.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

WASOWSKI ODNALEZIONY - Ktoś zbudził mnie

3 grudnia 2013 ukazała się płyta Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie z nigdy jeszcze niepublikowanymi utworami pana Jerzego! Cyfrowo odszumione i na nowo zmasterowane nagrania sprzed lat, zaaranżowane przez Krzysztofa Herdzina, zostały wykonane m.in. przez Orkiestrę Sinfonia Viva. Tytułową piosenkę zaśpiewała Anna Maria Jopek. Zobacz teledysk...


MARITO MARQUES - Magic Everywhere

premiera albumu: 10 lipca 2013

AMJ wystąpiła gościnnie w utowrze "Zapal lampę i nie czekaj"


Krzysztof Herdzin - Jesteś światłem

Luty 2013. Piosenki skomponowane do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera zaśpiewali na nim przyjaciele muzyka: Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Materiału z "Jesteś światłem" można było wysłuchać przedpremierowo w radiowej Trójce. 10 lutego, gdzie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, odbył się specjalny koncert z udziałem wszystkich artystów.


Paulo de Carvalho - Ktoś zbudził mnie

Jesienią 2012 roku Anna Maria Jopek wystąpiła gościnnie w dwóch utworach na najnowszej płycie fenomentalnego portugalskiego muzyka Paulo de Carvalho. Fragmenty piosenek z najnowszego albumu pt. "Duetos de Lisboa" można posłuchać na stronie: www.emusic.com/listen/#/album/paulo-de-carvalho/duetos-de-lisboa/13587496/.


KROKE - Feelharmony

2 października 2012 na rynku pojawiła się nowa płyta zespołu Kroke pt. "Feelharmony". Album ukazał się z okazji 20 lecia krakowskiego zespołu. W trzech kompozycjach gościnnie wystąpiła Anna Maria Jopek (Cave, River of Schadows, Usual Happiness).

Makoto Ozone - Live & Let's Live Love For Japan

Od 24 stycznia 2012 dostępna jest w Polsce płyta Makoto Ozone pt. "Live & Let's Live Love For Japan". Album ten to hołd a zarazem pomoc Makoto Ozono i jego przyjaciół z całego świata dla ofiar marcowego trzęsienia ziemi w Japonii. nie na Rzecz Wsparcia Sztuk), która przekaże środki mieszkańcom obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi. Obok Makoto Ozone na "Live & Let's Live Love For Japan" usłyszymy znakomitych artystów takich jak Chick Corea, Christain McBride, Gary Burton, Branford Marsalis oraz Annę Marię Jopek w utworze "Kujawiak" (Mazurka C sharp minor No.2 op.6 ).

Robert Kubiszyn: Before Sunrise

Robert Kubiszyn - Before Sunrise

Robert Kubiszyn, wieloletni współpracownik i basista w zespole Anny Marii Jopek, 5 listopada 2010 wydaje pierwszą autorską płytę pt. "Before Sunrise". Jak zapowiada wydawca album zrealizowano zgodnie z prawidłami sztuki "łowienia dźwięków" i na kształt muzycznych spełnień twórcy. Ten audiofilski i wyjątkowy projekt skupia gwiazdy świata muzyki i realizacji dźwięku. Tworzą oni niepowtarzalny team, nadając muzyce wyjątkowy "kolor" . Wśród gości m.in. Mino Cinelu, Krzysztof Herdzin, Anna Maria Jopek, Gregoire Maret, Tim Miller, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Adam Pierończyk czy Grzegorz Turnau. Anię usłyszymy w utworze "Tak wyjść".

Matt Geraghty Project - Departures
(Omnilingual Records 2010)

Gościnny udział Anny Marii Jopek aż w 5 utworach na płycie amerykańskiego basisty Matt'a Geraghty.
Tytuły piosenek: Gdy Nie Zrozumiesz (track 1), The Girl From Barrio Alto (track 2), Niekochanie (track 3), Leaving My Gypsy Woman In Vienna (track 4), When Clouds Speak (track 6),

Nighthawks -Today
(Herzog Records Hamburg 2010)

tytuł piosenki: Małe tęsknoty


Muniek - Najmniejszy koncert świata (DVD)
(Agora 2010)

tytuł piosenki: Dzieje grzechu (live)

Beto Betuk - Catavento
(JBJ & Viceversa 2010)

tytuł piosenki: Rua Dos Remedios

Muniek Staszczyk - Muniek
(Sony 2010)

tytuł piosenki: Dzieje grzechu

AMJ z radością przyjęła zaproszenie swojego żoliborskiego sąsiada Muńka Staszczyka, lidera T Love i nagrała z duet (w piosence "Dzieje grzechu") na jego solowa płytę. Zobacz wideo z nagrań.

T-raperzy znad Wisły - Ekshumacja 2
(Agora 2009)

tytuł piosenki: "Startest"

Anna Maria Jopek po latach kolejny raz współpracuje z T-raperami znad Wisły! Tym razem Ania wspólnie z Edytą Geppert, Stanisławem Soykaą, Agą Zaryan, Fisz-em, Kasią Nosowskaą, Muńkiem Staszczykiem, Dorotą Miśkiewicz czy Marek Kondratem zostaje odpytana z historii…

Różni wykonawcy - Voices of the World (My Jazz)
(Boutique/Universal 2009)

Anna Maria Jopek - "Daleko"
płyta niedostępna w Polsce

Różni wykonawcy - Ladies' Jazz (My Jazz)
(Boutique/Universal 2009)

Anna Maria Jopek - "Don't speak"
płyta niedostępna w Polsce

Grzegorz Turnau - Do zobaczenia
(EMI 2009)
tytuł piosenki: Byłem w Nowym Jorku

6 marca 2009 wydano dwupłytowy (CD i DVD) albumu Grzegorza Turnaua pt. „Do zobaczenia”. Na płycie DVD znajdą się prawie wszystkie teledyski artysty oraz fragment jego koncertu jubileuszowego "20 lat tutaj jestem", podczas którego wykonał wspólnie z Anną Marią Jopek piosenkę „Byłem w Nowym Jorku”.

Felicjanek 10 z Anną Marią Jopek

FELICJANEK 10 - Książka z filmem animowanym
(Świat Książki 2008)
tytuł piosenki: Felicjnake 10
(muzyka i głosy: Anna Maria Jopek)
nośnik: książka + DVD

Anna Kaszuba-Dębska poprosiła Anię, zapewne także częściowo przez rodzinną historię, o napisanie muzyki do krótkiej animacji o życiu Karola Wojtyły w czasach jego dzieciństwa. Felicjanek 10 to adres, pod którym młody Karol mieszkał u mamy Kydryńskiej i bawił się z Lutkiem i Buśkiem. Jo napisała zwinną, jak sam film, rzecz na głosy. Jej fragment przypominamy na Boxie "Dwa serduszka, cztery oczy". W książce z filmem animowanym na DVD utwóry występuje podkład muzyczny.

Verve Today 2008

Różni wykonawcy- "VERVE TODAY 2008"
(Verve 2008),
tytuł piosenki: "Spróbuj mówić kocham" Anna Maria Jopek


Anna Maria Jopek po raz kolejny gości na ekskluzywnej składance jazzowej wydanej przez VERVE. Album VERVE TODAY 2008 prezentuje najciekawsze propozycje muzyczne wytwórni na dany rok. AMJ wraz z utworem „Spróbuj mówić kocham” z albumu "ID" znalazła się na płycie tuż obok Lizz Wright, Beady Belle, Mari Boine czy Richarda Bony. Płyta niestety nie jest dostępna w polskich sklepach.

Różni wykonawcy- "Siesta 4 - muzyka świata. Prezentuje Marcin Kydryński"
(Universal Music Polska 2008),
tytuł piosenki: "Niema" Anna Maria Jopek & Beto Betuk


New Voice

Różni wykonawcy- "NEW VOICES"
(EMARCY 2008),
tytuł piosenki: "Spróbuj mówić kocham" Anna Maria Jopek


„Spróbuj mówić kocham” znalazła się na płycie „New Voice” wydanej przez EMARCY. Album zawiera 16 piosenek najbardziej utalentowanych piosenkarek z całego świata. Płyta ta jednocześnie zapowiada międzynarodową premierę albumu „ID” Anny Marii Jopek. Płyta niedostępna na polskim rynku.

Marek Napiórkowski - Wolno
(Universal Music 2007)
tytuł piosenki: Ravelo

Kolejny album gitarzysty z zespołu Anny Marii Jopek. Tym razem płyta jest całkiem akustyczna. Na "Wolno" usłyszeć możemy m.in. Mino Cinelu, Gregoire Mareta, Annę Marię Jopek, Roberta Majewskiego. Album zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie.

Różni wykonawcy- "Siesta 3 - muzyka świata. Prezentuje Marcin Kydryński"
(Universal Music Polska 2007),
tytuł piosenki: "On wszystko o nas wie" Anna Maria Jopek / Oscar Castro-Neves / Mino Cinelu

AMJ, jak na poprzednich wydawnictwach pojawia się z niepublikowaną wcześniej nigdzie wersją utworu On Wszystko O Nas Wie, nagraną podczas sesji ID a zmiksowaną przez Andrzeja Karpa w środku nocy na stole w Real World Studios. Marcin w komentarzu do utworu pisze: "Atak na World Trade Center i wraz z nim nowy nieporządek świata zastał AMJ i mnie w toskańskiej willi Stinga. Jego pieśń Fragile długo trwała w naszej pamięci jako komentarz do tamtego dnia. Moja powstała zaraz po powrocie, z oczywistą aluzją do stingowych słów, w dniach oczekiwania na wojnę, w aurze gęstniejącego koszmaru. Dziś może trudno tamte napięcia wytłumaczyć, dlatego proszę o wyrozumiałość wobec tej piosenki. Znalazła dla siebie miejsce na Nienasyceniu a potem w angielskiej wersji na Secret, ale zawsze sądziłem, że sprawdziłaby się w małym gronie, przy ognisku. Ania, wielki Oscar i niezastąpiony Mino, (który na tym samym bębnie udu grał w oryginalnej wersji Fragile!), nagrali ją siedząc obok siebie w jednym pokoju, bez słuchawek, tak prywatnie, intymnie, inaczej. Cieszę się, że po latach dali jej nowe życie, dziękuję."

JAZZSINFONICA (live)
(Polskie Radio 2007)
tytuł piosenki: "Koncert fortepianowy A-dur KV 488 (cz.II)" oraz na finał koncertu "IV Symfonia d-moll op. 125"

Jest to płyta z zapisem koncertu Jazzsinfonica, który otwierał 25 marca XI Festiwal Beethovenowski "To był dla nas dobry dzień. Wszystkie wersje mozartowskiego adagia wydały się nam ciekawe muzycznie. Dlatego, poinformowani o szansie na powstanie DVD zdecydowaliśmy się zamieścić na płycie nie to dynamiczne nagranie z koncertu, a znacznie bardziej skupioną, zupełnie inną muzykę z próby. Żeby nie przepadła. Czy ostatecznie DVD się ukaże - nie wiem. Byłoby dobrze, bo to ważny i piękny był koncert".

Kayah- "MTV UNPLUGGED"
nośniki: CD, DVD, (KAYAX 2007)
tytuł piosenki: "Kiedy mówisz"

Pierwszy projekt MTV Unplugged w Polsce. AMJ była gościem koncertu Kayah. Panie wspólnie wykonały piosenkę "Kiedy mówisz". Kayah MtV Unplugged została w wersji audio, dvd oraz w wersji limitowanej dvd + cd

Grzegorz Turnau- "Historia Pewnej Podróży"
(EMI Music Poland 2006)
tytuł piosenki: "Gaj"

"Historia pewnej podróży" to projekt muzyczny Grzegorza Turnaua, w którym w jednej piosence („Gaj”) wystąpiła Anna Maria Jopek. Młodzieńcza fascynacja Grzegorza Turnaua twórczością i postacią Marka Grechuty zaowocowała albumem, na którym słyszymy nowe, często zaskakujące interpretacje klasycznych piosenek, a także mniej znane utwory Grechuty w dojrzałym, turnauowskim brzmieniu.

Różni wykonawcy- "W moich ramionach - Nick Cave i przyjaciele"
nośnik: DVD, (EMI Music Poland 2006)
- "Henry Lee" - Anna Maria Jopek, Maciej Maleńczuk
- "Where The Wild Roses Grow" (Tam, gdzie rosną dzikie róże) - Anna Maria Jopek, Maciej Maleńczuk

Zapis koncertu z wiosny roku 1999 (czas Jasnosłyszenia!), kiedy to m.in. AMJ wraz z Maćkiem Maleńczukiem wykonywali piosenki Cave'a w scenicznej obecności Mistrza na festiwalu we Wrocławiu.

Mino Cinelu - "La Californie"
(Universal Music France 2006)


Płyta z muzyką Mino Cinelu do filmu Jacquesa Fieschi La Californie. AMJ pojawia się w dwóch utworach: La Lettre de Stephan i La Guerre.

Więcej informacji na www.universalmusic.fr.

Różni wykonawcy- "Siesta 2 - muzyka świata. Prezentuje Marcin Kydryński"
(Universal Music Polska 2006),
tytuł piosenki: "O mój rozmarynie"

Po sukcesie pierwszej kompilacji Marcina - Siesta: Muzyka Świata (ponad 10.000 sprzedanych egzemplarzy!) i efemerycznym, kolekcjonerskim prototypie drugiej części wydanym, jak zawsze we współpracy z IBM, od 16 października dostępna będzie w sklepach nowa, poszerzona, zaopatrzona w obszerną książeczkę Siesta 2. Na niej premierowe nagranie AMJ o którym Marcin pisze: Latem 2005 roku Ania wzięła udział w audiofilskim projekcie naszego przyjaciela Arka Pruszczyńskiego, twórcy zaawansowanych systemów odsłuchowych z których sami korzystamy. Płyta Acoustic Room powstawała długo, ale AMJ zaśpiewała na jednej tylko sesji, jeżeli nie licząc tysiąca głosów utworu ID nagrywanego w Olsztynie. Tamtego dnia, 17 czerwca Ania weszła do studia S4 w Warszawie może na półtorej godziny, ale zanim nagrała dwa swoje utwory, spróbowała jeszcze mikrofony śpiewając do nich, jak zawsze, stare piosenki ludowe a capella. To nagranie jest właśnie próbą mikrofonu. Jak dobrze, że przy włączonej taśmie. Dzięki, Arku.

Różni artyści - "ACOUSTIC ROOM 47"
(Universal Music Group 2006),
tytuły piosenek:
- "Naanahanae",
- "Zapomnę"
- "ID"

Acoustic Room 47 w założeniu twórcy (Arek Pruszczyński) służy do "oceny brzmienia zaawansowanych systemów audio". AMJ nagrała na ten projekt trzy utwory, z których dwa pamiętamy z płyty dla czasopisma Claudia sprzed paru lat. Są to: „Naanahanae” Marcina Kydryńskiego i „Zapomnę” - AMJ i Marcina. Premierowym utworem jest kompozycja na same głosy zatytułowana „ID”.

Różni artyści - "Rendez Vous On The Jazz Boulevard vol. 5"
(Universal Music Polska 2006),
tytuł piosenki: "Patrzę na Ciebie"

AMJ, Nap i Robert otwierają piątą edycję składanki Wojciecha Wardyńskiego Rendez-vous At the Jazz Boulevard. Niepublikowane wcześniej nagranie Patrzę Na Ciebie pochodzi z przyjęcia urodzinowego AMJ z 14 grudnia 2005 roku i zostało zarejestrowane w obecności zaproszonych przyjaciół. Premiera płyty 27 kwietnia.

Różni artyści - "Siesta 2 IBM - muzyka świata. Prezentuje Marcin Kydryński"
(Universal Music Polska 2006),
tytuł piosenki: "Z nadzieją, że nie ma nieistnienia"

"Sięgnąłem po pierwszy miks Z Nadzieją, że Nie Ma Nieistnienia...z pierwszą wersją wokalu. Ania nagrała potem dwie inne. Chórki dograła już do późniejszej wersji - a ja wciąż sądzę, że ona jest mistrzem pierwszego take'u. Że jej pierwszy zachwyt i ciekawość muzyki dają najlepsze rezultaty... Ania szybko się nudzi. Dlatego przechowałem tę wersję, z zupełnie inaczej brzmiącym Mino, z Anią, która dzieli tę melodię także zupełnie inaczej. We wrześniu jednak, w rynkowej wersji albumu Siesta 2, Ania zaśpiewa inną, nieprawdopodobnie zaskakującą rzecz, nigdy wcześniej niepublikowaną. Nie będę zdradzał tajemnicy!" Marcin Kydryński

Robert Wolf - "Velvet night"
(FINE MUSIC / SOULFOOD FM 120-2 2006),
tytuły piosenek:
- "Nocturne (Ode mnie)" (Jopek/Kydryński),
- "Luna De Miel" (Wolf/Jopek,
- "Nuit Blanche" (Jopek/Wolf)

AMJ możemy usłyszeć w trzech utworach, w tym w premierowym nagraniu Ode Mnie (dopiero później zarejestrowanym w innej wersji na Niebo). Ponadto pojawia się w dwóch kompozycjach do których napisała "ludowe" teksty i stworzyła kontrapunkty i zaaranżowała partie chóralne. W kompozycji Luna De Miel Robertowi i AMJ towarzyszy wybitny klarnecista, laureat nagród Grammy, Paquito D'Rivera. Płyta nie

Miecz Szcześniak - "Zwykły cud"
Polskie Radio 2006,
tytuł piosenki: "Czekaj na wiatr" (Pedro Nazaruk)

AMJ zaśpiewa gościnnie w piosence „Czekaj na wiatr”, do której muzykę i słowa napisał Piotr Nazaruk. Niespodzianką w tym utworze jest udział Marcina, który zagrał w nim na gitarze klasycznej. „Zwykły cud” to pierwszy studyjny album „Miecza” Szcześniaka po pięcioletniej przerwie. Do wspólnego muzykowania Mietek zaprosił również Mezo i Paulinę Przybysz z zespołu Sistars.

Różni artyści - "Nieszpory"
ARTYŚCI POLSCY JANOWI PAWŁOWI II W HOŁDZIE
(Polskie Radio 2006),
tytuł piosenki: "Magnificat-Wielbi dusza moja Pana"

Płyta ukazała się w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wśród zaproszonych artystów znalazł się Leszek Możdżer, który napisał „Magnificat-Wielbi dusza moja Pana", na głos kobiecy, orkiestrę i chór oraz...DJ'a. Z Polską Orkiestrą Radiową i Chórem Polskiego Radia w Krakowie oraz m.bunio.s wystąpiła na zaproszenie Leszka AMJ. "To jeden z najtrudniejszych utworów, jakie nagrałam kiedykolwiek - zwierza się AMJ - ale praca z Leszkiem to zawsze wielkie wyzwanie. I ogromna przyjemność". Przypominamy, że Leszek Możdżer pojawił się wcześniej na pięciu płytach AMJ: Bosa, Nienasycenie, Upojenie, Farat i Z Pamięci...

Różni artyści - "Siesta - muzyka świata. Prezentuje Marcin Kydryński"
(Universal Music Polska 2005),
tytuł piosenki: "Laura i Filon"

Płyta nawiązująca do autorskich programów radiowych Marcina Kydryńskiego, Siesta, ukazała się na rynku 17 października 2005r. Wśród piętnastu utworów, które tylko częściowo pokrywają się z tracklistą pierwowzoru, przygotowanego w niewielkim nakładzie dla firmy IBM, pojawia się nowe nagranie AMJ. Ania z zespołem wykonuje na koniec płyty "Laurę i Filona".

"Nasz gitarzysta Marek Napiórkowski zaaranżował z Anią tę muzykę na koncert chopinowski w Nagoya. Pojawia się więc i fragment etiudy E-dur i przede wszystkim sam motyw Laury i Filona wpleciony kiedyś przez Chopina w Fantazję na Tematy Polskie. Pamiętam ten japoński koncert, kiedy Bzim, nieprzytomny po zmianie czasu zasnął w garderobie i dobudzono go, kiedy zespół grał na scenie koniec pierwszej zwrotki. Bzim wgramolił się na estradę i bezbłędnie przyłączył w przewidzianym momencie! Dziękuję Ani i kolegom za tę wersję zarejestrowaną specjalnie na siestową płytę. Mam nadzieję, że się Państwo spodoba." Marcin Kydryński

Różni artyści - "Verve Today 2005"
(Universal Classics & Jazz / Verve 2005),
tytuł piosenki: "Don't speak"

Płyta niedostępna w Polsce. Znalazły się na niej najciekawsze propozycje muzyczne Verve na rok 2005.

Różni artyści - "Rendez- vouz on the jazz boulevard"
(Universal Music Polska 2005),
tytuł piosenki: "We can work it out"

Na albumie znajdziecie Państwo premierowe nagranie "We can work it out" (specjalnie podarowane dla tej serii) w wykonaniu Anny Marii Jopek, a także premierowe nagranie powracającej po wieloletniej przerwie na polski rynek jazzu -Lory Szafran.

Różni artyści - "Święta, święta, święta 3"
(Universal Music Polska 2005),
tytuł piosenki: "W zimowe dni"

Marek Napiórkowski - "Nap"
(Universal Music Polska 2005),
tytuł piosenki: "Only a night away"

"Jedna z naszych wielu ostatnio wspólnych kompozycji z Anią Jopek. Spotykamy się u niej i gramy… albo wykorzystujemy przerwę w próbie dźwięku, każda sytuacja jest pretekstem do muzykowania. Ta piosenka swoim charakterem najbardziej pasowała do płyty. Tekst napisała Nina Madhoo, która pracowała z Anią jako tłumaczka tekstów I coach językowy przy sesjach naszej angielskiej płyty Secret." Marek Napiórkowski

Grzegorz Turnau - "11:11"
(EMI Music Poland 2005),
tytuł piosenki: "Bossa nova Solannowa" (Turnau/Rusinek)

Voo Voo - "Voo Voo z kobietami"
(Sony Music 2004),
tytuły piosenek:
- "Czas pomyka" - "Moja broń"

Rożni artyści - "Smooth Jazz Cafe 6 - Marek Niedźwiecki"
(Universal Music Group 2004),
tytuły piosenek:
- "W tej piosence jest stale zima"
- "Na całej połaci śnieg"

Janga - "Strona A"
(Grami 2004),
tytuł piosenek:
- "Dłoń zanurzasz we śnie"
- "Czemuż tak wątpisz o zmarłej"

Różni artyści - "Jonasz Kofta... na bis"
(Polskie Radio 2003),
tytuł piosenek:
- "Do łezki łezka"
- "Jej portret"
- "Pamiętajcie o ogrodach" (wszyscy wykonawcy)

Różni artyści - "Ladies"
(BMG 2003),
tytuł piosenki: "Jeszcze poczekajmy"

Różni artyści - "Verve Today 2002"
(Universal Classics & Jazz / Verve 2002),
tytuł piosenki: "Cyraneczka"

Płyta niedostępna w Polsce. Album zawiera "Cyranczekę" w wersji z płyty "Barefoot".

Sweet noise - "Czas ludzi cienia"
(Pomaton 2002),
tytuł piosenki: "Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz"

Carrantuohill - "Inis"
(Agencja "Celt" 2002),
tytuł piosenki: "Zielony Król"

Różni artyści - "Barka - koncert z okazji Dnia Papieskiego"
(PM Promocja Muzyka 2002),
tytuł piosenek:
- "Barka"
- "Psalm (Czemu ja, czemu tu)"

Różni artyści - "Do szafy grającej... 2"
(Quazar records),
tytuł piosenki: "Rudy Rydz"

Różni artyści - "Pocztówka Do Świętego Mikołaja"
(Universal Music Polska 2001),
tytuł piosenki: "Pocztówka Do Świętego Mikołaja" (Jerzy Jarosław Dobrzyński/ Justyna Holm)

Różni artyści i Marek Grechuta - "Serce"
(Polskie Radio 2001),
tytuł piosenki: Wszystko Dla Twej Miłości (Marek Grechuta)

Prawdziwa perła! Anna Maria Jopek sama akompaniuje sobie na fortepianie.

Różni artyści- "Smooth Jazz Cafe 3"
(Pomaton EMI 2001),
tytuł piosenki: Poranne Łzy (Zbigniew Jaremko / Wojciech Młynarski)

Utwór pierwotnie został nagrany na płytę "Bosa", jednak ostatecznie znalazł się na składance Marka Niedźwiedzkiego.

Michał Żebrowski- "Lubię, kiedy kobieta"
(BMG / PWA 2001),
tytuły piosenek:
- "Musisz Mi Pomóc" (Andrzej Smolik / Anna Maria Jopek / Edward Stachura)
- "Upojenie" (Anna Maria Jopek / Stanisław Grochowiak)
- "Tęsknota" ( Anna Maria Jopek / Maria Pawlikowska- Jasnorzewska / Adam Mickiewicz)
- "Wszystkie Cnoty" (Anna Maria Jopek / Maria Pawlikowska-Jasnorzewska)

Różni artyści- "W Pustyni i w Puszczy - ścieżka dźwiękowa do filmu"
(Warner Music 2001),
tytuł piosenki:
- Mama Afryka (Krzesimir Dębski / Jacek Cygan)

Różni artyści- "Nick Cave i Przyjaciele"
(Luna Music 2001),

tytuły piosenek:
- Anna Maria Jopek i Maciej Maleńczuk: "Henry Lee" (Nick Cave / Roman Kołakowski)
- "Tam, Gdzie rosną Dzikie Róże" (Nick Cave / Roman Kołakowski )

Różni artyści- "Artyści Piosenki: Kurt Weill"
(Luna Music 2001),

tytuły piosenek:
- Ballada o Kobiecie Żołnierza (Kurt Weill / Roman Kołakowski)
- Jesienny Song (Kurt Weill / Roman Kołakowski)

Nagrano "na żywo" podczas 21.PPA we Wrocławiu, marzec 2000.

Różni artyści- "Okrągła dziesiątka Radia Zet"
(Universal Music Polska 2000),

tytuł piosenki:
- "Jeśli Myślisz, Że Ja Cię Nie Kocham"* ( Krzysztof Knittel / Andrzej Woyciechowski)

* piosenka zamieszczona również na składance "10 lat" Radio Zet

Wojciech Kilar- "The Best"
(Universal Music Polska 2000),

tytuł piosenki:
- "Temat ze Smugi cienia" (Wojciech Kilar / Marcin Kydryński) (wokaliza) (Wojciech Kilar)
- "Szepty i łzy"

Różni artyści- "Tyle Słońca" - Koncert Pamięci Anny Jantar
(Universal Music Polska 2000),

tytuł piosenki:
"Ja Nie Mogłam Mieć Serc Dwóch" (/ Wojciech Mann)

Michał Żebrowski - jako Zakochany Pan Tadeusz (BMG / PWA 1999),

tytuł piosenki:
"Wspomnienie" (Paweł Betley / Anna Maria Jopek / Adam Mickiewicz)

Różni artyści - "Spona" - Soundtrack
(PolyGram 1998) ,

tytuł piosenki:
"Uciekaj, Uciekaj" (Andrzej Zieliński / Leszek A. Moczulski)

Różni artyści - Kubuś Puchatek - "Piosenki ze Stumilowego Lasu" - Soundtrack
(PolyGram 1998) ,

tytuł piosenki:
Anna Maria Jopek i Grzegorz Markowski: "Gdzie Jesteś" ( Michael Abbott / Marek Robaczewski)

Różni artyści - "Moja i Twoja nadzieja": cegiełka na rzecz ofiar powodzi
(Polskie Radio 1997)

tytuł Piosenki:
-"Moja i Twoja nadzieja" (wersja z płyty "Szeptem" wydana prapremierowo)

Różni artyści - Agnieszka Osiecka: "Pięć Oceanów"
(Polskie Radio 1997)

tytuły piosenek:
-"Okularnicy"
-"Byle Nie O Miłości"

Henryk Miśkiewicz - "Remembrances"
(Black Label 1996)

tytuły piosenek:
Anna Maria Jopek i Henryk Miśkiewicz:
-Mój List (Michel Legrand / Jeremi Przybora)
-Wystarczy Uśmiech Twój (Michel Legrand / Wojciech Młynarski)

Jacek Niedziela - "Jazzowe Poetycje"
(SonyKoch Jazz CD 1996)

- "Wsunęłam się"
- "Gdy pochylisz nade mną"
- "Śpiący jednorożec"
- "Oczekiwanie"
- "Za wielką pustką"
- "Jest cała ziemia samotności"

Irena Santor - "Duety"
(Pomaton 1996)

tytuły piosenek:
- "Jesienny Pan" (Roman Orłow / Wojciech Młynarski)
- "Powrócisz tu" (Figiel / Kondratowicz)

Robert Amirian - "Bardzo Niebieskie Migdały"
(Polygram / Mercury 1996)


tytuły piosenek:
- "To wszytsko by" (R.Amirian/R.Amirian, B.Lankosz),
- "Zapragnij" (R.Amirian/R.Amirian),
- "Snogrody" (R.Amirian/R.Amirian, R.Kurpisz)

Włodzimierz Nahorny i Bogdan Loebl - "Kolędy na cały rok"
(Polonia Records 1995)

tytuły piosenek:
- "Pachnie świecy wosk",
- "Dziecko świętej panienki",
- "Do Wigilii zasiąść czas"

(c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC