.:: ANNA MARIA JOPEK ::. ID.::

Anna Maria Jopek Band


ANNA MARIA JOPEK - KWARTET

Najbardziej wszechstronna i szalona formacja z jaką pracuje Anna Maria Jopek. Żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej liczbie instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Ten projekt to dużo cudownej zabawy, ale i wielkie wyzwanie. KWARTET Anny Marii Jopek to obok wokalistki: Krzysztof Herdzin, Piotr Nazaruk, Robert Kubiszyn.

Na specjalne życzenie do projektu dołączyć może światowej sławy perkusjonista Mino Cinelu. "Nikt jednak tak radykalnie nie odmienia losu każdej piosenki jak Mino. To geniusz pulsu, barwy, narracji" - mówi o Mino Cinelu AMJ. "Był miłością od pierwszego słyszenia. Sting śpiewał kultowe Fragile, a ja modliłam się do gościa, który grał w drugim planie groove na udu. Kiedy zaczęłam nagrywać swoją muzykę, strasznie chciałam Go spotkać. Bez Mina nie byłoby Nieba, Upojenia, Faratu, Jo&Co, ID... Nikt na świecie nie gra tak jak On na instrumentach perkusyjnych. Ma taki złoty, życiodajny puls w palcach."

Możliwy jest także koncert w kameralnej odsłonie w TRIO. ANNA MARIA JOPEK & KROKE

Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości - odwołując się do tradycyjnej muzyki i przyszłości - posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z ich muzyką słuchacz zanurza się w nieznaną szeroką przestrzeń mieniącą się tysiącem barw. Ta muzyka nie raz sprawdzała się jako doskonała muzyka filmowa i teatralna - tak obrazowa, pełna znaczeń, a zarazem tak pojemna dla wyobraźni. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach - podróżnikach w czasie i przestrzeni.

Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy -męski i żeński- naszych czasów, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

www.kroke.com.pl

(c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC