wizyty w Poznaniu, gdzie 20.09.2010 AMJ zagrała krótki koncert przed występem Stinga. Tylko u nas możecie zobaczyć unikatową fotografię ze spotkania Ani z Gwiazdą Wieczoru! Zapraszamy...
 • GOŚCINNIE U BETO BETUKA...

  W połowie września ukazała się nowa płyta Beto Betuka pt. "Catavento". AMJ gościnnie występuje w dwóch piosenkach. Pierwsza z nich to dobrze znana pt. "Niema" (muz: Beto Betuk, słowa: Anna Maria Jopek), natomiast drugi utwór to niepublikowany do tej pory w wersji studyjnej "Rua Dos Remedios" (muz: Beto Betuk, słowa: Marcin Kydryński). Koncertowa wersja miała swoją premierę podczas BMW JAZZ CLUB Lisbon Stories.

  W Polsce płytę można nabyć przez internet: www.amazon.co.uk, www.fnac.pt
 • WYGRAJ BILET NA KONCERT STINGA
  WYGRAJ BILET NA KONCERT STINGA I WYSŁUCHAJ GO Z ANNĄ MARIĄ JOPEK
  Chcesz wygrać bilety na koncerty Anny Marii Jopek i Stinga w Poznaniu? Wejdź na stronę PZU „Życie na 100%” na Facebooku i weź udział w konkursie.

  Już 20 września Anna Maria Jopek zaśpiewa przed koncertem Stinga z okazji otwarcia pierwszego w Polsce stadionu na Euro 2012. Z tej okazji został zorganizowany specjalny konkurs, w którym do wygrania będą płyty AMJ z autografem oraz najnowszy krążek Stinga pt. „Symphonicities”. Zwycięzca głównej nagrody – podwójne zaproszenie na koncert – będzie mógł obejrzeć występ Stinga w towarzystwie Anny Marii Jopek i Marcina Kydryńskiego!

  Szczegóły na www.facebook.com/zyciena100procent. Zapraszamy!
 • Koncerty w Japonii

  Niezwykle miło nam donieść, że pod koniec października Anna Maria Jopek wyjeżdża do Japonii na wspólne koncerty z Makoto Ozone. Występy z cyklu „Road to Chopin” odbędą się w najlepszych salach koncertowych w następujących miastach: Okayama (28.10.2010), Kobe (20.10.2010), Tokio (5.11.2010), Kanazawa (6.11.2010). Wkrótce więcej informacji.
 • Sensacyjne spotkanie AMJ i Stinga po 10 latach !


 • Konferencja prasowa. Poznań, 20.08.2010 Piątek, Poznań, godzina 11.30. Zabytkowa siedziba Urzędu Miasta. Konferencja prasowa na 30 dni przed otwarciem pierwszego stadionu na Euro 2012. Prezydent Poznania Pan Ryszard Grobelny mówi, że z radością wita wśród gości wrześniowego wydarzenia Annę Marię Jopek. „To zabawne, że w ostatecznym rozrachunku to właśnie ja będę pierwsza, która zaśpiewa na tym historycznym stadionie!” – żartuje AMJ.

  To już oficjalne. W 10 lat po tym, jak w marcu 2000 roku otwierała koncert Stinga trasy Brand New Day w Katowicach, Ania zaśpiewa 20 września podczas wielkiej uroczystości w Poznaniu, przed stingowym koncertem Symphonicities.

  „Tak wiele zdarzyło się przez tę dekadę. – mówiła po konferencji AMJ – Wtedy byłam żółtodziobem, jeszcze przed płytą Bosa, przed Nienasyceniem nawet. Nie śniło mi się o projekcie z Patem. Nie miałam pojęcia, że życie spotka mnie z tak wieloma stingowymi artystami: Mino, Branfordem, Chrisem, Dominikiem, Manu... Że będę u Stinga w domu w Toskanii, że spotkamy się wielokrotnie po tylu jego ważnych koncertach na świecie: w Paryżu, Londynie, Durham. To dla mnie wielki honor, niewyobrażalna wprost przyjemność, móc nieśmiało dzielić tę samą scenę z największym współczesnym mistrzem piosenkopisania i jednym z najwspanialszych wokalistów moich czasów. Być maleńką częścią tego wieczoru, historycznego dla polskiego sportu. Oczywiście nie traktuję już tego, jak wówczas, przed dekadą, promocyjnie. To dziś już czysta radość przebywania z Nim w tym samym miejscu. A to zawsze jest szczęście. Dziękuję stokrotnie za to zaproszenie.”

 • Niezwykły epizod podczas koncertu Bobby'ego McFerrina
      17 sierpnia 2010

 • AMJ i Bobby McFerrin, NDR Big Band i Gil Goldstein na scenie w Warszawie, 17.08.2010 Zdumienie, entuzjazm, zachwycenie... publiczność w warszawskiej Sali Kongresowej nie mogła uwierzyć własnym uszom, kiedy pod koniec koncertu z NDR Big Band pod dyrekcją i w aranżach Gila Goldsteina wielki Bobby McFerrin powiedział: "Now let's have Anna sing the preludes...". AMJ zaśpiewała z Bobbym krótką, abstrakcyjną rozgrzewkę i następnie już z orkiestrą wiązankę chopinowskich Preludiów. Był to jeden z najbardziej magicznych i wzruszających momentów wieczoru. AMJ powiedziała nam w chwilę po koncercie: " Choć przecież śpiewaliśmy już razem, nie sądziłam, że będzie mi kiedykolwiek dane ponownie doświadczyć takiego szczęścia. Siedziałam na kawie w okolicach Kongresowej, może kwadrans przed planowaną godziną koncertu, kiedy Marcin dostał wiadomość od naszego przyjaciela Gila Goldsteina: Where are you guys, maybe Anna could sing the preludes, Bobby's interested. Pognaliśmy do sali, znalazałam Gila w garderobie, pokazał mi nuty, sprawdziliśmy parę rzeczy z jego akordeonem i spytałam, czy mogę porozmawiać z Bobbym o tym, co właściwie mam tam zrobić, na co Gil z uśmiechem powiedział: nieee, Bobby nie lubi rozmawiać o muzyce. Słowem musiałam potem wyjść na scenę bez soundchecku, bez odsłuchu, bez pełnej znajomości formy i aranżu, by zaśpiewać chopinowskie klasyki z być może największym wokalistą wszystkich czasów. No to trzeba mieć tupet! Ale przecież to nie jest propozycja, którą dostaje się na codzień. To był ponownie jeden z najszczęśliwszych momentów w moim życiu z muzyką. Żałuję, że nie mogę pojechać z nimi jutro do Krakowa, o czym rozmawialiśmy, ale gram w Lubece."

  AMJ odleciała do Niemiec świtem następnego dnia.

 • AMJ, Makoto Ozone i Gregoire Maret w Palladium
      16 sierpnia 2010

 • AMJ i Makoto AMJ i wirtuoz harmonijki ustnej Gregoire Maret (Pat Metheny Group, Cassandra Wilson) byli gośćmi najwybitniejszego japońskiego pianisty jazzowego Makoto Ozone podczas koncertu promującego jego album Road To Chopin. AMJ wykonała z mistrzem znane z płyty utwory Nie Ma Czego trzeba i Kujawiak, zaś wspólnie z Maretem trio sięgnęło po dynamiczną jak zawsze Cyraneczkę. AMJ, która występowała z pianistą w kilku miastach japońskich wiosną tego roku wróciła właśnie z Osaki, gdzie grała trzykrotnie ze swoim zespołem a w październiku ponownie rusza na trasę po Japonii na zaproszenie Ozone. Oboje pojawią się w Polsce w listopadzie w nadzwyczajnym projekcie. Niebawem więcej szczegółów.

 • AMJ I MK NA FACEBOOKU

 • Makoto Ozone ''Road to Chopin'' z Anną Marią Jopek Specjalnymi gośćmi strony „Życie na 100%” na Facebooku są Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Przez ostatnie dwa tygodnie dzielili się z użytkownikami portalu swoimi wrażeniami i przemyśleniami związanymi z ich życiem na 100%. Specjalnie z tej okazji Marcin Kydryński przygotował galerię wraz z komentarzami do blisko 100 zdjęć AMJ z różnych zakątków świata. Dodatkowo na stronie znalazła się seria niepublikowanych materiałów wideo oraz relacji z trasy koncertowej AMJ.

  Materiały wkrótce będą dostępne także w archiwum naszej strony.

  Serdecznie zapraszamy!

  www.facebook.com/zyciena100procent

 • Wakacyjne występy

 • Pod koniec lipca Anna Maria Jopek będzie gościem trzech festiwali. Pierwszy z nich to Bohema Jazz Festival, który odbywa się rokrocznie w największych miastach Czech. Ania będzie gościem w Pilznie w piątek 16 lipca 2010. Nie zapominamy również o polskiej publiczności. Następnego dnia AMJ odwiedzi Niepołomice, gdzie zagra podczas Europejskiego Festiwalu Ballady. Natomiast od 30 lipca do 1 sierpnia AMJ wraz z zespołem przebywać będzie w Osace (Japonia), gdzie uda się na 3 koncerty w ramach festiwalu Dojima Summer Live. Więcej w grafiku na naszej stronie...

 • Dzieje grzechu - wideoklip

 • Dzieje Grzechu Serdecznie zapraszamy do naszego działu z multimediami, gdzie w naszym playerze (pozycja 14) znajduje się najnowszy teledysk do piosenki „Dzieje Grzechu” pochodzącej z albumu Muńka Staszczyka. W wideoklipie gościnnie wystąpiła Anna Maria Jopek. Przypomnijmy, że utwór ten promuje solową płytę Muńka, która została wydana w marcu br.

  Szczególnej uwadze polecamy także dostępny tylko na naszej krótki reportaż z BMW Jazz Club 2009 Lisbon Stories. Dostępne są także materiały z imprezy promującej biżuterię Quattron by AMJ oraz rozmowa na temat projektu „Sypka Warszawa”.

 • Życie na 100%

 • Zapraszamy na stronę kampanii „Życie na 100%”, gdzie Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński opowiadają co znaczy dla nich to hasło, a także jak planują swoją przyszłość i finanse oraz jak spełniają swoje marzenia. W serwisie możemy także zobaczyć unikalne nagrania wideo, które powstały w marcu podczas trasy koncertowej po USA i Kanadzie. www.zyciena100procent.pl

  „Życie na 100%" to kampania PZU zachęcająca Polaków do odpowiedzialnego myślenia o swojej przyszłości – do stawiania sobie długofalowych celów, świadomego planowania życia, ale i do aktywnego zarządzania pieniędzmi.

 • Makoto Ozone „Road to Chopin” z Anną Marią Jopek

 • Makoto Ozone ''Road to Chopin'' z Anną Marią Jopek 16 kwietnia 2010 - prawie jednocześnie ze swoją japońską prapremierą - ukazała się na polskim rynku nowy album Makoto Ozone zatytułowany „ROAD TO CHOPIN”. Nagrany w listopadzie 2009 w Warszawie album zawiera 12 kompozycji Fryderyka Chopina w jazzowym opracowaniu tego najwybitniejszego japońskiego jazzowego pianisty. Ozone, od lat prowadzący autorskie projekty nagrywał lub koncertował także z Chickiem Corea, Garym Burtonem, Branfordem Marsalisem i Patem Metheny.

  Gośćmi specjalnymi albumu są Anna Maria Jopek oraz Gregoire Maret. Makoto Ozone poznał Annę Marię Jopek podczas serii jej koncertów w słynnym klubie Blue Note w Tokio, wiosną ubiegłego roku i tam zrodził się pomysł na wspólną inspirację Chopinem. Sesje nagraniowe w Warszawskim studio im. Witolda Lutosławskiego prowadził uznany amerykański reżyser dżwięku i producent Joe Ferla (znany ze współpracy z takimi artystami jak: John Mayer, Joss Stone, Christian McBride, Bill Frisell czy John Scofield)

  Nowy album Makoto Ozone miał swoją premierę koncertową w maju tego roku w Tokio, podczas - najważniejszego w stolicy Japonii - festiwalu „La Folle Journee”, dedykowanego Fryderykowi Chopinowi z okazji 200-lecia urodzin kompozytora. Anna Maria Jopek wystąpiła tam po raz pierwszy publicznie u boku japońskiego wirtuoza, z którym wykonała na żywo aż 3 utwory (Nie ma czego trzeba Song No.13 op.74, Mazurka C sharp minor No.2 op.6 oraz Cyraneczkę ).

  16 sierpnia 2010 Makoto Ozone wystąpi w Polsce podczas „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa” Na estradzie wraz z japońskim gościem wystąpi również Anna Maria Jopek oraz Gregoire Maret. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

  Serdecznie zapraszamy!


  Anna Maria Jopek podczas spotkania w Newcastle

 • Made In Poland kontra rak piersi

 • Anna Maria Jopek podczas swojej wizyty w Wielkiej Brytanii wzięła udział w spotkaniu dla kobiet na temat profilaktyki raka. Akcja miała miejsce 2 czerwca 2010 r. w Newcastle i odbyła się w ramach festiwalu Made In Poland, którego gościem była AMJ.

 • Nigel Kennedy's Polish weekend

 • Nigela Kennedy Anna Maria Jopek wystąpi aż dwa razy na tegorocznym Festiwalu Wiosna Jazzowa – Zakopane 2010. W piątek 14 maja AMJ weźmie udział w specjalnym projekcie Nigela Kennedy (14.05., godz.19:00) poświęconemu twórczości Fryderyka Chopina, natomiast dzień później o godz. 21:00 zagra swój specjalny recital z zespołem. Występy będą miały miejsce w zakopiańskim Kinie Sokół.

  Koncerty podczas zakopiańskiej wiosny jazzowej to tylko przedsmak majowych występów w Londynie, gdzie 31 maja Ania wystąpi wspólnie z Nigelem i jego gośćmi (Nigel Kennedy's Chopin Super Group) w Royal Festival Hall (godz. 15:00). Wcześniej tego samego dnia Anna Maria Jopek z zespołem będzie gościć na scenie Queen Elizabeth Hall (godz. 13:00), gdzie zaprezentuje swój autorski materiał.

  Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji w dziale koncerty.

 • “Quattron by Anna Maria Jopek”
  Biżuteria zainspirowana najnowszymi telewizorami Sharp AQUOS LED


 • Quattron by Anna Maria Jopek Anna Maria Jopek zainspirowana najnowszą technologią Sharp - Quattron, a także designem nowych telewizorów Sharp AQUOS LED, zaprojektowała kolekcję biżuterii „Quattron by Anna Maria Jopek”. Jej prezentacja miała miejsce podczas premiery prasowej nowych telewizorów Sharp, która odbyła się 11 maja 2010 roku w Klubie Opera w Warszawie. Oprócz prezentacji kolekcji biżuterii oraz nowych sprzętów Sharp, goście zaproszeni zostali także na kameralny koncert Anny Marii Jopek.

  Współpraca Sharp i Anny Marii Jopek obejmuje zaangażowanie artystki przy launchu prasowym telewizorów Sharp AQUOS LED z technologią Quattron. Zarówno artystka, jak i firma Sharp nie wykluczają kolejnych wspólnych działań.

  Przy projekcie realizowanym wraz z Anną Marią Jopek firmę Sharp wspiera Agencja Artystyczna 4Music.

  Zobacz zdjęcia...
  Zobacz relację wideo z imprezy

 • Jo & Dominic Miller: spontaniczna muzyka

 • Jo & Dominic Miller: spontaniczna muzyka. Zdj. Irina Kloc Spotkali się wielokrotnie, choć przelotnie, w wielu zakątkach świata, na koncertach Stinga w Katowicach, Paryżu, w Toskanii. Ostatnio w Katedrze w Durham. Nagrywali razem dla zespołu Nighthawks nie widząc się w studiu. I tym razem ich plany się mijały, ale Jo zdążyła przyjechać na parę słów po koncercie Dominika w warszawskiej Fabryce Trzciny. Tam powstał pomysł, by zrobić coś razem i Dom zaproponował by zacząć natychmiast, by Jo dołączyła do niego na kolejnych koncertach w Polsce. Nie mogła, rozstali się z postanowieniem: "do następnego razu". Nie mogła rzeczywiście, ale czasem nawet w sytuacji niemożliwej, znajduje się wyjście, choćby i z pozoru absurdalne. Dlatego następnego dnia, po krótkim telefonie i uzgodnieniu tonacji, AMJ i Joanna zakończywszy swoje działania warszawskie wsiadły w samochód i pojechały do Chełma, gdzie Dominik już od godziny był na scenie. Bez próby, bez sprawdzenia dźwięku, czy odsłuchu, w zaskakującej dla wszystkich chwili u zwieńczenia wieczoru, AMJ dołączyła do zespołu Millera. Kiedy zabrzmiał legendarny riff Shape of My Heart zdumiona publiczność oszalała ze szczęścia. Jo została jeszcze na dwa kolejne bisy, improwizując z Dominikiem do jego kompozycji. Wieczór przeciągnął się w długą noc, kiedy to podczas kolacji oboje postanowili muzykować dalej. Jam session z improwizowanymi utworami a także klasykami, jak Lullaby for an Anxious Child trwało wiele godzin. Tych dwoje spotka się jeszcze z pewnością.

 • „Wednesday’s Child – Nadzieja dla Haiti“.

 • Nigela Kennedy Anna Maria Jopek wystąpi jako gość specjalny podczas koncertu charytatywnego pt. „Wednesday’s Child – Nadzieja dla Haiti“, który będzie mieć miejsce 8 maja o godzinie 19:00 w teatrze Szkoły Amerykańskiej w Warszawie (Bielawa, ul. Warszawska 202, Konstancin-Jeziorna). Na scenie usłyszymy także: Sinfonię Luventus, pianistę Maksyma Rzemińskiego, sopranistkę Urszulę Piwnicką oraz muzyków z Haiti. Koncert odbywa się pod patronatem Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w odbudowie haitańskich szkół. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na haitigala.com.

 • Jo & Muniek

 • Anna Maria Jopek z Muńkiem Staszczykiem AMJ z radością przyjęła zaproszenie swojego żoliborskiego sąsiada Muńka Staszczyka, lidera T Love i nagrała z duet (w piosence "Dzieje grzechu") na jego solowa płytę. Premiera albumu "Muniek" 15 marca.
  Jednocześnie miło nam poinformować, że 10 kwietnia 2010 w warszawskim klubie Palladium AMJ będzie gościem specjalnym podczas koncertu Muńka.

  Zapraszamy do działu multimedia na naszej stronie, gdzie można zobaczyć materiał wideo z prac nad płytą.

 • Jo & Muniek

 • AMJ z radością przyjęła zaproszenie swojego żoliborskiego sąsiada Muńka Staszczyka, lidera T Love i nagrała z duet na jego kolejna solowa płytę. Premiera u progu 2010.

  Zapraszamy do działu multimedia na naszej stronie, gdzie znajduje się wideo z nagrań.

 • Fryderyki 2010 - Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku

 • Już dziś (19.04.2010) wieczorem w Bazylice oo. Salezjanów odbędzie się symboliczna uroczystość ogłoszenia laureatów Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2010 wraz ze specjalnym koncertem pt. „Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku". Na scenie wystąpią m.in. Kayah & Royal String Quartet, Bartłomiej Kominek, Kwartet Camerata, , Nahorny Sekstet, Janusz Olejniczak, Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska, Krzysztof Kolberger, a także Anna Maria Jopek, która wykona utwór Cichy zapada zmrok.

 • ZMIANA TERMINÓW KONCERTÓW

 • W związku z tragedią, która wydarzyła się w dn. 10.04.2010 pod Smoleńskiem i ogłoszeniem żałoby narodowej informujemy o zmianie dat następujących koncertów Anny Marii Jopek:

  10 kwietnia - Warszawa - występ z Muńkiem Staszczykiem
  12 kwietnia - Wodzisław Śląski - koncert przełożony na 6 czerwca 2010
  16 kwietnia - Wałbrzych
  17 kwietnia - Polkowice
  18 kwietnia - Zielona Góra - koncert przełożony na 9 października 2010

  Wkrótce poinformujemy o nowych terminach koncertów (Jesień 2010).

  Terminy pozostałych występów nie ulegają zmianie. Szczegóły znajdują się w dziale KONCERTY.

 • Anna Maria Jopek w USA i Kanadzie

 • Po zeszłorocznej, niezwykle udanej trasie koncertowej w Azji (występy w Rosji, Japonii, Indonezji i Singapurze) Anna Maria Jopek kontynuuje swoją muzyczną podróż. Jak sama przyznaje „świat, choć jest tak ogromny i nieodgadniony stał się nagle tak bliski. Jego różnorodność, barwność, jego sprzeczności i kontrasty, jego złożoność i uroda nie przestaną mnie inspirować. Staram się odnaleźć w nim dla siebie taką małą niszę. Własną. Wciąż czuję, że to początek drogi, ale jakaż to fascynująca i… przyjemna wędrówka. Lubię być w ruchu.”
  W marcu Anna Maria Jopek wraz z zespołem odwiedzi USA i Kanadę. Przypomnijmy, że będzie to pierwszy od sześciu lat autorski koncert wokalistki na kontynencie amerykańskim. W Kanadzie Ania zagra dwa koncert w Toronto. Pierwszy z nich odbędzie się w Polskim Centrum Kultury (6 marca 2010), następny w The Rose Theatre Brampton (7 marca 2010). Natomiast w Stanach Zjednoczonych odwiedzi Chicago (Copernicus Center, 13 marca 2010) oraz zaśpiewa na Manhattanie w Nowym Jorku (Skirball Center for the Performing Arts, 14 marca 2010).

