.:: ANNA MARIA JOPEK ::.

 • RETRANSMISJA KONCERTU W TRÓJCE

  Szczególne muzyczne spotkanie Anny Marii Jopek z Branfordem Marsalisem, które odbyło się 13 listopada w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, będzie retransmitowane na antenie Trójki w najbliższą sobotę 8 grudnia o godz. 21.05 w audycji Piotra Metza „Lista osobista”.. Podczas koncertu Ania i Branford w towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna, Piotra Nazaruka i Pawła Dobrowolskiego wykonali wybrane utwory z albumu „Ulotne”.. Zapraszamy Państwa w sobotę przed odbiorniki, aby wysłuchać tego wyjątkowego wydarzenia. Szczegóły...

 • ULOTNE - winyl

  Oprócz prezentów Św. Mikołaj przynosi także dobre wieści... od dziś można zamawiać płytę „Ulotne”. w wersji winylowej! Szczegóły...
 • ZŁOTA PŁYTA

  Wczoraj w Trójce z rąk Piotra Metza Branford Marsalis i ja odebraliśmy złotą płytę za album „Ulotne”. Świadomość, że muzyka, którą nagraliśmy z potrzeby serca, na początku wyłącznie dla utrwalenia i zapisania wspólnego szczęścia gry, teraz naprawdę jest z Państwem, porusza mnie mocno.

  Kłaniam się nisko wszystkim, absolutnie wszystkim, którzy pracowali przy „Ulotnych” . Stopień dedykacji tej sprawie jak widać rezonuje na innych.

  I dźwięk Branforda... Jeśli istnieje coś pewnego na tym świecie, to jest to brzmienie Branforda Marsalisa.

  Dziękuję
  AMJ

 • SPOTKANIE W RADIOWEJ TRÓJCE

  W najbliższy wtorek 13 listopada 2018 r. (godz. 22:00) Anna Maria Jopek i Branford Marsalis spotkają się z publicznością w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Rozmowę poprowadzi Piotr Metz, szef muzyczny Trójki. AMJ i Branford Marsalis w towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna, Piotra Nazaruka i Pawła Dobrowolskiego wykonają wybrane utwory z albumu „Ulotne”. Wejściówki do wygrania na antenie. Spotkanie będzie rejestrowane, wkrótce podamy datę emisji.

 • JESIENNE KONCERTY

  W listopadzie Annę Marię Jopek będziemy mogli usłyszeć na kilku koncertach w Polsce oraz na Wyspach Kanaryjskich, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Słowacji. Poniżej publikujemy szczegóły:

  3.11.2018 - Las Palmas de Gran Canaria (bilety)
  5.11.2018 - Radomsko - AMJ & KROKE (bilety)
  9.11.2018 - Drezno - AMJ & KROKE (bilety)
  11.11.2018 - Londyn - koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Royal Albert Hall
  17.11.2018 - Koszyce - AMJ & KROKE (bilety)
  18.11.2018 - Sosnowiec (bilety)
  30.11.2018 - Wodzisław Śląski - AMJ & KROKE (bilety)
  9.12.2018 - Bielsko-Biała - AMJ & Leszek Możdżer (koncert wyprzedany)

  Zapraszamy!
 • Anna Maria Jopek & Branford Marsalis Ulotne

  Dziś premiera płyty „Ulotne” . Dziękuję całej ekipie muzykującej, realizującej i produkującej ten album. Jesteście jego prawdziwą siłą i pięknem. Oby ta muzyka dała tyle szczęścia innym ile mnie praca przy jej powstawaniu.
  Z szacunkiem i miłością

  AMJ

  Plyta „Ulotne” jest dostępna również cyfrowo wyłącznie w iTunes i Apple Music.
 • SPOTKANIA W EMPIKU Ulotne

  Zapraszamy na spotkanie z Anną Marią Jopek we Wrocławiu w salonie EMPIK Renoma (ul. Świdnicka 40), które odbędzie się 16 października 2018. Ania odwiedzi także Empik Bonarka w Krakowie (ul. Kamieńskiego 11), 22 października 2018. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się z artystką, dowiedzieć się o jej współpracy z Branford Marsalisem i zdobyć podpis Ani na nowej płycie. Spotkania ropozczynają się o godz. 18:00.


 • „PATRZ I SŁUCHAJ” - singiel

  Utwór „Patrz i słuchaj” , zapowiadający najnowszą płytę Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa, od dziś jest dostępny w serwisie iTunes! Kliknij... Premiera płyty 5 października.
 • ANNA MARIA JOPEK & BRANFORD MARSALIS Ulotne

  „Z miłości do talentu Branforda (którego odkryłam jako nastolatka na płytach Stinga), z miłości do polskich tematów ludowych, z pasji spotkań na krawędzi kultur i stylistyk, z potrzeby nagrywania wśród tych, których uwielbiam i podziwiam” - AMJ o nowej płycie. Ulotne - płyta dostępna w przedsprzedaży na www.empik.com

 • KONCERTY WE WRZEŚNIU

  Zapraszamy na wrześniowe koncerty Anny Marii Jopek:
  14.09.2018 - Strumień
  20.09.2018 - Zawiercie
  21.09.2018 - Piotrków Trybunalski
  27.09.2018 - Płock 28.09.2018 - Lubin (AMJ & KROKE)
  30.09.2018 - Tychy

  Szczegóły w dziale koncerty.
  Do zobaczenia!

 • ANNA MARIA JOPEK W TURCJI

  Jesienią AMJ powraca do Turcji. Zapraszamy na koncert w Stambule (Zorlu PSM), który odbędzie się 10 października. Bilety już w sprzedaży.

 • ANNA MARIA JOPEK & LESZEK MOŻDŻER WYSTĄPILI NA JAZZAHEAD!

  Specjalny koncert odbył się 20 kwietnia 2018 r. w ramach uroczystej gali otwierającej największe na świecie targi jazzowe - jazzahead! w Bremie. Na targach zostały zaprezentowane najciekawsze zjawiska polskiej sceny muzycznej. Jak podkreślają organizatorzy, Annę Marię Jopek i Leszka Możdżera łączą klasyczne wykształcenie muzyczne, zachwyt rodzimą muzyką i wieloletnia przyjaźń sceniczna. Każde z nich na swój oryginalny sposób korzysta z tradycji. Jopek uwielbia odwoływać się do muzyki ludowej, Możdżer koresponduje z klasyką. Każde wypracowało własny, unikatowy, rozpoznawalny na świecie styl. Doskonali warsztatowo i formalnie, charyzmatyczni, erudyci i indywidualiści. Na jazzahead! zaprezentowali premierowy projekt "Dwa serduszka cztery oczy" w ukłonie mistrzom, stylom i gatunkom polskiej muzyki. Więcej informacji...

  Zobacz zdjęcia z koncertu...
  Dwa serduszka cztery oczy (live - audio)

  W Polsce projekt usłyszeć będzie można 9 grudnia 2018 w Bielsku-Białej (Bielskie Centrum Kultury).
 • ANNA MARIA JOPEK W RYDZE

  Koncert Anny Marii Jopek, 26 lipca 2018, otworzy World Jazz Festival w Rydze. Na scenie AMJ towarzyszyć będą Krzysztof Herdzin - fortepian oraz Robert Kubiszyn - bas. Podczas trzydniowego festiwalu wystąpią także światowej sławy muzycy: Michel Legrand, Igor Butman, Candy Dulfer czy Tony Momrelle. Szczegóły: www.worldjazzfest.com

 • Naszej publiczności, która była z „Minione"
  z wdzięcznością...


 • ANNA MARIA JOPEK - „NAJCISZEJ”

  Po koncertach w wielkich salach, w których zagrała z Gonzalo Rubalcabą, czekając na swój nowy projekt z Branfordem Marsalisem, Anna Maria Jopek wraca do mniejszych miejsc z prawdziwą kameralistyką. Zaprasza AMJ: Czekanie na wiosnę strasznie się dłuży. Chcemy być dla Państwa odrobiną ciepła i światła w tym czasie, stąd pomysł grania cichutko, ale bardzo energetycznie. Potrzebuję też pewnej dawki piękna i harmonii w tych burych miesiącach, dlatego z radością wykonamy bossanovy - w najlepszej z możliwych konfiguracji ludzkich do takiego grania.

  Wystąpią:
  Kuba Stankiewicz - sama wrażliwość pianistyki
  Mitchell Long - gitarzysta, którego przedstawiła mi Melody Gardot w Lizbonie, jest jej współpracownikiem, diabelnie muzykalnym, wszechstronnym i uroczym
  Pedro Nazaruk - multiinstrumentalista i mój kompan wokalny
  Robert Kubiszyn - wiadomo... tym razem tylko na kontrabasie
  Paweł Dobrowolski - którego poprosiłam o całkowite rozbrojenie perkusyjne.

  Założenie? Gramy energią, nie wolumenem, a kolorów, barw, środków wyrazu szukamy nie w gadżetach, a w sobie samych. Chciałabym, żeby było prosto, pięknie i najprawdziwiej. Czy się uda? Zapraszamy. Sprawdzimy to razem.

  10 lutego 2018| Łomianki - Jazz Cafe
  11 lutego 2018 | Łomianki - Jazz Cafe
  12 lutego 2018 | Chorzów - Teatr Rozrywki
  14 lutego 2018 | Lublin - Teatr Stary
  15 lutego 2018 | Lublin - Teatr Stary
  17 lutego 2018 | Nysa - Nyski Dom Kultury
  18 lutego 2018 | Kraków - Teatr im. J. Słowackiego
  19 lutego 2018 | Rzeszów - Filharmonia Podkarpacka
  24 lutego 2018 | Izmir - AASSM

  Więcej informacji...

 • ANNA MARIA JOPEK & KROKE W AZJI

  13 marca 2018 | Wuhan, (Chiny), 19:30
  Wuhan Qintai Concert Hall

  15 marca 2018 | Pekin (Chiny), 19:30
  Forbidden City Concert Hall

  17 marca 2018 | Hong Kong, 20:00
  Hong Kong Arts Festival

  18 marca 2018 | Hong Kong, 20:00
  Hong Kong Arts Festival

  19 marca 2018 | Tokio (Japonia), 18:30
  Blue Note Tokyo

  19 marca 2018 | Tokio (Japonia), 21:00
  Blue Note Tokyo

  20 marca 2018 | Tokio (Japonia), 18:30
  Blue Note Tokyo

  20 marca 2018 | Tokio (Japonia), 21:00
  Blue Note Tokyo

  22 marca 2018 | Takasaki (Japonia), 18:30
  Gunma Music Center

  Więcej informacji...

  Projekt realizowany jest w ramach koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100 (Priorytet 3a Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2021). Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 • „CZAS KOBIETY” W TEATRZE WIELKIM W WARSZAWIE.
  SOUNDTRACK W EMPIKU.


  Czas kobiety

  Dobre wieści dla wszystkich, którzy nie dotarli do Teatru Starego w Lublinie: „Czas kobiety", spektakl Leszka Mądzika z udziałem AMJ i Roberta Kubiszyna, będzie można zobaczyć 15 października w Teatrze Wielkim w Warszawie. W tym samym czasie ukaże się soundtrack (tylko w Empiku).
  empik.com

  ARCHIWUM WIADOMOŚCI...  (c) AMJ ANNA MARIA JOPEK