.:: ANNA MARIA JOPEK ::.

 • OLIS: „MINIONE” #1

  „Minione” - w okresie od 5 do 11 maja - były najchętniej kupowanym albumem w Polsce i zajmują pierwsze miejsce w opublikowanym dziś zestawieniu OLIS. To już trzynasty tydzień sprzedaży tej płyty. Z radością informujemy również, że 9 czerwca 2017 r. album Anny Marii Jopek i Gonzalo Rubalcaby zostanie wydany w wersji WINYLOWEJ! Więcej szczegółów o przedsprzedaży podamy wkrótce.

 • PLATYNOWE „MINIONE”

  Album „Minione” otrzymał status platynowej płyty! Dziękujemy!

 • KONCERTY ANNY MARII JOPEK

  Zapraszamy na koncerty Anny Marii Jopek w maju i czerwcu:

  8/05/2017 - Puławy, Dom Chemika
  17/05/2017 - Giżycko, Sala Biłas& Synowie
  9/06/2017 - Nowa Wieś Tworoska Muzyczna kawiarnia Rancza Baranówka
  10/06/2017 - Nowa Wieś Tworoska Muzyczna kawiarnia Rancza Baranówka
  22/06/2017 - Dortmund (Niemcy), domicil
  30/06/2017 - Dorotowo, Hotel Galery 69


  Szczegóły dostępne są tutaj...

 • MINIONE - zdjęcia z koncertów

  Zapraszamy do galerii, gdzie dostępne są zdjęcia z wybranych koncertów w ramach trasy „Minione”.

 • ZŁOTA PŁYTA!

  Album „Minione” ma już status złotej płyty! Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się 28 marca 2017 podczas koncertu w Teatrze Roma w Warszawie. Zobacz zdjęcia...

 • AMJ, TANGA I KUBAŃCZYCY...

  Po podróżach w głąb muzyki japońskiej („Haiku”) i luzofońskiej („Sobremesa”) AMJ tym razem zaśpiewa po polsku z Kubańczykami.

  Płyta „Minione”, 3 lutego 2017, to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich. AMJ śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów – fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą. Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej (m.in. „Rebeka", „Twe usta kłamią”) i mogły stać się pomostem między tym co minione, światem lat 30. ubiegłego stulecia – a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami: polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.

  „Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność. To co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękną i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności”- mówi AMJ. „Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka. Obecność jaźni w każdej nucie uczy uważności i pokory”.

  „Minione” produkuje i aranżuje Gonzalo Rubalcaba. Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory Criteria Miam na Florydzie.
  Zdjęcia i klip do projektu zrealizował Robert Roy Nałęcz podczas nagrań w Miami (studio nagrań The Hit Factory Criteria Miam) i Warszawie (apartamentowiec Cosmopolitan).

  POSŁUCHAJ | KUP PŁYTĘ

  Wydaniu płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa w największych miastach Polski.

  MINIONE – trasa koncertowa
  Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba
  Ernesto Simpson * Armando Gola 


  21/03/2017 – TORUŃ / Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  22/03/2017 – GDAŃSK / Polska Filharmonia Bałtycka
  24/03/2017 – BIELSKO-BIAŁA / Bielskie Centrum Kultury
  25/03/2017 – POZNAŃ / Sala Ziemi
  26/03/2017 – ŁÓDŹ / Wytwórnia 
  28/03/2017 – WARSZAWA / Teatr Muzyczny Roma - 2 koncerty
  31/03/2017 – KRAKÓW / ICE KRAKÓW
  2/04/2017 – WROCŁAW / Narodowe Forum Muzyki 
  4/04/2017 – SZCZECIN / Filharmonia w Szczecinie
  6/04/2017 – LUBLIN / Teatr Stary
  7/04/2017 – LUBLIN / Teatr Stary
  8/04/2017 – KATOWICE / NOSPR

  Dla zakochanych, niekochanych i za mało kochanych...
  3.02.2017
  Anna Maria Jopek / Gonzalo Rubalcaba
  „MINIONE‟

 • STING I JA

  To zdjęcie zrobił Robert Wolański za kulisami sceny w toruńskich Jordankach, tuż po występie mojego zespołu, a przed setem Stinga. W chwili, gdy powstaje ta fota, nie wiem jeszcze o tym, że pięć minut poźniej stanie się coś, o czym nie śmiałam nawet marzyć - zaśpiewam z Nim!!! Robert złapał w kadrze minutę mojego absolutnego, bezinteresownego, błogiego szczęścia, że mogłam być obok i zwyczajnie się przytulić.  Życzę wszystkim Paniom z okazji dnia kobiet dobrego, mocno trzymającego męskiego ramienia.

  Sting wystąpi 27 marca na Torwarze w Warszawie. Ja dzień później z Gonzalo Rubalcabą w Teatr Muzyczny ROMA.

  Spełnienia marzeń wszystkim Państwu...
  Ania

  Więcej o trasie AMJ Minione: anna-maria-jopek.com/pl/koncerty.html
  Więcej o trasie Stinga: sting.com/tour

 • KONCERTY W INDIACH

  Anna Maria Jopek, tuż przed trasą „Minione”, będzie koncertować w Indiach. Anię wraz z zespołem (w składzie: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Piotr Nazaruk, Paweł Dobrowolski) usłyszymy w New Delhi na deskach klubu QLA (10 marca) oraz na głównej scenie festiwalu kolorów Holi Moo! (13 marca). MJ zagra także w Mumbaju w True School of Music (11 marca) holimoofestival.com

 • SPOTKANIE Z AMJ

  W niedzielę, 12 lutego 2017 o godz. 16:00, zapraszamy na spotkanie z Anną Marią Jopek w EMPiKu Nowy Świat w Warszawie (ul. Nowy Świat 15/17). Ania będzie podpisywać najnowy album „Minione” oraz opowie o kulisach pracy nad nim.

 • AMJ W ZWIERCIADLE

  W lutowym numerze znajduje się rozmowa Katarzyny Montgomery z AMJ.

  Oto mały przedsmak: "Esencja muzyki ma dla mnie wiele wspólnego z religią. Prawdziwa muzyka jest miłością. Ważne są warsztat i dyscyplina gry, ale najważniejsze jest to, czy masz serce i potrafisz je zastawić całkowicie w tej grze".

  Magazyn dostępny jest w wersji drukowanej oraz cyfrowej na zwierciadlo.pl.
 • MINIONE - edycja specjalna

  Wersja specjalna płyty Minione zawierać będzie dodatkowo płytę DVD, na której znajdą się trzy trailery oraz teledysk do utworu "Twe usta kłamią". Edycja deluxe dostępna jest w salonach EMPiK oraz na empik.com.

 • MUZYCZNY PREZENT NA NOWY ROK – Anna Maria Jopek & Sting • „TWE USTA KŁAMIĄ" ZAPOWIADA ALBUM „MINIONE”

  Tuż przed świętami Anna Maria Jopek i Gonzalo Rubalcaba udostępniają teledysk do piosenki „Twe usta kłamią”. Utwór ten promuje najnowszą płytę „Minione”, która ukaże się na rynku w walentynki, 14 lutego 2017 r. Na przełomie marca i kwietnia nostalgiczne, przedwojenne tanga, bolera polskie złamane współczesnym językiem jazzu i kubańskim pulsem, usłyszymy także na żywo podczas trasy koncertowej.  Anna Maria Jopek (głos), Gonzalo Rubalcaba (fortepian),
  Armando Gola (bas), Ernesto Simpson (perkusja)

  Nagrano w Hit Factory, sierpień 2016
  Nagrał i zmiksował: Carlos Alvarez. Edycja w studio: Mario Garcia

  Reżyseria i zdjęcia: Robert Roy Nalecz
  Produkcja: Universal Music Polska

  Szczególne podziękowania dla: COSMOPOLITAN, ul. Twarda 4 www.apartamentycosmopolitan.pl


 • ANNA MARIA JOPEK & GONZALO RUBALCABA
  nowy album na walentynki, trasa koncertowa w marcu i kwietniu
  (trailer 3)  Scenariusz/Reżyseria: Robert Roy Nałęcz
  Produkcja: Universal Music Polska

  Szczególne podziękowania dla: COSMOPOLITAN, ul. Twarda 4 www.apartamentycosmopolitan.pl

  ANNA MARIA JOPEK I GONZALO RUBALCABA
  NAGRYWAJĄ W MIAMI STARE TANGA - NOWA PŁYTA
  (trailer 2)  Scenariusz/Reżyseria: Robert Roy Nałęcz
  Produkcja: Universal Music Polska

  Szczególne podziękowania dla: COSMOPOLITAN, ul. Twarda 4 www.apartamentycosmopolitan.pl

 • ZAŚPIEWAŁAM ZE STINGIEM

  Wczoraj zaśpiewałam ze Stingiem. Absolut. Wiedzą Państwo, ile to dla mnie znaczy. Głos Stinga prowadzi mnie przez życie. Do znudzenia męczyłam Państwa anegdotą o tym, jak w szkolnej szafce na nuty i książki latami wisiał plakat z Jego twarzą. Otwierałam o 8 rano przed lekcjami szafkę, wrzucałam fugi Bacha drżącą ręką i poczuciem, że za mało ćwiczyłam - i spotykałam spokojny wzrok Stinga. I natychmiast wiedziałam, że jakoś to będzie, dam radę. W trudnych czy szczęśliwych chwilach zawsze mogłam na Niego liczyć. Na porodówce, na maratonie, na złamane żebro, serce, nawet 11 września, kiedy świat się walił... zawsze był Sting i Jego muzyka.

  Jest moją największą inspiracją. Mam Go w tyle głowy w każdym muzycznym projekcie. Zawsze myślę, jak On rozwiązałby pewne kwestie artystyczne. Jest moim wzorem. W końcu to On wynalazł zupełnie nowy język w muzyce. Miks wszystkiego, co kocham - jazzu, rocka, popu, klasyki, folku, poezji - wszystko ujęte w proporcji doskonałej. Mistrzostwo formy.

  Dla mnie i moich kolegów z zespołu to był honor i zaszczyt otwierać dla Stinga galę w Toruniu. Pomysł duetu zrodził się spontanicznie. Skończyłam swój set (cudowna Publiczność - dziękuję!) i stało się coś, co odstrzeliło mnie na inną orbitę. Sting wziął gitarę, zaprosił mnie do garderoby, ustaliliśmy, kto śpiewa który głos, i chwilę później siedziałam obok Niego na scenie.

  Cały czas nie wierzę, że to się stało! Był taki moment, którego nigdy już nie zapomnę. Ta krótka chwila w garderobie. Jego ręce na gryfie i głos ?saute" przy moim uchu. Tylko słuchać i iść za tym głosem... Niewyobrażalne szczęście...

  Zbliżają się moje urodziny.

  Państwo zawsze mnie obdarowujecie serdecznie i hojnie. Proszę tego nie robić tym razem. Bardzo proszę... Serio. Dostałam więcej, niż można dostać. Wiem, ile osób mocno myślało o mnie wczoraj i za mnie marzyło o tym duecie. Czułam to. Państwa energię...

  Jest moim talizmanem.

  Dziękuję Stingowi. Dziękuję Państwu. Przytulam wszystkich!

  Bardzo szczęśliwa
  AMJ

 • ANNA MARIA JOPEK - NOWA PŁYTA, POCZĄTEK (trailer 1)

  Scenariusz/Reżyseria: Robert Roy Nałęcz
  Produkcja: Universal Music Polska  Szczególne podziękowania dla: COSMOPOLITAN, ul. Twarda 4 www.apartamentycosmopolitan.pl

 • AMJ NA ŚWIĘTA W BLUE NOTE TOKYO

  www.bluenote.co.jp

  Dwudziesty raz Anna Maria Jopek z zespołem zagra w legendarnym klubie jazzowym. Od 23 do 25 grudnia 2016 Blue Note Tokyo zaprasza na pięć nadzwyczajnych wieczorów z AMJ. W świątecznym programie Japończycy usłyszą między innymi polskie kolędy.
  U boku AMJ wystąpią: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski.

 • ANNA MARIA JOPEK NA JEDNEJ SCENIE ZE SWOIM MISTRZEM

  Oficjalna zapowiedź na stronie: www.sting.com/news/title/sting-to-appear-on-polish-tv-special-in-toru

 • JAZZ PERSPECTIVE Z AMJ

  Miło nam poinformować, że Anna Maria Jopek znalazła się na okładce japońskiego magazynu Jazz Perspective.

  Grudniowe wydanie czasopisma poświęcone jest polskiemu jazzowi.

  Więcej informacji na stronie diskunion.net.

 • KROKE & AMJ W SKANDYNAWII

  Zapraszamy na koncerty Kroke i Anna Maria Jopek w Göteborgu (Nefertiti Jazz Club, 2 lutego 2017), Sztokholmie (Södra Teaterns, 3 lutego 2017) oraz Oslo (Soria Moria, 4 lutego 2017). Więcej informacji...

 • ARCHIWUM WIADOMOŚCI...  (c) ANNA MARIA JOPEK MUSIC

  PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Agencja Artystyczna 4music