  Po powrocie AMJ będzie kontynuować występy w Polsce:

  12 kwietnia (poniedziałek), Wodzisław Śląski - WCK
  16 kwietnia (piątek), Wałbrzych - Tawerna 9 fala
  17 kwietnia (sobota), godz. 19:00, Polkowice - Aula w Polkowicach (koncert z Grzegorzem Turnauem)
  18 kwietnia (niedziela), Zielona Góra - Filharmonia
  20 kwietnia (wtorek), Piła - Pilski Dom Kultury
  21 kwietnia (środa), Koszalin - Kino Kryterium
  22 kwietnia (czwartek), Kwidzyn - Kwidzyńskie Centrum Kultury

  Szczegóły dostępne są w dziale koncerty.

 • MY JAZZ Z ANNĄ MARIĄ

  Voices of the World Miło nam poinformować, że piosenki wykonywane przez Annę Marię Jopek znalazły się na popularnych w Niemczech kompilacjach MY JAZZ. Utwór „Daleko”, z międzynarodowej wersji płyty ID, dostępny jest na składance Voices of the World tuż obok piosenek takich artystów jak Mari Boine czy Noa. Z kolei „Don’t speak” z płyty Secret został wydany na albumie Ladies' Jazz wraz z piosenkami m.in. Molly Johnson, Rebekka Bakken czy Lizz Wright.

 • Koncertowa Anna Maria Jopek

  Zimowa trasa koncertowa Anny Marii Jopek Koncertem w Filharmonii Częstochowskiej Anna Maria Jopek rozpoczyna serię specjalnych występów w południowej Polsce. Poza Częstochową (18.02.) Anna Maria Jopek wraz z zespołem odwiedzi także Bielsko-Białą (19.02.), Rybnik (20.02.), Opole (22.02.), a także Łowicz (28.02.)

  Jak zapowiada Manager Artystki to pierwsza odsłona trasy koncertowej po Polsce. W kwietniu planowany jest cykl występów Anny Marii Jopek w Polsce Zachodniej i Północnej. Wokalistka odwiedzi Wałbrzych (16.04.), Polkowice (17.04), Zieloną Górę (18.04.), Piłę (20.04), Koszalin (21.04.) oraz Kwidzyn. Dodatkowo w marcu planowane są występy Anny Marii Jopek w USA i Kanadzie. Artystka zagra w Toronto, Chicago oraz na Manhattanie w Nowym Jorku. Annie Marii Jopek towarzyszyć będą znakomici polscy muzycy: Marek Napiórkowski (gitara), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja) oraz Piotr Nazaruk (śpiew, flet, cymbały).

  Na scenie Anna Maria Jopek stawiać będzie na otwarte formy, na nieustanną zmienność, na nadzwyczajną wrażliwość improwizujących muzyków. Zapowiada się kilka cudownych wieczorów dla entuzjastów muzyki!

  18 lutego (czwartek), godz. 19:00, Częstochowa – Filharmonia Częstochowska
  19 lutego (piątek), godz.19:00, Bielsko-Biała - Dom Muzyki
  20 lutego (sobota), godz. 19:00, Rybnik - Fundacja Elektrowni Rybnik
  22 lutego (poniedziałek), godz. 19:00, Opole - Teatr im. Jana Kochanowskiego
  28 lutego (niedziela), godz. 19:00, Łowicz - sala studyjna kina Fenix

  6 marca (sobota), godz. 20:00, Toronto (Kanada) - Polskie Centrum Kultury
  7 marca (niedziela), godz. 17:30, Toronto (Kanada) - The Rose Theatre Brampton
  13 marca (sobota), godz. 20:30, Chicago (USA) - Copernicus Center
  14 marca (niedziela), godz. 18:00, Nowy Jork - Manhattan (USA) - Skirball Center for the Performing Arts

  12 kwietnia (poniedziałek), Wodzisław Śląski - WCK
  16 kwietnia (piątek), Wałbrzych - Tawerna 9 fala
  17 kwietnia (sobota), godz. 19:00, Polkowice - Aula w Polkowicach (koncert z Grzegorzem Turnauem)
  18 kwietnia (niedziela), Zielona Góra - Filharmonia
  20 kwietnia (wtorek), Piła - Pilski Dom Kultury
  21 kwietnia (środa), Koszalin - Kino Kryterium
  22 kwietnia (czwartek), Kwidzyn - Kwidzyńskie Centrum Kultury

  Szczegóły dostępne są w dziale koncerty.

 • Wygraj zaproszenia na koncert w Częstochowie [konkurs rozwiązany]

 • Mamy dla Państwa jedno podwójne zaproszenie na czwartkowy koncert Anny Marii Jopek z zespołem w Częstochowie (18 luty 2010, godz. 19:00). Aby wygrać zaproszenie wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i mieć szczęście podczas losowania.

  Więcej informacji...

 • 14 karatowa złota puszka IRVING projektu Anny Marii Jopek

 • 14 karatowa złota puszka IRVING projektu Anny Marii Jopek Przepiękna, niezwykle cenna, unikalna – wyjątkowa w każdym calu.

  Złota Puszka na herbatę ufundowana została przez producenta herbat IRVING z okazji XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa ta została podjęta w ramach, realizowanego przez markę IRVING, programu odpowiedzialności społecznej.

  Oryginalny projekt florystycznego motywu dekoracyjnego przygotowała Anna Maria Jopek. Inspiracją do stworzenia ornamentów był styl secesyjny - jeden z ulubionych nurtów sztuki wokalistki.

  Ten piękny przedmiot wykonany jest z 14 karatowego złota i waży 204,1g. Puszka ma kształt prostopadłościanu o wymiarach 4,4cm w podstawie i 7cm wysokości oraz 2cm uchwyt w kształcie stylizowanego listka.

  Unikalność Puszki to przede wszystkim zasługa ręcznego wykonania niezmiernie bogatego dekoru florystycznego, opartego na płynnych, asymetrycznych liniach. Delikatny, secesyjny motyw roślinny doskonale podkreśla niepowtarzalny charakter przedmiotu i nawiązuje do jego zawartości.

  A zawartość Puszki jest równie wyjątkowa jak kruszec, z którego została wykonana. Złota Puszka IRVING wypełniona jest niezwykle ekskluzywnym i rzadkim gatunkiem herbaty Jun Shan Silver Needle – zwanej również herbatą cesarską. Przez setki lat herbata ta zarezerwowana była jedynie dla dworu cesarskiego oraz dla potrzeb niektórych ceremonii religijnych. Z uwagi na ściśle określony region, z którego pochodzi Jun Shan Silver Needle oraz wysokie wymagania odnośnie zbiorów, obecnie w skali roku produkowane jest zaledwie 500 kg tej herbaty.

  Złota Puszka na herbatę IRVING została zaprojektowana specjalnie dla XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Fundacja serdecznie dziękuje za ofiarowany przedmiot. Jak co roku, do każdej aukcji wystawianej przez nas, dołączony będzie certyfikat.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnej aukcji Złotej Puszki IRVING. Licytacja potrwa do 28 stycznia 2010 r.
  http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=300227

 • AMJ i Dominic Miller gościnnie na płycie Nighthawks

 • Jo i gitarzysta Dominic Miller (najbliższy współpracownik Stinga, współautor m.in. Shape of My Heart) zostali zaproszeni przez niemiecki zespól Nighthawks do wspólnego wykonania jednego z klasycznych polskich standardów muzyki popularnej. Utwór zarejestrowany jesienią 2009 zostanie wydany na kolejnej płycie Nighthawks wiosna przyszłego roku.

 • AMJ z Makoto Ozone

 • Przedstawiciel japońskiego Universalu, Makoto Ozone, Joe Ferla, AMJ. Studio S1, Warszawa, 12.11.2009 W Studiu S1 w Warszawie Jo wzięła udział w nagraniach najwybitniejszego japońskiego pianisty jazzowego: Makoto Ozone. Projekt, realizowany przez legendarnego reżysera dźwięku Joe Ferla (Barbra Streisand, John Scofield, Clint Eastwood, David Sanborn, Pat Metheny i setki innych) jest oparty na muzyce Chopina. Wśród gości m.in. Gregoire Maret, wirtuoz harmonijki (Pat Metheny Group, Cassandra Wilson, Marek Napiórkowski). AMJ zaaranżowała i zaśpiewała dwa utwory w tej sesji. Premiera płyty wiosną 2010.

  na fotografii: Przedstawiciel japońskiego Universalu, Makoto Ozone, Joe Ferla, AMJ. Studio S1, Warszawa, 12.11.2009

 • AMJ i Dominic Miller gościnnie na płycie Nighthawks

 • Jo i gitarzysta Dominic Miller (najbliższy współpracownik Stinga, współautor m.in. Shape of My Heart) zostali zaproszeni przez niemiecki zespól Nighthawks do wspólnego wykonania jednego z klasycznych polskich standardów muzyki popularnej. Utwór zarejestrowany jesienią 2009 zostanie wydany na kolejnej płycie Nighthawks wiosna przyszłego roku.

 • AMJ z Makoto Ozone

 • Przedstawiciel japońskiego Universalu, Makoto Ozone, Joe Ferla, AMJ. Studio S1, Warszawa, 12.11.2009 W Studiu S1 w Warszawie Jo wzięła udział w nagraniach najwybitniejszego japońskiego pianisty jazzowego: Makoto Ozone. Projekt, realizowany przez legendarnego reżysera dźwięku Joe Ferla (Barbra Streisand, John Scofield, Clint Eastwood, David Sanborn, Pat Metheny i setki innych) jest oparty na muzyce Chopina. Wśród gości m.in. Gregoire Maret, wirtuoz harmonijki (Pat Metheny Group, Cassandra Wilson, Marek Napiórkowski). AMJ zaaranżowała i zaśpiewała dwa utwory w tej sesji. Premiera płyty wiosną 2010.

  na fotografii: Przedstawiciel japońskiego Universalu, Makoto Ozone, Joe Ferla, AMJ. Studio S1, Warszawa, 12.11.2009

 • Tajemnica pewnej podróży

 • Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem magazynu VIVA, na okładce którego znajduje się zdjęcie Anny Marii Jopek oraz Marcina Kydryńskiego. Na naszej stronie publikujemy fragment „tajemniczej opowieść o pewnej podróży do Lizbony”. Cały artykuł Katarzyny Przybyszewskiej, któremu towarzyszą piękne fotografie AMJ i MK autorstwa Marleny Bielińskiej, w najnowszym numerze VIVY. W sprzedaży od 26 listopada.

  Lizbona to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie Marcin budzi się wcześnie. Okna ich sypialni na poddaszu są na wschodnią stronę. Widzi, jak wstaje czerwony świt, po nosie głaszcze rudym światłem. I, jak bohater w filmie „Pod osłoną nieba”, zadaje sobie pytanie: „Ile świtów jeszcze będę w stanie docenić, ile z nich mnie porwie, oczaruje, zachwyci?”. Więcej...

 • AMJ PERŁĄ POLSKIEJ GOSPODARKI?

 • Anna Maria Jopek otrzymała Perłę Polskiej Gospodarki za artystyczne osiągnięcia oraz za promocję polskiej muzyki poza granicami kraju. Ania została wyróżniona honorowo w gronie najwybitniejszych uczonych z kraju i zagranicy. Warto wspomnieć, że wśród nagrodzonych znaleźli się także Tadeusz Mazowiecki oraz Jerzy Owsiak.

  Ranking Perły Polskiej Gospodarki organizują wspólnie anglojęzyczny miesięcznik gospodarczy "Polish Market" i Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Tegoroczne rozdanie nagród odbyło się 19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

 • Sypka Warszawa nominowana

 • Miło nam donieść, że teledysk „Sypka Warszawa“ Anny Marii Jopek, jako jedyna polska produkcja, został nominowany na Camerimage w kategoriach Najlepszy Wideoklip oraz Najlepsze zdjęcia.

  Wideoklip firmy Timecode, która produkowała „Sypką Warszawę”, jest jedynym polskim klipem nominowanym do nagrody. Spośród zgłoszonych do konkursu klipów z całego świata do ścisłej czołówki zakwalifikowało się tylko 15 teledysków, między innymi tak znakomite jak: „Wrong” Depeche Mode czy „Warriors Dance“ The Prodigy. Zobacz teledysk...

 • Bilety na BMW Jazz Club Lisbon Stories

 • Z przykrością informujemy, że wszystkie bilety na koncerty BMW Jazz Club LISBON STORIES w Warszawie i Poznaniu zostały wyprzedane. Wszystkich chętnych, którym nie udało się zdobyć biletów na te koncerty serdecznie zapraszamy na występ w Gdańsku.

  Bilety: Gdynia: Sklep muzyczny PULS, Gdańsk-Wrzeszcz: C.H Manhattan punkt LOTTO piętro -1, Gdańsk Główny- Klub Parlament Ul. Św Ducha 2 Bilety on-line: www.ticketonline.pl

 • KOLEJNA ODSŁONA BMW JAZZ CLUB!

  BMW- Lisbon Stories Po sukcesach niezwykłych spotkań ze sztuką Brazylii; po odnalezieniu wspólnych korzeni z muzykami z Afryki; po ubiegłorocznym porozumieniu ponad podziałami gatunków wśród najwybitniejszych polskich artystów, BMW Jazz Club poszukuje kolejnych wyzwań i inspiracji.

  Muzyka Portugalii to nie tylko legendarne Fado – ten „blues krawędzi Europy“. To też jedyny w swoim rodzaju tygiel wielu wpływów i tradycji. W jednym z najpiękniejszych i najbardziej poetyckich miast świata – Lizbonie, brzmi muzyka krajów przez stulecia z Portugalią związanych. Dziś czas kolonizacji jest już historią, ale artyści z Angoli, Mozambiku, Gwinei Bissau czy Wysp Zielonego Przylądka uznają Lizbonę za swoją ojczyznę. Ich muzyka jednak to dusza ich dawnych, starych krajów. I to, co zdarza się w spotkaniu wielu kultur – zdaje się być najciekawsze. Zarazem to właśnie – przenikanie się wielu wątków od lat najbardziej interesuje BMW Jazz Club i stało się jego znakiem rozpoznawczym. W tym roku w wieczorze LISBON STORIES pojawi się kilkoro wybitnych artystów z Lizbony.

  W tym roku koncerty BMW JAZZ CLUB odbędą się w trzech miastach!

  7.12. (poniedziałek) WARSZAWA - Klub Palladium (kup bilet)
  8.12. (wtorek) GDAŃSK - Klub Parlament (kup bilet)
  9.12. (środa) POZNAŃ - Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UM (kup bilet)

  Wystąpią między innymi:
  ANNA MARIA JOPEK
  YAMI
  BETO BETUK

  oraz
  TITO PARIS (tylko w Warszawie)
  Henryk Miśkiewicz
  Ernesto Leite
  Marito Marques
  Marek Napiórkowski
  Robert Kubiszyn
  Paweł Dobrowolski

  Kliknij po szczegóły...

  Kup bilet MEET&GREET i spotkaj się z artystami po koncercie w Warszawie! Więcej...
 • KONKURS Anny Marii Jopek i marki YOSKINE

  Piękno kobiety tkwi w jej emocjach. Zakochana, wzruszona, zadowolona, a może…?

  Odpowiedz na pytanie: KIEDY CZUJESZ SIĘ PIĘKNA?
  I wygraj atrakcyjne nagrody!

  - Weekend w luksusowym SPA dla dwóch osób w hotelu Senator.
  - Zestaw kosmetyków YOSKINE indywidualnie dopasowany do wieku i rodzaju cery oraz okazjonalną płytę Anny Marii Jopek.
  - Dodatkowo: co 10 uczestniczka konkursu otrzyma prezent od YOSKINE- zestaw mini produktów.
  Konkurs trwa do 2 grudnia 2009 r.

  Zapraszamy do udziału www.yoskine.interia.pl

 • Anna Maria Jopek w Kawie czy herbacie

  We wtorek 17 listopada ok. godz. 7.50 Anna Maria Jopek będzie gościem programu Kawa czy herbata. Ania będzie rozmawiać o najnowszym konkursie organizowanym przez producenta kosmetyków Yoskine. Więcej informacji o konkursie na www.yoskine.interia.pl
 • Anna Maria Jopek Live - nowa płyta promocyjna

  Anna Maria Jopek LIVEKolejny biały kruk! Anna Maria Jopek Live to unikatowy album wydany w celach promocyjnych poza Polską. Na pierwszym krążku „Live studio recording” znajduje się siedem utworów w wersjach koncertowych, natomiast na drugim prezentacja DVD promująca twórczość AMJ. Być może już wkrótce to specjalne wydawnictwo będzie do zdobycia w konkursach na naszej stronie. Przeczytaj więcej o płycie...
 • Jubileusz Marka Napiórkowskiego

  Anna Maria Jopek wystąpi jako gość specjalny podczas jubileuszowego koncertu Marka Napiórkowskiego, który odbędzie się 22 listopada 2009 w ramach 12. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA 2009. Marek obchodzi w tym roku 20 lecie pracy artystycznej. Wszystkiego najlepszego! Więcej...
 • Siesta 5

  Siesta 5 Już 9 października w sklepach pojawi się kolejna odsłona Siesty. Piąta część, niezwykle lubianej i docenionej przez Państwa składanki, kontynuuje tradycje wyszukiwania najciekawszych nagrań z najodleglejszych zakątków globu. W słowie wstępnym na płycie Marcin Kydryński zapowiada, że „pojawi się kilka nowych postaci, ale też powróci paru przyjaciół z poprzednich spotkań. Jest już coś na wpół rodzinnego w tych naszych siestowych sesjach, to miłe. (…) Po raz pierwszy – i pewnie ostatni – liliowa noc ballad.” Jak zawsze każdy utwór opatrzony jest komentarze, album dodatkowo wzbogacają niesamowite zdjęcia MK. Na płycie nie zabrakło także utworu AMJ. Tym razem usłyszeć możemy „Jakby Nic Się Nie Stało” z maxisingla „Skłamałabym”.
 • AMJ i Youssou N'Dour

  Youssou N'Dour i Anna Maria Jopek 13 września w Sali Kongresowej w Warszawie AMJ była gościem podczas koncertu legendarnego "Głosu Afryki". Youssou N'Dour, jest być może dziś najbardziej rozpoznawalnym artystą tzw. World Music, dzięki przebojowi 7 Seconds Away i koncertom na miarę Live 8. Senegalski artysta wystąpił jako główna gwiazda festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Przed Youssou pojawiła się tego dnia fenomenalny Tcheka, gitarzysta i wokalista z Cabo Verde.

  Zobacz zdjęcia...
 • "Sypka Warszawa"

  Z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Anna Maria Jopek wystąpiła w teledysku do kompozycji „Sypka Warszawa". Zobacz fotorelację z planu zdjęciowego. Autorem słów do "Sypkiej Warszawy" jest Miron Białoszewski ("Pamiętnika z Powstania Warszawskiego"). Opracowania tekstu dokonał Jerzy Bielunas, natomiast muzykę skomponował Mateusz Pospieszalski. Premiera teledysku miała miejsce 1 sierpnia o godzinie 17.00 (Godzina W). Przeczytaj więcej oraz zobacz teledysk...

  Sypka Warszawa

  Dzień wcześniej AMJ uczestniczyła w koncercie pt. "Oratorium z Powstania Warszawskiego" na Placu Krasińskich. Obok Anny Marii Jopek na scenie moglismy usłyszeć Stanisławę Celińską, Katarzynę Groniec, Alinę Janowską, Macieja Maleńczuka, Adama Nowaka, Roberta Więckiewicza, Mikołaja Woubishet oraz najmłodszą generację śpiewających aktorów i tancerzy – absolwentów wrocławskiej PWST, Chór Kameralny Ampla i Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus.

  Widowisko miało formę dramatycznego oratorium, w którym udział wzieli orkiestra, chór, soliści i grupa wykonawców tworzących ruch sceniczny. Scenariusz został oparty na fragmentach Pamiętnika z Powstania Warszawskiego. Tematem oratorium jest tragedia walczącego miasta i kolejne etapy jego agonii. Utwór przyjmuje formę wstrząsającej relacji ukazującej koszmar codziennej egzystencji setek tysięcy ludzi w burzonym, płonącym mieście.

 • ANNA MARIA JOPEK I BETO BETUK RAZEM W DOROTOWIE!

  AMJ KONCERT NA WODZIE! 1 sierpnia o godzinie 19.00 Anna Maria Jopek i Beto Betuk zaśpiewali razem na jednej scenie w Dorotowie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż koncert odbył się na pływającej w scenerii Jeziora Wulpińskiego. Zgodnie z prośbą organizatorów większość uczestników koncertu ubrała się na biało, aby podkreślić lekkość nautralnej scenografii, w której odbył się ten specjalny koncert.
 • Koncertowa set lista: Spróbuj mówić kocham, Nagle, Zrób, co możesz, Teraz i tu, Niema, Możliwe, A gdybyśmy nigdy się nie spotkali, O mój Rozmarynie, Czarne słowa, Upojenie, Ja spytać chcę o to samo, Bandoska, Piosenka dla Stasia, Tam, gdzie nie sięga wzrok, Gdy mówią mi, Śnieg.


  Zobacz zdjęcia...

 • WAKACYJNE KONCERTY

 • Gorąco zapraszamy na specjalne wakacyjne koncerty Anny Marii Jopek, które odbędą się w: Węgorzewie (sobota, 25 lipca), Ełku (niedziela, 26 lipca), Dorotowie (sobota, 1 sierpnia), Siedlcach (sobota, 22 sierpnia) oraz w miejscowości Końskie (niedziela, 23 sieprnia). Szczegóły koncertów w dziale KONCERTY. Zapraszamy!

 • AMJ w Czersku pośrodku Borów Tucholskich

  AMJ w Czersku "Dzień z mammobusem" Anna Maria Jopek po raz kolejny miała okazję zachęcać kobiety do profilaktycznych badań piersi. Dzień po występie na Top Trendy Festiwal (27.06.2009) AMJ udała się do Czerska, gdzie został podstawiony mammobus, w którym kobiety mogły za darmo odbyć badania mammograficzne. Zainteresowanie akcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ciągu całego dnia przebadano 130 kobiet. Następnego dnia akcja była kontynuowana w miejscowości Osieczyna. Każda z Pań biorąca udział w akcji otrzymała okolicznościowy upominek od firmy Dax Cosmetics producenta kosmetyków „Yoskine”, których ambasadorką jest Anna Maria Jopek. Organizatorzy nie kryją zadowolenia i liczą na zorganizowanie ponownej akcji. Przeczytaj więcej o akcji i zobacz zdjęcia.
 • WYGRAJ ZAPROSZENIE

  Już w najbliższą sobotę (22 sierpnia 2009) AMJ zagra koncert w Siedlcach, na który mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie. Aby wygrać bilety wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie i mieć szczęście podczas losowania. Więcej...
 • Wielki sukces w Japonii - JazzGazeta tam była! - artykuł Piotra Iwickiego
 • Reportaż z Końca Świata

  Wejdź do galerii Długo oczekiwany reportaż z przygód Kwartetu na Dalekim Wschodzie pojawiać się będzie przez cały czerwiec na stronie w seriach po pięć fotografii. Wybranych przez Marcina 100 zdjęć wraz z autorskim opisem spróbuje opowiedzieć historię tej podróży. Wejdź do galerii...

  Marcin Kydryński o swoim reportażu:

  Zrobiłem swoim starym Nikonem sporo zdjęć podczas tej, chyba najpiękniejszej naszej zespołowej wycieczki. Wybrałem aż sto, by choć spróbować zbliżyć się do intensywności, różnorodności naszych przeżyć. Nie jest to portfolio świetnych klat, bo tych jest może kilka i nie w ten sposób opowiada się długą historię. Poprosiłem Tomka, by codziennie umieszczał na stronie kilka zdjęć, a nie wszystkie naraz, bo w ten sposób, przez trzy tygodnie Państwo będą mogli w jakimś sensie powtarzać nasze doświadczenie ciągłej podróży. Czytaj dalej...
 • AMJ w DDTVN

 • Już w najbliższą niedzielę 31 maja 2009 Anna Maria Jopek będzie gościem Dzień Dobry TVN, w którym opowie o niezwykle udanej trasie koncertowej po Azji. W programie także po raz pierwszy zostaną zaprezentowane zdjęcia, które wykonał Marcin Kydryński. Początek programu 8.30. Zapraszamy!

 • TOP TRENDY Z AMJ

  W piątek 26 czerwca rusza kolejna edycja Festiwalu TopTrendy. Podobnie jak w zeszłym roku Anna Maria Jopek wystąpi podczas koncertu TOP, czyli występów artystów, którzy sprzedali najwięcej płyt w minionym roku. Początek koncertu o godzinie 20:00 w sopockiej Operze Leśnej, transmisja na żywo w Telewizji POLSAT. Więcej informacji o wakacyjnych koncertach AMJ już wkrótce na naszej stronie.

 • AMJ, KAYAH I BASIA U NIEDŹWIEDZIA

  Anna Maria Jopek, Basia Trzetrzelewska i Kayah u Marka Niedźwiedzkiego Ania od lat marzyła, aby poznać Basię Trzetrzelewską… Udało się to w ostatnią sobotę (23.05.2009). W jakich okolicznościach? Więcej na blogu Marka Niedźwiedzkiego. www.marekniedzwiecki.pl

  Zapraszamy!

 • TOURNEE ZA NAMI!

 • Po czterech dniach intensywnych koncertów w tokijskim klubie Blue Note w niedzielę 17 maja zakończyła się azjatycka trasa koncertowa Anny Marii Jopek. Już wkrótce na naszej stronie zamieścimy szereg materiałów z dalekowschodniego tournee. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z relacją Piotra Iwickiego (Gazeta Wyborcza), który na swoim jazzowym blogu opowiada a koncercie Ani w Japonii.

  Występami w tokijskim klubie Blue Note zakończyła dalekowschodnie tournee Anna Maria Jopek. To co pokazała w czasie czterech dni i ośmiu koncertów w najbardziej wypasionym jazzowym klubie globu, przerosło wszelkie oczekiwania. Jej występy publiczność przyjęła nie owacyjnie, ale wręcz frenetycznie. Czytaj więcej (na jazzgazeta.blox.pl)...

 • SKYPE Z AMJ

 • Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej programu Dzień Dobry TVN, na której dostępny jest zapis niedzielnego programu (17 maja), w którym Ania wraz z zespołem poprzez Skype udzieliła specjalnego wywiadu prosto z Tokio! Zobacz...

  W programie gościła także Halina Kunicka, która relacjonowała pobyt Ani i Marcina w Azji. Zobacz...

 • AMJ w Azji

  Po niezwykle udanych koncertach w Indonezji i Singapurze (przeczytaj recenzję koncertu w The Jakarta Post ), AMJ wraz z zespołem udała się do Japonii, gdzie w tokijskim klubie Blue Note koncertuje do 17 maja. Za nami pierwsze dwa występy. Zachęcamy do odwiedzin strony klubu Blue Note, gdzie pojawiło się wideo ze skrótem z występu AMJ. www.bluenote.co.jp

 • Sushi z AMJ

  Na stronie programu Dzień Dobry TVN możemy zobaczyć krótki reportaż o przygotowaniach Anny Marii Jopek i jej zespołu do wyjazdu w trasę po Azji, w tym relację z krótkiego kursu japońskiej etykiety, w którym zabrali udział. (zobacz). W niedzielnym programie mogliśmy także wysłuchać krótkiego wywiadu z Anią, którego zapis jest dostępny jest na stronie DDTVN.
 • TRASA KONCERTOWA

  TRASA AZJATYCKA ANNY MARII JOPEKPo udanych koncertach w Europie AMJ wybiera się do Azji! W kwietniowym i majowym grafiku AMJ pojawiły się występy w tak egzotycznych miejscach jak Bali, Jakarta, Surabaya (Indonezja) czy Singapur. Podczas azjatyckiej trasy Ania nie ominie także Japonii, gdzie w tokijskim klubie Blue Note zagra serię specjalnych koncertów. Ani towarzyszyć będą: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn oraz Paweł Dobrowolski. Występy zapowiadać będą azjatycką premierę płyty ID (13.05.2009).

  AMJ zagra także dwa dodatkowe koncerty towarzyszące trasie: w Sankt Petersburgu i w Dusseldorfie (podczas Festiwalu Düsseldorfer Jazz Rally).

  Szczegóły poszczególnych występów można znaleźć w dziale KONCERTY. Zachęcamy także do przeczytania kilku słów, które Ania skierowała do publiczności japońskiej (wersja angielska i japońska).

  Zobacz także wywiad dla portalu plejada.pl, w którym AMJ opowiada o podróży i koncertach w Azji.

  INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW:

  Przed zaplanowaną i zorganizowaną przez Ambasadę RP na koniec kwietnia i początek maja trasą koncertową po Indonezji polskiej wokalistki jazzowej, Anny Marii Jopek, w mediach RI ukazały się informacje dot. piosenkarki. W największej gazecie anglojęzycznej, „The Jakarta Post” oraz indonezyjskojęzycznej gazecie „Sinar Harapan” ukazały się długie artykuły, ilustrowane zdjęciami, prezentujące znakomite dokonania artystyczne Anny Marii Jopek. Informacje o koncertach i osiągnięciach piosenkarki zamieściła także narodowa agencja prasowa „Antara”. W publicznym Radiu Republiki Indonezji wyemitowano materiał poświęcony azjatyckiej trasie koncertowej Jopek oraz zachęcano do obejrzenia występów artystki. Materiały o AMJ przygotowuje jeszcze kilka redakcji indonezyjskich, w tym miesięczniki lifestylowe oraz gazety codzienne. Ambasada zorganizowała (15.04) spotkanie z dziennikarzami, promujące indonezyjskie tournee Jopek, planowana jest także konferencja prasowa z udziałem artystki (04.05). (MT)
 • Ambasadorka marki przedstawia...

  Prezes Dax Cosmetics-Jacek Majdax z ambasadorka. Yoskine-AMJW słoneczne, wiosenne popołudnie 26 marca w warszawskiej restauracji Porta 13 odbyło się spotkanie pod hasłem „Piękno kobiecych emocji”, podczas którego zaprezentowano nową serię kosmetyków ekskluzywnej marki YOSKINE (linia 30+ i 50+). Spotkanie wzbogaciła odsłona najnowszego Raportu YOSKINE: Emocje Polek, w którym zaprezentowane zostały wyniki badań dotyczących emocji jakie przeżywają Polki.

  O pozytywnych kobiecych emocjach podczas spotkania rozmawiały: Anna Maria Jopek, socjolog - Anita Wyszkowska, psycholog emocji – Dorota Kobylińska, Dyrektor Marketingu Dax Cosmetics – Agnieszka Gryc oraz prowadząca: Beata Sadowska.

  Więcej informacji na: www.yoskine.pl

 • Na zdjęciu: Prezes Dax Cosmetics - Jacek Majdax z ambasadorką Yoskine - AMJ.

 • Z Anną Marią Jopek o badaniach profilaktycznych

  Już po raz drugi Anna Maria Jopek osobiście namawiała panie do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Tym razem AMJ z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkiego NFZ promowali badania mammograficzne w Bratoszewicach (21.03.2009). Mimo ciągle trwającej akcji promującej programy i bezpłatne badania… wciąż jest dramatycznie dużo nie zbadanych kobiet. Dowiedz się więcej…
 • Dementujemy...

  W związku z nasilającymi się publikacjami na temat rzekomej przeprowadzki Anny Marii Jopek wraz z rodziną do Portugali pragniemy oficjalnie poinformować, że są one nieprawdziwe. Wbrew informacjom, które ukazują się na łamach magazynów plotkarskich zapewniamy, że Anna Maria Jopek oraz Marcin Kydryński nie planują wyjeżdżać na stałe z Polski.

  "Mamy w Lizbonie przyjaciół. Mamy tam swoje miejsce. To miasto nadzwyczajnej urody, pełne poezji i muzyki. Kochamy to światło, ocean, lubimy zjeść dobrą rybę i morskiego zwierza, napić się wina wśród pogodnych ludzi. Ale nie zamierzaliśmy, przynajmniej w najbliższych latach, wyjeżdżać z Polski. Tu jest nasza publiczność, nasi bliscy i Chopin pod wierzbą. Może ciemno i zimno, ale u siebie. Jeśli coś jednak zmienilibyśmy w Polsce od dziś, to etykę dziennikarską. Ciekawe, że obszerne cytaty z rzekomych rozmów z nami na temat rzekomego wyjazdu pojawiły się w tytułach, z którymi nigdy nie mieliśmy nawet okazji się zetknąć. Nieładnie, brukowi panowie i panie! Wstydźcie się. Fuj!" - komentuje Marcin Kydryński.

  W najbliższym czasie Anna Maria Jopek zagra kilka koncertów w Polsce oraz w Hiszpanii. Pod koniec kwietnia wyrusza w trasę koncertową promującą płytę ID w Azji. Szczegóły występów znajdują się w dziale KONCERTY.
 • BYLI W NOWYM JORKU...

  AMJ i Grzegorz Turnau 6 marca 2009 wydano dwupłytowy (CD i DVD) albumu Grzegorza Turnaua pt. „Do zobaczenia”. Na płycie DVD znajdą się prawie wszystkie teledyski artysty oraz fragment jego koncertu jubileuszowego "20 lat tutaj jestem", podczas którego wykonał wspólnie z Anną Marią Jopek piosenkę „Byłem w Nowym Jorku”.
 • BESTSELLER 2008 DLA AMJ!

  Niezwykle miło nam poinformować, że Anna Maria Jopek z płytą „Jo&Co” wygrała w kategorii JAZZ w plebiscycie Bestseller 2008 organizowanym przez sieć EMPIK! Przypomnijmy, że w 2002 roku AMJ odebrała tę nagrodę – wówczas AS EMPIKU – za płytę „Upojenie”. Gorąco dziękujemy!
 • NADZWYCZAJNY KONCERT DLA GABRIELI KOWNACKIEJ

  Koncert dla Gabrieli Kownackiej Anna Maria Jopek, Maryla Rodowicz i Michał Bajor wezmą udział w specjalnym koncercie charytatywnym na rzecz znanej polskiej aktorki Gabrieli Kownackiej. Impreza odbędzie się 9 marca 2009 o godz. 19.00 na scenie Bogusławskiego w Teatrze Narodowym w Warszawie. Na scenie zobaczymy również przyjaciół aktorki: Piotra Fronczewskiego, Joannę Trzepiecińską, Zbigniewa Zamachowskiego, Wojciecha Malajkata, Ewę Telega, Dorotę Landowską, Jana Englerta i innych.

  W przerwach koncertu działać będą charytatywne sklepiki. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Gabrieli Kownackiej, która już od dłuższego czasu zmaga się z ciężką chorobą nowotworową.

  Bilety dostępne są w kasach warszawskiego Teatru Narodowego przy Pl. Teatralnym 3 www.narodowy.pl. Więcej informacji...

  Serdecznie zapraszamy!
 • POMOC DLA KUBUSIA!

  Gorąco wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji kolekcjonerskiego singla Anny Marii Jopek „Cisza na skronie, na powieki słońce”. STRONA AUKCJI... Środki pozyskane ze sprzedaży tej płyty wspomogą Kubusia, który urodził się z ciężką wrodzoną wadą serca (przeczytaj więcej o Kubusiu na: www.mojkubusiek.bloog.pl)

  Za pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy!
 • KONCERTY WALENTYNKOWE

  Jak co roku w okolicach walentynek Anna Maria Jopek zagra kilka koncertów ze specjalnym repertuarem. Tym razem AMJ usłyszymy w Sosnowcu (13 lutego 2009), tradycyjnie w Łomiankach (14 lutego 2009), a także w Radomiu (15 lutego 2009). Kilka koncertów szykuje się także w marcu. Serdecznie zapraszamy! Przeczytaj szczegóły...
 • Marcin rozdaje płyty (akcja zakończona)

  Już od 16 marca 2009 Marcin Kydryński rozdaje płyty ze swojej kolekcji! Do rąk miłośników muzyki trafi aż 300 albumów.

  Chciałbym, aby moje płyty trafiły w ręce osób kochających muzykę, które są jej spragnione, a z różnych powodów same takich płyt kupić nie mogą.. Liczę też na to, że będą to fani "Siesty", towarzyszący mi w każdą niedzielę. - wyznał Marcin dla portalu plejada.pl
  www.rozdajeplyty.pl
 • ARCHIWUM WIADOMOŚCI z 2008 r.

  (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC