.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

DYSKOGRAFIA: Nienasycenie
NIENASYCENIE
Izabelin/Universal 2002

album otrzymał status ZŁOTEJ PŁYTY

Lista utworów:
1. Jeżeli kochasz to nie pamiętaj mnie
2. Bo wcale nie trawa
3. Na dłoni
4. Nienasycenie
5. Małe dzieci po to są
6. I pozostało tajemnica
7. Licho
8. Nie wiem skąd to wiem
9. Manny gram
10. O co tyle milczenia
11. Droga na południe
12. Cichy wielbiciel
13. Juka
14. On wszystko o nas wie

Teksty piosenek...

TELEDYSKI:Na dłoniI pozostanie tajemnicą

"Nienasycenie" to rzecz jasna tytuł zapożyczony od Witkacego, choć bez bezpośrednich nawiązań do jego twórczości. Chodziło mi raczej o nieudaną, jak zawsze, próbę zmieszczenia w tej muzyce wszystkich fascynacji, pasji, kolorów, tematów. To oczywista niemożliwość już w samym założeniu. Ale bardzo otwarcie, prawie ostentacyjnie zrywam z tradycją stworzoną jeszcze przez Franka Sinatrę - z tradycją tak zwanych "Albumów z konceptem". Tak powstawały potem tysiące płyt. Piosenki miały wspólne brzmienie, częstokroć też podobny temat, charakterystyczny nastrój. Często są to płyty, które kocham, jak "Here's To Life" Shirley Horn na przykład czy cały Frank z orkiestrą Nelsona Riddle. (...)"Nienasycenie" jest zbiorem piosenek. Mieliśmy nawet tytuł roboczy płyty: Jedenaście Piosenek, ale był za bliski ostatniego Cohena. Piosenki nagraliśmy tak, żebym miała przy tym jak najwięcej przyjemności, a ja szybko się nudzę.
Stąd inny pomysł właściwie na każdą z nich. Organy Hammonda, wiolonczele, elektronika, saksofon sopranowy, gitary klasyczne, swingowe granie, chóry, sopran operowy, dużo frajdy. Ta płyta ma tylko jedno zadanie: sprawić mi radość."


Przeczytaj reportaż opisujący prace nad płytą Nienasycenie:

- Przez kilka najbliższych lat zapewne nie będę mogła wrócić do estetyki płyty "Barefoot". - mówi Anna Maria Jopek. Jest chłodny, listopadowy poranek. W prywatnym Pueblo People Studio Pawła "Bzima" Zareckiego, pianisty zespołu AMJ, trwa zwyczajowe zamieszanie. Ludzie wchodzą i wychodzą, jedzą i kąpią się, w kuchni wiruje pralka, na klawiaturach suszy się kolekcja wełnianych skarpet. Sąsiad robi remont. Ania jest zrelaksowana. Bawi ją perspektywa nagrywania swojego głosu w wytłumionym gąbką korytarzu niewielkiego mieszkania w bloku za warszawską Żelazną Bramą. czytaj więcej...


SINGLE:

Maxisingiel do piosenki "Na dłoni" swoją oficjalną premierę miał 4 marca 2002 roku i był pierwszym zwiastunem albumu "Nienasycenie". Pomimo tego, że płyta ta była wydana w limitowanej edycji, ku uciesze fanów AMJ każdy mógł ją nabyć w sklepach muzycznych. Poza tytułową piosenką na krążku znalazły się cztery niepublikowane wcześniej utwory.

Lista utworów:
1. Na dłoni
2. Pamiętasz była jesień
3. Zawołam na pomoc wszystkie ptaki (demo)
4. O dniu radosny
5. Cyraneczka (live)
Na drugim singlu promującym "Nienasycenie" tytułową piosenką była "O co tyle milczenia". Płyta ta to maxisingiel, jednak krążek ten jak i dwa następne wydano w limitowanej edycji kolekcjonerskiej. Można tu znaleźć takie cenne nagrania jak "Trudno u cha cha" (niepublikowana wcześniej z sesji do "Barefoot"), "Tych lat nie odda nikt" oraz wersja "live" "Szeptów i łez" z pamiętnego koncertu walentynkowego w Trójce, 14.02.2002 r.

Lista utworów:
1. O co tyle milczenia
2. Naanahnae
3. Trudno u cha cha
4. Szepty i łzy (live)
5. Tych lat nie odda nikt
6.-10. Linery dla stacji radiowych
"I pozostanie tajemnica" to trzeci maxisingiel promujący "Nienasycenie". Oprócz tytułowego utworu, który jak wiemy Ania zadedykowała wszystkim dziennikarzom, na maxisinglu usłyszeć możemy dwa niepublikowane wcześniej, pochodzące z koncertu zarejestrowanego w Trójce, 14.02.2002r, poza tym piosenkę "Zapomnę" napisaną dla czasopisma Claudia oraz zamykający krążek utwór "Nie pożałuje pan", którą AMJ nagrała w duecie z Markiem Napiórkowskim podczas prywatnego przyjęcia urodzinowego z 14. grudnia 2000r.

Lista utworów:
1. I pozostanie tajemnicą
2. Zapomnę
3. Dłoń zanurzasz we śnie (live)
4. Upojenie (live)
5. Jeszcze raz?
6. Nie pożałuje pan (duet)
"Małe dzieci po to są" to ostatni singiel wydany w bardzo limitowanym nakładzie. Płyta zawiera trzy niepublikowane wcześniej utwory wykonywane przez AMJ: "Nie oczekuję dziś nikogo" - pięciominutowy aranż kompozycji Witolda Lutosławskiego, niewykorzystaną wersję z sesji do Barefoot piosenki "Dwa serduszka cztery oczy" oraz dobrze znany z "Bosej" utwór "Jednocześnie" pochodzący z koncertu piosenek Andrzeja Poniedzielskiego w Trójce, z 27 listopada 2001 r. Na koniec możemy usłyszeć oryginalny fragment ścieżki dźwiękowej do filmu "Demony Wojny", który był pierwowzorem dla tytułowej piosenki.

Lista utworów:
1. Intro
2. Małe dzieci po to są
3. Nie oczekuję dziś nikogo
4. Dwa serduszka cztery oczy
5. Wujek zagrał pięknie
6. Jednocześnie [live]
7. `Ajde Jano - temat z filmu "Demony Wojny"
(c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC